User
Pass
2FA
 
 

Stimul PvP

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message1138
Turbokill1337

[NoFriendsNoParty]



Status: Offline
(since 11-07-2021 15:46)
Joined: 20 May 2011
Posts: 908, Topics: 156
Location: nicaieri

Reputation: 363.9
Votes: 63

Post Posted: 04-10-2016, 10:37:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1) https://forum.wow-freakz.com/General-PvP-Conquest-Gear-for-Honor-after-the-27000-conquest-gained-t414886.html
o chestie foarte utila pentru cei care iubesc multi-classingul, mai ales ca acum jocul e alt-friendly, acum cu noul sistem mmr sistem e foarte greu sa cresti rating sa ai un cap mare 2.5k+ si in urmare iti ia aproape 3 luni sa faci full prideful pe un caracter si dupa cum stiti gearul pe mop conteaza foarte mult.
2) aduceti inapoi vote points pentru 3v3, noi gladiatorii suntem lenesi si nu votam oricum, daca 30 vp vi se pareau cam mult puneti 15-20.
3) eventuri pvp 2v2/3v3? nu s-a facut de luni de zile, da se ajunge la drama/scandal, dar macar e vesel, din ce am inteles nu avem un gm cu timp si dorinta care sa cunoasca pvp-ul macar de nivel decent sa faca events, sa interactioneze cu playerii, sa se discute ce probleme sunt actuale, pacat, pe cataclysm il aveam pe Ravenous care chiar mi-a placut cum se implica.

Ce probleme crezi tu ca sunt actuale @pvp?

just my 2 cents.


drthbe5rt6jertjerthergvtbbreterr55byrtbyrt
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ravenous

[Retired E5150]



Status: Offline
(since 28-12-2023 12:30)
Joined: 01 Jan 2012
Posts: 10472, Topics: 307
Location: Bucharest

Reputation: 1863.9
Votes: 234

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-10-2016, 21:19:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eventurile-s bune si pentru ca:

1) aduc fixuri semnificative pentru PvP players (care, sper eu, ca inca inteleg mecanicile jocului mai bine decat restul). Asta-i si o problema, ca sunt multe fineturi care se pot face si pot imbunatati, mai mult sau mai putin, PvP-ul, insa necesita mult mai mult timp sa rezolvi o chestie de finete, abstracta, gen o mecanica cu random stuff, dar care nu-i tocmai random si are totusi un pattern, la care nu ai documentatie si trebuie sa te rezumi la niste videos de pe Utube sa incerci sa reproduci comportamentul. Aici nu inteleg multi ca jobul lui Shocker e de 10 ori mai greu decat ar fi fost daca le-ar face el de la zero, pentru ca are multe informatii, niciuna exacta, si vin toti in bug report cu "citeste topicul asta, la noi nu merge asa", si dau un link la topic cu wall of texts si nimic concret. Isi da seama cum functioneaza, fixeaza, iar dupa ce se fixeaza, fixurile-s observate doar de 2 - 3 care cunosc jocul foarte bine si cam atat... Restul inca se plang ca nu au reducere la mamutul din Dalaran cand au exalted cu Kirin Tor. -)

2) fac unii PvP players sa revina temporar in joc (sau pe termen mai mult sau mai putin lung, depinde de cum se simte socialwise, ca sa fim sinceri, tot partea sociala conteaza, cu toate fixurile ca la carte, daca nu te simti bine si nu mai ai prieteni cu care sa joci, you just dump it);

3) simti competitia, mai ales daca revin playeri mai vechi carora li se face dor de WoW.

Inainte de un event, multi raporteaza useful stuff pentru echilibrarea claselor. Multe quality of life changes s-au facut inainte de events. Pana atunci, nimeni nu observa/nu isi pierde timpul sa insiste cu fixul unui bug, cand e de event, se insista si se cauta explicatii mai bune.

Nu stiu ce sa zic despre events. Organizati-va singuri events, cu un GM pe post de asistent. Asta ar fi fain, gen guilds astea care mai fac PvP sa se vorbeasca (fara taranisme si injuraturi de fecioare la menstruatie, cum se obisnuia) si sa faca un event, pe care 100% l-am sprijini, si la nivel tehnic (promovare daca ajunge la un nivel stabil, arena joins, resets, whatsoever), si ca rewards.



I AM NO LONGER A GAMEMASTER, PLEASE SEE SERVER STAFF



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 04-10-2016, 22:16:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sincer, multi se lasa pentru ca totul a devenit monoton. Nimic interesant. Chiar daca erau ele bune/proaste erau ok si events alea 2s/3s care erau, acum n ai ce sa faci, majoritatea playerilor ok s au lsat.au ramas doar imitatiile, nu dau nume ca se stiu ele si 2/3 gen turbo/breaker/catalin etc. Daca nu acum, ca e finele acestui expansion si sa zicem ca lumea s a cam plictisit de el(cazul meu, poate si a altora), poate pe wod se va mai reabilita pvp ul.(remember malevo season, unde revenisera o gramada de jucatori vechi)


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 17-10-2016, 11:53:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1) Done
3) Am discutat cu GMs sa vedem care ar vrea sa mai faca vreun event

2) Nu-mi surade ideea. Am vazut ca a crescut votingul in ultima perioada, efectul cu siguranta e si de la premium vote points, dar tin sa cred ca si de la faptul ca am scos questul


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 26-04-2024, 23:14:01
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x