User
Pass
2FA
 
 

Fire mage & Pepssim
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message5081
Maelstorm06

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-09-2017 14:58)
Joined: 28 Oct 2012
Posts: 274, Topics: 69
Location: Romania

Reputation: 76.7
Votes: 16

Post Posted: 02-09-2014, 10:35:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nero, nu am venit aici pentru a-mi arata frustrarea sau mai stiu eu ce, doar sa intreb daca este normal sa primesc 45k damage intr-o secunda, doar din dot-uri. N-am venit cu un ton necivilizat ori mai stiu eu ce comportament.
P.S. Am spus o secunda, pentru ca si in secunda 54, in mod asemanator arata combat log-ul, ca la 53.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NoNameGlad

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-11-2019 18:02)
Joined: 17 Dec 2013
Posts: 357, Topics: 44
Location: Romania

Reputation: 201.2
Votes: 25

 
Post Posted: 02-09-2014, 11:06:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

casuta Nerd, watch this.

https://imageshack.com/i/ez5e7388j
https://imageshack.com/i/ex969aa0j
https://imageshack.com/i/p4222026j

Enjoy.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nerd
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-11-2014 19:20)
Joined: 26 Aug 2012
Posts: 1212, Topics: 222
Location: United Kingdom

Reputation: -107.3
Votes: 51

 
Post Posted: 02-09-2014, 11:50:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nerolol wrote:
No bug


Pai explica-ne si noua tu asta care ai inventat gaura din gogoasa si hasteu' la magi cum dai 30 de hits in aceeasi secunda, ca noi nu stim.

nerolol wrote:
La Living Bomb trebuie sa tii cont de ce ti-a spus Annih. Cum adica? Living Bomb si Explosion Damage de la Living Bomb apar pe recount drept Living bomb damage.


A da? Explica si mie asta atunci.


Cum imi da mie ala HIT PE SHAMAN , EXPLOZIE DE PE PRIEST SI EXPLOZIE PE SHAMAN in aceeasi secunda?

O sa imi zici ca a mutat un living bomb cu o duratie mai mica, de pe priest , in miimea aia de secunda cand sa explodeze, pe shaman, INTRE PRIMU HIT de l-a avut shamanul si explozie. Unde e impactu? Cu ce le-a mutat? In caz ca nu l-a mutat si a explodat living bombu de era DEJA pe shaman, cat haste iti trebuie sa ai 2 hits de living bomb in aceeasi secunda? 400%?




"Munca l-a creat pe om, dar nici lenea n-a omorat pe nimeni."
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 02-09-2014, 12:53:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nerolol wrote:
No bug, la un anumit nivel de haste cu mixed PvE(trinkete gen Insignia and bla bla bla) & PvP gear + nenorocirea aia de talent numita Pyromaniac ajungi sa ai o gramajoara de ticks de Combustie,LB and shit.

Trebuie sa intelegi cum functioneaza sistemu de haste @ Cata vs. dots si cum le afecteaza gen.

Cu cat ai mai mult haste in aceeasi perioada de sa zicem 10s a dot-ului o sa iti inghesuie cat mai multe ticks.

Automat cand o sa ai mai mult de 1 tick per secunda o sa iti apara in combat log 2 ticks per secunda.

Gasesti peste tot charts cu cate ticks castigi la un anumit nivel de haste.

La Living Bomb trebuie sa tii cont de ce ti-a spus Annih
pms wrote:
Orice tip de damage produs de spellul X are aceeasi denumire. Cum adica? Living Bomb si Explosion Damage de la Living Bomb apar pe recount drept Living bomb damage.


Un exemplu: daca tu si partenerul tau erati unul langa altul si a explodat Livingu', daia ai avut parte de frumusetea aia de combat log ca rezultat.
Alt exemplu @ 3s: explozie/explozie/tick sau orice alta combinatie.

pms wrote:
...how to spread and respread la final pe explosion si reaplicare si respread. Cand ai fireblast, te distrezi cu living bomb si faci pagube signifiante.


Oricum la Pepsi era vorba de ceva gen 65% haste daca nu ma insel.

I-am urmarit pledoaria de nevinovatie si din cauza folosirii extrem de slabe a limbii romane+injuraturile aruncate ici colo e lesne de inteles de ce nu sa facut inteles si automat a urmat si ban-ul.

Oricum populatia Freakzului parca e facuta pentru shitstorms regulate cand vine vorba de orice.


