User
Pass
2FA
 
 

Ce se intampla cu freakz??
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message7808
ks18492

[Maniac]



Status: Offline
(since 02-11-2019 11:25)
Joined: 31 Dec 2010
Posts: 1827, Topics: 49
Location: Germany

Reputation: 56.2
Votes: 77

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sugarushgod 
Post Posted: 23-06-2014, 14:57:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

zanexander wrote:
Propun sa facem un server Wotlk si daca merge treaba si unul TBC -


2 de MoP, 3 de WoD si o shaorma.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Bigblackjoe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-03-2019 19:54)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 378, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 112.4
Votes: 13

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-06-2014, 17:34:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

zanexander wrote:
Propun sa facem un server Wotlk si daca merge treaba si unul TBC -


Nu inteleg de ce tot vreti sa traiti in trecut...
Daca Blizzard ar decide ca WOW sa fie free2play cred ca tu ai juca in continuare pe privat WOTLK.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Schizophreny

[The Prime Evil ]



Status: Offline
(since 18-12-2015 11:08)
Joined: 04 Jan 2014
Posts: 320, Topics: 15
Location: The Sanctuary

Reputation: 143.5
Votes: 8

   
Post Posted: 23-06-2014, 17:59:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bigblackjoe wrote:
zanexander wrote:
Propun sa facem un server Wotlk si daca merge treaba si unul TBC -


Nu inteleg de ce tot vreti sa traiti in trecut...
Daca Blizzard ar decide ca WOW sa fie free2play cred ca tu ai juca in continuare pe privat WOTLK.


Wow Blizzard nu va fi niciodatã Free to Play, și sunt foarte încântat de ideea asta.


She's just another lost soul about to be mine again.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nseries

[Dumnezeu in devenire]



Status: Offline
(since 08-10-2022 13:11)
Joined: 08 Feb 2012
Posts: 5215, Topics: 114
Location: Miss Ghica

Reputation: 677.7
Votes: 162

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-06-2014, 18:36:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

au plecat toti playerii sa cumpere seminte pentru concentrare la bac


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 23-06-2014, 18:38:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Schizophreny wrote:

Wow Blizzard nu va fi niciodatã Free to Play

Depinde de WoD. Daca da fail vor recurge si la metoda f2p, sunt sigur de asta. Discutabil e ce vor baga la microtranzactii. Check RIFT


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-06-2014, 18:50:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^ da la un moment dat o sa fie free, probabil cine o sa isi plateasca abonamentul in continuare o sa aibe parte de full acces, restul o sa aiba limitari.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Schizophreny

[The Prime Evil ]



Status: Offline
(since 18-12-2015 11:08)
Joined: 04 Jan 2014
Posts: 320, Topics: 15
Location: The Sanctuary

Reputation: 143.5
Votes: 8

   
Post Posted: 23-06-2014, 20:24:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
Schizophreny wrote:

Wow Blizzard nu va fi niciodatã Free to Play

Depinde de WoD. Daca da fail vor recurge si la metoda f2p, sunt sigur de asta. Discutabil e ce vor baga la microtranzactii. Check RIFT


Niciodatã nu a fost F2P, de ce ar începe acum ? Oricum mai fail ca și Cataclysm-ul nu are cum sã fie, și Cataclysmul NU a fost F2P.


She's just another lost soul about to be mine again.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
justyn17x

[KONVICT]



Status: Offline
(since 21-10-2022 19:50)
Joined: 27 Feb 2010
Posts: 7948, Topics: 51
Location: Konvict Music

