User
Pass
2FA
 
 

[REZOLVAT] Reclamatie Annakin

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro -> Unban Requests + Complaints
Author Message1201
Craciunita_Perversa

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-11-2019 20:23)
Joined: 05 Apr 2013
Posts: 179, Topics: 20
Location: Romania

Reputation: 343.5
Votes: 13

Post Posted: 11-09-2016, 13:02:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

- Reclamatie Annakin
- Craciunita_Perversa
- Annakin
- 11 Septembrie 2016, ora 13:51
- Motivul? "Ca vorbesc prea mult"
- Nu am, am primit amx_bye

Amx_bye pe motiv ca "vorbesc prea mult". Este interesant ca aceiasi admini cu atitudini de oameni maturi care se simt lezati ca "vorbesc eu prea mult" sunt cei care abuzeaza, intocmai ca niste copii rasfatati, de puterea cu care sunt investiti - folosind comenzi rezervate codatilor pe mine.

Sunt convins(a) ca aceiasi admini or sa apara in aceasta reclamatie sustinand, sus si tare, ca sunt o persoana imposibila, ca-mi permit prea multe, ca fac, ca dreg.

Pacat ca discutam despre un abuz cat se poate de evident, in care, din nou, aceleasi persoane care arunca cu regulamentul in sus si-n jos comit, de fapt, cele mai crunte abuzuri.

Discutia a fost in felul urmator:

Annakin mi-a zis ca "iar vorbesti mult?" (de parca cineva e in masura sa stabileasca care ar fi o "limita" a vorbitului pe server, sau exista in regulament stipulata o astfel de cuantificare a "cat vorbeste fiecare").

I-am raspuns ca "d-aia e chatul, ca sa vorbesti".

Mi-a zis ca "tu vorbesti cat 30". I-am raspuns ca "27.38, din calculele mele".

Nu stiam ca un astfel de raspuns sarcastic, la niste aberatii de acuzatii ("vorbesti cat 30" e o "acuzatie" strict subiectiva, care n-are legatura cu nimic masurabil, ci exclusiv cu parerea sus-numitului Annakin), se va "solda" cu amx_bye.

Nu stiam ca asta e maniera de tratament de pe acest server. Evident, asta din partea unor oameni care se bat cu caramida-n piept cand vine vorba de regulamente, obiectivitate, bun simt, si multe alte lucruri similare.

Ma astept, desigur, la un raspuns condescendent si arogant, in care mi se va explica "cum imi permit eu toate alea" si in care se va ignora prezenta plangere (mereu se deviaza de la subiectul in cauza, si se ignora abuzul clar comis).

Ce e si mai interesant e ca aceiasi oameni care au puterea de a abuza (eu n-am nicio putere, sunt un simplu jucator) sunt tocmai cei care, cuprinsi de fiorul ipocrit, abuzeaza de fapt. Eu in cel mai rau caz scriu prostii, lucru pentru care pot primi gag.

Dar ultima data cand am verificat, n-am abuzat pe nimeni - n-am dat gag, n-am dat bye, nu am banat pe nimeni si asa mai departe.

Doresc, deci, o judecata obiectiva referitoare la acest abuz comis de Annakin (mi-e greu sa-mi imaginez cine ar putea face o judecata obiectiva avand in vedere ca ownerii sunt mana-n-mana si adminii le canta-n struna doar pentru un "loc mai sus in ierarhie" - rareori am vazut pareri contradictorii intre admini - pareri propriu-zise, corecte, autentice).

PS. Mi se pare fabulos tot ce se intampla aici. Cand e sa reduci ceea ce se intampla aici, rezulta, de fapt, natura umana - asta la nivelul unui joc pe PC in care niste pixeli "impusca" alti pixeli.

