User
Pass
2FA
 
 

Admine pe bani / Admine trial
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help
Author Message1504
-bebeto-

[Freakz * -carmen-]



Status: Offline
(since 19-03-2018 19:51)
Joined: 13 Oct 2010
Posts: 18754, Topics: 117
Location: Militari

Reputation: 2887.8
Votes: 296

 
Post Posted: 23-05-2015, 21:34:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

parerea mea e ca daca nu se da admine trial atunci ce facem le dam campions direct? normal trebuie sa fie in proba sa vedem daca se descurca .............
Adminele pe bani ce ownarii dau trebuie sanctionati sau inchis acel server.Si asa nu se va mai da admine pe bani


Daca am zis ceva gresit scuze e doar parerea mea.

Daca e ceva activati casuta.



Y!M bebeto_cristi
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 24-05-2015, 09:33:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Faydwer wrote:
Serios ? Si adminele trial sunt interzise ? AvioanE sanctioneaza ownerii in cauza nu interzice tuturor asa ceva, daca owneru umbla dupa bani si putin il intereseaza dai delete si sa ne faca cu mana nu interzici la toti adminele trial, asa atragi admini, daca a gresit o data direct remove ce este asa greu si atatea interdictii, pff nu va mai inteleg, se din ce in ce mai mult, cs-ul e mort in momentul de fata, doar redirectati si bindati si codati nimic bun numai gasesti si daca gasesti e rar asa ceva.

Citeste ce scriu, nu mai citi printre randuri. Nu va inteleg de ce tot actionati asa.
Am zis ca in momentul de fata am interzis adminele pe bani, adminele pe bani le-am interzis pentru ca:
- Distrug conceptul de admin.
- Alunga jucatorii de pe server, in acelasi timp fac reclama negativa comunitatii.
- Nu o sa ajunga niciodata admin. (sa faca diferenta dintre cod si skill).
Am zis ca daca elimin adminele pe bani, serverele vor avea o sansa sa prospere, sa-si formeze un grup de admin competenti, sa nu mai existe conceptul asta "serverele din freakz sunt pline de admini incompetenti".
Imediat dupa ce am interzis adminele pe bani, au inceput aceste campanii de admini triali, care sunt admine moca, dar ce am observat eu:
- Adminul este oferit oricui
- Adminul respectiv nu primeste instruire (dupa cum a spus cineva aici, are pe forum comenzile)
- Daca are pe forum comenzile, diferenta dintre cod si skill cum o face? Mai apare si un .tga diferit, aia e.

Practic, am interzis adminul pe bani sa ofer o sansa tuturor serverelor sa-si ridice de la 0 admini, dar cealalta parte a serverelor au inceput sa dea admine moca, nici nu ii ajuta la ceva, ca adminii nu sunt instruiti si am bagat in bezna celelalte servere.
De ce spun asta? Pai daca x nu mai poate cumpara admin, nu o sa stea 30 zile sa primeasca admin, se duce pe serveru care ofera moca.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
|X|Repper

[]King Of The Night[]



Status: Offline
(since 25-12-2023 20:28)
Joined: 19 Apr 2014
Posts: 4444, Topics: 241
Location: Romania

Reputation: 433.1
Votes: 365

       
Post Posted: 24-05-2015, 09:41:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Avioane eu am dat din întâmplare de acest topic.. mulțumesc de activare(eu nu am server de cs?!)!

 


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
FreakaZoid.

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 13-12-2018 21:55)
Joined: 13 Jul 2014
Posts: 1617, Topics: 203
Location: Calarasi, Romania.

Reputation: 45.7
Votes: 38

 
Post Posted: 24-05-2015, 09:41:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da Avioane, aici ai dreptate, am vaz. unele servere care ofera direct grad mare pe anturajuri. Nu dau nume. Pe unele servere daca n-ai anturajuri , zbori la propriu ( de pe server ) si asa raman serverele nepopulate pe freakz. Pe alte servere de pe alte comunitati, toti sunt uniti, ceea ce pe freakz nu prea exista, suntem uniti aici doar pentru ca exista acest forum.. Deci: Daca oferim admine trial , cei care primesc acest "TRIAL" sa primesca acces la comenzi doar cand este un alt admin cu grad mai ridicat la comenzi, si acesta sa-i raspunda la intrebari etc.