Reputation: 532
Votes: 33

 
Post Posted: 23-06-2014, 20:51:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ON: Tocmai cand m-am reapucat si eu de freakz am inceput sa vad multi care se lasa si isi dau conturile moca, parca nu mai stiu ce sa faca pentru a scapa mai repede de ele.- Intr-adevar situatia de pe freakz a ajuns intr-un punct critic. Am vazut intr-un topic ca "totul este sub control" dar mie nu mi se pare deloc asa; in acelas timp am observat ca nu s-a luat nici o masura ca sa aduca ceva nou server-ului iar aici ma refer la un nou expansion indiferent de el, se continua cu 4.3.4, se doreste full content Dragon Soul ( probabil acest obiectiv putand fi realizat in 5-6 luni, ceea ce dupa parerea mea ar fi excelent daca ar dura atat de putin scriptarea ds-ului ) in speranta ca atunci or sa vina playeri de pe alte servere si totul o sa revina la normal. Din pacate eu nu sunt la fel de increzator ca si voi, nu cred ca o sa dea server-ul pe afara cand or sa vada DS full. Aceasta situatie putea fi evitata daca nu era graba aceea de la inceput. Acum, de fiecare data playerii sunt nevoiti sa farmeze aceeasi bossi pana cand o sa se bage si urmatorul boss, cel din urma fiind farmat si el si tot asa. Dupa parerea mea scriptarea FL-ului va dadea destul timp sa scriptati ds-ul si sa-l deschideti cand era full, nu adaugarea boss-ilor unul cate unul.
Nu vreau sa-mi raspunda vreun gm la acest post, nu vreau sa ma redirectioneze catre un alt topic in care s-a mai discutat despre problema asta si in ultimul rand nu vreau sa aud unul dintre raspunsurile obisnuite:"joci pe gratis, nu-ti convine, du-te pe alt server", acest raspuns ar trebui dat cand or sa fie 200 - 300 playeri online pe server. Din pacate numai atunci veti realiza ca ati fi putut face mai mult pentru acest server si ascultand si parerile sau dorintelor playerilor care si-au petrecut ani in aceasta comunitate. Cred ca faptul ca aveti scris mare <Game Master> deasupra capului va face sa credeti ca voi aveti mereu dreptate si ca ce credeti voi ca faceti este bine pentru server.
Repet, acesta este un post pentru a atrage atentia anumitor gm, aceia care isi dau silinta si care inca mai vor sa faca ceva cu server-ul asta.

OFF:Acum incep sa inteleg si eu gm-ii care inchid topic-uri iar copiii incep sa planga pentru ca mai avea ceva de spus. De la "Ce se intampla cu freakz" s-a ajuns la discutii despre blizzard, daca sunteti pe langa subiect si mai doriti + 1 post nu stiu de ce nu vizitati sectiunea "Jocuri pe forum".

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 23-06-2014, 20:59:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai terminati odata nemultumitilor cu aberatia asta. Aveti aproape full content pve (except FL), iar pvp e decent (exceptand unele buguri tampite care vor fi reparate in final). Astia care se lasa de wow se lasa pentru ca s-au plictisit de joc sau nu mai au timp/motiv sa joace. Nu e vinovat nimeni pentru ca pleaca Gheorghe sau Lupinschi cum nu e vinovat nimeni pentru faptul ca nu se da join serios la 3v3. Eu unu nu ma plictisesc pentru ca pe freakz gasesc:
-2-3 teamuri serioase de 3v3 cu care fac cam 50 meciuri pe zi
-cateva teamuri 2v2 cu care ma enervez, dar macar nu ma plictisesc
-drame
-sandake, cocosul si merele de aur
-chiar si pve - L-am batut pe ultraxion deci sunt bazat

Lasand la o parte gluma va propun sa va jucati jocul asta idiot pentru a nu va plictisi. Stand afk in elwynn si eu ma plictisesc. Raised eyebrow



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BobMarley12
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-02-2016 18:02)
Joined: 19 Nov 2011
Posts: 11796, Topics: 206
Location: Romania

Reputation: 86.4
Votes: 340

Post Posted: 23-06-2014, 21:03:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

justyn17x wrote:
ON: Tocmai cand m-am reapucat si eu de freakz am inceput sa vad multi care se lasa si isi dau conturile moca, parca nu mai stiu ce sa faca pentru a scapa mai repede de ele.- Intr-adevar situatia de pe freakz a ajuns intr-un punct critic. Am vazut intr-un topic ca "totul este sub control" dar mie nu mi se pare deloc asa; in acelas timp am observat ca nu s-a luat nici o masura ca sa aduca ceva nou server-ului iar aici ma refer la un nou expansion indiferent de el, se continua cu 4.3.4, se doreste full content Dragon Soul .


Nu am GM deasupra capului (inca ), dar de aici in jos, postul tau este irelevant.

O expansiune noua, plina de buguri si cu 0 content, provoaca mai mult rau decat bine. Ce poti tu sa faci pe MOP in momentul de fata? Faci 10 questuri (in speranta ca merg), te invartesti putin cu pandaren-monkul tau prin sw si ai dat alt f4 ca nu ai nimic altceva de facut.

