User
Pass
2FA
 
 

Help a newbye..
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message2236
boomdeath

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-05-2014 14:33)
Joined: 17 Mar 2014
Posts: 2, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 53.1
Votes: 2

Post Posted: 17-03-2014, 23:37:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salutare, sunt nou in materie de WoW..

Recent m-am apucat de un warrior si vin cu cateva intrebari :

- ce spec mi-ar fi de folos in materie de Leveling .. ?
- mi-am ales ca factiune "Hoarda" deoarece caractere arata foarte "Bad ***" este mai dezavantajata ca si alianta in materie de PVE/PVP ?
- Joc Warrior Undead.. pentru aspect.. care credeti ca ar fi mai Avantajat in materie de PVE - Undead,goblin sau taurean - AD nu Tank (nu stiu expresia din WOW pentru 'AD'..)
- Din pacate am nivel 20 si nu mai am bani pentru mount.. unde as putea face niste silver sau gold.. - ? (am aproape nivel 30)
- Undead'ul are un mount special ? daca da de unde il pot cumpara (punetimi o poza sau un link cu locatia)
- De la ce nivel imi pot cumpara un mount zburator - ?

Imi cer scuze pentru greselile gramaticale.. Nu prea sunt dus pe la scoala.. mai am timp sa invat ca doar de .. la anu am bacu - ..

Multumesc anticipat

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(since 17-03-2024 03:51)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 17-03-2014, 23:52:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

boomdeath wrote:
Salutare, sunt nou in materie de WoW..

Recent m-am apucat de un warrior si vin cu cateva intrebari :

- ce spec mi-ar fi de folos in materie de Leveling .. ?
- mi-am ales ca factiune "Hoarda" deoarece caractere arata foarte "Bad ***" este mai dezavantajata ca si alianta in materie de PVE/PVP ?
- Joc Warrior Undead.. pentru aspect.. care credeti ca ar fi mai Avantajat in materie de PVE - Undead,goblin sau taurean - AD nu Tank (nu stiu expresia din WOW pentru 'AD'..)
- Din pacate am nivel 20 si nu mai am bani pentru mount.. unde as putea face niste silver sau gold.. - ? (am aproape nivel 30)
- Undead'ul are un mount special ? daca da de unde il pot cumpara (punetimi o poza sau un link cu locatia)
- De la ce nivel imi pot cumpara un mount zburator - ?

Imi cer scuze pentru greselile gramaticale.. Nu prea sunt dus pe la scoala.. mai am timp sa invat ca doar de .. la anu am bacu - ..

Multumesc anticipat



- ce spec mi-ar fi de folos in materie de Leveling - Arms

- mi-am ales ca factiune "Hoarda" deoarece caractere arata foarte "Bad ***" este mai dezavantajata ca si alianta in materie de PVE/PVP? - Daca e orc nu e mult mai dezavantajat fata de human(human este cam cea mai buna clasa in pvp deoarece poate purta 2 trinkete in pvp..pve nu se simte..)

- Joc Warrior Undead.. pentru aspect.. care credeti ca ar fi mai Avantajat in materie de PVE - Undead,goblin sau taurean - AD nu Tank (nu stiu expresia din WOW pentru 'AD'..) - Orc all the way...pasive op..e cel mai bun pentru DPS(ad=dps)

- Din pacate am nivel 20 si nu mai am bani pentru mount.. unde as putea face niste silver sau gold..? - Iti trimit eu -,lasa-mi numele pe pm or smth

- Undead'ul are un mount special ? daca da de unde il pot cumpara - Aici

- De la ce nivel imi pot cumpara un mount zburator - Level 60

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rofly

[why me ?]



Status: Offline
(since 04-12-2021 22:00)
Joined: 30 Jan 2010
Posts: 1501, Topics: 193
Location: Bucuresti

Reputation: 205.3
Votes: 106

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-03-2014, 01:18:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

boomdeath wrote:
Salutare, sunt nou in materie de WoW..

