User
Pass
2FA
 
 

Q&A
Go to page 1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian

Crezi ca e o idee buna ?
Da
46%
 46%  [ 15 ]
Nu
53%
 53%  [ 17 ]
Total Votes : 32

Author Message2949
Kirov

[Russian FreaK]



Status: Offline
(since 05-03-2023 21:30)
Joined: 05 Feb 2010
Posts: 3275, Topics: 129
Location: Mother RussiA

Reputation: 400.6
Votes: 92

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-01-2016, 18:44:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Propun ca Shocker sa faca periodic ( gen o data pe luna ) Un Q & A LIVE cu playerii de pe server , si de ce nu userii de pe forum . Macar in scris daca nu , vrea sa vorbeasca .

Ar ajuta mult ca playerii sa isi spuna ofurile , sau sa vina cu potentiale idei pentru a ajuta serverul / forumul / site-ul .
Ar fi ceva ce alte servere nu ar mai face , si multi ar aprecia sa li se auda / vada doleantele .

Per total cred ca ar fi productiv atat pentru server cat si pentru comunitatea in sine .


.
Most people shout "***!!!" just before they lose control of a car... but i say: "Hold my beer and watch this!"
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
OpTIXy

[Predator]



Status: Offline
(since 05-04-2020 10:57)
Joined: 04 Jul 2011
Posts: 2850, Topics: 83
Location: New York

Reputation: 15025.3
Votes: 377

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-01-2016, 18:56:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Problema e mai complicata decat pare. Toata lumea apeleaza la el de parca ar putea sa faca 100 de lucruri in acelasi timp si nu vrea sa le faca... Eforturile depuse de el sunt deja mari si iti garantez ca nimeni din staff nu sta degeaba.

Ideea de Q/A, in urma caruia te astepti ca noi sa ne ghidam dupa ofurile voastre, cade. De ce? Pentru ca voi nu vedeti ideea de ansamblu pe care o avem noi, el. Si pentru ca mai mult ca sigur ceea ce cereti voi nu corespunde cu linia de progres, viziunea pe care o avem noi in calcul.

Puteti oricand sa postati la zona pentru Sugestii ceea ce credeti ca ar ajuta, benefic comunitatii si serverului.


I want to ensure you that every ban is always followed by a proper reason. If you wake up in a situation where your account is banned, feel free to make a proper post under Unban Request.
Do not forget to bring the necessary evidence to appeal GMs decision.


Last edited by OpTIXy on 26-01-2016, 20:08:18; edited 1 time in total
1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kirov

[Russian FreaK]



Status: Offline
(since 05-03-2023 21:30)
Joined: 05 Feb 2010
Posts: 3275, Topics: 129
Location: Mother RussiA

Reputation: 400.6
Votes: 92

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-01-2016, 19:29:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu vorbeam de intrebari , nu de facut cereri....

.
Most people shout "***!!!" just before they lose control of a car... but i say: "Hold my beer and watch this!"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Imbalanced

[Just for fun!]



Status: Offline
(since 15-02-2021 17:35)
Joined: 19 Nov 2011
Posts: 726, Topics: 62
Location: Romania

Reputation: 130.3
Votes: 74

 
Post Posted: 26-01-2016, 19:44:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

OpTIXy wrote:
Problema e mai complicata decat pare. Toata lumea apeleaza la el de parca ar putea sa faca 100 de lucruri in acelasi timp si nu vrea sa le faca... Eforturile depuse de el sunt deja mari si iti garantez ca nimeni din staff nu sta degeaba.

Ideea de Q/A, in urma caruia te astepti ca noi sa ne ghidam dupa ofurile voastre, cade. De ce? Pentru ca voi nu vedeti ideea de ansamblu pe care o avem noi, el. Si pentru ca sigur ceea ce cereti voi nu corespunde cu linia de progres, viziunea pe care o avem noi in calcul.

Puteti oricand sa postati la zona pentru Sugestii ceea ce credeti ca ar ajuta, benefic comunitatii si serverului.


Nu pot sa ma abtin sa nu-ti zic ceva de dulce...
Esti un mare pupinflorist. Ti-am mai spus-o si ti-o mai spun o data. Tu chiar ai impresia ca toti din staff sunt genii si restul sunt pielea...cocosului, nu? /spit
Gandeste-te mai bine si nu te mai crede atat de rotund, ca defapt ai colturi. Sunt multi simpli jucatori cu IQ-ul dublu fata de multi membri din staff, inclusiv TU!

