User
Pass
2FA
 
 

PVP WORLD

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other
Author Message1705
Andrei1121

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-03-2015 21:49)
Joined: 07 Apr 2014
Posts: 12, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 69.6
Votes: 2

Post Posted: 27-09-2014, 22:54:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am si eu o intrebare , eu stiu ca pe wow pe orice server cand faci lvl 85 ai doua lucruri din care sa alegi ce faci mai departe , si la asta ma refer la PVP si PVE , daca vrei sa te faci pve iei iteme pve si faci rdf si raiduri , iar daca alegi pvp iei iteme pvp si faci bg , arene si raiduri pvp ,si acump intrebare , de ce gm (Cyadi) se baga in raidurile care se fac in ogg ca sa ne da de 10 ori teleport in mijlocul garzilor din ogg ca sa ne omoare ???

https://imageshack.us/i/ipZXJRjPj

https://imageshack.us/i/p47ZAPUmj

Faceam lag mare la servar?
Hoarda cand vine in Stormwind nu face lag cumva pe servar?

https://imageshack.us/i/iquyQENgj

https://imageshack.us/i/pczXbmMpj

Sau doar in Ogg se face lag ?

De ce nu dati pvp world off atuncia pe motiv ca nu il puteti tine on din cauza lagului

0 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 27-09-2014, 23:29:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din cauza celor ca voi care faceti raid in orasele vietii nu pot sa ma joc o arena in 3 ore. Va meritati soarta pentru ca nu intelegeti odata.

Cand vine hoarda in sw? Voi faceti raid saptamanal in ogg...aia vin odata la 43453 ani si nu sunt 478934432340234 oameni. Crezi ca unui gm chiar ii pasa care faction e mai bun la world pvp? (LOL)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Andrei1121

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-03-2015 21:49)
Joined: 07 Apr 2014
Posts: 12, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 69.6
Votes: 2

Post Posted: 28-09-2014, 00:54:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
Din cauza celor ca voi care faceti raid in orasele vietii nu pot sa ma joc o arena in 3 ore. Va meritati soarta pentru ca nu intelegeti odata.

Cand vine hoarda in sw? Voi faceti raid saptamanal in ogg...aia vin odata la 43453 ani si nu sunt 478934432340234 oameni. Crezi ca unui gm chiar ii pasa care faction e mai bun la world pvp? (LOL)


Ce nu intelegem ??? noi va atacaram de dimineata bossu?? noi va farmam toti jucatori proaspeti de 85 in tol barad dupa toate astea nu avem voie sa va atacam ogg??? asta ori e server pvp+pve ori e doar pve si nu stiu ce pvp e asta de va apara gm

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 28-09-2014, 09:43:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tu cred ca nu pricepi ceva pentru ca ori vii de la metin ori ai 14 ani maxim: NU ii pasa nimanui care faction e mai tare/smecher/etc. Si daca ar fi 1k playeri la alianta si 2 playeri la hoarda, dar playerii de la hoarda ar fi mai buni tot nu cred ca i-ar pasa nimanui ( mai ales pentru ca aproape toata lumea are caractere la ambele factionuri ).

Ce gm sa apere alianta/hoarda? Nu ii pasa nimanui frate de world pvp si de tol barad (CARE ESTE ZONA PVP) si nici nu vad de ce i-ar pasa cuiva de asa ceva.

Si care "noi"? Crezi ca esti reprezentantul unui faction sau ce? Nici macar al unei guilde nu cred ca esti ca sa vorbesti in numele lor (probabil nu au toti aceeasi parere ca tine).



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 28-09-2014, 10:13:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Intelege o chestie: daca faceti raid capitala si va bateti multi, faceti lag la TOT serverul. Chiar si la aia care-s pe alt continent culegand patrunjel. Si nu-i frumos sa avem 2000 de playeri lag pentru bataia voastra de 40 vs 40 sau cati sunteti.

