User
Pass
2FA
 
 

Pentru 3 vs 3 !
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other
Author Message3733
druidsaga

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-01-2015 08:18)
Joined: 25 Feb 2014
Posts: 11, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 30.6
Votes: 1

Post Posted: 03-10-2014, 19:23:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Va rog frumos sa tratati acest post cu seriozitate !

Stim cu totii ca 3 vs 3 pe server-ul nostru nu prea se joaca. S-au facut multe topicuri cu diferite opinii pentru stimularea q 3 v 3 , dar nu prea au fost luate in considerare.
Ideea mea este urmatoarea :

Incercati sa va folositi de ideea cu rdf bag. Un quest sa se faca 30 de arene sa zicem , la 3s intr-o saptamana. Completand acest quest sa primeasca 9.1$ de la donation point si cheltuiti tot in saptamana aia, altfel sa se dea reroll la ele, ca altfel din saptamana in saptamana se strang multe puncte si se duc dq donatiile.
Sunt destule ce poti lua cu 9.1$ , change race , faction, rename , all glyph's , mount, si asa mai departe. Cu titluri si alte chestii din astea nu veti stimula voi 3 v 3 in veci. Incercati macar pentru o saptamana , doua si vedeti ce iese. Daca acest server nu este facut pentru bani asa cum sustineti si incercati sa aveti un feedback placut din partea playeriilor eu zic ca merita.

Astept sa veniti cu idei si va rog din nou sa tratati acest post cu seriozitate si fara suferinte. Este o idee si este in interesul serverului si a playeriilor ceea ce ne inculde pe toti.

@Zohl

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DisCosmin
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 31-01-2017 09:27)
Joined: 02 Jun 2012
Posts: 1830, Topics: 64
Location: Somewhere I Belong

Reputation: 568.1
Votes: 86

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-10-2014, 19:26:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cine a zis ca serveru nu-i facut pentru bani? - E o afacere pana la urma.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
druidsaga

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-01-2015 08:18)
Joined: 25 Feb 2014
Posts: 11, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 30.6
Votes: 1

Post Posted: 03-10-2014, 19:31:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din cate am inteles eu, Cornel (Shocker) o face din pura placere. Asa sustineau unii Gm's. Adevarul il stiu doar ei , oricum te rog sa ramai on topic. Daca ai vreo idee nu ezita.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
truepower

[epicFacegaming1337]



Status: Offline
(since 10-06-2022 18:27)
Joined: 22 Aug 2013
Posts: 935, Topics: 93
Location: Italy

Reputation: 244.1
Votes: 91

   
Post Posted: 03-10-2014, 20:13:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cred ca ai baut gaz sincer..
S-a propus sa fie premiile la 3v3 events mai mari gen 30-35 donation points in loc de 25 si nu au fost de acord gms.
9.1$ pentru 30 de arene ? pai daca le fac pe toate charele de pe acelasi cont imi iau chare full intr-o saptamana , nici gibilanx ala nu a zis asa prostie si ...lol. -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
druidsaga

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-01-2015 08:18)
Joined: 25 Feb 2014
Posts: 11, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 30.6
Votes: 1

Post Posted: 03-10-2014, 20:20:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu am propus o idee. Trebuie dezvoltata. Si nu se stimuleaza 3 v 3 cu eventurile tale la 3 luni. Dezvolta ideea , se poate da donation points doar pe 1 cont 1 char si atat. Nu te simtii jignit , dar din cauza oamenilor cu gandire ca a ta nu se face nimic pe acest server. Jigniti stafful , jigniri intre voi , nu e de mirare de ce tot sunteti lasati deoparte. No offense.


Last edited by druidsaga on 03-10-2014, 21:09:32; edited 1 time in total
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
spynux

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-12-2016 21:36)
Joined: 08 Feb 2010
Posts: 267, Topics: 39
Location: Romania

Reputation: 147.7
Votes: 27

 
Post Posted: 03-10-2014, 20:54:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

druidsaga wrote:
Eu am propus o idee. Trebuie dezvoltata. Si nu se stimuleaza 3 v 3 cu eventurile tale la 3 luni. Dezvolta ideea , se poate da donation points doar pe 1 cont 1 char si atat. Nu te simtii jignit , dar din cauza oameniilor cu gandire ca a ta nu se face nimic pe acest server. Jigniti stafful , jigniri intre voi , nu e de mirare de ce tot sunteti lasati deoparte. No offense.


http://eu.battle.net/wow/en/character/darkspear/Duduferalul/advanced
http://www.twitch.tv/bobocvlad
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-10-2014, 21:41:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

druidsaga wrote:
Din cate am inteles eu, Cornel (Shocker) o face din pura placere. Asa sustineau unii Gm's. Adevarul il stiu doar ei , oricum te rog sa ramai on topic. Daca ai vreo idee nu ezita.

