User
Pass
2FA
 
 

Pareri despre server
Go to page 1, 2, 3 ... 52, 53, 54  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message26407
jecrysty

[LiKe.FreaKz.Ro]



Status: Offline
(since 16-08-2019 10:08)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 3961, Topics: 127
Location: Spain

Reputation: 3634.6
Votes: 275

   
Post Posted: 10-12-2015, 20:25:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aici spuneti ce si cum trebuie adaugat,lucrat la server, Si orice credeti ca ar trebui spus sa stim decat noi adminii!!!
Aceasta sectiune este exclusiv pentru admini!!! Ceilalti useri nu o pot vedea!




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Cristi Ak -47
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 13-02-2016 19:13)
Joined: 16 Nov 2015
Posts: 278, Topics: 26
Location: Moldova, Republic of

Reputation: -50.4
Votes: 11

Post Posted: 10-12-2015, 21:03:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mhh bine asa
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ups!

[war7.freakz.ro]



Status: Offline
(since 24-04-2020 18:46)
Joined: 07 Jan 2012
Posts: 11012, Topics: 1416
Location: war7.freakz.ro

Reputation: 240.5
Votes: 6120

 
Post Posted: 10-12-2015, 22:25:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si voi acum ma? -))


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
kakarot

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 03-10-2019 10:43)
Joined: 29 Jul 2014
Posts: 7062, Topics: 128
Location: Iasi

Reputation: 942.8
Votes: 466

 
Post Posted: 10-12-2015, 22:32:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cineva are blat. -

connect war7.freakz.ro ---> CS:GO Competitive Community Server
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
jecrysty

[LiKe.FreaKz.Ro]



Status: Offline
(since 16-08-2019 10:08)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 3961, Topics: 127
Location: Spain

Reputation: 3634.6
Votes: 275

   
Post Posted: 10-12-2015, 22:33:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

kakarot wrote:
Cineva are blat. -

tu cine crezi ":-
Asta inseamna sa fii mafeot:)))))




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Ups!

[war7.freakz.ro]



Status: Offline
(since 24-04-2020 18:46)
Joined: 07 Jan 2012
Posts: 11012, Topics: 1416
Location: war7.freakz.ro

Reputation: 240.5
Votes: 6120

 
Post Posted: 10-12-2015, 22:40:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai stat odata je? -
Mama mama ce nasol - - bine ca am scapat nu a durat mult:)))))))

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
C@t@

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-01-2019 20:58)
Joined: 04 Oct 2015
Posts: 159, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 31.4
Votes: 5

Post Posted: 11-12-2015, 05:28:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lagu dupa server daca se poate rezolva.Eu am mai zis si pe server
ca prea multe pluginuri ingreuneaza serverul.Iata ce pluginuri fac lag:
admin_chat_colors.amxx >> ce iti treb cand ai amx_who
admin_freelook.amxx ?>>nu foloseste mai la nimic..
high_ping_kicker.amxx >>mai tare iti da pingul peste cap.
amx_mesaje.amxx ??fara mesaje >> Lag scazut
swear_filter.amxx >> ai amx_gag
ghostchat.amxx ??>>ai chatul privat sau public..
file_remover.amxx >> ti-l poti sterge tu acel fisier..este vb despre custom.hpk
AdminFix.amxx ??>>daca iti merge adminele dc mai ai acest plugin??
vote.amxx ?>ai votarea din pluginul de baza la amxmod-ului..

