User
Pass
2FA
 
 

Campania : YES LA VOT !!!!
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 54, 55, 56  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message64652
Bigblackjoe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-03-2019 19:54)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 378, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 112.4
Votes: 13

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 27-10-2014, 20:04:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

YES LA VOT! CONTEAZA SA VOTATI!

Cine naiba sustine asemenea afirmatii de ***** ? In momentul de fata nu ai pe cine sa votezi...
PONTA - o scarba de om care e plin de ***** si minciuni.
iohannis klaus - ii scriu numele cu litere mici pentru ca este egal cu zero..un ungur mai trebuia sa vina sa profite de noi.
UDREA - Nu mi-a ajuns atatia ani cu Basescu..acum sa "il" mai votez iar din nou ...

Nu mai aberati cu afirmatiile astea...mergem ca taranii sa votam...pac stampila si gata .. nici nu ne uitam unde si de ce am votat...doar sa ma aflu in treaba.
Mereu am luat politica ca o gluma si de aceea e tara asta de *****...si dupa ne vaitam ca a iesit x sau y presedinte si ca nu face nimic.
Daca nu sunt optiuni bune de vot atunci eu incurajez lumea sa stea acasa. Eu prefer sa nu ma implic.

1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
mayavin

[Future World]



Status: Offline
(since 23-06-2018 15:49)
Joined: 08 Mar 2012
Posts: 3033, Topics: 173
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 119.8
Votes: 48

Post Posted: 27-10-2014, 20:14:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ mihai25 @roshkatul
Va mai pun odata linkurile ca m-ati ignorat data trecuta.
https://forum.wow-freakz.com/view-post-4177589.html?#4177589

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 27-10-2014, 20:19:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Compari un om care a avut de intretinut un oras de 150.000 de locuitori timp de 14 ani, cu un om care are de intretinut o tara intreaga dupa ce guvernul Boc a facut-o praf..

Comparatiile de acolo sunt penibile, compara Pib-ul orasului Sibiu, oras care se mentine in mare parte din turism si repet, UN ORAS, cu Pib-ul unei tari intregi, unde 50% din populatie locuieste in sate, unele sate vai de capul lor, fara curent electric.



*****Hearthstone Arena Coaching*****

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 27-10-2014, 20:30:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:
Comparatiile de acolo sunt penibile, compara Pib-ul orasului Sibiu, oras care se mentine in mare parte din turism si repet, UN ORAS, cu Pib-ul unei tari intregi, unde 50% din populatie locuieste in sate, unele sate vai de capul lor, fara curent electric.


aia cu pib-ul unui oras in comparatie cu al tarii a fost best!

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mayavin

[Future World]



Status: Offline
(since 23-06-2018 15:49)
Joined: 08 Mar 2012
Posts: 3033, Topics: 173
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 119.8
Votes: 48

Post Posted: 27-10-2014, 21:12:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

daca asta ati inteles
Toti ziceti voi ca Ponta a marit pensiile etc. E prim ministru si candideaza pentru presedentie, daca asta nu va zice nimic, sunteti mai pierduti decat credeam si faceti parte din oamenii care pun botu'
Nu stiu care mai zicea pe undeva pe aici, ar fi bine sa va documentati, sa cititi ceva informatii despre chestii din astea inainte...



Last edited by mayavin on 27-10-2014, 21:14:08; edited 1 time in total
3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wipe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-06-2022 20:34)
Joined: 05 Jul 2012
Posts: 12606, Topics: 645
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 21726.8
Votes: 431

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 27-10-2014, 21:14:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ca sa nu mai spunem de cariera lui... Cum a ajuns asa repede procuror si alte chestii interesante -


Don't touch this

3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Imbalanced

[Just for fun!]



Status: Offline
(since 15-02-2021 17:35)
Joined: 19 Nov 2011
Posts: 726, Topics: 62
Location: Romania

Reputation: 130.3
Votes: 74

 
Post Posted: 27-10-2014, 21:18:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bigblackjoe wrote:
YES LA VOT! CONTEAZA SA VOTATI!

Cine naiba sustine asemenea afirmatii de ***** ? In momentul de fata nu ai pe cine sa votezi...
PONTA - o scarba de om care e plin de ***** si minciuni.
iohannis klaus - ii scriu numele cu litere mici pentru ca este egal cu zero..un ungur mai trebuia sa vina sa profite de noi.
UDREA - Nu mi-a ajuns atatia ani cu Basescu..acum sa "il" mai votez iar din nou ...