Trecand peste toate
Lasand in spate soapte
Noapte dupa noapte
Gandindu-ma la moarte
Las amintiri prin fapte
Distanta ne desparte dar poate
Voi reusi sa-ti fiu mereu aproape

Nimeni Altu' - Trecand peste toate !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BeBe;x

[>>>Mannschaft]



Status: Offline
(since 18-02-2018 12:03)
Joined: 20 Nov 2013
Posts: 5051, Topics: 154
Location: Echtilion

Reputation: 892.7
Votes: 149

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 24-05-2015, 09:42:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pe zm nu primeste oricine chiar daca e campanie, poti verifica.

Solutia mea e sa'i sanctionezi pe cei care nu se ocupa de trial.
Adminele pe bani... poate ca acum ar ajuta cu ceva bani serverele.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
TwisTer

[GOOGLE SEARCHER]



Status: Offline
(since 17-05-2023 01:23)
Joined: 04 May 2007
Posts: 6962, Topics: 147
Location: Romania

Reputation: 2724.4
Votes: 231

 
Post Posted: 24-05-2015, 09:58:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pãrerea mea e cã niciodatã nu a fost o problemã cu felul în care se dau accesele, ci modul diferit în care owneri înþeleg asumarea responsabilitãþi când fac acest lucru, modul în care owneri se implicã ºi verificã activitatea adminilor.
Owneri nu înþeleg cã obiectivul lor este sã mãreascã performanþele adminilor, felul în care aceºtia se comportã pe server influenþeazã direct popularea serverului în timp.
Sincer eu am stat ore în ºir sã explic o grãmadã de lucruri la fiecare admin în parte ºi fac asta de fiecare datã când intru pe server.
Practic fãcând acest lucru de atâtea ori am reuºit sã creez în timp o anumitã conduitã, dar acest lucru nu e deloc uºor, deoarece fiecare admin are personalitatea lui.
Am zis acum ceva timp în privat, faptul cã sau interzis adminele pe bani, nu a fost o soluþie, practic nu avem cum sã verificãm fiecare owner în parte dacã face acest lucru.
ªi dacã interzicem adminele trial, asta nu va reprezenta o soluþie pentru a creºte calitatea adminilor din comunitate.
Cheia rãmâne la owneri, la modul în care ei se implicã, comunicarea cu fiecare admin în parte, felul în care transmit orice informaþie îl poate ajuta pe admin în timp sã evolueze decent.





Last edited by TwisTer on 24-05-2015, 10:22:47; edited 1 time in total
2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
|X|Repper

[]King Of The Night[]



Status: Offline
(since 25-12-2023 20:28)
Joined: 19 Apr 2014
Posts: 4444, Topics: 241
Location: Romania

Reputation: 433.1
Votes: 365

       
Post Posted: 24-05-2015, 10:19:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Parteneri mei îmi spuneau pune preturile cu gradele.. eu le-am explicat ca nu e voie iar aceștia plecau.. nu ma intereseazã ca plecau eu nu dai admine pe bani.. dacã vrea admin sa facã cerere când îndeplinesc condițiile prevazute!

 


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 24-05-2015, 10:39:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
- Adminul respectiv nu primeste instruire (dupa cum a spus cineva aici, are pe forum comenzile)
- Daca are pe forum comenzile, diferenta dintre cod si skill cum o face? Mai apare si un .tga diferit, aia e.


Vezi cã și tu scoți tot ce am pus și nici mie nu îmi place (sau poate formularea mea a fost cam vagã). Am spus cã în cazul în care nu sunt pe server (alți admini sau eu) au comenzile pe forum și le-am fãcut inclusiv meniu sã le fie mai ușor cu comenzile. Iar când ei i-au pozele le-am spus dupã ce sã se uite, iar asta dinainte sã fiu owner. E drept nu am fãcut informare în masã ci numai individualã. Fiecare admin se implicã, mai mult sau mai puțin, sã ajute pe cei trial.

