User
Pass
2FA
 
 

[RESPINS] Reclamatie Mogadishu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message688
Craciunita_Perversa

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-11-2019 20:23)
Joined: 05 Apr 2013
Posts: 179, Topics: 20
Location: Romania

Reputation: 343.5
Votes: 13

Post Posted: 05-05-2016, 21:31:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O reclamatie trebuie sa contina:
- Un titlu adecvat
- Numele tau : Craciunita_Perversa
- Numele adminului reclamat : Mogadishu
- Harta, ora si data faptei reclamate : de_tuscan, ora 22:29, 5 mai 2016
- Motivul / Regula incalcata : Gag dat aiurea
- Dovada, un screenshot sau un fragment din consola : Nu am, ca am iesit instant ca sa vin aici, dar e in loguri cu siguranta

Salut,

Am primit gag de la Mogadishu pentru faptul ca am zis, intr-o discutie mai lunga referitoare la religie, ca "credeti intr-o carte scrisa de niste autisti care nici nu stiau ca Pamantul se invarte in jurul Soarelui".

Daca cineva identifica ce regula a serverului am incalcat prin asta/pe cine am jignit de pe server/orice, il felicit. Am vorbit despre o chestiune pur la persoana a 3a, fara nimeni prezent la discutie implicat in citatul enuntat.

Dincolo de excesul de zel evident, cred ca un admin, in acest caz cel mai sus mentionat, in mod specific, ar trebui sa "aiba orizonturi intelectuale mai dezvoltate" ca sa folosesc un eufemism, dar asta ramane la latitudinea celor care dau admin sa judece. Eu nu pot decat sa ofer o opinie, evident, subiectiva.

Multumesc.

EDIT: Revin - "You have been banned from this server."

Deci am primit si ban, desi nu am intrat dupa gag. Am primit ban ulterior gagului in urma caruia am iesit. As dori sa-mi explice cineva cum pot primi ban dupa ce eu plec de pe server (dupa ce i-am zis pe page ca urmeaza sa-i fac reclamatie).

Cred ca s-a gandit ca daca tot mi-a dat gag aiurea, si pentru ca-l "stresez pe page" dupa ce incalca flagrant regulamentul (crestineste, religios, asa dupa cum chiar dumnealui se lauda - cred ca asta si spune moralitatea crestina sa faci si sa te comporti, asa cum o face el) - s-a gandit sa-mi dea si ban, daca tot s-a apucat. De ce sa faci treaba doar pe jumatate, nu? #morality #religiousSpirit #christianLove

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gareth Bale<3

[mSx-]



Status: Offline
(since 10-12-2019 15:02)
Joined: 05 Jan 2015
Posts: 1392, Topics: 81
Location: Iasi

Reputation: 68.6
Votes: 182

Post Posted: 05-05-2016, 21:45:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Foarte bine ti-a facut, poate inveti sa te comporti si nu mai vorbesti aiurea pe server si te linistesti, instigi la certuri mereu si folosesti mereu cuvinte urate, este bine sa te potolesti, pentru tine noi suntem prosti si retarzi tu esti cel mai destept si jmecher, cam asa te-ai exprimat pe server
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mogadishu

[Incorruptible!]



Status: Offline
(since 08-07-2023 08:40)
Joined: 11 May 2011
Posts: 589, Topics: 58
Location: Netherlands

Reputation: 65.6
Votes: 8

Post Posted: 05-05-2016, 21:46:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Degeaba incepi cu exprimarile tale bombastice, te-am prevenit sa nu mai ataci religia altora prezenti.

E foarte ok sa crezi ca suntem autisti/cu creierul mic/indoctrinati/spalati pe creier, e dreptul tau, dar nu ai voie sa iti bati joc de religia mea, cum nici eu nu-mi bat joc de ateismul tau, ai inteles?

Te-am prevenit, dar tot continui sa scrii "cu perdea"...

Sa citez din regulament:

4. Nu va certati, nu jigniti, nu injurati, nu vorbiti indecent, nu hartuiti, nu scrieti nimic cu conotatii xenofobe sau rasiale si nu va certati cu nimeni.
Riscati: Gag sau Ban 100 de minute.

Si pentru ca te simpatizez si imi place sa te previn, nu uita ca de obicei esti pasibil si de ban pentru :

3. Nu faceti spam, nu faceti reclama unui site sau server, nu repetati mesaje.
Riscati: Ban 1000 de minute.


EDIT: Hai sa revin si eu, sa te lamuresc.