Nu mai aberati cu afirmatiile astea...mergem ca taranii sa votam...pac stampila si gata .. nici nu ne uitam unde si de ce am votat...doar sa ma aflu in treaba.
Mereu am luat politica ca o gluma si de aceea e tara asta de *****...si dupa ne vaitam ca a iesit x sau y presedinte si ca nu face nimic.
Daca nu sunt optiuni bune de vot atunci eu incurajez lumea sa stea acasa. Eu prefer sa nu ma implic.




Te rog eu frumos, nu te du la vot ca n-ai pic de habar de politica.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mayavin

[Future World]



Status: Offline
(since 23-06-2018 15:49)
Joined: 08 Mar 2012
Posts: 3033, Topics: 173
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 119.8
Votes: 48

Post Posted: 27-10-2014, 21:22:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Roshkatul: vorbesti la plural, dar comentezi doar un rand din acel tabel... urat din partea ta -
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 27-10-2014, 21:36:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Imbalanced wrote:
Bigblackjoe wrote:
YES LA VOT! CONTEAZA SA VOTATI!

Cine naiba sustine asemenea afirmatii de ***** ? In momentul de fata nu ai pe cine sa votezi...
PONTA - o scarba de om care e plin de ***** si minciuni.
iohannis klaus - ii scriu numele cu litere mici pentru ca este egal cu zero..un ungur mai trebuia sa vina sa profite de noi.
UDREA - Nu mi-a ajuns atatia ani cu Basescu..acum sa "il" mai votez iar din nou ...

Nu mai aberati cu afirmatiile astea...mergem ca taranii sa votam...pac stampila si gata .. nici nu ne uitam unde si de ce am votat...doar sa ma aflu in treaba.
Mereu am luat politica ca o gluma si de aceea e tara asta de *****...si dupa ne vaitam ca a iesit x sau y presedinte si ca nu face nimic.
Daca nu sunt optiuni bune de vot atunci eu incurajez lumea sa stea acasa. Eu prefer sa nu ma implic.




Te rog eu frumos, nu te du la vot ca n-ai pic de habar de politica.


ai inteles tu gresit, sunt 2 fraze acolo, care n-au legatura una cu cealalta. Iohanis bla bla/un ungur mai trebuia sa vina

Anyways, ziceti ca n-avem pe cine vota, avem Vadim, de ce nu e bun Vadim? ca e nebun? ne-ar trebui putina nebunie de-a lui.

Oricum batalia e intre Iohanis si ponta, au cele mai mari afise si multimea e manipulabila, care da mai mult ulei si zahar ala e win.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Imbalanced

[Just for fun!]



Status: Offline
(since 15-02-2021 17:35)
Joined: 19 Nov 2011
Posts: 726, Topics: 62
Location: Romania

Reputation: 130.3
Votes: 74

 
Post Posted: 27-10-2014, 21:40:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu cred ca am inteles eu gresit, pur si simplu asa se intelege dupa cum i-a enumerat cu liniuta. Problema lui daca nu stie sa scrie corect.

@mihai25/roshkatul: Din comenturile linkului lui mayavin, cititi si informati-va:

Spoiler:



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 27-10-2014, 21:50:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sincer prefer sa nu imi expun opinia politica in momentul de fata dar prefer sa le dau un motiv de gandire celor de aici care arunca vrute si nevrute in stanga si in dreapta.
Cine are cea mai puternica economie din Europa?
De ce nationalitate erau cei din casa Hohenzollern?
Cine dintre ei s-a apucat sa faca dracului strazi in Romania care era praf la asa ceva cand a ajuns rege?
Voi nu vedeti ca omul asta din Sibiu a avut sustinere din Forumul German si a reusit sa faca ceva din Sibiu? Ati fost p-acolo? Nu e ideea ca el face si drege pentru ca a facut in Sibiu, dar NU MINTE. Da un raspuns pragmatic si clar ca un NEAMT! Vreti ordine si sinceritate? El o are. Nu va oblig sa votati cu el dar sunt impotriva denigrarii sale de catre celelalte partide poltice/canditati. Macovei la cat de nebuna e ea cu justitia si chiar este doar in Iohannis nu a dat (vedeti Ice Bucket Challenge-ul ei). Oare de ce?
Fie, mi-am spus punctul de vedere.
Pana la urma eu va spun sincer. Nu stiu cu cine sa votez. Inseamna asa de mult votul meu? Sunt macinat de chestia asta...pot si nu pot. Nu mai fiti asa de orbi oameni buni si mergeti naibii la vot si ganditi cu creierul nu cu galeata cu faina si ulei cand puneti stampila.
Peace! Ultimul meu post aici.

