User
Pass
2FA
 
 

Discutii server.
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 342, 343, 344 ... 357, 358, 359  Next    
 
Post new topic   Reply to topic    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro
Author Message542336
hiropedis

[کے.Sya]



Status: Offline
(since 12-04-2017 03:41)
Joined: 19 Aug 2012
Posts: 1179, Topics: 42
Location: Constanta

Reputation: 517.8
Votes: 19

 
Post Posted: 09-09-2016, 14:55:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok am inteles .... dar ma repet totul este o minciun .... O inventie a lui Nadya...
Nu-i problema nu o sa va mai deranjez....
O sa iti dai seama mai tarziu ... Ca tot ce am spus eu aici este adevarat....



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Your Angel

[War4.freakz.ro]



Status: Offline
(since 04-06-2018 12:19)
Joined: 30 Jul 2013
Posts: 2828, Topics: 13
Location: Bucuresti

Reputation: 509.2
Votes: 41

       
Post Posted: 10-09-2016, 13:35:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dacă aveți nevoie de un detectiv particular pentru a vă rezolva problemele apelați la mine -. Încetați naibi cu telenovelele astea si mergeți mai departe.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Craciunita_Perversa

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-11-2019 20:23)
Joined: 05 Apr 2013
Posts: 179, Topics: 20
Location: Romania

Reputation: 343.5
Votes: 13

Post Posted: 10-09-2016, 16:02:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si eu care imi faceam probleme pentru limbajul meu de pe server! Am multe de invatat din screenshoturile alea, desi e dezamagitor, sunt foarte neoriginale.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
luci.freakz

[Maniac]



Status: Offline
(since 15-07-2019 14:30)
Joined: 16 Jun 2015
Posts: 1375, Topics: 77
Location: Romania

Reputation: 2.4
Votes: 34

Post Posted: 10-09-2016, 22:42:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Your Angel wrote:
Dacã
aveți nevoie de un detectiv particular pentru a vã rezolva problemele apelați la mine -. Încetați naibi cu telenovelele astea si mergeți mai departe.

Ba lumea e intr-o cearta si tu ai chef de glume rau mai esti -

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bobi!

[Ag. de poliție]



Status: Offline
(since 28-12-2023 22:52)
Joined: 07 Sep 2016
Posts: 4763, Topics: 1195
Location: Vrancea

Reputation: 1040
Votes: 304

 
Post Posted: 11-09-2016, 07:59:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

My bad, nu l-am văzut în ipostaza aia pe Twister de când sunt eu pe war4, bine că mă mai lua şi pe mine la sulă pe server câteodată, dar nu în halul ăla..îngere nu trebuia să publici fotografiile alea, unde ți-a fost capul?

Pariuri Sportive | Tournaments | Music Contests

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hiropedis

[کے.Sya]



Status: Offline
(since 12-04-2017 03:41)
Joined: 19 Aug 2012
Posts: 1179, Topics: 42
Location: Constanta

Reputation: 517.8
Votes: 19

 
Post Posted: 11-09-2016, 13:29:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si ce trebuia sa fac ? Sa tac sa nu arat la nimeni. Sa fie luati toti la sula ... Am cerut unban... pt ca consider eu ca lam primit aiurea... Trebuia sa vedeti si voi care este raspunsul de la un om cu care nu am avut niciodata vreo neintelegere.. un om pe care l_am considerat prieten si fost coleg.... Dar asa sunt oamenii ... nu ma deranjat faptul ca ma injurat pe mine... Ma deranjat faptul ca s-a luat de familia mea.... Nu vreau sa mai zic nimic.


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bobi!

[Ag. de poliție]



Status: Offline
(since 28-12-2023 22:52)
Joined: 07 Sep 2016
Posts: 4763, Topics: 1195
Location: Vrancea

Reputation: 1040
Votes: 304

 
Post Posted: 11-09-2016, 15:02:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

A greşit şi twister..aşa e la nervi, când ai draci nu mai ştii ce iese pe gură ..

Pariuri Sportive | Tournaments | Music Contests

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TwisTer

[GOOGLE SEARCHER]



Status: Offline
(since 17-05-2023 01:23)
Joined: 04 May 2007
Posts: 6962, Topics: 147
Location: Romania

Reputation: 2724.4
Votes: 231

 
Post Posted: 11-09-2016, 17:29:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bobi! wrote:
A greºit ºi twister..aºa e la nervi, când ai draci nu mai ºtii ce iese pe gurã ..


Nu eu nu fac de astfel de greseli de incepator, decat daca o fac intentionat.
Daca are ban, inseamna ca stiu foarte bine ce am facut si eu intotdeauna fac ce consider ca e mai bine pentru server, oricat de dificila ar fi decizia.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Bobi!

[Ag. de poliție]



Status: Offline
(since 28-12-2023 22:52)
Joined: 07 Sep 2016
Posts: 4763, Topics: 1195
Location: Vrancea

Reputation: 1040
Votes: 304

 
Post Posted: 11-09-2016, 17:43:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dacă o faci intenționat fă-o într-un mod mai subtil, îl suni şi îi zici ce ai pe suflet.
Aşa i-ai zis în scris şi el te-a făcut de rahat, ceea ce nu era frumos.