La 65%, ai 17 ticks / 10 sec. Seems legit to me, ca stiu cum poate da un mage. Mai e faza cu respread ticks, care mie imi pute a bug.


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nerd
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-11-2014 19:20)
Joined: 26 Aug 2012
Posts: 1212, Topics: 222
Location: United Kingdom

Reputation: -107.3
Votes: 51

 
Post Posted: 02-09-2014, 13:43:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nerd wrote:
nerolol wrote:
No bug


Pai explica-ne si noua tu asta care ai inventat gaura din gogoasa si hasteu' la magi cum dai 30 de hits in aceeasi secunda, ca noi nu stim.

nerolol wrote:
La Living Bomb trebuie sa tii cont de ce ti-a spus Annih. Cum adica? Living Bomb si Explosion Damage de la Living Bomb apar pe recount drept Living bomb damage.


A da? Explica si mie asta atunci.


Cum imi da mie ala HIT PE SHAMAN , EXPLOZIE DE PE PRIEST SI EXPLOZIE PE SHAMAN in aceeasi secunda?

O sa imi zici ca a mutat un living bomb cu o duratie mai mica, de pe priest , in miimea aia de secunda cand sa explodeze, pe shaman, INTRE PRIMU HIT de l-a avut shamanul si explozie. Unde e impactu? Cu ce le-a mutat? In caz ca nu l-a mutat si a explodat living bombu de era DEJA pe shaman, cat haste iti trebuie sa ai 2 hits de living bomb in aceeasi secunda? 400%?


Inca astept asta cu gogoasa.




"Munca l-a creat pe om, dar nici lenea n-a omorat pe nimeni."
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mr.Faith

[Observer]



Status: Offline
(since 18-06-2023 13:22)
Joined: 09 Nov 2010
Posts: 750, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 751.4
Votes: 62

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 02-09-2014, 14:08:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nerolol wrote:
No bug, la un anumit nivel de haste cu mixed PvE(trinkete gen Insignia and bla bla bla) & PvP gear + nenorocirea aia de talent numita Pyromaniac ajungi sa ai o gramajoara de ticks de Combustie,LB and shit.

Trebuie sa intelegi cum functioneaza sistemu de haste @ Cata vs. dots si cum le afecteaza gen.

Cu cat ai mai mult haste in aceeasi perioada de sa zicem 10s a dot-ului o sa iti inghesuie cat mai multe ticks.

Automat cand o sa ai mai mult de 1 tick per secunda o sa iti apara in combat log 2 ticks per secunda.


NU o sa ai niciodata la nici un spell mai mult de 1 tick pe secunda atata timp cat haste este multiplicativ si dot-ul respectiv are nevoie de 2+ secunde intre tickuri.

Formula : Spell Duration / ( Base Tick Time / ( 1 + Haste % in decimal form)) = Total Number of Ticks Rounding Up

LB @ 65% haste: 12 / (3 / 1.65) = 6.62 ticks, rotunjit la 7

Cum dureaza 12 secunde tot spel-ul = > 12/6.62 ticks = 1.81 secunde intre tickuri. Insa dot-ul in sine va dura 1.81 * 7 = 12.67s .

Deci cu 65% haste nici la jumatatea distantei intre tickuri nu ajungi; desi inca nu m-am prins cum faci 65% haste in arena, si cum folosesti pyromaniac cand necesita 3+ targets mai ales cand aversarii au dispeler. Si mai ales cand pyromaniac nu iti infuenteaza live doturile, pentru ca ghici ce...fac snapshot la stats cand afecteaza target-ul.


“No greater love hath a man than he lay down his life for his brother.”
Not for millions…not for glory…not for fame. For one person, in the dark, where no one will ever know or see.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 02-09-2014, 15:34:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Faci Pyromaniac cand apare un al 3-lea target (pet/totem) si pui pe el LB (la 2s), la 3s e mai usor sa il faci.

Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 02-09-2014, 16:11:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pms wrote:
Faci Pyromaniac cand apare un al 3-lea target (pet/totem) si pui pe el LB (la 2s), la 3s e mai usor sa il faci.


Du-te ma cu pyromaniacul tau la 3v3 cand iti spameaza toata lumea dispell chiar si daca esti warlock...dar apoi fire mage. Nu are cum sa fie normal. Firemagu e pur si simplu faceroll acum si daca nu ma crede nimeni cereti acces pe tournament realm sa vedeti ce inseamna mop firemage.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 02-09-2014, 16:19:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
pms wrote:
Faci Pyromaniac cand apare un al 3-lea target (pet/totem) si pui pe el LB (la 2s), la 3s e mai usor sa il faci.


