User
Pass
2FA
 
 

[REZOLVAT] Reclamatie VuVu/GiveUp

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro -> Unban Requests + Complaints
Author Message1124
Craciunita_Perversa

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-11-2019 20:23)
Joined: 05 Apr 2013
Posts: 179, Topics: 20
Location: Romania

Reputation: 343.5
Votes: 13

Post Posted: 15-07-2016, 21:25:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

- Un titlu adecvat - Reclamatie VuVu/GiveUp
- Numele tau - Craciunita_Perversa
- Numele adminului reclamat - VuVu/GiveUp
- Harta, ora si data faptei reclamate - 26 iunie, ora 19:57
- Motivul / Regula incalcata - "Motiv: Nespecificat"
- Dovada, un screenshot sau un fragment din consola

Informatii despre ban
Nume: Craciunita_Enervanta
IP: *
Motiv: idiot
Durata banului: 30 minute.
Admin: VuVu
Ora si data: 22:20:12, 15 July 2016
Harta: cs_assault

Reclamatia nu este pentru ban, banul poate sa ramana acolo pana expira (le-am zis pe u@ ca sunt obtuzi, fac exces de zel, si cred ca e din pricina IQlui limitat pe care il au).

Problema este ca VuVu, manat de IQul limitat la care fac referire mai sus (nu cred ca depaseste ~80), imi da gag pentru RECLAMA doar pentru faptul ca am zis, pe chat, unui alt jucator, sa intre pe http://www.dexonline.ro sa caute un cuvant (pentru cine nu stie, http://www.dexonline.ro este siteul dictionarului explicativ al limbii romane).

Daca ASA CEVA este reclama, eu sunt Mos Craciun. Wait, n-am inceput bine, am in num... ok, nu conteaza, intelegeti voi ideea. A, si ca chatul de pe server nu e "matriominale". No shit?! Cred ca dinamica chatului are o maaaaare importanta in cat de fun e un server, poate mai mare decat ceea ce se intampla in joc, pentru multa lume. Orice owner inteligent stie asta.

Cum faceti fratii mei admini astfel de persoane? Serios acum. Astfel de oameni inchistati la minte, limitati (reiterez partea asta, mi se pare importanta, din lipsa de inteligenta deriva toate celelalte lucruri). Un admin se presupune ca e o persoana responsabila si mai ales inteligenta. Poate face diferenta intre nuante, intre glume, are un anumit statut care-i permite sa fie admin. Nu un robot autist.

Acum, voi puteti spune orice - ca sunt enervant(a), spun prostii, fac dreg, lucruri de altfel corecte. Diferenta e ca eu n-am o responsabilitate, precum are un admin. Eu pot lua gag, ban si asa mai departe. Adminul, aparent, nu. Chiar si cand sarvarseste abuzuri.

1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
VuVu

[Creep]



Status: Offline
(since 15-01-2018 07:52)
Joined: 05 Jan 2011
Posts: 949, Topics: 24
Location: bucuresti

Reputation: 421.9
Votes: 15

Post Posted: 15-07-2016, 21:28:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Citeste regulamentul "Reclamatia nu este pentru ban, banul poate sa ramana acolo pana expira (le-am zis pe u@ ca sunt obtuzi, fac exces de zel, si cred ca e din pricina IQlui limitat pe care il au). "

(Admin) eDDy: ma bagi aqlo la tn ?
(Admin) eDDy: ma fac clovn
(Admin) eDDy: -
(Admin) VuVu: no problem
(Admin) VuVu: avem nevoie
(Admin) eDDy: da?
(Admin) VuVu: de FOCI !!!
1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Craciunita_Perversa

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-11-2019 20:23)
Joined: 05 Apr 2013
Posts: 179, Topics: 20
Location: Romania

Reputation: 343.5
Votes: 13

Post Posted: 15-07-2016, 21:30:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Niciun regulament nu este un act absolut, de nicaieri. Orice regulament are circumstante, nuante, si asa mai departe. Faptul ca nu pricepi caracterul nuantat al actelor relative pe care oamenii le fac demonstreaza ceea ce spuneam mai sus despre tine. Nu traim intr-o lume absoluta, de 1 si de 0. Cand ai sa inveti asta o sa fii mai bun, whatever the *** that means for you.
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*BeB@

[Visator]



Status: Offline
(since 27-04-2019 12:49)
Joined: 06 Dec 2015
Posts: 1230, Topics: 34
Location: Piatra Neamt