Recent m-am apucat de un warrior si vin cu cateva intrebari :

- ce spec mi-ar fi de folos in materie de Leveling .. ?
- mi-am ales ca factiune "Hoarda" deoarece caractere arata foarte "Bad ***" este mai dezavantajata ca si alianta in materie de PVE/PVP ?
- Joc Warrior Undead.. pentru aspect.. care credeti ca ar fi mai Avantajat in materie de PVE - Undead,goblin sau taurean - AD nu Tank (nu stiu expresia din WOW pentru 'AD'..)
- Din pacate am nivel 20 si nu mai am bani pentru mount.. unde as putea face niste silver sau gold.. - ? (am aproape nivel 30)
- Undead'ul are un mount special ? daca da de unde il pot cumpara (punetimi o poza sau un link cu locatia)
- De la ce nivel imi pot cumpara un mount zburator - ?

Imi cer scuze pentru greselile gramaticale.. Nu prea sunt dus pe la scoala.. mai am timp sa invat ca doar de .. la anu am bacu - ..

Multumesc anticipat



Daca ai lasa si numele asi putea sa te scap de problema banilor , asta daca joci pe genesis .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 18-03-2014, 11:54:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Imi place o chestie : apreciez oamenii care nu se dau zmei cand sunt incepatori ca alte depravaturi pe care le vezi prin durotar / elwyn .

Lasa-mi si mie un PM cu numele si il iau si pe tovarasul Loveheal sa te ajutam cu cel mai mare drag.


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 18-03-2014, 13:56:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut. Lasa-mi numele caracterului aici sau prin PM, am un warrior 85, stiu sa joc cu el, joc wow de foaarte mult timp, poate te mai ajut si eu cu cateva chestii. Leveling, sfaturi...

୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Datdudu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-03-2014 19:41)
Joined: 12 Jan 2014
Posts: 44, Topics: 3
Location: Background

Reputation: 38.3
Votes: 2

 
Post Posted: 18-03-2014, 15:33:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut din nou, aseara ma Ajutat Loveheal cu gold pentru train (o sa imi ajunga foarte mult timp deacum inainte).
Cu levelingul ma descurc destul de binisor.. pot sa spun ca questurile mi se par destul de amuzante, nu ma grabesc sa ajung la nivel maxim fara sa stiu nimic despre joc.

Mai am 2 intrebari totusi :

- ar fi bine sa incep meseriile acum la nivel mic sau la nivelul maxim ?
- Ce meseri ar fi mai profitabile (Gold) pentru un warrior undead dintre blacksmithing si mining sau mining si engineering? am citit multe ghiduri despre wow aseara.. pot spune ca joc acest joc ca un tocilar.. cu wiki in fata -

ps. inca odata mi de scuze pentru greselile gramaticale..



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(since 17-03-2024 03:51)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-03-2014, 15:42:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Datdudu wrote:
Salut din nou, aseara ma Ajutat Loveheal cu gold pentru train (o sa imi ajunga foarte mult timp deacum inainte).
Cu levelingul ma descurc destul de binisor.. pot sa spun ca questurile mi se par destul de amuzante, nu ma grabesc sa ajung la nivel maxim fara sa stiu nimic despre joc.

Mai am 2 intrebari totusi :

- ar fi bine sa incep meseriile acum la nivel mic sau la nivelul maxim ?
- Ce meseri ar fi mai profitabile (Gold) pentru un warrior undead dintre blacksmithing si mining sau mining si engineering? am citit multe ghiduri despre wow aseara.. pot spune ca joc acest joc ca un tocilar.. cu wiki in fata -

ps. inca odata mi de scuze pentru greselile gramaticale..



Wait what?

//ai uitat sa schimbi contul...bravo ma.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-03-2014, 15:49:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poate mai avea unul


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 18-03-2014, 16:15:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

depinde in cat timp vrei sa faci level. Daca incepi meseriile acum, vei face level mai greu, fiindca trebuie sa stai intr-o zona sa faci si mining, pe langa questuri. Iti recomand sa faci meserii cand esti level 85, e mult mai usor si economisesti timp. Plus ca nu trebuie sa bati useless mobs care sunt langa mina.