Indeea lui Kirov e chiar foarte buna. Chiar daca nu ajuta la imbunatatirea serverului, dar macar motiveaza jucatorii, ceea ce conteaza cel mai mult intr-o afacere. Doar ideea in sine de "Parerea ta conteaza" e un mare plus, arata ca toata lumea e bagata in seama, nu-s tratati ca niste nimicuri asa cum faci tu. /double spit

OpTIXy wrote:
Si pentru ca sigur ceea ce cereti voi nu corespunde cu linia de progres, viziunea pe care o avem noi in calcul.


OpTIXy aka Mama Omida! -


 
Staff message (AlexstraszaAlla):
 
+ 2 warns - grija la limbaj, atitudine etc.






Last edited by Imbalanced on 26-01-2016, 19:55:32; edited 1 time in total
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Evydence

[僧]



Status: Offline
(since 15-10-2019 19:05)
Joined: 15 May 2014
Posts: 5485, Topics: 183
Location: Vrancea

Reputation: 1776.3
Votes: 176

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-01-2016, 19:51:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chill, usor cu capu sa nu dai cu fruntea.


A fost facuta chestia asta pe teamspeak, si da au fost propuneri destul de multe, si din cate am inteles inca se tin cont de ele. Nu ar fi rau sa se mai faca din cand in cand, dar tind sa cred ca asta e dorinta voastra interioara de a vorbi cu un GM doar din simplul fapt ca voi aveti impresia ca stiti ce e mai bine, si de multe ori nu e chiar asa.

Cat despre flame, calm, nu te mai da in stamba si nu comenta aiurea daca esti in nestiinta de cauza.





If you gonna hit the king you're better kill the king

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
OpTIXy

[Predator]



Status: Offline
(since 05-04-2020 10:57)
Joined: 04 Jul 2011
Posts: 2850, Topics: 83
Location: New York

Reputation: 15025.3
Votes: 377

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-01-2016, 19:59:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Imbalanced wrote:
Nu pot sa ma abtin sa nu-ti zic ceva de dulce...
Esti un mare pupinflorist. Ti-am mai spus-o si ti-o mai spun o data. Tu chiar ai impresia ca toti din staff sunt genii si restul sunt pielea...cocosului, nu? /spit



Nu cred ca am mai schimbat pareri sau idei pana acum. Si nici nu cred ca mi-am permis sa abordez limbajul tau indiferent de "rank" -.


I want to ensure you that every ban is always followed by a proper reason. If you wake up in a situation where your account is banned, feel free to make a proper post under Unban Request.
Do not forget to bring the necessary evidence to appeal GMs decision.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kirov

[Russian FreaK]



Status: Offline
(since 05-03-2023 21:30)
Joined: 05 Feb 2010
Posts: 3275, Topics: 129
Location: Mother RussiA

Reputation: 400.6
Votes: 92

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-01-2016, 20:00:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Evydence wrote:
Nu ar fi rau sa se mai faca din cand in cand, dar tind sa cred ca asta e dorinta voastra interioara de a vorbi cu un GM doar din simplul fapt ca voi aveti impresia ca stiti ce e mai bine, si de multe ori nu e chiar asa.


Mai nene sunteti fixati pe ideea ca vrem sa facem cereri ? Or sa fie si persoane de genul probabil .

Dar eu vorbesc de a interactiona cu shocker , sau ok cu staff-ul , de a pune intrebari . Vrei sa dau si exemple de intrebari ca sa intelegi ca nu propun chestia asta pentru a face cereri . Se pot face topicuri non-stop cu cereri , eu aici vreau altceva .


.
Most people shout "***!!!" just before they lose control of a car... but i say: "Hold my beer and watch this!"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
OpTIXy

[Predator]



Status: Offline
(since 05-04-2020 10:57)
Joined: 04 Jul 2011
Posts: 2850, Topics: 83
Location: New York

Reputation: 15025.3
Votes: 377

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-01-2016, 20:03:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Esti liber sa intrebi si el este liber sa iti raspunda in masura in care poate.

I want to ensure you that every ban is always followed by a proper reason. If you wake up in a situation where your account is banned, feel free to make a proper post under Unban Request.
Do not forget to bring the necessary evidence to appeal GMs decision.


Last edited by OpTIXy on 26-01-2016, 20:07:08; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BobMarley12
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-02-2016 18:02)
Joined: 19 Nov 2011
Posts: 11796, Topics: 206
Location: Romania

Reputation: 86.4
Votes: 340

Post Posted: 26-01-2016, 20:05:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dar nu vrea nimeni sa va intrebe pe voi. Nu ai citit ce scrie in primul post? E ca si cum ai aduce la Blizzcon 2 GM amarati ca sa raspunda intrebarilor. Nu, man, aduci barosanii sa raspunda intrebarilor.