Reputation: 164.5
Votes: 44

     
Post Posted: 15-07-2016, 22:03:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok Craciunito..sa zicem ca ai avut dreptate aici si banul a fost putin exagerat...dar exista o regula care zice ca daca deranjezi un admin pedeapsa e aleasa de adminul in cauza...ceea ce inseamna cu VuVu nu a gresit cu nimic fiind acoperit de regula asta.
Bine..acum trecand peste asta...tu esti un player care este uneori enervant, uneori amuzant si uneori enervant de amuzant. Faza este ca atunci cand faci o gluma pe seama unui player..si el nu este de acord cu acea gluma trebuie ca adminul sa dea gag deoarece dupa se ajunge la lucruri de genul " Craciunita m-a facut nush cum si adminul x nu i-a dat gag" si tot asa.
Uneori exagerezi cu unele glume..facand din ceva amuzant ceva enervant...si asta nu e prea ok..si asta o stii si tu.
Folosesti un limbaj indecent. Pai gandeste-te ca pe server mai intra si copii mai mici care nu cred ca le place un astfel de limbaj.
Cu toti te cunoastem..stim ce faci pe server.Nu pot sa zic ca este un lucru neaparat rau ceea ce faci..inveselesti atmosfera in unele cazuri..dar in unele cazuri o inrautatesti creand discutii care cred eu nu prea isi au rostul pe un server public de cs.
Incearca sa nu exagerezi cu glumele..nu mai fa misto de playeri care vezi ca sunt nervosi sau prost dispusi si ii provoca sa te injure. Cam atat am avut de spus..sper sa intelegi si sa incerci sa pui in practica ceea ce am spus eu aici. Nu sunt eu cel mai bun in a da sfaturi dar cred ca daca ai fi mai cu picioarele pe pamant in unele cazuri totul ar fi mai frumos si poate mai multi ti-ar intelege glumele...si scopul pe server..inafara de ala de a scoate adminii din sarite -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Craciunita_Perversa

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-11-2019 20:23)
Joined: 05 Apr 2013
Posts: 179, Topics: 20
Location: Romania

Reputation: 343.5
Votes: 13

Post Posted: 15-07-2016, 22:29:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da ^^^^ tot ce zici e corect

Problema e ca aici avem de-a face cu abuz (da, stiu, cuvant mare "abuz" intr-un joc in care niste pixeli impusca alti pixeli). Pe deasupra, CTS, mai nou, imi da gag pentru ca scriu "corect", fiind de acord cu alt player de pe server.

Voi chiar va alegeti cu cap adminii pe care ii aveti pe server? Repet, adminul trebuie sa fie cineva responsabil, nu unul care da gag si ban si kick cand "i se scoala lui". Ala n-are ce sa caute cu drepturi de admin.

Deci il adaugam si pe CTS pe "lista". Ba chiar el mi-a zis sa-i fac reclamatie, in atitudinea lui de superioritate.

Referitor la gagul in sistuatia in care "m-am luat de un jucator de pe server" - nu se aplica in cazul acestei reclamatii. Am luat gag pentru "reclama" - doar pentru ca am scris http://www.dexonline.ro. Cred ca orice om normal la cap face diferenta intre o reclama si un link catre un site bine-cunoscut si care clar nu are niciun fel de conotatii de reclama.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
CTS

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-01-2019 12:22)
Joined: 30 Jan 2015
Posts: 216, Topics: 17
Location: Rasnov, Brasov

Reputation: 76.9
Votes: 3

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 16-07-2016, 02:03:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu ziceam sa imi faci reclamatie separata...ce ai facut ma nene ma.

De atatea ori ai fost iertata si vad ca ne-ai luat de prosti. Dar schimbam foaia de acum incolo. Spamurile inutile cu binduri, din partea mea, nu isi au locul pe server (avand in vedere ca sunt si dese).

In rest, las la decizia ownerilor sanctiunea asupra mea.

CTS out.

P.S.: Ai uitat sa imi faci reclamatie pentru "he forgot about the D".



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Craciunita_Perversa

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-11-2019 20:23)
Joined: 05 Apr 2013
Posts: 179, Topics: 20
Location: Romania

Reputation: 343.5
Votes: 13

Post Posted: 16-07-2016, 12:16:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E un lucru sa-mi dai gag si orice altceva din motive autentice si corecte. Nu cred ca m-ai vazut plangandu-ma ca iau gag ca oricine altcineva. Dar sa imi dai gag pentru ca am scris "corect" (fiind de acord cu alt player) si sa imi spui arogant ca "fa-mi reclamatie, iti dau si linkul", asta parca nu e atitudine de admin. Tu, ca si admin, ai responsabilitate, reprezinti pe cei care ti-au dat o astfel de putere. Eu n-am. Eu sunt un player obisnuit.

La fel se intampla si cu kick-urile la intamplare pe care uneori le dai. Cine iti da tie dreptul sa dai kick aiurea, asa, cand ai tu chef? E serverul tau sau care-i treaba? Intelegi ca toate chestiile astea sunt o problema?

Eu, in cel mai rau caz, enervez prin ceea ce scriu, prin niste litere care apar pe ecran. Tu faci mai mult decat atat, intreprinzi ACTIUNI care FAC ceva, si asta ca reprezentant al serverului, ceea ce e complet diferit.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nadya

[War4.freakz.ro]



Status: Offline
(since 29-03-2024 08:30)
Joined: 21 Dec 2010
Posts: 836, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 745
Votes: 65

Post Posted: 16-07-2016, 17:31:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Craciunito din punctul meu de vedere VUVU a procedat corect, de cate ori eram eu pe server tot timpul făceam glume proaste... Asta e IQ. ul tău și ți am zis de foarte multe ori sa numai faci glume ca îți dau ban..... Dar tu nu ai înțeles pt ca IQ. ul tău nu te lasă.... Îți place sa iei lumea la mișto cu "glumele tale".... Reclamație banala
0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by nadya, 16 July 2016 15:31



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro -> Unban Requests + Complaints  


The time now is 28-04-2024, 17:54:16
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x