User
Pass
2FA
 
 

Eu cu cine votez a 2-a oara?
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social

Eu cu cine votez a 2-a oara?
Mircea Geoana
51%
 51%  [ 35 ]
Traian Basescu
48%
 48%  [ 33 ]
Total Votes : 68

Author Message17596
d1v1NEEE

[tzup-tzup]



Status: Offline
(since 24-08-2018 10:07)
Joined: 30 Apr 2008
Posts: 1577, Topics: 75
Location: Gaza

Reputation: 286.2
Votes: 44

 
Post Posted: 07-12-2009, 23:43:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bamboochaa wrote:
Arkantos wrote:
Votati-l pe Basescu sa ne nenorocim de tot...vai de capul vostru...si va mai plangeti ca nu merge nimic in tara asta si o duceti prost. Dosent Matter
Voi chiar n-ati observat aseara la confruntare diferenta dintre ei? Basescu nu era in stare sa lege cateva cuvinte si voi il votati sa va fie presedinte, pentru a doua oara...hai sa zicem ca acum 5 ani ne-a dus de nas dar de data asta n-o sa se mai intample, cel putin nu cu noi astia cu iq peste 100. Nu stiu daca ati observat ce fel de persoane il sustin pe Basescu... In fine, ne certam degeaba aici. Toata treaba se decide maine.


Din ce ai scris tu aici eu inteleg ca ii numesti "prosti" pe cei care au votat cu Basescu.In primul rand nu exista o legatura asa de mare intre IQ si alegerea unor persoane de a vota pe cineva anume.In al doilea rand nu cred ca ai vreun drept sa jignesti pe cineva doar pentru ca a votat cu cel pe care tu nu-l agreezi.Pana la urma asta inseamna democratie, fiecare voteaza pe cine vrea.
Cat despre confruntare, Basescu mi s-a parut superior lui Geoana la mai multe capitole de interes national.
Nu vreau sa apar pe nici unul dintre ei, pentru ca sunt amandoi la fel de corupti si de falsi.



pai cum dracu sa il agreezi cand te fura 5 ani de zile pe FATA si tu te duci sa il votezi.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ritmer

[r0b0t]



Status: Offline
(since 09-05-2013 16:25)
Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2596, Topics: 190
Location: in orasul in care nimeni nu doarme

Reputation: 221.4
Votes: 33

 
Post Posted: 07-12-2009, 23:51:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pai e ca in teatru absurdului ma, ca tot a fost un an jubiliar Ionesco ...


Cel mai usor lucru pe lumea asta e sa devii artist, e floare la ureche(a) lui van gogh ...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Arkantos

[Physicist]



Status: Offline
(since 13-09-2017 19:12)
Joined: 06 Jun 2008
Posts: 1356, Topics: 40
Location: Stockholm

Reputation: 419.2
Votes: 20

Post Posted: 08-12-2009, 00:43:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bamboochaa wrote:
Arkantos wrote:
Votati-l pe Basescu sa ne nenorocim de tot...vai de capul vostru...si va mai plangeti ca nu merge nimic in tara asta si o duceti prost. Dosent Matter
Voi chiar n-ati observat aseara la confruntare diferenta dintre ei? Basescu nu era in stare sa lege cateva cuvinte si voi il votati sa va fie presedinte, pentru a doua oara...hai sa zicem ca acum 5 ani ne-a dus de nas dar de data asta n-o sa se mai intample, cel putin nu cu noi astia cu iq peste 100. Nu stiu daca ati observat ce fel de persoane il sustin pe Basescu... In fine, ne certam degeaba aici. Toata treaba se decide maine.