Deleted logs de pe server
Pe server se construiesc intr-un anume fel sau altu niste fisiere logs care iti arata tie ce se intampla pe server si multe altele de care tu nu ai nevoie. Intrati in fisierul server/cstrike si cautati folderul numit logs , dupa care il stergeti de acolo si il stergeti si din Recycle Bin definitiv. Asemenea fisiere logs se gasesc si prin addonsu vostru. Intrati in server/cstrike/addons/amxmodx si uitati-va de pe un folder numit logs. Si pe acela il stergeti definitv. Acest folder logs este in amxmodx dar daca voi aveti adminmod o sa dati si acolo peste el si este posibil sa fie si in alte moduri. Deci mai precis cautati in toate modurile serverul logs.
ATENTIE: Folderele logs nu sunt bagate aiurea prin folderele. El se afla in amxmodx folderul principal pe langa plugins si ce mai aveti voi.
ATENTIE: Aceste foldere , la fel ca , custom.hpk se auto-creeaza si deci cand dati drumu la server trebuie sa le stergeti iar si iar. Daca le-ati sters, ele , cand serverul este online nu mai apar dar dupa ce l-ati oprit apar si daia este de preferat sa le stergeti!

: Server.cfg trebuie modificat deoarece el poate face cel mai mult lag
Downloadati de aici cfg-uri modificate care nu fac lag -> http://www.filehost.ro/990798/cfg_uri_rar/ . Il stergeti pe al vostru si le bagati pe acestea in server/cstrike.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Syem

[ LiKe.FreaKz.Ro ]



Status: Offline
(since 10-07-2023 16:37)
Joined: 29 Sep 2013
Posts: 1091, Topics: 55
Location: London

Reputation: 581.9
Votes: 26

   
Post Posted: 11-12-2015, 07:06:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

C@t@ wrote:
Lagu dupa server daca se poate rezolva.Eu am mai zis si pe server
ca prea multe pluginuri ingreuneaza serverul.Iata ce pluginuri fac lag:
admin_chat_colors.amxx >> ce iti treb cand ai amx_who
admin_freelook.amxx ?>>nu foloseste mai la nimic..
high_ping_kicker.amxx >>mai tare iti da pingul peste cap.
amx_mesaje.amxx ??fara mesaje >> Lag scazut
swear_filter.amxx >> ai amx_gag
ghostchat.amxx ??>>ai chatul privat sau public..
file_remover.amxx >> ti-l poti sterge tu acel fisier..este vb despre custom.hpk
AdminFix.amxx ??>>daca iti merge adminele dc mai ai acest plugin??
vote.amxx ?>ai votarea din pluginul de baza la amxmod-ului..

Problemele astea nu sunt inventate de mine ca sunt eu paranoic,sunt comentate pe forumuri de fondatori de servere cs

PS Cand vrei sa te conectezi ,te conectezi fff greu iar in cateva randuri chiar a cazut serverul

Deleted logs de pe server
Pe server se construiesc intr-un anume fel sau altu niste fisiere logs care iti arata tie ce se intampla pe server si multe altele de care tu nu ai nevoie. Intrati in fisierul server/cstrike si cautati folderul numit logs , dupa care il stergeti de acolo si il stergeti si din Recycle Bin definitiv. Asemenea fisiere logs se gasesc si prin addonsu vostru. Intrati in server/cstrike/addons/amxmodx si uitati-va de pe un folder numit logs. Si pe acela il stergeti definitv. Acest folder logs este in amxmodx dar daca voi aveti adminmod o sa dati si acolo peste el si este posibil sa fie si in alte moduri. Deci mai precis cautati in toate modurile serverul logs.
ATENTIE: Folderele logs nu sunt bagate aiurea prin folderele. El se afla in amxmodx folderul principal pe langa plugins si ce mai aveti voi.
ATENTIE: Aceste foldere , la fel ca , custom.hpk se auto-creeaza si deci cand dati drumu la server trebuie sa le stergeti iar si iar. Daca le-ati sters, ele , cand serverul este online nu mai apar dar dupa ce l-ati oprit apar si daia este de preferat sa le stergeti!

: Server.cfg trebuie modificat deoarece el poate face cel mai mult lag
Downloadati de aici cfg-uri modificate care nu fac lag -> http://www.filehost.ro/990798/cfg_uri_rar/ . Il stergeti pe al vostru si le bagati pe acestea in server/cstrike.


