User
Pass
2FA
 
 

Jurnal de lectura..

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Homework zone
Author Message1359
Exotik

[Can't Hold Us]



Status: Offline
(since 23-01-2018 14:17)
Joined: 13 Jul 2011
Posts: 1892, Topics: 69
Location: Arizona

Reputation: 195.2
Votes: 24

 
Post Posted: 12-03-2015, 13:47:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Trebuie sa fac un referat la romana pana pe data de 16.03.2015 despre care "Ultima noapte de dragoste,intiia noapte de razboi" de Camil Petrescu cerintele sunt urmatoarele:

1)Analiza titlui.
2)Prezentarea timpului si a spatiului unde se desfasoara actiunea.
3)Rezuma subiectul romanului in aproximativ o pagina(A4).
4)Prezinta relatia dintre personaje.
5)Alegeti un personaj din roman care s-ar adapta foarte bine in zilele noastre.
6)Exprima starile pe care ti le-a generat lectura acestui roman printr-o culoare si explica alegerea facuta.

Ajutati-ma va rog,multumesc anticipat -


Trust me.
I'd never lie to you
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
OpTIXy

[Predator]



Status: Offline
(since 05-04-2020 10:57)
Joined: 04 Jul 2011
Posts: 2850, Topics: 83
Location: New York

Reputation: 15025.3
Votes: 377

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-03-2015, 14:14:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mare parte din intrebarile tale isi au raspuns aici: Comentariu

I want to ensure you that every ban is always followed by a proper reason. If you wake up in a situation where your account is banned, feel free to make a proper post under Unban Request.
Do not forget to bring the necessary evidence to appeal GMs decision.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
PsychoLove

[Silence In The Snow]



Status: Offline
(since 05-01-2024 17:19)
Joined: 12 Aug 2013
Posts: 5177, Topics: 299
Location: Behind you.

Reputation: 1306.4
Votes: 480

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-03-2015, 23:27:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

// Mutat la Homework Zone.

Exotik e ok ce ai primit de la OpTIXy?
Mai ai nevoie de ceva? ^^





Dreams.. That's all we have.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
goguletz BIRGAOANU

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 04-01-2019 20:59)
Joined: 02 Feb 2014
Posts: 12169, Topics: 504
Location: Italia (Botosani)

Reputation: -70
Votes: 459

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-03-2015, 00:05:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

uite asa se mai creiaza un personaj care nu ia bacu.. sunt si eu bata dar mi-a placur intodeauna sa imi fac singur temele :d

 
Staff message (AMG):
 
+1 warn, off-topic



Goguletz spune ca nai curaj!!![/url]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
L.a.D l Catalin

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 26-12-2023 11:29)
Joined: 03 Jan 2014
Posts: 11601, Topics: 941
Location: Iasi

Reputation: 242.6
Votes: 1962

          catalin457 
Post Posted: 13-03-2015, 01:00:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am eu rezumatul facut in cam o pagina jumatate de caiet studentesc (facut acum doua saptamani.) Este scris in mare graba(scris urat) dar este destul de corect. Spune-mi daca il vrei.



FALLOUT 4 STEAM KEY

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
destroi112

[DEV]



Status: Offline
(since 12-03-2020 22:13)
Joined: 24 May 2014
Posts: 4042, Topics: 119
Location: ---------

Reputation: 515.9
Votes: 118

   
Post Posted: 13-03-2015, 11:49:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bun deci iti scriu eu ce am in cap dupa ce am citit opera lui Camil Petrescu am petrecut peste 10 h scriind referate despre lucrarea lui.Bun sa trecem la treaba.

Titlul Romanului :

Titlul romanului reprezinta o delimitare a timpului ce nu curge intr-un singur sens ci ne este prezentat de catre naratorul-persoanaj prin metoda feedback-ului ,acesta creand cititorului senzatia ca romanul este scris sub ochii lui ,cititorul fiind introdus in text (indirect) ca un personaj neexistent material, dar prezent spiritual fiind ghidat de catre inscriptiile naratorului la persoana I singular.Cuvintele "ultima" si "intaia" sunt repere ale timpului clar definite aducand inca din titlu senzatia unui roman clar delimitat chiar daca autorul adopta perspectiva subiectiva .Tot odata ,titlul,se afirma si prin repetitia cuvantului noapte ce poate reprezenta rana autorului ce apare in urma iubirii ratate ce se cicatrizeaza in timpul razboiului cand moarte este prezenta peste tot in jurul lui,mirosul acut al mortii il purifica in acelas timp facandu-l sa recunoasca moartea ca nou adversar si sa arunce in vid amintirea iubirii lui,ce moare incet asa cum a crescut la inceput in inima lui...
Cuvintele "ultima" si "intaia" pot reprezenta ,pe langa delimitarea romanului din prima privire, si sfarsitul iubirii dar si inceputul noii vieti a naratorului-personaj ce ii lasa iubitei sale tot ,tot trecutul.


//momentan doar atat am in cap o sa mai revin cu edit pe aici imi spui daca iti place ce am scris sa stiu daca continui si la celelalte..
PS:Daca am greseli de scriere scuza-ma m-am grabit...
Grammar Nazy
goguletz BIRGAOANU wrote:
uite asa se mai creiaza un personaj care nu ia bacu.. sunt si eu bata dar mi-a placur intodeauna sa imi fac singur temele :d

creeaza*[de la cre+eazã]
@Psycho asa esti tu liderul?



Retired from Amxmodx

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
PsychoLove

[Silence In The Snow]



Status: Offline
(since 05-01-2024 17:19)
Joined: 12 Aug 2013
Posts: 5177, Topics: 299
Location: Behind you.

Reputation: 1306.4
Votes: 480

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-03-2015, 14:33:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scuzã-mã, destroi. Eu sunt la facultate cu treabã, nu am verificat ce s-a scris pe aici.
Dacã mã apuc sã corectez e grav. -
Grammar Nazi Leader e puþin ocupatã acum.


On:
Consider cã au fost destule rãspunsuri bune. Dacã mai ai nevoie de ceva, send pm.





Dreams.. That's all we have.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by PsychoLove, 16 March 2015 09:11



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Homework zone  


The time now is 16-04-2024, 12:41:18
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x