User
Pass
2FA
 
 

Povestea freakzului
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message9136
dezibil

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-05-2019 09:12)
Joined: 17 Dec 2013
Posts: 152, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 45.6
Votes: 5

 
Post Posted: 03-06-2015, 15:47:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut tuturor, nu sunt un membru foarte vechi in aceasta comunitate. De aceea va rog sau cei care sunt in stare sã-mi spunã cum a inceput wow freakz, povestea server-ului - Cum a fost la început si cum s-a dezvoltat acest server de-a lungul anilor. Cei care au chef de glume si sunt pe lângã subiect, va rog sa va abțineți.


Last edited by dezibil on 03-06-2015, 15:52:03; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MihneaStefan

[IX-XII-MCMXCVI]



Status: Offline
(since 18-09-2023 22:30)
Joined: 03 Nov 2013
Posts: 248, Topics: 32
Location: Romania

Reputation: 50.3
Votes: 17

Post Posted: 03-06-2015, 15:51:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La început era frumos da nu prea, lume puținã


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dezibil

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-05-2019 09:12)
Joined: 17 Dec 2013
Posts: 152, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 45.6
Votes: 5

 
Post Posted: 03-06-2015, 15:52:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O descriere mai amãnunțitã nu se poate?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 03-06-2015, 16:15:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poveste lunga , am jucat pe Freakz inca din ziua 0
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dezibil

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-05-2019 09:12)
Joined: 17 Dec 2013
Posts: 152, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 45.6
Votes: 5

 
Post Posted: 03-06-2015, 16:19:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Atunci spune-mi Pãdurarule. Ai asistat la nașterea server-ului? -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rofly

[why me ?]



Status: Offline
(since 04-12-2021 22:00)
Joined: 30 Jan 2010
Posts: 1501, Topics: 193
Location: Bucuresti

Reputation: 205.3
Votes: 106

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-06-2015, 17:02:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

A fost odata ca niciodata un server numit Ultimate, toate bune si frumoase pana administratorul a fugit cu banii de donatii si serverul s-a dus dreq DAR in scurt timp a aparut iar(serverul) cu shocker fiind unul dintre developeri si Taboo ( francisc ) host . Situatia este stabila , numai curcubee si unicorni pana in momentul cand Taboo arunca serverul pe geam ( statea la parter dar cu toate astea s-a ales prafu de server ) in urma unor certuri pe forum .
Dupa o perioada destul de lunga de timp shocker isi face propriul server(freakz) care este un succes cu ~1200 de playerii din day 1 , patchul era 3.0.2a si incet incet am trecut prin toate instantele expansionului pana la ICC care dinou a fost un succes ( in special LK ) .
A mai trecut o perioada si s-a decis a se trece la urmatorul expansion acela fiind CATACLYSM , apogeul serverului a fost in acea perioada la un moment dat erau 2 realmuri amandoua cu ~2.000 playeri , cam pe atunci s-a stabilit si recordul de playerii online 4700+ .
In mare asta a fost tot .



4 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MorphinG

[Maniac]



Status: Offline
(since 21-05-2022 22:47)
Joined: 24 Dec 2009
Posts: 1120, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 335.1
Votes: 92

 
Post Posted: 03-06-2015, 17:07:08 [Valuable post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

Toata comunitatea juca pe serverul Ultimate Hysteria, unde stalpii de sustinere (dar si cei mai populari din staff) erau Taboo, Vladimirov si Shocker. Pe vremea aia, Shocker juca wow (warlock cu gear de *****, mucifica tot in dueluri).


Pe 24/dec/2009, vizitand profilul lui Shocker de pe forumul Ultimate Hysteria, unde avea atasata o semnatura cu link catre forumul Freakz am decis sa-mi fac un cont aici. Mi-a placut forumul, am vazut ca e vechi si exista deja o comunitate si aici.


Surpriza, dupa cateva zile (nu-mi mai amintesc exact), toata lumea spama pe global pe Ultimate Hysteria ca Shockeru si-a facut propriul lui server de WoW. Cu totii am stiut ca Shocker e un om capabil, am avut incredere in el si l-am urmat. Pe global se vorbea doar de serverul lui Shocker, si minut dupa minut, dispareau cate 10 playeri.


In ziua deschiderii wow.freakz.ro, pe server erau 700 de playeri online deja (la fel de mult cat avea Ultimate Hysteria in general), serverul era deja scriptat, semn ca proiectul era planuit de mult timp, mergea destul de bine si majoritatea am ramas pe Freakz fara sa mai jucam vreo secunda pe Ultimate. Au urmat avalanse de bug fixes si scripturi 99% blizzlike si asa s-a format si sloganul Freakz e Baza si vestitul filmulet care a starnit amuzamentul tuturor, mai putin al celor care jucau pe Ultimate.