Pariuri Sportive | Tournaments | Music Contests

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hiropedis

[کے.Sya]



Status: Offline
(since 12-04-2017 03:41)
Joined: 19 Aug 2012
Posts: 1179, Topics: 42
Location: Constanta

Reputation: 517.8
Votes: 19

 
Post Posted: 11-09-2016, 18:57:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Intelegeti ca eu nu am facut nimic intentionat... tot ce am facut este din cauza ca am fost provocat... nu e frumos ca am postat alea ... Dar e frumos sa iti ia un individ care pretinde ca e corect tot neamu in p..a ? Iar imi fac nervi din nimic..... Exista un Dumnezeu sus si vede ... Toti vor platii pt greselile lor mai devreme sau mai tarziu...


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Blade22

[:::Zmp.freakz.ro:::']



Status: Offline
(since 30-03-2020 13:16)
Joined: 27 Jun 2014
Posts: 11135, Topics: 668
Location: Romania,Arad

Reputation: 54.2
Votes: 637

         
Post Posted: 11-09-2016, 19:33:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nici acuma nu a-ți terminat? -


Casuta vocala @Blade
FREE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Your Angel

[War4.freakz.ro]



Status: Offline
(since 04-06-2018 12:19)
Joined: 30 Jul 2013
Posts: 2828, Topics: 13
Location: Bucuresti

Reputation: 509.2
Votes: 41

       
Post Posted: 11-09-2016, 20:17:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hiropedis ai nevoie de un Detectiv particular? -
Stii cum fac eu cand sunt injurat asa cum ai fost tu? ii fac o invitatie respectivului sa vina sa faca ceea ce zice "fapte nu vorbe" sau nici nu ma deranjez la ceea ce zice,motiv: sunt doar vorbe,inca nu a ajuns persoana in cauza sa faca ceea ce zice si nici nu va ajunge. SUNT DOAR VORBE,NU SUNT FAPTE,EU ASTEPU FAPTE CA DE VORBE SUNT SATUL.
Schimba naibi subiectul si lasa trecutul acolo unde este.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
hiropedis

[کے.Sya]



Status: Offline
(since 12-04-2017 03:41)
Joined: 19 Aug 2012
Posts: 1179, Topics: 42
Location: Constanta

Reputation: 517.8
Votes: 19

 
Post Posted: 11-09-2016, 20:42:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu il las George.. Sa ma lase sa joc pe server... si nu mai zic nimic....


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Craciunita_Perversa

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-11-2019 20:23)
Joined: 05 Apr 2013
Posts: 179, Topics: 20
Location: Romania

Reputation: 343.5
Votes: 13

Post Posted: 11-09-2016, 21:10:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Your Angel wrote:
hiropedis ai nevoie de un Detectiv particular? -
Stii cum fac eu cand sunt injurat asa cum ai fost tu? ii fac o invitatie respectivului sa vina sa faca ceea ce zice "fapte nu vorbe" sau nici nu ma deranjez la ceea ce zice,motiv: sunt doar vorbe,inca nu a ajuns persoana in cauza sa faca ceea ce zice si nici nu va ajunge. SUNT DOAR VORBE,NU SUNT FAPTE,EU ASTEPU FAPTE CA DE VORBE SUNT SATUL.
Schimba naibi subiectul si lasa trecutul acolo unde este.


Asta inseamna ca de acum incolo ne putem injura in voie? Ca na, sunt vorbe, nu fapte, si deci n-au nicio valoare, deci pot fi spuse fara niciun fel de problema, nu?

Va dati seama daca vorbele alea ar fi fost invers adresate - de la player catre admin/owner - ar fi fost tragedia de pe lume: "vorbeste ca la usa cortului" "un astfel de player n-are ce cauta pe server" si asa mai departe.

Din nou se aplica dublul standard in care un admin sau owner te poate injura cat vrea si e ok (ba chiar unii se prefac ca are dreptate sau incearca sa-l scuze, cumva "nu e frumos ce-a facut dar na..." (traducere libera: e oribil ce-a facut, dar ma prefac ca nu e oribil pentru ca e owner sau admin si deci trebuie sa ma prefac ca-i iau apararea, ca sa "dau bine in ochii lui"); pe de alta parte, daca ar fi facut un player EXACT acelasi lucru, ar fi fost lapidat virtual instantaneu (sa nu uitam ca eu am luat amx_bye doar ca am facut un comentariu sarcastic (nu injuratura, nu bataie de joc, nu nimic)).

Este foarte interesant de observat acest dublu standard (si cand zic "foarte interesant" vreau sa zic, de fapt, "foarte dezamagitor"), cu atat mai mult de la persoane care propovaduiesc bunul simt si respectarea regulamentului ca pe niste stindarde si axiome ale serverului. Daca ati fi inlocuit numele celor din imaginile postate de hiropedis cu X si Y (astfel incat sa nu stiti cine ce-a zis), am fi avut alte reactii (unele autentice). Asa, pentru ca se vede CINE a scris ceea ce a scris, unii considera ca e "bine" sa ia apararea celui puternic. Ca altfel cine stie, ii tine minte si na, nu vor asa ceva.