Asta am spus
Code:
Are comenzile puse pe forum, când e pe server îi spun ceva când nu știe, am fãcut inclusiv un meniu pe care îl pot folosi cu comenzile de pe server ca sã le fie mult mai ușor

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mastermind

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 12-09-2020 16:56)
Joined: 26 Jun 2009
Posts: 2612, Topics: 116
Location: Bucuresti

Reputation: 962.1
Votes: 47

Post Posted: 24-05-2015, 20:37:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu nu inteleg unde este problema.. Sincer ce treaba aveti dvs cu war3 de exemplu? Freakz.ro este una, un server platit de cativa owneri e independent cand vine vorba de organizarea in joc (nu pe forum). Eu nu accept nici macar o astfel de discutie, nu mai zic de altceva. Asadar domnule avioane, astfel de probleme nu sunt ale dumneavoastra..

Eu nu accept sa ni se impuna nimic. Daca exista vre-o problema legata de programele noastre trial, noi nu discutam decat cu Shocker.



Looking back..
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
L.a.D l Catalin

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 26-12-2023 11:29)
Joined: 03 Jan 2014
Posts: 11601, Topics: 941
Location: Iasi

Reputation: 242.6
Votes: 1962

          catalin457 
Post Posted: 24-05-2015, 22:20:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Parerea mea este ca ar trebui ca fiecare owner sa isi impuna propriile reguli pentru admine trial si , mai ales, pentru cele trial; si anume:
-Incalcarea regulamentului serverului va duce la sanctiune imediata (pa un admin care a luat pe merit poate il mai ierti daca da o comanda gresita sau ceva..)
-Neoferirea unui grad mare de la inceput; orice admin, fie ca este platit, fie ca e trial sau pe merit incepe de la 0.

Eu zic ca o persoana NOUA care a platit pentru admin, sa nu primeasca mai mult decat urmatoarele comenzi: slap/slay/kick/vote/map/ip/move/chat ; in niciun caz sa nu aibe acces la ban/exterminate si alte comenzi de genul acestora. Accesul la aceste comenzi sa fie dat pe merit intr-adevar!

In aceste conditii eu zic ca ar fi ok si adminele trial si cele pe bani.




FALLOUT 4 STEAM KEY

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Faydwer

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 17-11-2019 19:30)
Joined: 06 Aug 2011
Posts: 7215, Topics: 383
Location: Italy

Reputation: 92.6
Votes: 410

 
Post Posted: 24-05-2015, 22:43:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu zic sa nu interziceti adminele trial pentru niste vorbe ca "sunt niste admini de duzina", nu ai cum sa multumesti pe fiecare in parte mai ales cand raporteaza cate un romanache obosit pe unu de il face si ii zici ca nu are cod te face slab, inutil si in alte feluri.
Vrei sa sanctionezi pe cineva pentru actiunile adminilor trial, pai sanctioneaza ownerul/rii in cauza nu pe toti. Poate owneru de la serveru' "X" verifica tot logs, ore, comenzi si instruieste fiecare admin, iar alt owner baga un admin acolo cu gandu sa faca treaba si nu il intereseaza ce face. Vina este doar a ownerilor care deschid servere si nu le pasa de ele.
Eu am stat de adminii de pe serverul meu de i-am invatat comenzile si cum functioneaza fiecare pana au inceput sa invete jmecheria, ca mai sunt unii ai dracu ce nu vor sa te asculte cu gandul ca "cine se crede si asta de ma invata niste comenzi" ii dau downgrad sau remove dupa actiunile sale.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ceacea

[CHANGE Agent]



Status: Offline
(since 22-03-2016 19:14)
Joined: 24 Jul 2009
Posts: 1845, Topics: 85
Location: Romania

Reputation: 1450.9
Votes: 90

Post Posted: 24-05-2015, 23:52:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cred ca toata lumea e de acord cand zic ca noi facem voluntariat aici.

Poate nu intru eu asa des pe forum/server, insa am niste persoane care fac asta in locul meu, si nu pentru ca le dau bani, sau pentru au dat bani si se simt nevoiti sa ramana pentru ca deh, au facut o investitie, ci o fac pentru ca le place, pentru ca sunt pasionati. Asta e munca voluntara - iti dedici timp si alte resurse, mai ales intelectuale, pentru ceva anume, o cauza, crezi in ea si vrei sa o ajuti, evident luandu-ti si tu ceva anume din ea.

