User
Pass
2FA
 
 

Mmorpg game, alceva inafara de wow!
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message4822
francysk

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-09-2015 20:16)
Joined: 30 Dec 2010
Posts: 73, Topics: 11
Location: Baia Mare

Reputation: 175.7
Votes: 5

   
Post Posted: 14-01-2014, 23:01:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Buna dragi mei! si La multi ani! inainte de toate:D

De ceva perioda sunt uber satul de wow, joc wow de aprox 7 ani..., mie mi-a placut cel mai mult tbc, ma rog fiecare patch are farmecul lui, in ultima vreme stau oribil de rau cu timpul, servici...acasa>servici, sa mai zic de copil si de nevasta ceva ??? neaaa

Deci timpul, pt pasinea mea numita gaming e f mic....prevad ca urmeaza faza in care imi arunc pc-ul....insa pana atuncea...

Caut un joc ceva similar cu wow, insa daca se poate sa nu depinda de raiduri (gear-up), adica clar, in wow fara gear nu faci mare branza, 'verde' cu tot skilul din lume nu faci nimica, sa zicem ca caut ceva similar cu wow, insa sa nu ceara atata vreme, chiar mie drag sa fac lvl-ing, kils (grinding), quests, pvp si raiduri mai putine, orice fel de recomandare e ok, free, servere private, pe bani etc.

Inainte de toate:

- acest topic nu e ca sa dovedim ca x e mai tare ca y joc;

Scuze daca nu am post unde trebuia, nu cred ca sa inventat sectiunea '' alt joc ...''.


Cele bune in rest!


Totl vine si trece, dar ce ramane?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Datdudu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-03-2014 19:41)
Joined: 12 Jan 2014
Posts: 44, Topics: 3
Location: Background

Reputation: 38.3
Votes: 2

 
Post Posted: 14-01-2014, 23:13:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bai.. nu stiu ce sa zic .. iti recomand din toata inima
Rift - F2P nu stiu sigur cum este mecanica de Gear .. nu sunt foarte inaintat sunt la nivel 30 mecanicile sunt asemanatoare Wow'ului destul de captivant ... povestea lasa de dorit

uite aici un Gameplay scurt.. sa iti faci o parere https://youtube.com/watch?v=fJKXz4pv6TU:



P2P - Guild Wars 2 nu am cuvinte mi se pare genial .. dar din pacate nu imi permit sa il cumpar poate tu iti permiti sa ilcumperi odata ce ai serviciu .. platesti doar odata si joci pana te saturi - uite aici un Gameplay https://youtube.com/watch?v=dtopEsHspCk:




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ficatuman

[Creep]



Status: Offline
(since 22-01-2018 17:49)
Joined: 06 May 2010
Posts: 591, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 174.3
Votes: 24

 
Post Posted: 15-01-2014, 00:28:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rift e destul de prost optimizat.Eu am mai jucat Tera pana acum,e destul de ok.Si partea de quest e destul de misto+ca e free to play. -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 11-04-2024 09:31)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 15-01-2014, 00:47:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tera e foarte OK, daca nu joci singur. Daca te duci in alt MMORPG singur, stai la WoW...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
francysk

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-09-2015 20:16)
Joined: 30 Dec 2010
Posts: 73, Topics: 11
Location: Baia Mare

Reputation: 175.7
Votes: 5

   
Post Posted: 15-01-2014, 21:21:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am sa incerc Tera rising...insa daca e sa nu-mi fie pe gust...cred ca raman la wow, treba e simpla wow e vechi pe piata, are 6 expansiuni la activ...cei de la blizz au tot imbunatatit...pe de alta parte jocul e matur, nu stiu ce ar putea face sa ca sa aduca cvea nou...

Totl vine si trece, dar ce ramane?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Ficatuman

[Creep]



Status: Offline
(since 22-01-2018 17:49)
Joined: 06 May 2010
Posts: 591, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 174.3
Votes: 24

 
Post Posted: 15-01-2014, 21:46:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vezi doar ca la Tera tre sa modifici putin un document din system32 parca sa completeze instalarea.Dai pe google Tera instalation issue ca iti arata acolo cum sa o faci si sa nu mai pierzi cateva ore degeaba -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
francysk

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-09-2015 20:16)
Joined: 30 Dec 2010
Posts: 73, Topics: 11
Location: Baia Mare

Reputation: 175.7
Votes: 5

   
Post Posted: 16-01-2014, 21:35:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

spre norocul meu nu am modificat nimika in tera...si a mers....una peste alta am jucat 30 min de Tera...si iam dat delete, mi se pare stangaci...asa ca am renuntat -

Una peste alta, am dat delete la un sham...ma duc sa fac lvl ing cu altul -

Ma gandesc sa incerc Runes of magic, a jucat cnv?