Du-te ma cu pyromaniacul tau la 3v3 cand iti spameaza toata lumea dispell chiar si daca esti warlock...dar apoi fire mage. Nu are cum sa fie normal. Firemagu e pur si simplu faceroll acum si daca nu ma crede nimeni cereti acces pe tournament realm sa vedeti ce inseamna mop firemage.


Vorbeam in ipoteza. Stiu ca se da dispell in draci, dar am formulat o ipoteza. De unde sa stiu eu cat de nubalai sunt unii. Nu apare dispell nu nimic, so ... trage o concluzie.


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Maelstorm06

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-09-2017 14:58)
Joined: 28 Oct 2012
Posts: 274, Topics: 69
Location: Romania

Reputation: 76.7
Votes: 16

Post Posted: 02-09-2014, 16:52:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pacat ca n-ai vazut vreodata un meci cu Pepssim. N-ai nimic pe tine, dai dispell la tot, faci kite, pana iti prinde un Dragon's Breath, face proc la Pyroblast fara sa casteze un Scorch si iti baga Combustion din fund, iar intr-o singura secunda iti scade 45 k, in a 2-a inca 45 k, iar in astea 2 secunde primesti 2 Impact-uri. Pe screen iti apar 10 cifre, e logic pentru nestiinta unora.
P.S. 1. Si mai lasa faza cu ,,daca stateai langa partener", astia cu ,,daca" si cu ,,parca" nu au legatura cu PVP-ul.
2. Cum faci unii proc la Pyroblast fara sa casteze nimic ? Ies din Invisibility cu Combustion pe tine.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 02-09-2014, 17:06:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Maelstorm06 wrote:
Pacat ca n-ai vazut vreodata un meci cu Pepssim. N-ai nimic pe tine, dai dispell la tot, faci kite, pana iti prinde un Dragon's Breath, face proc la Pyroblast fara sa casteze un Scorch si iti baga Combustion din fund, iar intr-o singura secunda iti scade 45 k, in a 2-a inca 45 k, iar in astea 2 secunde primesti 2 Impact-uri. Pe screen iti apar 10 cifre, e logic pentru nestiinta unora.
P.S. 1. Si mai lasa faza cu ,,daca stateai langa partener", astia cu ,,daca" si cu ,,parca" nu au legatura cu PVP-ul.
2. Cum faci unii proc la Pyroblast fara sa casteze nimic ? Ies din Invisibility cu Combustion pe tine.


Un raspuns frustrant, cu care ne combatem toti si nu vreau sa parca ca o spun in bataie de joc fata de tine sau staff -> BUGS.

"Pe freakz inveti bug-urile sa poti fii in top!"


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Maelstorm06

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-09-2017 14:58)
Joined: 28 Oct 2012
Posts: 274, Topics: 69
Location: Romania

Reputation: 76.7
Votes: 16

Post Posted: 02-09-2014, 17:43:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu este niciun raspuns frustrant, ci unul pertinent si formulat civilizat. Tot sustii ca poti da 100 tick-uri pe secunda cum face Pepssi, lucru care este imposibil. Daca aduci vreo dovada concreta ca este normal asa ceva (2 tick-uri de Combustion pe secunda, 4 de Living Bomb, mai vorbim, insa nu-mi spune ca asa trebuie sa dea fire mage. Daca tu gasesti replica mea ca fiind una de om frustrat, inseamna ca problema e la tine. O seara faina.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
trickzmondialu
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-09-2014 17:47)
Joined: 31 Aug 2014
Posts: 2, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 32.1
Votes: 1

Post Posted: 02-09-2014, 19:27:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-))))))))))))))))))))))))))))
CORECT DOMNIILOR, ASTA II EXPLOIT BUG SCRIPT CHEAT CODURI ETC SI MERITA -1 BAN DAR CAND MOLDOVEANU VINE CU 2 COILURI SI 2 BACKSTABURI PE ACEELASI GCD SARITI TOTI MANCATORII DE ***** CA II SPELL DELAY CA II ***** MASII - GET A LIFE

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 02-09-2014, 20:29:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

trickzmondialu wrote:
-)))))))))))))))))))))))))