Bun, hai sa te lamuresc cum sta treaba pentru observ ca ai impresia ca ai dat de un "noob" sau ceva de genul.
Unu la mana, am facut server de CS si in 2003, 2006, 2008-2009.
Doi la mana, sunt webmaster de ceva ani, ma ocup cam tot ce tine de linux, php, css, perl, C++ etc. Deci cam stiu ce inseamna "coding" si sa inteleg niste functii, sa fac legaturi sau chiar sa intuiesc.
Trei la mana, lucrez in domeniul IT de aproximativ 15 ani. De la facut servere de CS, IRC, webhosting, datacenter pana la hardware de iti demontez si montez PC-ul cu ochii inchisi.
Intr-un cuvant, nu sunt asa idiot cum crezi si intotdauna ma uit in .sma sa vad ce face acel plugin si ce fel de task-uri are in background si daca pot sa-l imbunatatesc.

Acum sa trecem la plugin-urile enumerate de tine.

admin_chat_color.amxx nu e ce zici tu. Culoarea vine din pluginul default admin_chat.amxx editat personal de mine, de ce sa adaug un alt plugin cand pot adauga o amarata de functie la print_chat sa arate colorat?
admin_freelock.amxx nu exista
high_ping_kicker.amxx da kick la cei cu ping peste 230. Au fost zile cand erau 5 jucatori cu 400 ping pe server, se misca mizerabil la toti. Deci e folositor, plus ca are timp de verificare mare asa ca nu face task-uri multe sa faca lag.
amx_mesaje.amxx nu e plugin custom, e cel din default care da 5 mesaje HUD la 3 minute, deci 10 mesaje pe harta. Ma indoiesc ca "rupe" lagul.
swear_filter.amxx nu exista, pur si simplu e amx_gag si atat. Nu are filtrare pe cuvinte sa verifice chat-ul mereu.
ghostchat.amxx este de fapt allchat.amxx, plugin vechi si aprobat pe alliedmod care este folosit de 99% din servere. ghostchat.amxx e doar un plugin copiat de romani cu multe bug-uri.
file_remover.amxx nu exista
adminfix.amxx nu exista
vote.amxx nu exista

Iar ce spui tu cu fisierele logs, ruleaza pe linux nu windows. Nu fa comparatie intre scrierea si compartimentarea de linux cu cea de windows. Recycle Bin? Serios?
server.cfg e modificat de la bun inceput.

Iar plugin-urile care spui tu ca sunt comentate de fondatori. Este pentru ca majoritatea din acei fondatori doar pur si simplu compileaza sma-ul (daca il compileaza si nu pun direct amxx) si nu se uita deloc in cod sa vada daca nu cumva da conflict cu alt plugin sau face slowhackiing.
Si da, serverul a cazut de multe ori, de multe ori ii dau eu restart, de multe ori un anumit plugin nu se comporta cum trebuie cu versiunea de CSDM sau acest War3ft. Altceva e sa testezi cu 2 jucatori, altceva e sa testezi la 32. Oricat de expert esti nu ai cum sa tii minte fiecare functie de la fiecare plugin in parte si sa pricepi unde da conflict. Mai ales la o combinatie de war3ft custom cu CSDM.

Ok, accept sfaturi si alte chestii dar tu deja de ceva zile ma bati la cap cu ceva ce le stie orice incepator. Nu sunt chiar asa incepator sau idiot cum ti-ai facut impresia.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
C@t@

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-01-2019 20:58)
Joined: 04 Oct 2015
Posts: 159, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 31.4
Votes: 5

Post Posted: 11-12-2015, 08:22:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stai linistit ca nici nu am gandit asa ceva.Dar o idee de la mine una de la altu poate iese ceva bun din asta.Scuze daca ai inteles gresit
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dmx_bad

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-06-2017 17:18)
Joined: 25 May 2015
Posts: 461, Topics: 16
Location: Piatra-Neamt