Totl vine si trece, dar ce ramane?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
francysk

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-09-2015 20:16)
Joined: 30 Dec 2010
Posts: 73, Topics: 11
Location: Baia Mare

Reputation: 175.7
Votes: 5

   
Post Posted: 19-01-2014, 21:00:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mda baieti...cred a este un timp cand trebuie sa renunti....si l amine acuma e timpul sa renunt la genul de jocuri mmorp, inclusiv wow - Asta, nici nu am timp, insa sunt si satul, spre fericirea mea am timp de jocuri cu optiunea 'save' -

bft in rest tara!


Totl vine si trece, dar ce ramane?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
lust

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-02-2014 12:33)
Joined: 08 Jun 2012
Posts: 41, Topics: 9
Location: everywhere

Reputation: 60.9
Votes: 3

 
Post Posted: 07-02-2014, 22:15:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Incercati Neverwinter ... Partea urata a jocului e ca uneori, cand mergi in oras iti sacadeaza putin, dar isi revine rapid .. In rest e foarte fain, pve frumos, pvp destul de echilibrat si grafica faina ^^

https://youtube.com/watch?v=xJRF6VPwxs4:


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Vipersnow

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-06-2022 11:44)
Joined: 10 Nov 2013
Posts: 95, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 107.5
Votes: 6

 
Post Posted: 09-02-2014, 11:37:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

poti sa te joci LoL - acolo nu e cu gear,doar trebuie sa faci lvl si sa deblochezi unele chestii -

Edite: daca spui ca-ti plac jocurile cu "Save" si daca iti place strategia joaca-te Stronghold Crusader,merge si fara net ,dar si cu net pe Game Ranger

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MihaiTz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-04-2014 20:02)
Joined: 04 Dec 2013
Posts: 71, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 55.1
Votes: 2

Post Posted: 14-02-2014, 23:08:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mie unul mia placut jocul



MihaiTz
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
francysk

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-09-2015 20:16)
Joined: 30 Dec 2010
Posts: 73, Topics: 11
Location: Baia Mare

Reputation: 175.7
Votes: 5

   
Post Posted: 15-02-2014, 21:03:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vipersnow wrote:
poti sa te joci LoL - acolo nu e cu gear,doar trebuie sa faci lvl si sa deblochezi unele chestii -

Edite: daca spui ca-ti plac jocurile cu "Save" si daca iti place strategia joaca-te Stronghold Crusader,merge si fara net ,dar si cu net pe Game Ranger


Nu neaparat sunt fan 'save' insa stau mai rau cu timpul - iar jocurile mmorp cam cer timp, iar in ultima vreme nici de strategie nu am timp....

offf daca ai fi sa enumar cele mai grozave jocuri dupa mine au fost: doom3, quaqe 4, pop: Prince of Persia Warrior Within; Bioshck toata seria, Dead Space toata seria; Unreal turnament; Darck siders I si II, seria NFS ( ma rog nu toata),Return to the castle Wolfenstain, Crysis - toata seria, Rage, Star wars: fosrce unleashed I si IIetc.

Aceste au fost dupa mine cele mai reusite jocuri.

Daca vreti un joc frumos si intensiv musai treuie sa jucati Darck siders II

https://youtube.com/watch?v=QV6yixqlUEY:



E un fel de Prince of Persia Warrior Within, combinat cu joc rpg, faci kils pt iteme, ai talente etc. ca si in WOW.
Bine, e recomandabil sa incepi cu darck siders i ca sa intelegi povestea.

acuma Joc Metro 2033, insa nu mi se pare nus ce grozavie....maine sper sa si-l termin -


Totl vine si trece, dar ce ramane?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 18-02-2014, 11:39:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