Lagul se produce cand se face PVP masiv. Adica, teoretic, poti sa te duci in capitala adversa si sa faci bossul, dar practic, voi daca va duceti sa faceti bossul va luati la bataie cu hordacii->lag->urla globalu->pica serveru->urla globalu iar. Mai pe romaneste, va bagati picioarele in toti care sunt online pe server la ora aia cu raidu vostru. Sunt puse cu un scop garzile alea acolo, si nu cel de a avantaja o factiune.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
6 3
  
Back to top
View user's profile Send private message
Andrei1121

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-03-2015 21:49)
Joined: 07 Apr 2014
Posts: 12, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 69.6
Votes: 2

Post Posted: 28-09-2014, 12:41:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
Tu cred ca nu pricepi ceva pentru ca ori vii de la metin ori ai 14 ani maxim: NU ii pasa nimanui care faction e mai tare/smecher/etc. Si daca ar fi 1k playeri la alianta si 2 playeri la hoarda, dar playerii de la hoarda ar fi mai buni tot nu cred ca i-ar pasa nimanui ( mai ales pentru ca aproape toata lumea are caractere la ambele factionuri ).

Ce gm sa apere alianta/hoarda? Nu ii pasa nimanui frate de world pvp si de tol barad (CARE ESTE ZONA PVP) si nici nu vad de ce i-ar pasa cuiva de asa ceva.

Si care "noi"? Crezi ca esti reprezentantul unui faction sau ce? Nici macar al unei guilde nu cred ca esti ca sa vorbesti in numele lor (probabil nu au toti aceeasi parere ca tine).


Cine esti ma tu de ma judeci tu pe mine? ai facut gradinita scoala liceu de sti tu cati ani am ? de pvp le pasa la cei care joaca pvp si nu pve cum joaca 80% din servar , tu te ai gandit vreodata ca poate unii oameni joaca si pentru poveste si nu doar ca sa piarda timpu ca tine

Zi tu ce inseamna pvp pentru tine? doar bg si arene ? eu daca vreau sa fac arhieventuri care imi cer sa omor playeri in ogg nu am voie ?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Overdozze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-03-2015 02:45)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 528, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 28

     
Post Posted: 28-09-2014, 14:15:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Calm oameni buni!

Cereti-le sa dea revert la change-ul cu main city guards si gata.Sa ramana mereu berserkul.

Vad ca freakz nu are hardware or host cat sa tina 2500+ players. Sa nu mai zic ca la 2100+ incepe delay-ul.Imposibil sa joci o arena high rated.

Dar ei au zis *** it. Hai sa incurajam main city raids....

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 28-09-2014, 18:21:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Andrei1121 wrote:
bossutai wrote:
Tu cred ca nu pricepi ceva pentru ca ori vii de la metin ori ai 14 ani maxim: NU ii pasa nimanui care faction e mai tare/smecher/etc. Si daca ar fi 1k playeri la alianta si 2 playeri la hoarda, dar playerii de la hoarda ar fi mai buni tot nu cred ca i-ar pasa nimanui ( mai ales pentru ca aproape toata lumea are caractere la ambele factionuri ).

Ce gm sa apere alianta/hoarda? Nu ii pasa nimanui frate de world pvp si de tol barad (CARE ESTE ZONA PVP) si nici nu vad de ce i-ar pasa cuiva de asa ceva.

Si care "noi"? Crezi ca esti reprezentantul unui faction sau ce? Nici macar al unei guilde nu cred ca esti ca sa vorbesti in numele lor (probabil nu au toti aceeasi parere ca tine).


Cine esti ma tu de ma judeci tu pe mine? ai facut gradinita scoala liceu de sti tu cati ani am ? de pvp le pasa la cei care joaca pvp si nu pve cum joaca 80% din servar , tu te ai gandit vreodata ca poate unii oameni joaca si pentru poveste si nu doar ca sa piarda timpu ca tine

Zi tu ce inseamna pvp pentru tine? doar bg si arene ? eu daca vreau sa fac arhieventuri care imi cer sa omor playeri in ogg nu am voie ?


Doar pentru ca faceti lag pe tot serverul cand incerc sa fac si eu o arena/un bg/ultraxion v-as da foc astora disperati de mass pvp pe 2 m^2. Sunteti ratati si ne stricati gameplayul si noua (2k playeri) doar ca sa incercati voi sa faceti un achievement.

Stai linistit...nu suntem la acelasi nivel irl.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 28-09-2014, 18:25:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Overdozze wrote:
Calm oameni buni!