Daca ar fi sa-i intrebi personal, intr-un dialog sau printr-un mesaj privat (nu aici, unde se vad parerile lor public) - ce cred? - ar da cu siguranta alte raspunsuri si nu ar mai apara partea evident de vina in situatia asta punctuala.

PS. Un player nu are putere. Un admin da. Un owner cu atat mai mult, reprezinta serverul. Cu cat ai putere mai mare, cu atat mai responsabil trebuie sa fii. D-asta n-am vrut niciodata admin. D-asta am avut mereu o "atitudine sfidatoare" - pentru ca e plictisitor sa fii responsabil. Dar pentru ca nu am responsabilitate, imi pot permite sa spun prostii.

Cei care au responsabilitate nu-si pot permite - ei trebuie sa mentina ordinea - iar pentru a face asta, ei nu pot face exceptie de la regulile pe care ei insisi le impun.

E si o bine cunoscuta vorba, care se aplica intocmai cazului de fata: "With great power comes great responsibility".

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Your Angel

[War4.freakz.ro]



Status: Offline
(since 04-06-2018 12:19)
Joined: 30 Jul 2013
Posts: 2828, Topics: 13
Location: Bucuresti

Reputation: 509.2
Votes: 41

       
Post Posted: 12-09-2016, 02:01:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Craciunel prin postul meu anterior nu m-am referit ca orice jucator poate injura pe sv,daca oboservi eu m-am referit la o discutie privata,pe server nu poti face asa ceva pentru ca iti dau cu regulamentul in cap. Am tacut pana acum si nu am zis nimic pentru ca nu vreau sa ma bag,dar sunt oarecum fortat sa iti raspund la postul tau de mai sus. Nu tin partea la nimeni,eu intodeauna am fost corect,cand a fost o greseala,chiar daca a fost a mea mi-am recunoscut-o, cand greseste un admin nu ii iau apararea,din contra,ii tin teorie,il fac sa inteleaga ca a gresit,la fel si in cazul ownerilor,pe mine nu ma interezeaza ca x este admin y este jucator z este owner,greseste imi spun punctul de vedere si daca intelege bine daca nu problema lui. In cazul tau ca ai primit bye,da intradevar a facut o greseala ca ti-a dat bye,trebuia sa iti dea ban,dar toata treaba sta in felul urmator: tu de cate ori ai fost avertizat/a sa incetezi? de cate ori ti sa zis sa incetezi cu bindurile? de cate ori ti sa zis sa incetezi sa mai iei jucatori/admini la misto? de cate ori ai luat gag? de cate ori ai luat kick? de cate ori ai luat ban? si multe altele. Sincer iti zic cu mine ai avut mare noroc ca nu prea faceai ceea ce faceai cu ceilalti,daca faceai si cu mine la fel iti garantam ca nu mai intrai pe server de mult timp. Stiu ce sa intamplat si cu Nadya,de ce ti-a dat ban si crede-ma ca eram sigur 100% ca nu vei mai fi mult timp pe server,pentru ca i-ai disperat pe toti si cand paharul da pe afara este foarte urat,asa ca ti-ai luat bye. Deci ca sa nu mai lungesc vorba, daca tu intelegeai si terminai cu figurile tale nu se mai ajungea la bye,nu mai disperai pe nimeni,nu mai avea nimeni nimic cu tine,dar ti-ai facut-o cu mana ta.
In cazul lui hiro si twt, nu ar trebui sa va intereseze ce limbaj au in privat,atata timp cat pe forum/server au un limbaj adecvat,in privat poti vorbi liber,poti sa te descarci,poti face ce doresti,asa ca incetati sa mai judecati sau sa aratati cu degetul,intai uitati-va la voi,ganditi pozitiv si pe urma trageti concluzii. Nu ii tin partea lui twt si nici lui hiro dar ceea ce au discutat in privat ii priveste fix pe ei,nu ar trebui sa va intereseze pe voi ce fac ei pe privat. As avea multe de adaugat dar nu are rost pentru ca fiecare gandeste in felul lui si nu se va ajunge niciodata la un rezultat. Cel mai bine este sa va uitati in curtea voastra, nu in curtea vecinului si sa aratati cu degetul.
Incetati naibi cu figurile astea,cu mentalitatile astea de copii si comportati-va cum trebuie daca vreti sa fie bine (da voi nu vreti bine,voi vreti rau,ca asa sunt uni oameni,sunt nascuti sa faca doar rau,si sa rada de alti, etc). Gata nu mai zic nimic ca si asa sunt rupt de somn. Vreau sa vad postari care sa ma inveseleasca,nu postari care sa ma faca sa iau laptopul sa-l arunc pe geam. Have nice day.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Post new topic   Reply to topic    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 342, 343, 344 ... 357, 358, 359  Next    


The time now is 24-04-2024, 07:00:43
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x