Ca meserii recomand mining si blacksmithing. Nu sunt sigur daca faci mai mult gold decat cu engineering, dar blacksmith e o profesie mai buna la level 85. Primesti mai mult strength decat orice alta profesie daca iti pui gemuri cu +50 strength(cele epice, nu cele facute cu jewelcrafting). Cu celelalte profesii ai bonus +80. Cu blacksmithing ai +100. Nu e mult, dar se observa.

Sfat: dupa ce faci blacksmithing full, poti sterge mining, care iti da un bonus de stamina(useless ca DPS) si iti poti face a doua profesie, aleasa dintre engineering, tailoring, leatherworking, alchemy, sau enchanting. Poti alege oricare, iti dau bonus +80. Nu recomand nici jewelcrafting(bonus mai mic daca ai puse gemuri epice), nici inscription(iti trebuie materiale obtinute cu herbalism, sunt scumpe la auction house).

A doua profesie o vei creste cumparand materiale de la auction house, sau cu un alt caracter pe care ai profesia de gathering necesara.

Enchanting poti creste fara a-ti cumpara materiale de la AH, si fara caracter secundar. Bati mobi, iei itemele verzi care pica la ei, le dai disenchant pentru materiale. Cu enchanting faci foaarte multi bani.

La fel si tailoring. Tailoring iti ofera un proc(bonus care se activeaza singur, dureaza cateva secunde, are cooldown ~1 minut parca). Proc-ul e de 1000 attack power(sau AD). Combinat cu un trinket cu use, pe care il activezi cand apare proc-ul, iti creste damage-ul extrem de mult. Partea nasoala e ca nu ai acel +80 strength bonus daca ai fi ales alta profesie. Se activeaza on hit, cand ataci. Alta parte nasoala e ca poate sa ti se activeze cand dai ultima lovitura inainte sa fugi de boss, si ti se duce cand te intorci sa dai in el. Mi se intampla destul de rar chestia asta. Totusi, exceleaza in PVP, tailoring fiind profesie de burst.

In final, recomand blacksmithing+tailoring pentru bonusuri, blacksmithing si enchanting pentru bani. Nu vei face bani cu blacksmithing, dar vei face cu a doua profesie, avand si bonusurile aferente, in detrimentul blacksmithing+mining, cu care vei face bani, dar vei avea un bonus de toata scarba. Dar mai intai fa blacksmithing maxim, cu mining.


uite un link cu toate profesiile. Poate te ajuta cu ceva. http://www.wowwiki.com/Profession


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nseries

[Dumnezeu in devenire]



Status: Offline
(since 08-10-2022 13:11)
Joined: 08 Feb 2012
Posts: 5215, Topics: 114
Location: Miss Ghica

Reputation: 677.7
Votes: 162

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-03-2014, 17:35:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ce jmeker -)))


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-03-2014, 17:50:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Trimiteti si mie gold sunt hoarda name Menywrath


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 18-03-2014, 19:44:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Autorul topic-ului a uitat sa intre pe celalalt cont de "newbie" prin care dorea favoruri - ... absolut sublim , ce putem spune ... mirific -.

Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 18-03-2014, 21:59:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

V-a fãcut omu de bani, n-ai ce zice.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(since 17-03-2024 03:51)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-03-2014, 22:31:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sundaysfantasy wrote:
V-a fãcut omu de bani, n-ai ce zice.



Wow, i-am dat 2k, si s-a facut de ***** in fata tuturor.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
patric11

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-11-2019 23:43)
Joined: 08 May 2011
Posts: 367, Topics: 94
Location: Terra

Reputation: 181.4
Votes: 13

 
Post Posted: 19-03-2014, 16:32:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poate ca nu stiu si eu ce inseamna AD . DPS li se spune . / loveheal , pe human warr poti purta 2 trinkete pvp / cand pe orc ai doar un slot de trinkete , nu ? / l-ai cam nenorocit pe saracul , nu stie ce a inteles din asta . / orc human ai o raciala , un spell doar de orc ce-ti da mai multa putere timp de cateva secunde .
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Rage., 19 March 2014 20:37



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 22-09-2024, 04:37:11
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x