CORECT DOMNIILOR, ASTA II EXPLOIT BUG SCRIPT CHEAT CODURI ETC SI MERITA -1 BAN DAR CAND MOLDOVEANU VINE CU 2 COILURI SI 2 BACKSTABURI PE ACEELASI GCD SARITI TOTI MANCATORII DE ***** CA II SPELL DELAY CA II ***** MASII - GET A LIFE

Exista si ceva adevar in asta. D'oh

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
andreyutzz93

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-09-2015 00:56)
Joined: 09 Apr 2010
Posts: 265, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 60.6
Votes: 8

Post Posted: 02-09-2014, 21:04:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aiurea, multi spun ca nu e bug, chiar si "gm-ul".
Nu dau in cap nimanui dar, "SERIOS"!? Imi place atitudinea asta. Scriu pe google "cataclysm haste formula" si in 3 click-uri gasesti ce a scris omul asta mai jos chiar si tu poti face calculele, schimbi 5 numere si matematica generala.
Poestul lui Mr.Faith a fost un post ignorat.

Mr.Faith wrote:
NU o sa ai niciodata la nici un spell mai mult de 1 tick pe secunda atata timp cat haste este multiplicativ si dot-ul respectiv are nevoie de 2+ secunde intre tickuri.

Formula : Spell Duration / ( Base Tick Time / ( 1 + Haste % in decimal form)) = Total Number of Ticks Rounding Up

LB @ 65% haste: 12 / (3 / 1.65) = 6.62 ticks, rotunjit la 7

Cum dureaza 12 secunde tot spel-ul = > 12/6.62 ticks = 1.81 secunde intre tickuri. Insa dot-ul in sine va dura 1.81 * 7 = 12.67s .

Deci cu 65% haste nici la jumatatea distantei intre tickuri nu ajungi; desi inca nu m-am prins cum faci 65% haste in arena, si cum folosesti pyromaniac cand necesita 3+ targets mai ales cand aversarii au dispeler. Si mai ales cand pyromaniac nu iti infuenteaza live doturile, pentru ca ghici ce...fac snapshot la stats cand afecteaza target-ul.


Presupun ca si backstab in aceeasi secunda e tot bug de la combat log sau random bug.
Pacat, combat log nu functioneaza dupa timer-ul server-ului, functioneaza dupa timer-ul "ceasului tau de la pc", nu exista scuza!
http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/7946044689
Incearca si ingame.
Cum incerci asta? Simplu schimbi regiunea pc-ului tau, sincronizezi ceasul, go to wow.
Intotdeauna timestamp foloseste ceasul tau de la pc, chiar si cu Prat.

Deci in caz ca ai lag timpul spellului de pe combat log apare (explicativ) 5 secunde mai tarziu dupa vine un flux de spells luate intr-o secunda din cauza lagului.
Se vede in timestamp 3 spells date de inamic 2 de tine iar dupa lag time 10 spells in aceeasi secunda.

Exemplu:

12:30:15 xxx Backstab hits you for 15000.
12:30:30 xxx Melee swing hits you for 3000.
12:31:06 Your Lava Lash hits xxx for 15000.
(lag time)
12:37:40 xxx Backstab hits you for 15000.
12:37:40 xxx Backstab hits you for 15000.
12:37:40 xxx Melee swing hits you for 3000.
12:37:40 xxx Instant poison hits you for 3000.
12:37:40 xxx Backstab hits you for 15000.
12:37:40 xxx Backstab hits you for 15000.


In caz ca inamicul are lag e imposibil, server-ul nu primeste informatii.
In caz ca server-ul are lag tot apare diferenta de 5 secunde in combat log dar apare fluxul de speluri ale tale si ale inamicului in aceeasi secunda sau nu este dat nici un spell sau doar spell-ul care ajunge la server(apesi in timpul lagului 5 spelurii si nu sunt castate,nu ajunge informatia la server, ultimul spell castat care se afla pe firul de internet si nu a ajuns la server este castat, asta dupa lag)
GCD este de 1.5 secunde.

Combat log-ul merge 100% perfect iar voi da-ti vina pe lag si alte chestii.
Daca nu intelegeti chestia asta atunci o sa se afle intr-o zi cum se poate reproduce bugul si o sa il folosim cand e lag pe server pe nubalai in raidurile de 25h.


L.E.:Folositi cumva addon de macrouri sa poti scrie in el de 50 de ori /cast FireBlast sau de mai multe ori?
Poate asta poate fi cauza deoarece server-ul cedeaza la acel spam de spel.
Need to be tested.


Sunt un om ca fiecare.Respect reciproc!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 14-05-2024, 23:36:34
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x