Si nici macar nu trebuie sa fie lunar, doar unul MAAAARE in care sa accepte TOATE intrebarile si sa raspunda la ele dupa cum are chef. Poate unii vor sa vada cum e sa faci sex intr-o masina ca a lui, poate altii vor sa vada ce face in timpul liber, poate vor sa afle detalii despre wow freakz in viitor, etc.

Ar fi si mai bine un stream facut de el. O ora, toate intrebarile aruncate in chat pe twitch, raspunde la ce vrea. Now this is an idea.

//PS ^ + inregistrare care vine pusa pe main page pentru reclama. Ye, ar iesi ceva misto.

//////te rog nu-mi spune ca mi-ai dat report pentru cuvantul sex. Te implor.





Last edited by BobMarley12 on 26-01-2016, 20:14:57; edited 4 times in total
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
OpTIXy

[Predator]



Status: Offline
(since 05-04-2020 10:57)
Joined: 04 Jul 2011
Posts: 2850, Topics: 83
Location: New York

Reputation: 15025.3
Votes: 377

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-01-2016, 20:07:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BobMarley12 wrote:
Dar nu vrea nimeni sa va intrebe pe voi. Nu ai citit ce scrie in primul post?


^ Editat ca sa corespunda cererii sale

De ce s-ar raporta asta? Orice om echilibrat face sex -. Depinde unde si cu cine, cum si cand. Asta e alta problema.


I want to ensure you that every ban is always followed by a proper reason. If you wake up in a situation where your account is banned, feel free to make a proper post under Unban Request.
Do not forget to bring the necessary evidence to appeal GMs decision.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kirov

[Russian FreaK]



Status: Offline
(since 05-03-2023 21:30)
Joined: 05 Feb 2010
Posts: 3275, Topics: 129
Location: Mother RussiA

Reputation: 400.6
Votes: 92

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-01-2016, 20:27:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asta incerc sa spun , intrebari di toate felurile . Putina interactiune intre shocker si comunitate . Stim cu totii ca , conduce cu o mana de fier si face ratat pe oricine la orice pass , dar vrem sa vedem si cum e el in general , si cum a zis si bob , raspunde la ce vrea .

.
Most people shout "***!!!" just before they lose control of a car... but i say: "Hold my beer and watch this!"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BobMarley12
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-02-2016 18:02)
Joined: 19 Nov 2011
Posts: 11796, Topics: 206
Location: Romania

Reputation: 86.4
Votes: 340

Post Posted: 26-01-2016, 20:36:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ca sa elaborez ce gandeste Kirov si ce am furat din gandirea lui:

Vorbit cu Shocker despre idee - daca Shocker place atunci: {
reclama scurta pe forum si ingame cu o saptamana inainte de eveniment; canal de twitch; delay la chat de 30 de secunde sau cum se pune ca sa nu fie spamul mare; stafful freakz = staff pe twitch - in principal baneaza oamenii care chiar sunt autisti; Shocker - cu sau fara face cam - daca nu vrea cu, arunca ceva WoW gameplay in fundal sa nu fie chiar negru; important microfon - oamenii vor sa-i auda vocea suava, nu-i poti dezamagi; si ii dam drumul la shitstormul de intrebari unde el alege exact ce vrea;
}

Daca Shocker decide sa raspunda si intrebari top secrete despre WoW Freakz atunci:
{
tot Q&A va fi inregistrat si urcat pe youtube pentru a fi promovat pe pagina principala;
}

Ayy.



3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Imbalanced

[Just for fun!]



Status: Offline
(since 15-02-2021 17:35)
Joined: 19 Nov 2011
Posts: 726, Topics: 62
Location: Romania

Reputation: 130.3
Votes: 74

 
Post Posted: 26-01-2016, 20:38:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

OpTIXy wrote:
Imbalanced wrote:
Nu pot sa ma abtin sa nu-ti zic ceva de dulce...
Esti un mare pupinflorist. Ti-am mai spus-o si ti-o mai spun o data. Tu chiar ai impresia ca toti din staff sunt genii si restul sunt pielea...cocosului, nu? /spit



Nu cred ca am mai schimbat pareri sau idei pana acum. Si nici nu cred ca mi-am permis sa abordez limbajul tau indiferent de "rank" -.


N-ai inteles nimic! Data viitoare promit ca revin cu un desen special pentru tine. Spor!

@AlexstraszaAlla: Thanks! -



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ravenous

[Retired E5150]



Status: Offline
(since 28-12-2023 12:30)
Joined: 01 Jan 2012
Posts: 10472, Topics: 307
Location: Bucharest

Reputation: 1863.9
Votes: 234

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-01-2016, 20:39:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Imbalanced wrote:
OpTIXy wrote:
Problema e mai complicata decat pare. Toata lumea apeleaza la el de parca ar putea sa faca 100 de lucruri in acelasi timp si nu vrea sa le faca... Eforturile depuse de el sunt deja mari si iti garantez ca nimeni din staff nu sta degeaba.

