User
Pass
2FA
 
 

[RO] Frost Death Knight 2H Weapon PVE Guide
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message10868
tudor1297

[shefu' la luptatori]



Status: Offline
(since 01-02-2020 14:06)
Joined: 11 Sep 2012
Posts: 2565, Topics: 193
Location: Bucuresti

Reputation: 363.9
Votes: 250

         
Post Posted: 09-02-2016, 00:47:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai normal, pe dual wield joci la frost strike si cat mai mult mastery. Obliterate e weapon damage, cu one handed wep nu te poti astepta sa dai foarte tare.



[RO]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

[EN]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
vackyz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-09-2020 12:02)
Joined: 23 Oct 2011
Posts: 206, Topics: 8
Location: timisoara

Reputation: 139.2
Votes: 17

         
Post Posted: 09-02-2016, 00:56:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ai dreptate dar nici atat de low

DK FROST 2H WEAPON PVE GUIDE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
but#pglist
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-11-2020 18:35)
Joined: 07 Sep 2012
Posts: 2591, Topics: 133
Location: Trollland

Reputation: -105.1
Votes: 171

 
Post Posted: 09-02-2016, 08:11:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Spoiler:


Daca poti te rog sa ne explici de ce ai bagat blood tap in fiecare macro si daca merg.
Daca nu ma insel am incercat si eu sa introduc blood tap alaturi de fiecare spell si nu prea a mers.
Apoi la pillar of frost sunte niste { } . sunt ok ? sau ai gresit?
Ce e adevarat ca joc unh de ceva timp dar hey..invatam in fiecare zi cate ceva. also sunt pe pvp nu pve

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vackyz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-09-2020 12:02)
Joined: 23 Oct 2011
Posts: 206, Topics: 8
Location: timisoara

Reputation: 139.2
Votes: 17

         
Post Posted: 09-02-2016, 09:56:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@but#pglist am completat cu explicatii

DK FROST 2H WEAPON PVE GUIDE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Deathgrip

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-05-2016 22:01)
Joined: 03 Sep 2013
Posts: 16, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 23.5
Votes: 1

 
Post Posted: 09-02-2016, 11:22:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rdtym wrote:

-Nu ai spus nimic in legatura cu folosirea abilitatii Soul Reaper, avand in vedere ca este destul de ambiguu daca mareste/scade dps-ul, ma asteptam de la un player experimentat sa spuna clar daca el il foloseste sau nu.

Soul reaper este un telent incredibil pentru dk ( nu asa incredibil pentru un frost ) , nu iti va scade niciodata dps , dar ca si frost nu ti-l creste incredibil de mult avand in vedere ca e shadow damage . Non crit soul reaper ar trebui sa dea cu 20% sau chiar 30% decat Obliterate crit .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
but#pglist
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-11-2020 18:35)
Joined: 07 Sep 2012
Posts: 2591, Topics: 133
Location: Trollland

Reputation: -105.1
Votes: 171

 
Post Posted: 09-02-2016, 11:26:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossi din pve avand viata incredibil de mare cand trece de acea limita soul reaper rullz. eu dau in pvp ca unh pe master+str dau si 160k damage la final. in pve sigur dai mult mai mult ( parerea mea )
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Deathgrip

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-05-2016 22:01)
Joined: 03 Sep 2013
Posts: 16, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 23.5
Votes: 1

 
Post Posted: 09-02-2016, 11:43:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-Death's Advance - ofera 10% speed increase si cand il activezi inca 30% .