Pentru un server romanesc, numerele acelea de pe prima pagina (online players) sunt inca mari. Nu a existat vreun server romanesc care sa aiba macar 1500 on in ultimii ani. Xou a fost aproape (~1000) pe tbc, dar s-au gandit sa dea wipe si sa strice tot, pentru ca pitong. (probabil si ultimate daca tin bine minte)

Tl;dr: o expansiune noua provoaca mai mult rau decat bine. Bossi leguma nu o sa se bage niciodata.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Schizophreny

[The Prime Evil ]



Status: Offline
(since 18-12-2015 11:08)
Joined: 04 Jan 2014
Posts: 320, Topics: 15
Location: The Sanctuary

Reputation: 143.5
Votes: 8

   
Post Posted: 23-06-2014, 21:13:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

justyn17x wrote:
OFF:Acum incep sa inteleg si eu gm-ii care inchid topic-uri iar copiii incep sa planga pentru ca mai avea ceva de spus. De la "Ce se intampla cu freakz" s-a ajuns la discutii despre blizzard, daca sunteti pe langa subiect si mai doriti + 1 post nu stiu de ce nu vizitati sectiunea "Jocuri pe forum".


Da știi ce nu știu eu ? De ce nu pleci frumos de pe forumul ãsta dacã te plângi de cum e serverul ? Îți reamintesc cã de la un timp UN SINGUR OM e developer. Ar trebui sã fim foarte mulțumiți cã o comunitate de români a ajuns pânã aici. Și nu înțeleg care este problema ta prietene, dacã omu' a postat ceva de Blizzard, cu care eu poate nu sunt de acord, nu am voie sã-i rãspund din cauzã cã vine românul sã-mi zicã cã fac +1 post degeaba, și nu am vizitat secțiunea jocuri pe forum și nici nu o sã o fac, mai bine viziteazã tu 'secțiunea' Log Out și rãmai acolo. -
Edit : atâta timp cât playetii sunt 2400+ la ora de vârf în week-end, serverul nu este sub "stare criticã" .


She's just another lost soul about to be mine again.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
trollhorror89
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-06-2014 09:59)
Joined: 22 Jun 2014
Posts: 9, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 32.3
Votes: 1

Post Posted: 24-06-2014, 08:43:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
Mai terminati odata nemultumitilor cu aberatia asta. Aveti aproape full content pve (except FL), iar pvp e decent (exceptand unele buguri tampite care vor fi reparate in final). Astia care se lasa de wow se lasa pentru ca s-au plictisit de joc sau nu mai au timp/motiv sa joace. Nu e vinovat nimeni pentru ca pleaca Gheorghe sau Lupinschi cum nu e vinovat nimeni pentru faptul ca nu se da join serios la 3v3. Eu unu nu ma plictisesc pentru ca pe freakz gasesc:
Lasand la o parte gluma va propun sa va jucati jocul asta idiot pentru a nu va plictisi. Stand afk in elwynn si eu ma plictisesc. Raised eyebrow


Astia care se lasa de wow se lasa pentru ca s-au plictisit de joc sau nu mai au timp/motiv sa joace =adevarat
Eu unul m-am plictisit max de joc nu mai am ce realiza asa ca QUIT MF,probabil o sa ma intorc doar daca o sa se bage realm nou 1x sau WIPE alfel - and bye bye .........nu vad nici macar 1 motiv pt care as mai juca vreodata aici ca si restul care au plecat din 4k sa ajungi la sub 2k naspa ce sa zic ,poate ar fi timpul sa se faca ceva !!!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
justyn17x

[KONVICT]



Status: Offline
(since 21-10-2022 19:50)
Joined: 27 Feb 2010
Posts: 7948, Topics: 51
Location: Konvict Music

Reputation: 532
Votes: 33

 
Post Posted: 24-06-2014, 17:09:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:

-2-3 teamuri serioase de 3v3 cu care fac cam 50 meciuri pe zi
-cateva teamuri 2v2 cu care ma enervez, dar macar nu ma plictisesc
-drame
-sandake, cocosul si merele de aur
-chiar si pve - L-am batut pe ultraxion deci sunt bazat


Asa este romanul, se multumeste cu putin.
BobMarley12 wrote:

Nu am GM deasupra capului (inca ), dar de aici in jos, postul tau este irelevant.