Ideea de Q/A, in urma caruia te astepti ca noi sa ne ghidam dupa ofurile voastre, cade. De ce? Pentru ca voi nu vedeti ideea de ansamblu pe care o avem noi, el. Si pentru ca sigur ceea ce cereti voi nu corespunde cu linia de progres, viziunea pe care o avem noi in calcul.

Puteti oricand sa postati la zona pentru Sugestii ceea ce credeti ca ar ajuta, benefic comunitatii si serverului.


Nu pot sa ma abtin sa nu-ti zic ceva de dulce...
Esti un mare pupinflorist. Ti-am mai spus-o si ti-o mai spun o data. Tu chiar ai impresia ca toti din staff sunt genii si restul sunt pielea...cocosului, nu? /spit
Gandeste-te mai bine si nu te mai crede atat de rotund, ca defapt ai colturi. Sunt multi simpli jucatori cu IQ-ul dublu fata de multi membri din staff, inclusiv TU!

Indeea lui Kirov e chiar foarte buna. Chiar daca nu ajuta la imbunatatirea serverului, dar macar motiveaza jucatorii, ceea ce conteaza cel mai mult intr-o afacere. Doar ideea in sine de "Parerea ta conteaza" e un mare plus, arata ca toata lumea e bagata in seama, nu-s tratati ca niste nimicuri asa cum faci tu. /double spit

OpTIXy wrote:
Si pentru ca sigur ceea ce cereti voi nu corespunde cu linia de progres, viziunea pe care o avem noi in calcul.


OpTIXy aka Mama Omida! -

Aveti amandoi dreptate. Optix cand zice ca Shocker/staff-ul vede altfel prioritatile, iar playerii altfel. Playerii sunt subiectivi, unii vor class fixes, unii vor PvE content, unii vor quests si lore... Acum, nu ii poti multumi pe toti, toate vin pana la urma, mai mult sau mai putin, mai devreme sau mai tarziu. Unele fixuri si implementari au fost absolut inutile, si o zic din perspectiva unui om care a urmarit evolutia Freakz-ului si a trait-o, de exemplu implementarea rated battlegrounds a fost un esec total, o pierdere de timp, playerii au jucat o luna, apoi batea vantul prin rated battlegrounds... Si au fost multe fixuri relativ inutile, de ce sa scriptezi quest chainuri misto din lore daca le fac 20 playeri. Playerii nu stiu ce vor sau ceea ce vor ei nu se pupa cu ceea ce vor alti playeri, iar asta e un adevar.

Aia cu faptul ca playerii s-ar simti mai "motivati" sa joace, iar comunitatea ar simti ca are un cuvant de spus, intr-adevar, good point. E ca si cum ai merge la vot, simti ca votul tau conteaza sau cel putin speri ca el conteaza.

O sesiune QA voice-based, clar nu, ar fi haos... Text-based, mi s-ar parea o idee buna, iar userii sa dea like la intrebarile favorite, iar Shocker sa raspunda lunar sau saptamanal la top 10 intrebari. Text-based, eviti haosul, ai intrebari si raspunsuri mai clare/concrete. Sa fim sinceri, sesiunile de la Blizzcon de QA sunt bullshit, intrebari relativ bune, raspunsuri de *****, abstracte, deloc satisfacatoare sau concrete.

Sa vedem ce crede si Shocker despre asta.

Also - Nu era nevoie sa te iei de Optix, el nu s-a luat de tine personal si vad ca se agita cu Freakz-ul, putin respect pentru asta. Stiu ca unii membri ai staff-ului pot parea usor aroganti si ca player iti vine sa le mananci ficatii cand au o mandrie nejustificabila, dar meh, uneori e doar din cauza exprimarii, treceti peste.



I AM NO LONGER A GAMEMASTER, PLEASE SEE SERVER STAFF





Last edited by Ravenous on 26-01-2016, 20:56:22; edited 1 time in total
5 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BobMarley12
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-02-2016 18:02)
Joined: 19 Nov 2011
Posts: 11796, Topics: 206
Location: Romania

Reputation: 86.4
Votes: 340

Post Posted: 26-01-2016, 20:41:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ravenous wrote:



O sesiune QA voice-based, clar nu, ar fi haos... Text-based, mi s-ar parea o idee buna, iar userii sa dea like la intrebarile favorite, iar Shocker sa raspunda lunar sau saptamanal la top 10 intrebari.



Vezi ce am scris eu, man.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by OpTIXy, 27 January 2016 15:40



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2, 3  Next    


The time now is 27-04-2024, 06:18:17
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x