recomand și eu neverwinter, nu exceleazã la graficã sau complexitate, dar are un fight system destul de action-orientated. spre exemplu eu joc un hunter și la apãsarea unui buton pot sã trec de la range damage la melee cu un set de abilitãți noi ceea ce oferã o versatilitate enormã. deja de la level 10 ai o grãmadã de abilitãți marfã pe care le poți folosi, iar cele de high level sunt absolut geniale. pe lângã astea ce mi-a mai plãcut a fost fizica din joc. ai abilitatea de a evita atacurile dacã fugi din calea lor, când lovești un inamic cu un atac puternic poți sã-l dãrâmi, eventual sã-l arunci într-o groapã, și tot felul de interacțiuni d-astea cu mediul înconjurãtor care sunt un plus pentru acțiunea fightului. mai citeam din loading screen tips gen cã dacã flanchezi un inamic împreunã cu cineva faci dublu damage și la fel dacã ești flancat, ceea ce e awesome.
levelingul e uber fun, mai ales pentru cã poți juca instanțe create de alți jucãtori (da, poți sã-ți creezi dungeonul tãu și sã-l adaugi în joc!!!!!1111!!). spre exemplu am dat peste o zonã era ceva de genul niște bãrci care zburau pe sus și trebuia sã faci acrobații printre ele, sã mergi pe sfori, sã interacționezi cu obiectele pentru a-ți crea o cale de a avansa. o barcã luase foc la un moment dat și trebia sã-ți faci drum printre flãcãri ca sã ieși de acolo.
pvp am jucat doar un fight, dar a fost fun, sistemul de targeting e super versatil și te obișnuiești ușor și e super echilibrat, adicã eram singurul level 10 de acolo, restul aveau 19 și nu am fost chiar pielea pulii.
pe lângã astea ai toate perk-urile unui MMO, meserii (care din ce am vãzut sunt super șmechere, adicã eu mi-am luat leatherworking, mi-am fãcut un sclav și gen poți sã-l pui pe ãla sã adune materiale și sã-ți creascã xp-ul), auction house, in-game trading, content cu care poți sã-l joci cu prietenii, guild system, tot tacâmul.

pentru un F2P mmo-rpg, eu zic cã nu poți cere mai mult.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 25-02-2014, 13:27:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

recomand guild wars 2. e ~150 ron, platesti doar cand il cumperi. E foarte simplu sa faci endgame gear, iar odata ce ti l-ai facut, nu trebuie sa-l mai schimbi ca a aparut ceva mai bun.

Totusi, documenteaza-te mai intai, vezi daca-ti place. Gameplay-ul e foarte diferit de cel al wow-ului. Sistem de talente asemanator cu cel din MoP. Armura+accesorii cu 3 stats (din 7 in total) care formeaza anumite spec-uri. Exemple specuri: Berserker=power+crit chance+crit damage, build folosit in mare parte in dungeonuri si random PVE shit. Power e un fel de strength/intelect/agility all in one, adica e stat-ul care iti creste damage-ul direct al spellurilor. Sunt vreo 9 combinatii de stats pe armura/arme/accesorii, spec-ul ti-l faci singur combinand gearul dupa cum preferi.
Si nu exista set bonus-uri fixe, iti alegi singur ce set bonus vrei, prin enchanturi. Adica poti sa-ti pui 3 bucati tank si 3 bucati DPS, si sa ai set bonus de DPS.


Nu exista healeri, dar exista specuri de suport la unele clase. fiecare caracter are cate un slot in care isi pune un healing spell, ales dintre 4. Cand mori, intri in "downed state", insemnand ca iti apare o bara rosie, reprezentand hp-ul tau, care scade cu timpul. Friendly players iti pot da res venind langa tine si apasand butonul de interact, bara rosie creste, si daca se umple toata esti viu. In downed state ai si 2 spelluri cu care dai damage, un spell de CC si un spell de self rez(cu care cresti bara, si care se intrerupe daca te loveste ceva). In plus, daca moare un mob lovit de tine, si esti in downed state, iei res instant automat.

Treaba asta se traduce in felul urmator: faci un dungeon, ajungi la boss, mori de 7 ori si termini bossul viu. Dar stai linistit, ca se iau si wipes destul de des. Termini dungeonul, iti da niste tokene cu care iti iei gear de la vendorul dungeonului respectiv, care e in capitala


Ma rog, nu stau acum sa insiruiesc toate diferentele dintre wow si guild wars 2, cauta niste gameplay videos pe youtube, uita-te pe guild wars 2 wiki, etc. Treaba e ca jocul e foarte bun pentru cei care n-au foarte mult timp la dispozitie. Stiu pe cineva care joaca de cand a aparut jocul si n-a fost nevoie sa-si schimbe armura. Asta nu inseamna ca nu ai ce gear sa farmezi. Avand mai multe combinatii de stats posibile pe iteme, poti sa farmezi mai multe si sa le combini, sau sa joci mai multe specuri. Ideea e ca nu farmezi pentru stats-uri, muncesti pentru look. Exista si o comunitate de romani, majoritatea cu servici nevasta si copii, care nu intra decat cateva ore seara si nu-s cu nimic mai prejos decat un kinder care sta in joc toata ziua


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
night9263

[^-^Maia™^-^]



Status: Offline
(since 06-10-2022 14:13)
Joined: 05 Sep 2013
Posts: 389, Topics: 95
Location: Frankfurt

Reputation: 53
Votes: 110

   
Post Posted: 25-02-2014, 15:17:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu iti recomand Aion ^_^ e dragut !

https://youtube.com/watch?v=011wzrUSenQ:




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 16-05-2024, 16:43:12
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x