Evident, au fost si sceptici, care au ramas pe Ultimate cateva luni (staff-ul Ultimate evident, alde Luthien, Burton, tot EliteNightStalkers-u, cam cea mai buna guilda de pe server) etc. Niste naivi! Deja Vladimirov vorbea de marele furt de playeri, pe Ultimate batea vantul si mai activau in jur de ~300 online zilnic, serverul mergea din ce in ce mai prost. Se tot dadea Wipe (pe Freakz nu s-a dat niciodata wipe).


N-a durat mult si lumea a fazut ca Freakz, calitativ e peste toate serverele din Romania si au decis sa joace aici. Restul serverelor, inclusiv Ultimate, s-au inchis mai devreme sau mai tarziu.






Odata cu Cataclysm, s-a investit in server si reclama si au inceput sa vina si strainezii. Asa s-a nascut realmul Exodus, destinat strainezilor. Freakz avea deja 3 realmuri (Genesis [ro], Evolution [ro] si Exodus [en]) si in jur de 4000 playeri online. Totul mergea bine.




Acum pe Mists of Pandaria, ramane de vazut. Cert e ca a fost o experienta placuta si pot sa zic ca apogeul s-a atins pe Cataclysm 4.0.6, sper sa ma insel.













L.E : + ce-a zis Rofly

11 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dezibil

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-05-2019 09:12)
Joined: 17 Dec 2013
Posts: 152, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 45.6
Votes: 5

 
Post Posted: 03-06-2015, 17:46:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rofly wrote:
A fost odata ca niciodata un server numit Ultimate, toate bune si frumoase pana administratorul a fugit cu banii de donatii si serverul s-a dus dreq DAR in scurt timp a aparut iar(serverul) cu shocker fiind unul dintre developeri si Taboo ( francisc ) host . Situatia este stabila , numai curcubee si unicorni pana in momentul cand Taboo arunca serverul pe geam ( statea la parter dar cu toate astea s-a ales prafu de server ) in urma unor certuri pe forum .
Dupa o perioada destul de lunga de timp shocker isi face propriul server(freakz) care este un succes cu ~1200 de playerii din day 1 , patchul era 3.0.2a si incet incet am trecut prin toate instantele expansionului pana la ICC care dinou a fost un succes ( in special LK ) .
A mai trecut o perioada si s-a decis a se trece la urmatorul expansion acela fiind CATACLYSM , apogeul serverului a fost in acea perioada la un moment dat erau 2 realmuri amandoua cu ~2.000 playeri , cam pe atunci s-a stabilit si recordul de playerii online 4700+ .
In mare asta a fost tot .


Mersi mult pentru poveste, a fost bestiala -)

Deci, freakz ii baza.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Haresisback

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 14-06-2015 13:20)
Joined: 21 May 2015
Posts: 14, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 30.5
Votes: 1

Post Posted: 03-06-2015, 18:19:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sa-ti spun asa mai pe scurt . era un server ca oarecare ... plin de random scrubs 1 din 50 avea keybinds si alea doar de la 1 la 9 . cand deodata am venit pe server si am creat sloganu' LEGEA . au fost multi *** care s-au dat bine pe langa mine . tin minte ca le-am facut tutorial cum sa-si puna keybinds... Nu are rost sa mai continui .dar Hares a dus la succesul acestui server.
1 4
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rep107

[Creep]



Status: Offline
(since 10-08-2017 21:37)
Joined: 07 Jan 2015
Posts: 605, Topics: 81
Location: 🐉 ☯

Reputation: -95
Votes: 65

Post Posted: 03-06-2015, 18:30:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Haresisback wrote:
sa-ti spun asa mai pe scurt . era un server ca oarecare ... plin de random scrubs 1 din 50 avea keybinds si alea doar de la 1 la 9 . cand deodata am venit pe server si am creat sloganu' LEGEA . au fost multi *** care s-au dat bine pe langa mine . tin minte ca le-am facut tutorial cum sa-si puna keybinds... Nu are rost sa mai continui .dar Hares a dus la succesul acestui server.
Nici macar nu esti amuzant, esti o mare scarba.


 
Staff message (Shpace):
 
Grija la limbaj


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AndreiOptyck
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 07-09-2015 11:17)
Joined: 17 Dec 2014
Posts: 145, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -53.3
Votes: 7

 
Post Posted: 03-06-2015, 18:43:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Frumoasa poveste rofly m-ai facut sa plang
happy end -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 03-06-2015, 19:49:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@hares: LEGEA era de la Crashy venita.

