User
Pass
2FA
 
 

Solo Q
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message7141
Teni
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-09-2017 11:10)
Joined: 17 Jan 2016
Posts: 103, Topics: 39
Location: United Kingdom

Reputation: -146.7
Votes: 25

Post Posted: 09-02-2017, 04:25:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Puneti fratilor regula la solo Q , sa nu poti da join daca nu ai achiv de 2.2k la 2s sau 3s. Bai oameni buni e ireal cati terminati pot da join.
Fara gear , pveisti care nu au nici cea mai mica idee, vin si te ruineaza. E imposibil sa faci rate. Sa nu mai zic ca mereu castigi 4-5 si iei bataie 2 meciuri -40.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
smashy7

[Gladiator]



Status: Offline
(since 05-04-2019 22:37)
Joined: 25 Aug 2013
Posts: 233, Topics: 54
Location: Ibiza

Reputation: 83.6
Votes: 26

   
Post Posted: 09-02-2017, 04:28:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa se puna ilvl 538+ si current rating 2k/2.2k required pentru join solo que.

Retail Armory - http://eu.battle.net/wow/en/character/sylvanas/Smash%C3%BD/achievement#95:165
Twitch Channel - http://www.twitch.tv/smashy46
Youtube Channel - https://www.youtube.com/channel/UC0anp75oOZh8s4fJLBKfL-Q
<-------- Xwow Tbc Warrior
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NELLY RLD

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-07-2017 19:45)
Joined: 07 Apr 2015
Posts: 65, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 45.2
Votes: 7

 
Post Posted: 09-02-2017, 04:37:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Exact. Intra toti iezii de pe frix cu 1300 rate din 1000 de meciuri si iti ia -20 fara sa poti face absolut nimic; Macar restrictie de 2200 achieve la 2v2 daca s-ar putea realiza ca prea pici cu idioti care au gear pve si care nu e sunt capabili sa apese 3 speluri consecutive.

 
Staff message (Denim):
 
Atentie la limbaj


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cosmin050895

[Who Cares]



Status: Offline
(since 19-02-2022 21:27)
Joined: 10 Jul 2013
Posts: 656, Topics: 17
Location: Pitesti

Reputation: 365.1
Votes: 27

   
Post Posted: 09-02-2017, 11:18:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eh, asta e... Eu nici nu ma mai stresez cand vine vorba de solo q. Nici n-ai idee de cate ori am scazut (mai ales pe Nextplease) de la 1890 la 1710 in doar 15-20 de minute. Din 3 arene in care picam cu cel mai mare troller de pe freakz "Iedul" (care intra doar sa dea - la lume, are un fetish ciudat), luam -63 din doar 3 arene, iar dupa daca reuseam un win luam +3 (+5 in cel mai bun caz).

In orice caz... Nu va mai stresati sa faceti rating la 3s solo q deoarece va veti imbolnavi de nervi, chiar nu merita. Pe Exorcizare am avut noroc ca sunt in top de cand a inceput sezonul Prideful, bine... Scazusem la un moment dat la 1810 ca-mi mai trebuia 1 win pt rank 1 si am picat tot asa cu un "troller", iar dupa am dat join pana mi-am recuperat rating-ul. Eu raman la parerea ca sunt doar "trolleri" care pentru ei asta considera ca fiind "fun", sa enerveze alti oameni. Pentru mine este imposibil sa cred ca un player poate juca atat de slab, absolut imposibil. Efectiv n-ai ce sa faci daca healerii respectivi pica in maxim 10 secunde indiferent cat peel ai putea face, sa nu mai zic ca majoritatea healerilor pica de la un singur dps care da pe el atunci cand dps-ul respectiv e in DR la orice i-ai dat tu, slow, stun, etc. Aceeasi poveste si la dps-i, care nici nu se deranjeaza sa-si dea cd-urile defensive, sau care dau 700k dmg intr-o arena care dureaza destul de mult avand in vedere ca tu ai vreo 5-6 mil dmg (nu exagerez cu absolut nimic), iar partea cea mai incredibila este ca nici macar nu se dadea dmg pe cel cu 700k dmg done la final. Eu sunt cel mai fericit cand vad ca dps-ul respectiv da un cc pe healer, nici nu imi mai trebuie win, viata mea e completa daca-l vad ca a dat un cc pe focus. La fel si cu dispel la roots, pfoai, e sarbatoare daca vad ca primesc dispel, nu-mi mai trebuie nimic, ma duc direct si ma imbat de fericire. Exact! Atat de RAR se intampla! -

Iedul de exemplu are 280 de win-uri si 710 loss-uri la solo q. Va dati seama cati oameni cu rating a ruinat baiatu' asta? Mi-am dat seama ca e troller nu doar dupa game-play-ul lui care e inexistent btw, ci si prin faptul ca dupa ce moare impotriva oricarui dps, spameaza chat party-ul cu injuraturi, gen ca noi suntem "ratati". Am pierdut nenumarate arene din cauza lui si nu l-am injurat niciodata, dar el daca pica in cateva secunde spameaza toate injuraturile pe care le stie la cei 13-14 ani pe care-i are (probabil). Mi-a zis cnv (nu dau nume), ca l-a vazut pe Iedul la Horde scriind pe say "Intru la solo q sa mai dau - rating la lume", deci...