Din ce ai scris tu aici eu inteleg ca ii numesti "prosti" pe cei care au votat cu Basescu.In primul rand nu exista o legatura asa de mare intre IQ si alegerea unor persoane de a vota pe cineva anume.In al doilea rand nu cred ca ai vreun drept sa jignesti pe cineva doar pentru ca a votat cu cel pe care tu nu-l agreezi.Pana la urma asta inseamna democratie, fiecare voteaza pe cine vrea.
Cat despre confruntare, Basescu mi s-a parut superior lui Geoana la mai multe capitole de interes national.
Nu vreau sa apar pe nici unul dintre ei, pentru ca sunt amandoi la fel de corupti si de falsi.


era un fel de a spune, nu trebuie sa iei totul ad-litteram (ma refer la faza cu iq) ... desi nu pot sa ma abtin in a spune ca majoritatea celor care au votat cu Basescu sunt niste "retardati si cretinoizi fenomenali" ca sa il citez pe Levier - ... asta-i tara in care traim si nu-mi spune tu ca avem o medie de inteligenta prea mare ca daca iei un romulan analfabet ala nu stie cum sa te fure mai repede si sa-ti dea in cap...cum sa nu te enervezi cand astfel de oameni decid soarta poporului asta?



Last edited by Arkantos on 12-12-2009, 12:57:58; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
d1v1NEEE

[tzup-tzup]



Status: Offline
(since 24-08-2018 10:07)
Joined: 30 Apr 2008
Posts: 1577, Topics: 75
Location: Gaza

Reputation: 286.2
Votes: 44

 
Post Posted: 08-12-2009, 06:30:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cu toate ca invatam pe rupte.

am multi prieteni care au plecat din romania si au spus ca scoala ca aici n-au vazut.acu intrebarea e de unde atata prostie ?! :\



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pepsi

[Liverpool F.C FaN :X]



Status: Offline
(since 08-05-2021 22:22)
Joined: 05 Feb 2007
Posts: 2586, Topics: 162
Location: Bucuresti

Reputation: 138.4
Votes: 9

 
Post Posted: 08-12-2009, 07:59:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

d1v1NEEE wrote:


pai cum dracu sa il agreezi cand te fura 5 ani de zile pe FATA si tu te duci sa il votezi.


Si daca iesea Geoana? mai bine sigur nu era. Ori era la fel ori mai rau.
Voi puneti tot ce s-a intamplat rau in acesti 5 ani (TOT) in carca lui Basescu. Intradevar o mare parte este vina lui.
Dar faptul ca mandatul i s-a incheiat pe fondul crizei economice a contat mult. Sa nu uitam ca aceasta criza nu e din vina lui Basescu si in general din cauza acestei crize lumea are probleme si da vina pe Basescu(total aiurea mi se pare mie).

Iar Geoana....mie personal mi se pare foarte usor de manipulat si nu stiu de ce imi da impresia ca daca ar fi iesit presedinte altcineva ar fi condus tara asta. Si cu gandul ca la toate comunicatele de presa in care avea partidul in spate PRIMUL era tot timpu Ion Iliescu imi da fiori. Imi da fiori gandul ca Iliescu s-ar putea sa aiba vreun cuvant de spus in deciziile pe care o sa le ia presedintele.

S-ar putea sa ma insel total si sa fii fost cu totul altceva daca iesea Geoana presedinte. Dar mie ca om asta imi e parerea(si in general urmaresc emisiunile TV deci stiu foarte bine cum e fiecare dupa parerea oamenilor care chiar stiu politica) , si totusi oricat ar zice Ciutacu sau mai stiu eu care "Votati-l pe Geoana ca Basescu trebuie impuscat" eu tot la parerea ca mai bine ramanem la fel inca 5 ani(excluzand criza economica care nu are legatura cu Basescu) decat sa traim mai rau.