Scurt off-topic: Ce-ti mai place sa faci pe nevinovatul si pe victima:))

Ti-am spus de 3 ori sa lasi page-ul si ai insistat sa ai ultimul cuvant pe page.

Ca ce chestie imi scrii pe page " iti fac reclamatie"?

1.Nu scrie nicaieri ca trebuie sa informezi ce faci tu intimpul liber, poti sa faci si 1001 de reclamatii nu tre sa imi ceri mie voie pe amx_page.
2.Era a 3-a oara cand treceai peste regulament si scriai pe amx_page dupa gag.Daca crezi ca esti atat de destept incat sa fentezi regulamentul, te inseli:)



Last edited by Mogadishu on 05-05-2016, 22:11:37; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Craciunita_Perversa

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-11-2019 20:23)
Joined: 05 Apr 2013
Posts: 179, Topics: 20
Location: Romania

Reputation: 343.5
Votes: 13

Post Posted: 05-05-2016, 22:15:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

As dori o discutie clara si directa la nivelul a ceea ce s-a intamplat, nu o discutie "generala". Aici vorbim despre un eveniment specific, nu despre ceva general. Vorbim si despre chestii generale in alte threaduri. Eu aici descriu o situatie specifica.

Si as dori, de asemenea, sa nu-mi mai puneti cuvinte in gura cu "ce cred eu ca sunteti "voi"" (nu stiu cine sunt aia "voi", ultima data cand am verificat fiecare om era propriul sau individ, ca sa-l citam pe Hagi).

Update @ 05-05-2016, 23:15:33

Pacat ca ceea ce ai scris mai sus nu justifica in niciun fel gagul. Nu vad nicaieri in ceea ce am scris vreo aluzie la vreo religie sau orice alt lucru similar. Pur si simplu am zis despre TOTI oamenii de acum 2000 de ani ca erau niste ignoranti care habar n-aveau de nimic. That's all.

Singurul mod prin care ar fi o jignire ar fi daca te consideri la acelasi nivel cu ei, sau te autoidentifici cu oameni de acum 2000 de ani care habar n-aveau nimic despre Univers. Cu siguranta nu faci asa ceva. Sau plec de la o premisa gresita?! Lumea a evoluat de atunci.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SiLe

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 07-03-2017 14:21)
Joined: 23 Mar 2007
Posts: 2014, Topics: 43
Location: Romania

Reputation: 836.9
Votes: 34

Post Posted: 05-05-2016, 22:21:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Degeaba Craciunel, eu ti-am spus ca te dai cu parerea despre ceva ce nu cunosti, tu ai inceput sa zici ca suntem indoctrinati sa credem tampenii scrise de Autisti, cu alte cuvinte, tu ne esti superior, lucid, sanatos, si noi suntem niste spalati pe creier.
Ai zis de vreo 3 ori ca inchei discutia, nu ai facut-o, ai continuat pana cand ai dat cu batzul in balta.
Ti-am mai explicat de cateva ori ca serverul nu este cel mai potrivit mediu pentru a purta discutii de gen, pentru ca nu iti permite sa spui tot ce ai de spus cu argumente complete si atunci devine obositor si frustrant.

Ai primit gag, apoi ban pentru insistentele de pe admin page.

Succes.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Craciunita_Perversa

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-11-2019 20:23)
Joined: 05 Apr 2013
Posts: 179, Topics: 20
Location: Romania

Reputation: 343.5
Votes: 13

Post Posted: 05-05-2016, 22:25:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1) Imi place ca ai scris "Autisti" cu "A" mare.
2) Orice om cvasi-educat e lucid cand nu "ia de bune" ce credeau niste vacari ignoranti de acu 2000 de ani. Cred ca e cat se poate de evident asta, nu doar la nivel religios, ci din toate punctele de vedere.
3) Ce insistente? Am zis ce-am avut de zis si am iesit. Era greu sa "insist" din moment ce am iesit de pe server.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gareth Bale<3

[mSx-]



Status: Offline
(since 10-12-2019 15:02)
Joined: 05 Jan 2015
Posts: 1392, Topics: 81
Location: Iasi

Reputation: 68.6
Votes: 182

Post Posted: 05-05-2016, 22:31:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am vazut si in loguri, moga a procedat corect, si vei ramane si cu banul de 500 de minute sa te gandesti putin la ce trebuie sa vorbesti si ce nu trebuie sa faci pe server.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Gareth Bale<3, 05 May 2016 20:31



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  


The time now is 09-05-2024, 18:35:39
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x