Am fost si voi ramane mereu impotriva adminelor pe bani, cu toate ca am primit multe oferte pe care le-am refuzat. Trei mari motive:

- A da admin pe bani inseamna a hrani in primul rand senzatia ca daca dai bani primesti putere. E aproape echivalent cu a creste o mentalitate de spaga, si ne mai miram de ce ni se cere spaga in "real life". Stiu ca pare stupid la prima vedere, o analogie intre CS si real life, insa totul, absolut totul, are o analogie in viata de zi cu zi.
- Daca dai admin pe bani aduci oameni langa tine care nu sunt dispusi sa demonstreze ca le pasa de server, ca vor sa contribuie la el prin a fi admini, ci mai degraba sunt dispusi sa dea niste bani ca sa sara peste etape, sa se distreze cu adminul, ca doar au facut o investitie, si sa plece la primul semn de customer care nesatisfacator (caci eu asa stiu, adminii vor sa fie admini pentru ca vor sa se dedice, vor mai multe responsabilitati).
- Daca sar calul, "scapi" mult mai greu de ei, pentru ca mereu va exista motivul ca au dat bani si automat te vei simti un pic prost cand ii vei sanctiona. Astfel, nu va fi fair fata ce cei care nu dau bani si fata de cei care dau bani si avanseaza mai rapid in putere.

Multumesc,


Intelege, eu n-o sa mor niciodata!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
JuNNNNkie

[1+1=69]



Status: Offline
(since 22-04-2022 11:29)
Joined: 03 Jun 2014
Posts: 1620, Topics: 213
Location: Bucuresti

Reputation: 87.1
Votes: 276

   
Post Posted: 25-05-2015, 07:08:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La cei care am dat trial mereu am avut grija de ei,le-am arãtat ce sa facã,sa învețe regulamentul de admini/playeri,sa asculte de gradul mai mare,la fel ca și voi,am primit întrebãri daca dau admin pe bani și am primit oferte și de 10 și 15 e și pe toate le-am refuzat pentu ca știu ca dacã dai admin pe bani serverul se duce de râpã!Propun sa rãmânã adminul trial,cum a zis și colegul meu,nimeni nu s-a nãscut învãțat!Și eu am fost la început cu admin trial nu știam nici o comandã de cs,și pe parcursul adminului trial am învațã tot ce este de învãțat!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 25-05-2015, 10:14:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

|X|Repper wrote:
Avioane eu am dat din întâmplare de acest topic.. mulțumesc de activare(eu nu am server de cs?!)!

Cum nu? Esti owner pe zpo.freakz.ro

@ Mastermind, war3.freakz.ro ca orice alt server, face parte din comunitatea FREAKZ, cand se decide ceva, totate serverele sunt obligate sa se comformeze.
Cand unul sau mai multe servere au de suferit din cauza unor decizii ale voastre individuale, atunci eu am toata autoritatea sa intervin.
Cand se vindeau admine pe bani si va plangeati toti ca nu aveti admini, am intervenit, acum bagati voi celelalte servere in eclipsa cu adminele voastre trial de care nu va ocupati, iar, ma simt nevoit sa intervin.
EU ma ocup pe partea de CS, iar tu ca owner de CS ce detii un server in comunitatea asta esti obligat sa discuti cu mine, nu cu Shocker.
Chiar nu imi pasa ce accepti tu, atata timp cat serverele au de suferit, va comformati toti.

Faydwer, iar nu citesti nimic. Nu am zis ca vreau sa interzic adminele trial, am intrebat de ce sa dau voie la admine trial si sa exclud adminele pe bani.

Pana acum Twister si ceacea mi-au oferit raspunsurile de care aveam nevoie.

Code:
- Daca sar calul, "scapi" mult mai greu de ei, pentru ca mereu va exista motivul ca au dat bani si automat te vei simti un pic prost cand ii vei sanctiona. Astfel, nu va fi fair fata ce cei care nu dau bani si fata de cei care dau bani si avanseaza mai rapid in putere.


Deci adminele pe bani raman in continuare interzise.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
|X|Repper

[]King Of The Night[]



Status: Offline
(since 25-12-2023 20:28)
Joined: 19 Apr 2014
Posts: 4444, Topics: 241
Location: Romania

Reputation: 433.1
Votes: 365

       
Post Posted: 25-05-2015, 16:13:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La mine adminul dacã nu știe sa vorbeascã, nu știe sa facã ceva cu privilegiul de care dispune numãr ce cauta.. eu nu accept nici admine pe bani nici trial.. și am încheiat.

 


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 29-04-2024, 11:03:27
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x