3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gareth Bale<3

[mSx-]



Status: Offline
(since 10-12-2019 15:02)
Joined: 05 Jan 2015
Posts: 1392, Topics: 81
Location: Iasi

Reputation: 68.6
Votes: 182

Post Posted: 11-09-2016, 13:44:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Anakin este owner. Daca ti-ai vede de treaba nu ar avea nimeni nimic cu tine dar ii enervezi pe toti ii indispui si ii faci sa nu te suporte, este in totalitate vina ta pentru aceste "abuzuri" de care spui(si pun ghilimele pentru ca nu sunt deloc abuzuri si meriti asta). Incearca sa iti vezi de jocul tau si nimeni nu va avea nimic cu tine.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
VuVu

[Creep]



Status: Offline
(since 15-01-2018 07:52)
Joined: 05 Jan 2011
Posts: 949, Topics: 24
Location: bucuresti

Reputation: 421.9
Votes: 15

Post Posted: 11-09-2016, 13:56:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Craciu..,....de cate ori te amenint si eu pe server ca intreci masura....cate gaguri ai de la mine....de cate ori iti atrag atentia cu limbajul si discutiile pe care le provoci....,de cate si cate ori te las in pace pur si simplu....(asta sunt eu) altii nu au rabdarea mea...au tot dreptul ownerii sa isi aleaga clientela) exact ca un un restaurant de fite....sa fii imbracat la 4 ace altfel nu intrii.......

(Admin) eDDy: ma bagi aqlo la tn ?
(Admin) eDDy: ma fac clovn
(Admin) eDDy: -
(Admin) VuVu: no problem
(Admin) VuVu: avem nevoie
(Admin) eDDy: da?
(Admin) VuVu: de FOCI !!!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*BeB@

[Visator]



Status: Offline
(since 27-04-2019 12:49)
Joined: 06 Dec 2015
Posts: 1230, Topics: 34
Location: Piatra Neamt

Reputation: 164.5
Votes: 44

     
Post Posted: 11-09-2016, 14:00:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cu toate cele de mai sus...nu cred ca este ok sa ii dai bye unui player doar pentru o gluma fara haz..fie playerul respectiv chiar si Craciunita.
Ce vreau sa spun este ca avem cu toti de respectat un regulament..indiferent ce grad ai pe server.
Regulamentul spune asa:
Code:
 Limbajul indecent/vulgar/obscen este pedepsit cu llama/gag/ban 30-120 minute, sau chiar permanent

Din aceasta regula se deduce faptul ca adminii "nu au voie" sa dea ban pentru limbaj mai mare de 120 de minute.
Sau..
Code:
 Comanda *** se executa exclusiv asupra codatilor. In niciun caz nu o folositi cand cereti id-ul cuiva in vederea predarii screenshoturilor.

Aceasta regula spune totul. Comanda *** intra in categoria comenzilor care altereaza setarile cs-ului..la fel cum este si bye si byebye. Din regula asta se desprinde faptul ca adminii nu au voie sa aplice aceste comenzi decat pe codati...si pe codati cu , cod clar. Deci adminul nu poate sa dea ***/bye/byebye pentru limbaj..cum e in cazul acesta.
In concluzie cred ca acest bye este cam exagerat..chiar daca vorbim aici despre Craciunita. Si chiar daca o sa se supere cineva pe cele spuse e mine aici cred ca nu este ok ca regulamentul sa se aplice doar adminilor "noi veniti". Am observat faptul ca cei care sunt mai vechi pe server au un oarecare avantaj (aici il excludem pe Yonut*Stars..el si-o incaseaza mereu..saracu - )cand vine vorba despre decizii. Sper sa cititi cu atentie ce am scris aici...si sa imi spuneti daca gresesc undeva.



3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nadya

[War4.freakz.ro]



Status: Offline
(since 29-03-2024 08:30)
Joined: 21 Dec 2010
Posts: 836, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 745
Votes: 65

Post Posted: 11-09-2016, 14:49:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Domnul Craciunita nu este prima data cand ma stresez pe sever si faci glume pe seama ma...te am avertizat nu o data de 2 ori sa mai lasi ....Tu gasesti la fiecare admin cate ceva...poti sa joci fara sa comentezi poate sunt sunt persoana care nu le plac glumele tale de 2 lei....
Domnul BeB@ merita bye pentru .....si cu asta am zis tot..

