User
Pass
2FA
 
 

BG ca sa faci honor !!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message1564
girox

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-03-2016 17:14)
Joined: 20 Oct 2011
Posts: 95, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 238.8
Votes: 6

 
Post Posted: 26-08-2014, 22:56:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bun deci am tot citit ca se plang multi ca intra oameni in BG cu low hp/gear si le strica "jocul lor perfect" ,dar cum naiba sa faci gear de pvp daca nu faci bg ....a si mai e si faza ca toti cei full cata stau in bg si freaca menta in loc sa faca arene si dupa se plang ca nimeni nu face arene pe server .
Deci imi poate spune si mie cum sa fac gear de pvp ,o metoda inafara de BG ar fi indicata -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 26-08-2014, 23:00:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cei "ful cata" cum ai zis ,nu sunt obligati sa intre in arena.
De ce ,eu care sunt full sa nu dau join BG ca sa fac HK?

Frate ce is cu prostile astea pe care le debitezi?

Dute in tol barad si faci questuri ,gold &rep& honor



Last edited by Puccasita on 27-08-2014, 00:05:17; edited 3 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kirov

[Russian FreaK]



Status: Offline
(since 05-03-2023 21:30)
Joined: 05 Feb 2010
Posts: 3275, Topics: 129
Location: Mother RussiA

Reputation: 400.6
Votes: 92

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-08-2014, 23:01:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Faci BG-uri , dar macar ia-ti vicious pentru inceput , nu intra cu verzituri . Cine comenteaza chiar si asa , e ratat si ii dai ignore . Simplu , spor la honor farming -

Pucca esti degeaba , stai jos . Omul a zis ca cei cu full cata se plang ca nu face lumea arene , dar ei stau prin BG-uri . E inutil sa mai faci BG-uri atunci ( dpdv al honorului ) , dar pentru FUN , nu iti interzice nimeni sa intri . Deci nu debiteaza nimeni prostii . A da , stai jos -


.
Most people shout "***!!!" just before they lose control of a car... but i say: "Hold my beer and watch this!"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
girox

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-03-2016 17:14)
Joined: 20 Oct 2011
Posts: 95, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 238.8
Votes: 6

 
Post Posted: 26-08-2014, 23:06:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

man nu debitez nimic ,am vicious pentru inceput si cand merg in tol barad e plin de tampiti care ii farmeaza pe astea mai mici ,ti se pare corect ?
azi am incercat sa faci questurile si am muri de 17 ori....mda o adevarata placere sa fi farmat pt honor -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 26-08-2014, 23:08:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

girox wrote:
man nu debitez nimic ,am vicious pentru inceput si cand merg in tol barad e plin de tampiti care ii farmeaza pe astea mai mici ,ti se pare corect ?
azi am incercat sa faci questurile si am muri de 17 ori....mda o adevarata placere sa fi farmat pt honor -
Pai daca ai "muri" de 17 ori,eu fac questurile dimineata/seara ,dimineata pe la 7-8-9,nu sunt asa de multi.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 26-08-2014, 23:58:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Avand in vedere ca ai deprins aiurea niste idei din topicurile pe care le-ai citit, sa-ti explic cum sta treaba:

BG-urile sunt cea mai buna sursa de honor, apoi urmate de World pvp. Freakz a adus o imbunatatire pe acest plan, punand questurilor din Tol Barad, pe langa reward-ul de gold, o cantitate de honor la fiecare quest. Astfel, poti face si gold si honor pentru a te echipa pentru BG sau sa-ti completezi in paralel gear-ul.


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fenriabis

[Account disabled]



Status: Offline
(since 30-07-2015 09:31)
Joined: 11 May 2014
Posts: 1254, Topics: 86
Location: Orasul Arogantei

Reputation: 1.8
Votes: 46

 
Post Posted: 27-08-2014, 15:35:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sper sa citeasca macar jumate din cei care joaca sau vor sa joace wow aici ce a scris pms.

in tol barad ai sanse sa mori la fel de mult ca in bg sau sa fii norocos si sa nu mori deloc.astfel nu mai deranjati alti jucatori care au gear cand dau inspect pe voi si aveti iteme verzi sau albastre vai de steaua lor.pentru ca daca sunt 2-3 cu iteme verzi sau deloc cum am mai vz iti dai seama ca mori in 2 sec..iar un jucator bun are nevoie de un jucator bun langa el si nu de un cadavru.
mai simplu de atat chiar nu se poate sincer...

1) faci lvl 85
2) faci rost de ceva bani ( farmezi,cersesti,faci roll cu alti playeri, )
3) iti cumperi macar un set vici
4) faci tol barad vreo 2 sapt ( daca nu intri in bg ) maxim 1 sapt daca intri si prin bg-uri.




[quote="bossutai"]Ca enha iti zic sa nu alegi shaman.[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bigblackjoe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-03-2019 19:54)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 378, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 112.4
Votes: 13

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 27-08-2014, 15:45:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Doamne dar ce sensibili sunteti unii , te injura un copil pe wow ca nu ai iteme si vii si plangi pe forum.
Frate , intram cu cele mai proaste iteme in bg ... se gaseau 2-3 care ma injurau dar logic ca nu ma interesa...daca vreau intru si naked , lol.
Pune mana daca nu ai gold sa iti cumperi vicious , intra si fa bg-urile alea ca este cea mai rapida cale de a face honor si lasa-i pe aia. Ignore daca te injura..daca nu.. ii injuri si tu -.