//tl;dr Nu imi place cand unii se uita la TV si cred tot d-acolo. Ca daca X zice ca Y pute clar Y pute dar nu se gandeste ca mirosul vine de la X. A da, si nu mai postez aici.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DisCosmin
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 31-01-2017 09:27)
Joined: 02 Jun 2012
Posts: 1830, Topics: 64
Location: Somewhere I Belong

Reputation: 568.1
Votes: 86

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 27-10-2014, 21:57:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu tot nu inteleg la ce se refera cu '' A facut Boc tara praf'' ,a impus masuri de austeritate , da era nevoie de ele pentru ca era criza, dar ce a furat frate? Daca nu ma insl ar trebui sa aiba declaratia de avere publica, arata-mi si mie ce a furat...si masurile de austeritate i-au fost si lui impuse de UE.Dar cum se face ca economiile tarilor europei isi revin numa noi suntem pe minus , da la 1 an de cand a venit Pisicutzu' marioneta la guvernare si pana acum....


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shpace

[742617000027]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 18 Mar 2011
Posts: 6938, Topics: 284
Location: Bacau

Reputation: 502.4
Votes: 417

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 27-10-2014, 23:02:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mayavin wrote:
https://www.facebook.com/video.php?v=781545075230090
-


Chiar asta vroiam sa postez acum

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nastyblabla

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-05-2023 20:12)
Joined: 29 Mar 2012
Posts: 340, Topics: 81
Location: Romania

Reputation: 176.2
Votes: 33

 
Post Posted: 27-10-2014, 23:35:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da hai la vot.
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ficatuman

[Creep]



Status: Offline
(since 22-01-2018 17:49)
Joined: 06 May 2010
Posts: 591, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 174.3
Votes: 24

 
Post Posted: 28-10-2014, 09:32:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa nu uitam ca Ponta a fost si ala care a dat maxima Europei cand a fost vorba de votarea legii privind Rosia Montana:ca si premier sustine legea dar ca si deputat nu.Sau de faptul ca atunci cand proiectul de lege parea sa pice,a venit el din senin si a zis ca le plateste canadienilor nu stiu cate miliarde de euro despagubire,fara sa ceara aia nimic de fapt.Intr-adevar,asta chiar e imaginea unui om care il vrei sa iti reprezinte interesele.Sau cum zice pe pagina lui de facebook(da,uneori ma uit sa vad ce aberatii mai cred fraierii pe acolo) ca aduce deficitul bugetar al tarii la 0% si momentan suntem la 0,60% sau ceva de genul asta.Nu exista decat teoretic in economie deficit bugetar de 0%,daca este surplus de buget nu e bine deloc(adica nu sunt investiti banii in proiecte),astfel ca un deficit buger de 2-4% e de fapt chiar sanatos pentru economia unei tari(inseamna ca se face investesc banii aia in ceva).Dar cum ziceam,e foarte usor sa crezi un asemenea om,cand nu ai nicio legatura cu subiectul care ti-l prezinta si nici nu vrei sa cercetezi putin.
@mihai25:da,s-au facut si disponibilizari(s-au concediat acele persoane care erau pleava sistemului bugetar,gen luau bani pentru absolut nimic sau aveau salarii ridicole pentru un bugetar).Cat priveste spitalele,da,s-au inchis o parte din ele,pentru ca reprezentau focare de infectie si s-a decis ca decat sa se trimita putini bani la fiecare spital mic in parte,bani care nu ar fi suficienti individual,mai bine se redirectioneaza toate sumele catre un spital judetean/municipal.

LE: https://www.facebook.com/video.php?v=781545075230090 uitasem si eu de asta.Yep,asa arata un om informat,capabil sa conduca o tara.Ca sa nu mai zic de tupeul jegos care l-a avut dupa audienta asta sa spuna ca tot Basescu a fost arogant cu el si ca ei au fost imaculati in prezentarea lor.

3 1
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 17 November 2014 13:03



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 54, 55, 56  Next    


The time now is 29-04-2024, 11:25:45
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x