User
Pass
2FA
 
 

CSM Bucureºti-Steaua 25-23

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports
Author Message451
Fair

[^^ Events MC ^^]



Status: Offline
(since 28-08-2022 08:30)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 8598, Topics: 638
Location: City Of God <3

Reputation: -374
Votes: 414

 
Post Posted: 08-11-2014, 02:12:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

A șasea victorie în Liga Naționalã a gazdelor.





În direct la Digi Sport, CSM București a reușit a șasea victorie în Liga Naționalã, contra Stelei. Roș-albaștrii au început slab partida, iar gazdele conduceau cu 7-2 dupã 13 minute. Steaua a reușit sã se apropie la un gol în minutul 25, însã nu a fost suficient.

Cu foștii steliști Novanc și Stamate printre marcatori, CSM a condus la pauzã cu 13-10. La reluare, echipa gazdã s-a distanțat la cinci goluri, însã grație paradelor lui Țenghea, Steaua s-a apropiat din nou pe tabelã, cu șapte minute înaintea finalului.

”Am început prima reprizã foarte foarte slab, am avut foarte multe ratãri pe parcursul jocului, pãcat cã am avut noroc cu poarta. Ne-a ținut poarta în meci, dar n-am știut sã gestionãm unele situații”, a declarat stelistul Marius Szoke.

Tiberiu Constantinescu, golgheterul gazdelor, cu opt reușite, a fãcut diferența pe final, iar CSM s-a impus cu 25-23. Chilianul Stelei, Rodrigo Salinas, a fost însã cel mai bun marcator al partidei, cu 9 goluri.

„A fost un meci foarte important pentru noi, pentru cã ne duce sus în clasament și ne ține sus și cât mai aproape de obiectivul nostru”, a spus și Iulian Stamate, de la CSM București

source - http://www.digisport.ro/Sport/HANDBAL/CSM+Bucuresti-Steaua+25-23+A+sasea+victorie+in+Liga+Nationala+a+




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports  


The time now is 02-07-2024, 19:28:36
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x