Dar ei au zis *** it. Hai sa incurajam main city raids....
A fost sugestia mea,sa impacam si capra si varza dar vad ca produce lag ...oricum ar fi nu e corect,nu e normal sa fie berskerul ,nu e normal sa fie lag pentru restu ca vrei tu sa faci raid OGG respectiv SW..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Andrei1121

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-03-2015 21:49)
Joined: 07 Apr 2014
Posts: 12, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 69.6
Votes: 2

Post Posted: 28-09-2014, 22:40:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
Andrei1121 wrote:
bossutai wrote:
Tu cred ca nu pricepi ceva pentru ca ori vii de la metin ori ai 14 ani maxim: NU ii pasa nimanui care faction e mai tare/smecher/etc. Si daca ar fi 1k playeri la alianta si 2 playeri la hoarda, dar playerii de la hoarda ar fi mai buni tot nu cred ca i-ar pasa nimanui ( mai ales pentru ca aproape toata lumea are caractere la ambele factionuri ).

Ce gm sa apere alianta/hoarda? Nu ii pasa nimanui frate de world pvp si de tol barad (CARE ESTE ZONA PVP) si nici nu vad de ce i-ar pasa cuiva de asa ceva.

Si care "noi"? Crezi ca esti reprezentantul unui faction sau ce? Nici macar al unei guilde nu cred ca esti ca sa vorbesti in numele lor (probabil nu au toti aceeasi parere ca tine).


Cine esti ma tu de ma judeci tu pe mine? ai facut gradinita scoala liceu de sti tu cati ani am ? de pvp le pasa la cei care joaca pvp si nu pve cum joaca 80% din servar , tu te ai gandit vreodata ca poate unii oameni joaca si pentru poveste si nu doar ca sa piarda timpu ca tine

Zi tu ce inseamna pvp pentru tine? doar bg si arene ? eu daca vreau sa fac arhieventuri care imi cer sa omor playeri in ogg nu am voie ?


Doar pentru ca faceti lag pe tot serverul cand incerc sa fac si eu o arena/un bg/ultraxion v-as da foc astora disperati de mass pvp pe 2 m^2. Sunteti ratati si ne stricati gameplayul si noua (2k playeri) doar ca sa incercati voi sa faceti un achievement.

Stai linistit...nu suntem la acelasi nivel irl.


Si ce ma doare pe mine de tine ??? voi astia dupa ce ca vati facut obicei la 11 sa nu ii lasati pe ai nostri sa faca tol baradu , sau veniti ca pizdele prin spate si ne omorati regele noi nu avem voie sa va facem nimica nu ?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alexander0810

[VIGILO CONFIDO]



Status: Offline
(since 08-03-2024 13:58)
Joined: 13 Mar 2010
Posts: 12665, Topics: 267
Location: Romania

Reputation: 2269
Votes: 151

 
Post Posted: 29-09-2014, 00:16:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Overdozze wrote:
Vad ca freakz nu are hardware or host cat sa tina 2500+ players. Sa nu mai zic ca la 2100+ incepe delay-ul.Imposibil sa joci o arena high rated.


Actually e de la optimizare, softul e problema(serverul nu foloseste niciodata tot ce poate sistemul).

@OP: Intelege ca a juca fara lagg pentru 1960 de jucatori e mai important decat a face PvP masiv pentru 40. De aceea se iau aceste masuri. Daca nu poti intelege e treaba ta, doar respecta faptul ca se iau aceste masuri.

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Overdozze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-03-2015 02:45)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 528, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 28

     
Post Posted: 29-09-2014, 00:26:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alexander0810 wrote:
Overdozze wrote:
Vad ca freakz nu are hardware or host cat sa tina 2500+ players. Sa nu mai zic ca la 2100+ incepe delay-ul.Imposibil sa joci o arena high rated.


Actually e de la optimizare, softul e problema(serverul nu foloseste niciodata tot ce poate sistemul).


Atunci ce trebuie facut sa scapam de delay? Aveam 14 ms constant inainte de merge, fara delay. Acum dupa ora 4-5 pm imi creste la 15-17 ms dar apare un delay de 0.5 pana la 1 or more seconds (Mai ales la peak hours) . Net am 250 mbps de la UPC.

Ca PvP player am ajuns sa joc pana la ora 4-5 pm pana incepe delay-ul....apoi gata.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Alexander0810

[VIGILO CONFIDO]



Status: Offline
(since 08-03-2024 13:58)
Joined: 13 Mar 2010
Posts: 12665, Topics: 267
Location: Romania

Reputation: 2269
Votes: 151

 
Post Posted: 29-09-2014, 05:35:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^ https://forum.wow-freakz.com/view-post-4136114.html?#4136114

Nu are legatura cu PvP raids

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other  


The time now is 01-06-2024, 07:47:17
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password