Pana acuma cumparam Gurth pe toti priestii daca era donation points pentru 3v3.
Nu cred ca se mai poate face ceva pentru 3v3 pe freakz. 2v2 e praf, am zis ca o sa moara daca nu se face ceva si uite, 4 playeri (2 echipe) toata ziua. Macar avem 2400 playeri pe freakz nu?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Fair

[^^ Events MC ^^]



Status: Offline
(since 28-08-2022 08:30)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 8598, Topics: 638
Location: City Of God <3

Reputation: -374
Votes: 414

 
Post Posted: 03-10-2014, 21:48:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poate pe MOP se va face ceva dinainte si nu se vor imbraca toti de la 2v2 fara rating req si poate vor baga un sistem best items sa le iei doar din 3s.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Overdozze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-03-2015 02:45)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 528, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 28

     
Post Posted: 04-10-2014, 15:16:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

armand2oo2 wrote:
Poate pe MOP se va face ceva dinainte si nu se vor imbraca toti de la 2v2 fara rating req si poate vor baga un sistem best items sa le iei doar din 3s.


Sau solo queue 3v3 si gata.

Cum plm sa ii fortam la 3v3 cand avem atatea class bugs/exploits/queue dodgers/hackers/mmr drops etc. in sistem? Dupa ce o sa fie un environment 90% reparat atunci sa sugerati "BIS gear sa pice doar la 3v3 derp". Pana atunci ne multumim cu gunoiul oferit.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Bigblackjoe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-03-2019 19:54)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 378, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 112.4
Votes: 13

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-10-2014, 20:59:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

armand2oo2 wrote:
Poate pe MOP se va face ceva dinainte si nu se vor imbraca toti de la 2v2 fara rating req si poate vor baga un sistem best items sa le iei doar din 3s.


Asta trebuia facut de la inceput! STAFF , please , rating req la iteme ... nu mai sustineti ideea de blizzlike ca nu o sa fiti niciodata asa!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Overdozze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-03-2015 02:45)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 528, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 28

     
Post Posted: 05-10-2014, 00:14:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bigblackjoe wrote:
armand2oo2 wrote:
Poate pe MOP se va face ceva dinainte si nu se vor imbraca toti de la 2v2 fara rating req si poate vor baga un sistem best items sa le iei doar din 3s.


Asta trebuia facut de la inceput! STAFF , please , rating req la iteme ... nu mai sustineti ideea de blizzlike ca nu o sa fiti niciodata asa!


Doamne cat paralelism.... voi nu realizati ca sunteti maxim 100 de indivizi ce stiti ce e ala PvP si 3v3 pe serverul asta? Voi cereti rating req la items? Pentru? Credeti ca astfel cei care fac 2v2 vor fi stimulati sa faca 3v3? BULLSHIT! Pot sa puna SI tot CATA SET pe rating si 1. Ori vor juca doar in ruthless 2. Ori isi vor baga penisul in el de server si vor pleca.

Auzi tu, RATING REQ. Joaca si amaratu de rogue RMP si da de RLS si ce sa vezi, focus kidney->sap nu merge ca tot RLS team e in combat 24/7 thanks to shammy bugs. GG , e clar ca trebuie sa stimulam 3v3 mai ales cand totul merge 101% retail-like.

E un rahat de idee care nu ar ajuta decat sa f*ta pvp-ul si mai urat pe server.

Cautati alte solutii sau mai bine sa dam /endthread si /endcomment la toate posturile despre 3v3. Nu mai are sens sa ne obosim.