Din punctul meu de vedere acest talent mi se pare inutil (mai ales ca si frost ) , atat in pve cat si pvp o sa ai nevoie de foarte multe slow-uri , iar death's advance nu te ajuta cu numic , pentru cateva secunde de movement increase , chilblains (wowhead link) este incredibil de bun

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ardy95

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 14-08-2023 02:04)
Joined: 28 Aug 2011
Posts: 33, Topics: 22
Location: Romania

Reputation: 185.9
Votes: 8

 
Post Posted: 10-02-2016, 17:42:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vackyz wrote:
tudor1297 wrote:
Rdtym wrote:
Nu sunt cel mai stralucit player, nu sunt main dk, nu am experienta ta, dar am cateva observatii:
-Raise Dead si Pillar Of Frost sunt abilitati snapshot iar tu le dai inainte de potiunea cu strenght si trinkete(este dps loss)
-Tu sugerezi folosirea talentului Roilling Blood dar ai macro pe Pestilence
-Stiu ca stat priority-ul este destul de ciudat, dar nu am prea vazut oameni care sa joace la mastery pe 2h pve(sau cel putin in modul in care tu o faci), si avand in vedere ca principalul spell de damage este Obliterate, nu Frost Strike, Howling Blast si Frost Fever, nu vad de ce ai juca mastery>haste
-Roilling Blood este useless pe Frost, singurul avantaj pe care il ofera fata de Pestilence fiind faptul ca mai dai maxim 20k damage in fiecare inamic pe care se aplica diseasul, Unholy Blight este mult mai bun pe Frost, atat single target(nu mai dai un Unholy/Death Rune pe Plague Strike atat de des), ca sa nu mai vorbim despre Plague Leech(folosit bine) care este mult mai bun avand in vedere faptul ca spellul de damage principal este Obliterate
-Conversion+Purgatory? Purgatory te lasa sa mori in ideea ca te poti heala la loc, ceea ce presupune in burst de heal(ca sa explic putin, cand iei Lethal Damage, intervine Purgatory, acesta te tine in jur de 3 secunde in viata, dupa care, daca nu reusesti sa healezi la loc tot damage-ul overkill, vei muri), nu un heal constant precum Conversion, ci un heal mare ca Death Pact. In al doilea rand Conversion se bate cap in cap cu faptul ca joci la mastery si te bazezi relativ mult pe Frost Strike. Da, Conversion e bun, dar nu cu Purgatory si nu cand joci la mastery, pentru ca iti mananca Runic Power-ul pe care trebuie sa il dai pe Frost Strike(da, trebuie sa il dai pe Frost Strike, pentru a te folosi de faptul ca joci la mastery, bineinteles, daca nu cumva Obliterate-ul tau da Frost Damage).
-Nu ai spus nimic in legatura cu folosirea abilitatii Soul Reaper, avand in vedere ca este destul de ambiguu daca mareste/scade dps-ul, ma asteptam de la un player experimentat sa spuna clar daca el il foloseste sau nu.



Din cate tin minte Pillar of Frost nu mai face snapshot, se updateaza in functie de strength. Totusi nu sunt sigur, dar parca am citit undeva -

Cat despre stats nici mie nu mi se pare foarte bun Mastery pentru 2h, avand in vedere ca spellul principal din care dai damage este Obliterate, care beneficiaza infim din mastery.
Also voiam sa intreb de crit/haste, din ce-am citit in ghiduri critul ar fi mai bun decat haste, pentru 2h frost fiind chiar main stat. Nu prea are sens, dar din ce-am testat pe dk-ul meu (foarte prost imbracat btw, ~480 parca) mergea destul de ok pe crit.


Ah si de ce nu merge dual-wield? Nu vad niciun game-breaking bug la dk...



Cat despre ghid, mi se pare putin sumar, mai ai de lucrat la el, dar Gj anyway.




am testat si mastery si haste si crit si mastery a iesit in evidenta. cat despre dual wield poti sa incerci si o sa vezi de la primul obliterate diferenta (crit de 60k---bataie de joc)


Obliterate ii Physical Dmg, nu are nici o legatura cu mastery... mastery iti da boost la frost dmg care ii pe frost strike si howling blast ... mai invata sa citesti

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tudor1297

[shefu' la luptatori]



Status: Offline
(since 01-02-2020 14:06)
Joined: 11 Sep 2012
Posts: 2565, Topics: 193
Location: Bucuresti

Reputation: 363.9
Votes: 250

         
Post Posted: 10-02-2016, 19:31:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aveam impresia ca bonusul pe care il primesti din disease-uri e frost damage, my bad.
Ideea ramane aceeasi