O expansiune noua, plina de buguri si cu 0 content, provoaca mai mult rau decat bine. Ce poti tu sa faci pe MOP in momentul de fata? Faci 10 questuri (in speranta ca merg), te invartesti putin cu pandaren-monkul tau prin sw si ai dat alt f4 ca nu ai nimic altceva de facut.

Pentru un server romanesc, numerele acelea de pe prima pagina (online players) sunt inca mari. Nu a existat vreun server romanesc care sa aiba macar 1500 on in ultimii ani. Xou a fost aproape (~1000) pe tbc, dar s-au gandit sa dea wipe si sa strice tot, pentru ca pitong. (probabil si ultimate daca tin bine minte)

Tl;dr: o expansiune noua provoaca mai mult rau decat bine. Bossi leguma nu o sa se bage niciodata.


Cand m-am referit la un nou expansion nu m-am referit neaparat la MOP, mai exista si wotlk/tbc/vanilla, remember ? Sunt multe posibilitati pentru a aduce server-ul asta unde era odata.
Schizophreny wrote:
Da știi ce nu știu eu ? De ce nu pleci frumos de pe forumul ãsta dacã te plângi de cum e serverul ? Îți reamintesc cã de la un timp UN SINGUR OM e developer. Ar trebui sã fim foarte mulțumiți cã o comunitate de români a ajuns pânã aici. Și nu înțeleg care este problema ta prietene, dacã omu' a postat ceva de Blizzard, cu care eu poate nu sunt de acord, nu am voie sã-i rãspund din cauzã cã vine românul sã-mi zicã cã fac +1 post degeaba, și nu am vizitat secțiunea jocuri pe forum și nici nu o sã o fac, mai bine viziteazã tu 'secțiunea' Log Out și rãmai acolo. -
Edit : atâta timp cât playetii sunt 2400+ la ora de vârf în week-end, serverul nu este sub "stare criticã" .


Eu cred ca ne-am imprietenit prea repede, "prietene". Stiu ca ai fost indispus pentru ca cineva ti-a atras atentia pentru ca ai facut off topic, dar eu zic sa te calmezi. Spune-le la toti sa plece si in curand vei farma iepurasi prin Elwynn Forest. Post-ul asta e menit sa traga un semnal de alarma pentru cei ce inca nu-si dau seama de situatia actuala a server-ului.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 24-06-2014, 17:19:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

justyn17x wrote:
Cand m-am referit la un nou expansion nu m-am referit neaparat la MOP, mai exista si wotlk/tbc/vanilla, remember ? Sunt multe posibilitati pentru a aduce server-ul asta unde era odata.

wotlk/tbc/vannila sunt alea vechi...gandeste-te mai bine ca revenirea la un xpac vechi ar insemna un pas inapoi pt server si clar nu e asta solutia pt relansarea serverului. Serverul detine content de calitate in curand full 4.3 working. Tot ce trebuie e mai multa reclama (parerea mea) si unirea exodus cu genesis (ca tot se discuta) ar insemna sfarsitul comunitatii de straini de pe server.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Schizophreny

[The Prime Evil ]



Status: Offline
(since 18-12-2015 11:08)
Joined: 04 Jan 2014
Posts: 320, Topics: 15
Location: The Sanctuary

Reputation: 143.5
Votes: 8

   
Post Posted: 24-06-2014, 17:29:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

justyn17x wrote:
Eu cred ca ne-am imprietenit prea repede, "prietene". Stiu ca ai fost indispus pentru ca cineva ti-a atras atentia pentru ca ai facut off topic, dar eu zic sa te calmezi. Spune-le la toti sa plece si in curand vei farma iepurasi prin Elwynn Forest. Post-ul asta e menit sa traga un semnal de alarma pentru cei ce inca nu-si dau seama de situatia actuala a server-ului.


Eu zic sã te întorci înapoi de unde ai venit, cã eu nu o sã farmez niciodatã "iepurași" prin Elwynn Forest sau alte "animãluțe", domnule "șukh4r justyn17x" . -


She's just another lost soul about to be mine again.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 23-09-2024, 06:23:37
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x