Avem zeci de exploits/bugs + MMR DROPPING, probleme uitate si lasate in voia sortii.E clara mentalitatea de pe server. PvP-ul va ramane in cosul de gunoi mult timp. Sa speram ca odata cu MoP vom avea parte de o alta mentalitate fata de PvP din partea zeitatilor.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-10-2014, 02:18:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

'Odata cu mop''
Pana baga astia mop pe freakz PVPul o sa fie un mit. Nu ca n-ar fi acuma.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Bigblackjoe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-03-2019 19:54)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 378, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 112.4
Votes: 13

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-10-2014, 11:48:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Overdozze wrote:
Bigblackjoe wrote:
armand2oo2 wrote:
Poate pe MOP se va face ceva dinainte si nu se vor imbraca toti de la 2v2 fara rating req si poate vor baga un sistem best items sa le iei doar din 3s.


Asta trebuia facut de la inceput! STAFF , please , rating req la iteme ... nu mai sustineti ideea de blizzlike ca nu o sa fiti niciodata asa!


Doamne cat paralelism.... voi nu realizati ca sunteti maxim 100 de indivizi ce stiti ce e ala PvP si 3v3 pe serverul asta? Voi cereti rating req la items? Pentru? Credeti ca astfel cei care fac 2v2 vor fi stimulati sa faca 3v3? BULLSHIT! Pot sa puna SI tot CATA SET pe rating si 1. Ori vor juca doar in ruthless 2. Ori isi vor baga penisul in el de server si vor pleca.

Auzi tu, RATING REQ. Joaca si amaratu de rogue RMP si da de RLS si ce sa vezi, focus kidney->sap nu merge ca tot RLS team e in combat 24/7 thanks to shammy bugs. GG , e clar ca trebuie sa stimulam 3v3 mai ales cand totul merge 101% retail-like.

E un rahat de idee care nu ar ajuta decat sa f*ta pvp-ul si mai urat pe server.

Cautati alte solutii sau mai bine sa dam /endthread si /endcomment la toate posturile despre 3v3. Nu mai are sens sa ne obosim.

Avem zeci de exploits/bugs + MMR DROPPING, probleme uitate si lasate in voia sortii.E clara mentalitatea de pe server. PvP-ul va ramane in cosul de gunoi mult timp. Sa speram ca odata cu MoP vom avea parte de o alta mentalitate fata de PvP din partea zeitatilor.


Nu stiu cum se face dar pe LK majoritatea serverului facea PVP. Tu esti singurul care este paralel aici.
Problema consta in felul urmator , faptul ca persoanele care se ocupa cu rezolvarea bugurilor nu le-au putut rezolva pe cele importante si au prioritizat alte buguri de rahat ca sa ma exprim asa!
Sa pot da un exemplu , dupa ce ca rogue este atat de OP pe acest patch...mai este si ajutat de anumite buguri dar PVE IS MORE IMPORTANT.

Si da , rating requirement pe MOP , nu faci pvp ? Te duci in **** mea si faci PVE , nu va pleca nimeni de pe server stai tu linistit. Deja s-a deviat de "n" ori pe acest server de la termenul "blizzlike" , sa zici ca nu bagi rating req deoarece nu e blizzlike inseamna ca esti cel mai mare ipocrit posibil.

1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Elementalic

[Headsman's pride ]



Status: Offline
(since 26-05-2019 11:45)
Joined: 24 Apr 2014
Posts: 223, Topics: 13
Location: Sub harta in wsg

Reputation: 107.1
Votes: 21

 
Post Posted: 05-10-2014, 17:57:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu mai vorbiti de wotlk va rog , pe mop 3s o sa fie alta treaba , si pvpul in sine , daca intri la 2s dai de feral/disc daca intrii 3s la nu dai de nimeni , in bg farm grave , in tol barad farm baza , pe mop o sa se schimbe treaba ...

Nerf Combustion (つ・・)つ¤=[]====> Nerf Me /╲/\╭(▀̿̿Å̯̿̿▀̿ ̿)╮/\╱\
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
fkjavca

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-12-2020 19:40)
Joined: 23 Jun 2013
Posts: 141, Topics: 44
Location: Chisinau

Reputation: 90.1
Votes: 9

 
Post Posted: 05-10-2014, 18:44:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

druidsaga wrote:
Daca acest server nu este facut pentru bani


bai... in loc sa "repopuleze 3v3, sa repare buguri pvp/pve", au bagat pet rename la wowshop, ce mi se pare bullshit...
au adaugat pet rename chiar si la hunter, cu toate ca hunteru o poate face gratis, wtf...

inca mai crezi ca serveru nu e facut pt bani?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 04-10-2024, 09:28:24
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x