Toata lumea pe serverul asta se plange de low gear playeri care intra in battleground...duceti-va si pe blizz ca si acolo e la fel! Sunt curios daca faceti topic si la ei pe forum -.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 27-08-2014, 15:54:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca si acum dupa ce a implementat freakz chestia la leveling mai vezi dezbracati in bg, lethal facepalm. Am inteles ca o sa vina si o chestie cu ilvl requirement ca la rdf, ceva decent.

Metode anti-autisti.


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Thousandcuts34

[Speeder]



Status: Offline
(since 14-04-2024 18:23)
Joined: 22 Feb 2013
Posts: 347, Topics: 21
Location: Realm of the mad god

Reputation: 234.9
Votes: 12

   
Post Posted: 27-08-2014, 16:00:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu in general nu sunt de acord cu implementarea unui filtru de genul minim 370 ilvl ca sa intrii in battleground. Insa cred ca este de bun simt sa intrii cu un minim de 2k resilience care-l poti face usor doar cu setul vicious de la AH.
Pe mine ma deranjeaza doar cand vad playeri cu gear aberant, iteme low lvl, verzi etc.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 27-08-2014, 16:05:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Thousandcuts34 wrote:
Eu in general nu sunt de acord cu implementarea unui filtru de genul minim 370 ilvl ca sa intrii in battleground. Insa cred ca este de bun simt sa intrii cu un minim de 2k resilience care-l poti face usor doar cu setul vicious de la AH.
Pe mine ma deranjeaza doar cand vad playeri cu gear aberant, iteme low lvl, verzi etc.


Nu era vorba de 370, am impresia ca era vorba de 320 sau 330 din ce imi aduc eu bine aminte din spusele lui Zohl. Repet, era o idee, nu-i bag pe gat omului nimic prin asta, sa-mi aud dupa vorbe. Corectati-ma daca gresesc.

Si daca te duci cu 0 resil sa-ti faci gear in bg, macar sa ai gear de reputatii cum e normal, sa-ti faci gold in parelel sa mai cumperi un vicious, mai nou cu Tol Barad farm ai si honor la dispozitie, plus metoda noua implementata la leveling cu epicele de rigoare. Cat de inapt sa fii acum sa nu te mai descurci, cand stafful freakz vine cu metode "anti-inapto-autisti-retards".


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Turbokill1337

[NoFriendsNoParty]



Status: Offline
(since 11-07-2021 15:46)
Joined: 20 May 2011
Posts: 908, Topics: 156
Location: nicaieri

Reputation: 363.9
Votes: 63

Post Posted: 27-08-2014, 17:13:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sa se bage ilvl limit cu care poti intra, acolo cat o fi la half vicious set 370 aprox idk.

drthbe5rt6jertjerthergvtbbreterr55byrtbyrt
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 28-08-2014, 08:36:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pms wrote:
Thousandcuts34 wrote:
Eu in general nu sunt de acord cu implementarea unui filtru de genul minim 370 ilvl ca sa intrii in battleground. Insa cred ca este de bun simt sa intrii cu un minim de 2k resilience care-l poti face usor doar cu setul vicious de la AH.
Pe mine ma deranjeaza doar cand vad playeri cu gear aberant, iteme low lvl, verzi etc.


Nu era vorba de 370, am impresia ca era vorba de 320 sau 330 din ce imi aduc eu bine aminte din spusele lui Zohl. Repet, era o idee, nu-i bag pe gat omului nimic prin asta, sa-mi aud dupa vorbe. Corectati-ma daca gresesc.

Si daca te duci cu 0 resil sa-ti faci gear in bg, macar sa ai gear de reputatii cum e normal, sa-ti faci gold in parelel sa mai cumperi un vicious, mai nou cu Tol Barad farm ai si honor la dispozitie, plus metoda noua implementata la leveling cu epicele de rigoare. Cat de inapt sa fii acum sa nu te mai descurci, cand stafful freakz vine cu metode "anti-inapto-autisti-retards".



Credema sunt multi...sa zicem care nu ii duce mintea...dejeaba le spui ,explici...asa sunt in joc ,asa in viata reala



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fenriabis

[Account disabled]



Status: Offline
(since 30-07-2015 09:31)
Joined: 11 May 2014
Posts: 1254, Topics: 86
Location: Orasul Arogantei

Reputation: 1.8
Votes: 46

 
Post Posted: 28-08-2014, 09:31:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

totusi trebuie sa se faca ceva.

Wingz acum ceva timp a gasit pe unu fara nimic pe el.

eu ma uit de fiecare data sa vad ce colegi am sa stiu daca ma zbat sa castig sau nu.in ultimele bg-uri am da leave ca ma enervez degeaba.
am gasit un paladin fara trinkete,fara helm,fara relicva,fara chest si boots.ce vrei sa faca ala intr-un bg?poate sa fie si zeu ! vine in warrior si ii da un bladestorm de il trimite pe marte.

Setul vici ar trebui sa fie obligatoriu.
Daca se implementeaza , repet...daca , un ilvl minim de intrat in bg o sa se schimbe treaba radical.
Cand am facut paladinul meu lvl 60 am dat join la random bg si nici dupa 30 min nu a intrat.presupun ca este ceva legat de lvl.
daca este in functie de lvl cred ca se poate pune in functie de resil sau lvl de la iteme.383 parca este pentru full ruth.un 350 cred ca ar fi acceptabil.




[quote="bossutai"]Ca enha iti zic sa nu alegi shaman.[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 05-07-2024, 20:11:15
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x