Reputation: 157.7
Votes: 5

   
Post Posted: 11-12-2015, 11:44:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

o parere la voi dintre toti admini pana la general restu nu se pun -
sa facem cateva formati de admini ca sa fie si noaptea macar 2-3 ca e belea am observat ca ziua sunt o gramada on si noaptea eu si syem
acuma fiecare dupa program lui si cum poate
eu saptamana viitoare nu pot sa mai stau pana la 3-4 dimineata ca lucrez de zi
asta a fost doar o parere



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MardukNo1

[The Fallen Guardian]



Status: Offline
(since 28-02-2020 21:45)
Joined: 24 Aug 2014
Posts: 1344, Topics: 74
Location: Ramnicu Valcea

Reputation: 84.5
Votes: 61

     
Post Posted: 11-12-2015, 13:53:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Man eu nu pot itnra mereu noaptea fiindca la ora 7 dimineata ma trezesc.. am serviciu dar oricum ajut cat pot atunci cand am liber... bineinteles ca daca voi intra sa joc cs.. aici voi juca permanent.. pe 7 ma voi duce doar daca sunt probleme.

Intinde o mana si ajuta... intinde-le pe ambele D-zeu nu doarme si nu uita, totul ramane contorizat asa ca ai grija la faptele tale si la ceea ce-ti doresti.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Cristi Ak -47
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 13-02-2016 19:13)
Joined: 16 Nov 2015
Posts: 278, Topics: 26
Location: Moldova, Republic of

Reputation: -50.4
Votes: 11

Post Posted: 11-12-2015, 15:33:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nici eu nu pot sta mult ..maxim pina la 12-01, fiindca am liceu-ul si trebuie sa ma trezesc la 7 dim
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dmx_bad

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-06-2017 17:18)
Joined: 25 May 2015
Posts: 461, Topics: 16
Location: Piatra-Neamt

Reputation: 157.7
Votes: 5

   
Post Posted: 11-12-2015, 16:21:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu unu nu am dat in cap - a fost doar o parere -

Posturi unite automat, 11-12-2015, 16:21:27

MardukNo1 wrote:
Man eu nu pot itnra mereu noaptea fiindca la ora 7 dimineata ma trezesc.. am serviciu dar oricum ajut cat pot atunci cand am liber... bineinteles ca daca voi intra sa joc cs.. aici voi juca permanent.. pe 7 ma voi duce doar daca sunt probleme.

inteleg boss nici eu nu am sa stau saptamana viitoare ca lucrez de dim si la 4 ma trezesc dupa o sa fiu on ca intru in cooncediu -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MardukNo1

[The Fallen Guardian]



Status: Offline
(since 28-02-2020 21:45)
Joined: 24 Aug 2014
Posts: 1344, Topics: 74
Location: Ramnicu Valcea

Reputation: 84.5
Votes: 61

     
Post Posted: 11-12-2015, 16:40:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pai suntem toți oameni serioși ca altfel stãteam toți non stop pe server și împușcat inamicii fãrã sa ne pese ce facem a 2 - a zi -

Intinde o mana si ajuta... intinde-le pe ambele D-zeu nu doarme si nu uita, totul ramane contorizat asa ca ai grija la faptele tale si la ceea ce-ti doresti.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Syem

[ LiKe.FreaKz.Ro ]



Status: Offline
(since 10-07-2023 16:37)
Joined: 29 Sep 2013
Posts: 1091, Topics: 55
Location: London

Reputation: 581.9
Votes: 26

   
Post Posted: 11-12-2015, 17:13:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu cred ca are importanta noaptea, sunt putini jucatori pe timp de noapte.

Cine poate si are chef sta, cine nu, sa nu stea. Plus ca e cam aiurea sa impui un program -)) e un server de joc, nu un servici. Lumea intra cand are chef de joc, nu cand are program.

Stiu ca sunt multi codati noaptea si dimineata, dar in general sunt 90% din cei prezenti. Adica daca intru la 3 dimineata si dau afara codatii, pai dau tot serverul afara ca toti au aim sau wall -)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2, 3 ... 52, 53, 54  Next    


The time now is 28-03-2024, 10:51:46
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x