PS. Tineti minte topicu #1 in drama ? Best PVP in class , incep eu

Warr : Crashy
DK: Padurarulz (adica eu)
Rogue : Rofly
Druid: i-am uitat numele , scuze
Warlock : imi sta pe limba numele , o sa dau edit cand imi amintesc
Pala : Belakor
Shaman : Shamitza ( sau ceva in genu )
Restu: eram destui buni dar i-am uitat , scuze

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
NELLY RLD

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-07-2017 19:45)
Joined: 07 Apr 2015
Posts: 65, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 45.2
Votes: 7

 
Post Posted: 03-06-2015, 20:08:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rofly wrote:
A fost odata ca niciodata un server numit Ultimate, toate bune si frumoase pana administratorul a fugit cu banii de donatii si serverul s-a dus dreq DAR in scurt timp a aparut iar(serverul) cu shocker fiind unul dintre developeri si Taboo ( francisc ) host . Situatia este stabila , numai curcubee si unicorni pana in momentul cand Taboo arunca serverul pe geam ( statea la parter dar cu toate astea s-a ales prafu de server ) in urma unor certuri pe forum .
Dupa o perioada destul de lunga de timp shocker isi face propriul server(freakz) care este un succes cu ~1200 de playerii din day 1 , patchul era 3.0.2a si incet incet am trecut prin toate instantele expansionului pana la ICC care dinou a fost un succes ( in special LK ) .
A mai trecut o perioada si s-a decis a se trece la urmatorul expansion acela fiind CATACLYSM , apogeul serverului a fost in acea perioada la un moment dat erau 2 realmuri amandoua cu ~2.000 playeri , cam pe atunci s-a stabilit si recordul de playerii online 4700+ .
In mare asta a fost tot .


Mai tii ma minte cand ti-am dat ban pe gnomu ala amarat ca fugeai in stealth cu speed in durotar? -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gandacel

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 03-04-2019 16:08)
Joined: 19 Jun 2011
Posts: 3196, Topics: 91
Location: Brasov/Zimnicea

Reputation: 89.7
Votes: 93

   
Post Posted: 03-06-2015, 20:16:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

la inceput a fost cu rate mari, faceam karazhan singur pe warlock, dupa auzisem ca merge smecheria cu niste chestii... si dupa am inceput sa ma obisnuiesc. mai tarziu a aparut claraa ... mai tarziu a disparut... apoi a ajuns unu rizwan smod il iubea pe basescu, apoi s-a retras si el... au ajuns unii gmi ca sa-si dea iteme lor si prietenilor lor... a aparut hkp(cam in aceeasi perioada) ...si acum e panda si panda e meh

sunt nab.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Rofly

[why me ?]



Status: Offline
(since 04-12-2021 22:00)
Joined: 30 Jan 2010
Posts: 1501, Topics: 193
Location: Bucuresti

Reputation: 205.3
Votes: 106

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-06-2015, 20:40:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

NELLY RLD wrote:
Rofly wrote:
A fost odata ca niciodata un server numit Ultimate, toate bune si frumoase pana administratorul a fugit cu banii de donatii si serverul s-a dus dreq DAR in scurt timp a aparut iar(serverul) cu shocker fiind unul dintre developeri si Taboo ( francisc ) host . Situatia este stabila , numai curcubee si unicorni pana in momentul cand Taboo arunca serverul pe geam ( statea la parter dar cu toate astea s-a ales prafu de server ) in urma unor certuri pe forum .
Dupa o perioada destul de lunga de timp shocker isi face propriul server(freakz) care este un succes cu ~1200 de playerii din day 1 , patchul era 3.0.2a si incet incet am trecut prin toate instantele expansionului pana la ICC care dinou a fost un succes ( in special LK ) .
A mai trecut o perioada si s-a decis a se trece la urmatorul expansion acela fiind CATACLYSM , apogeul serverului a fost in acea perioada la un moment dat erau 2 realmuri amandoua cu ~2.000 playeri , cam pe atunci s-a stabilit si recordul de playerii online 4700+ .
In mare asta a fost tot .


Mai tii ma minte cand ti-am dat ban pe gnomu ala amarat ca fugeai in stealth cu speed in durotar? -



Pana sa bage MOP am folosit hack pe rogue in stealth crezand ca nu ma vede nimeni - Imagineaza-ti ca atunci eram 100% sigur ca nu ma vede nimeni -



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 10 June 2015 23:27



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 11-05-2024, 21:50:36
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x