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
*BeB@

[Visator]



Status: Offline
(since 27-04-2019 12:49)
Joined: 06 Dec 2015
Posts: 1230, Topics: 34
Location: Piatra Neamt

Reputation: 164.5
Votes: 44

     
Post Posted: 11-09-2016, 14:58:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu mi-am spus punctul de vedere. Esti owner..daca asta a fost decizia ta atunci nu am ce reprosa..asa cum a spus si Vuvu..voi va alegeti playeri..nu noi.


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nadya

[War4.freakz.ro]



Status: Offline
(since 29-03-2024 08:30)
Joined: 21 Dec 2010
Posts: 836, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 745
Votes: 65

Post Posted: 11-09-2016, 15:06:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu il stiu de azi de maine stiu ce fel de persoana...el reproseaza la toti cum sunt admini...dar de ce nu se uita mai intai la el ??
0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bobi!

[Ag. de poliție]



Status: Offline
(since 28-12-2023 22:52)
Joined: 07 Sep 2016
Posts: 4763, Topics: 1195
Location: Vrancea

Reputation: 1040
Votes: 304

 
Post Posted: 11-09-2016, 15:06:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

*BeB@ wrote:
Eu mi-am spus punctul de vedere. Esti owner..daca asta a fost decizia ta atunci nu am ce reprosa..asa cum a spus si Vuvu..voi va alegeti playeri..nu noi.

1.Efectiv, la nervi nu ºtii ce faci.
2.Totodatã craciunel întrece mãsura, ºi ºtie cum sã te " scoatã din pepeni ".
3.Dacã ar vorbi ºi pe server cum a vorbit în aceastã reclamație, nu ar fii mai bine?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*BeB@

[Visator]



Status: Offline
(since 27-04-2019 12:49)
Joined: 06 Dec 2015
Posts: 1230, Topics: 34
Location: Piatra Neamt

Reputation: 164.5
Votes: 44

     
Post Posted: 11-09-2016, 15:16:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da ma..este adevarat..intrece masura in unele cazuri..dar conform regulamentului nu ar trebui sa se dea bye pentru limbaj indecent. Chiar si la nervi..nu ar trebui sa se execute astfel de comenzi. Eu cel putin ca sa evit scandalul...daca vad ca ma enervez..ies de pe server si gata. Nu are rost sa existe consecinte in legatura cu serverul deoarece eu sunt nervos.
Bineinteles..Nadya este owner aici si are tot dreptul sa faca ceea ce a facut...dar ce vreau sa zic este ca daca ii dadeam io bye..sau altcineva...cu grad mai mic..probabil i se dadea cel putin un advertisment verbal..cel putin.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nadya

[War4.freakz.ro]



Status: Offline
(since 29-03-2024 08:30)
Joined: 21 Dec 2010
Posts: 836, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 745
Votes: 65

Post Posted: 11-09-2016, 15:24:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Depinde de situatie beb@ ...omul asta te streaza ...scrie mult...nu vezi chatul din cauza lui....eu tot timpul ma uitam in consola sa vad daca cineva a mai zis ceva....poti vorbi pe chat dar nu exagerat....nu este singur pe server ....pe langa el mai sunt cativa....
Multi admini l-au avertizat...i-au dat gag,ban ....dar el nu intelege ca deranjeaza jucatorii......Multi se plang de Craciunita ...

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
*BeB@

[Visator]



Status: Offline
(since 27-04-2019 12:49)
Joined: 06 Dec 2015
Posts: 1230, Topics: 34
Location: Piatra Neamt

Reputation: 164.5
Votes: 44

     
Post Posted: 11-09-2016, 15:33:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asa cum am spus...esti owner si nu am dreptul de a-ti reprosa ceva...


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nadya

[War4.freakz.ro]



Status: Offline
(since 29-03-2024 08:30)
Joined: 21 Dec 2010
Posts: 836, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 745
Votes: 65

Post Posted: 11-09-2016, 15:42:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ramai cu ban Craciunita...cand incepi sa respecti admini si jucatori pe server atunci iti voi scoate banul...
0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by nadya, 11 September 2016 13:42



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro -> Unban Requests + Complaints  


The time now is 30-04-2024, 13:49:49
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x