In2 In2: Your username is: in2itiona
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Advocad

[Creep]



Status: Offline
(since 05-08-2011 22:08)
Joined: 29 Mar 2009
Posts: 678, Topics: 21
Location: Netherlands

Reputation: 255.1
Votes: 11

Post Posted: 08-12-2009, 11:42:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

NU ajungem nicaieri cu discutiile. Aia care au votat cu Base, oricat le explici, nu au cum sa priceapa de ce au gresit; vorba aia.. ca sa intelegi ca esti prost, trebuie totusi sa iti mearga mintea.

iubesc, urasc, injur, iert, uit, beau, mint, plang, distrug, fur, creez, protejez, daruiesc, merg inainte.. sunt doar om.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bamboochaa

[Creep]



Status: Offline
(since 16-11-2013 12:01)
Joined: 22 Sep 2007
Posts: 815, Topics: 26
Location: Romania

Reputation: 356.4
Votes: 8

Post Posted: 08-12-2009, 14:47:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Advocad wrote:
NU ajungem nicaieri cu discutiile. Aia care au votat cu Base, oricat le explici, nu au cum sa priceapa de ce au gresit; vorba aia.. ca sa intelegi ca esti prost, trebuie totusi sa iti mearga mintea.


Chiar nu pot sa inteleg de ce ii numiti prosti pe circa 5 milioane de romani.Daca sunt cateva sute de analfabeti si redusi mintal care voteaza cu Basescu, asta inseamna ca toata lumea e?
Se vorbeste ca trebuie sa ne schimbam mentalitatea pentru a ajunge undeva, dar asta nu o sa se intample atata timp cat continuam sa ne jignim aiurea,in necunostinta de cauza.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
blader

[Madness?]



Status: Offline
(since 05-01-2016 15:32)
Joined: 31 Jan 2007
Posts: 3476, Topics: 83
Location: Berna

Reputation: 468.4
Votes: 44

Post Posted: 08-12-2009, 15:40:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mi-a zis o colega ca toata familia ei a votat Basescu, de frica comunismului si a lui Iliescu. Taica-su e profesor, maica-sa lucreaza in telecomunicatii. Am ramas masca.


Dereglat, ca un ceas antic.
Exile the Ninja wrote:
In2ition , esti un carnat afumat. Ada' slanina aici si o felie de pita, te mananc ba.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Advocad

[Creep]



Status: Offline
(since 05-08-2011 22:08)
Joined: 29 Mar 2009
Posts: 678, Topics: 21
Location: Netherlands

Reputation: 255.1
Votes: 11

Post Posted: 08-12-2009, 15:57:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tind sa cred ca sistemul electoral din Romania e prost gandit. Votul unui betiv cu 4 clase, platit cu 50 de lei in ziua votului, are aceeasi greutate cu votul unui intelectual care intelege politica, intelege dedesubturile ei si poate nu se lasa asa usor manipulat si influentat. Avem o democratie prost gandita si prost inteleasa in acelasi timp. Sistemul american, acolo se voteaza prin electori, este cu mult ianintea noastra. Preseditnii americani nu se bat in glume, in dosare sau promisiuni idioate; se bat in proiecte viabile pentru viitor, verificabile si deja cu sursele financiare pt acele proiecte asigurate. La fel si cu primarii la ei.. candidatul vine cu un proiect de cateva sute de pagini, bine pus la punct, cu privire la dezvoltarea orasului si cu finantarea asigurata. Ceva in genul lui Klaus Johannis de la Sibiu. Inainte sa vian el la primarie, Sibiul era un oras de 2 lei; L-a facut capitala culturala europeana, l-a modernizat si reconstituit in acelasi timp, din surse de finantare prin proiecte SAPARD, PHARE si medii private, a dat lucrarile de reabilitare firmelor locale, pentru a pastra banii tot in Sibiu si astfel a iesit cu 88% in al2-lea mandat. Oameni de astia ne trebuie noua si trebuie regandit sistemul electoral de la prima caramida

iubesc, urasc, injur, iert, uit, beau, mint, plang, distrug, fur, creez, protejez, daruiesc, merg inainte.. sunt doar om.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    


The time now is 18-10-2024, 14:26:48
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x