[RO]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

[EN]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
but#pglist
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-11-2020 18:35)
Joined: 07 Sep 2012
Posts: 2591, Topics: 133
Location: Trollland

Reputation: -105.1
Votes: 171

 
Post Posted: 12-02-2016, 13:34:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce e adevarat..destul de sumar dar probabil ca in practica se mai extinde si intelegi altfel acest guide.
imi place ca pare original. daca incerci sa il mai extinzi ar iesi unul super misto
Bravo

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Breaksense

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-06-2023 21:10)
Joined: 09 May 2011
Posts: 40, Topics: 11
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 238.7
Votes: 9

   
Post Posted: 11-03-2016, 18:14:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Unele chestii sunt bune, dar altele niste greseli grave.

1. 2h Crit>Mastery>Haste. More crit more Obliterate crits. N-ai treaba cu restul. Obliterate sa dea cat mai tare.

2. Roiling Blood? Tie stricat capul baiete. Evident Plague Leech. 2 free Death Runes every 25 sec. (folosesti Glyph of Outbreak). Frost DK care foloseste Blood Boil sa isi dea delete la WoW. AOE? Outbreak -> Pestilence -> DnD ->HB spam.

3. Conversion? Macar fa niste calcule inainte sa scrii prostii. E un HUGE RP loss. Evident Death Pact. (Purgatory + Death Pact = nenumarate momente cand ii multumesti lui bunul dumnezeu ca exista acele talente)

4. Full mastery pe sockets? Chiar tie stricat capul baiete. In nici o zi din viata WoW-ului (AFAIK) nu a fost pe nici o clasa un secondary stat peste un primary stat. Bagi Strength pana dai pe din afara. (str / str+crit/ str+hit / etc.)

5. T2 -Purgatory daca esti aerian sau nu-ti pasa sau AMZ daca dai raiding serios.
T3 - Death's Advance > Chillblains. Because raid positioning.
T6 - Remorseless Winter e mai folositor d.p.m.d.v. Nu e treaba ta sa strangi adds, nici un dungeon nici in raid. Iei RW si ai OP CC + easier life for heal/tank.

6. Tie de ajuns BT pe FS. Asta daca nu ai cumva un buton liber si chef sa mai storci putin DPS.

#showtooltip Frost Strike
/cast Blood Tap
/cast Frost Strike



Nu stiu ce ai testat tu si cum joci, dar nici pe departe nu bine. DW merge bine, din ce am observat eu e putin in spate fata de 2h dar rupe tot la AOE pe mastery. Oricum ai scris niste lucruri foarte gresite in guide, lucruri care ar trebui sa le deduci prin logica.


Spoiler:

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vackyz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-09-2020 12:02)
Joined: 23 Oct 2011
Posts: 206, Topics: 8
Location: timisoara

Reputation: 139.2
Votes: 17

         
Post Posted: 12-03-2016, 23:05:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

genial amice...am auzit de tine...27 de zile played si deloc pve content pe mop....invata sa joci

DK FROST 2H WEAPON PVE GUIDE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Breaksense

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-06-2023 21:10)
Joined: 09 May 2011
Posts: 40, Topics: 11
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 238.7
Votes: 9

   
Post Posted: 13-03-2016, 22:39:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tipic. Good riddance.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sunblade

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-02-2018 02:42)
Joined: 26 Mar 2012
Posts: 410, Topics: 80
Location: Bulgaria

Reputation: 149.3
Votes: 40

   
Post Posted: 01-04-2016, 01:50:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Good job on the guide. I've tested different stats too and found that going mastery works best 530+. I'm still not sure if 2nd stat should be haste or crit but seems like there's no big difference.
I'd like to ask how much dps you're pulling in raids (single target, because AOE is...), for example on Ji-Kun without going to nests or getting the damage increase buff? Also, can you or someone else translate the guide to English and post it in the English subforum so more people can have access and read it? Thanks.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 20-04-2024, 14:33:24
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x