Jucati solo q de fun, doar cand n-aveti cu cine sa faceti 2s/3s sau premade bgs. Nu-l mai jucati competitiv ca nu are rost. Iti trebuie nervi de fier ca sa poti juca competitiv la solo q. Nu merita acele titluri atat de mult cat sanatatea voastra mintala.

PS: Probabil trollerii asculta melodia asta atunci cand dau - rating la playeri -

https://youtube.com/watch?v=2HtvFJqCQt4:



Exorcizare Gets 100.000 Honorable Kills

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Evydence

[僧]



Status: Offline
(since 15-10-2019 19:05)
Joined: 15 May 2014
Posts: 5485, Topics: 183
Location: Vrancea

Reputation: 1776.3
Votes: 176

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-02-2017, 13:13:12 [Valuable post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu ar fi corect pt o gramada de playeri, deasta exista SOLO que, si nu rating solo que, also mereu va ganditi doar la voi nu? Dar cand picati la solo que vs nabi care nu stiu ce sa faca si luati free rating va place nu? nu va ganditi ca poate la randul altora si ei au ghinion la solo que si pierd rate, daca s-ar implementa faza cu 2.2k pt solo que, in maxim 2 saptamani o sa fie dezactivat solo q system, pt ca la momentu actual sunt putini cu 2.2k achiv. Scopul la solo q este ca oamenii sa invete putin pvp si nu sa intre direct in 2v2/3v3 fara putina experienta, din solo q nu castigi titlu de gladiator, deci automat nu este pentru cei care sunt top rate, este pentru cei mai slabuti care din pacate nu isi gasesc parteneri si incearca aceasta optiune in speranta ca vor da de cineva cat de cat bun cu care poate pe viitor o sa joace un 2v2 sau 3v3 ranked. Majoritatea posturilor legate de pvp pe forum sunt din cauza ca luati "flame/ragequit" din orice lose, de parca voi nu ati avea cum sa pierdeti o arena, pana si cei mai buni jucatori de pe blizz mai pierd arene contra randomi, se intampla, o zi proasta, treci peste, si oricand ai ocazia sa nu dai que pentru asta, nu te obliga nimeni sa te duci la solo q, eu inca sunt dezamagit ca nu se prea practica adevaratul pvp, si anume 3v3, unde exista N combinatii, nu doar war+heal/dk+heal si e GG.




If you gonna hit the king you're better kill the king

2 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-02-2017, 16:29:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bai ejti nebun..eu zic minim 3k rating la activ, 3 titluri de gladiator si sange de moldovean pentru a da que

 
Staff message (Ashcool):
 
Careful with offtopic.
Next time will be +1 warn.


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 10-02-2017, 00:50:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu neaparat achiv must, doar putin tweak la sistem, si anume sa iti faca team up cu cei de ~same rate-mmr, sa fie un range mai mic(undeva la 50 rate) cu rate`ul actual. daca era mai activ ladder`ul si max rate`ul era undeva la ~26-700, nu mai existau asemenea probleme, jucatorii okish picau intre ei, si asta lesinati se scaldau sub 2k.
also, ar trebui scoase itemele pve de la soloque, am vazut o gramada cand jucam aici care intrau cu full pve si isi luau 1shot



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Teni
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-09-2017 11:10)
Joined: 17 Jan 2016
Posts: 103, Topics: 39
Location: United Kingdom

Reputation: -146.7
Votes: 25

Post Posted: 10-02-2017, 11:29:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ba da frate ..... trebuie macar 2.2k achiv sa aiba....ca ala nu e de sezon , pot sa il aiba si pe cata facut. Iti intra dinastia gen :
https://armory.freakz.ro/character/genesis/penibilap

Ce sa faci cu el? Aseara m-a scurs de 100 rate. Iti da 500k dmg in arena de 10 minute, toti profita ca vezi doamne nu joaca nimeni cu ei ca sunt ultimii prafi si pica cu tine care ai 1900. Eu joc feral de exemplu, clasa buna dar nu poti omora nimic singur la 3s, cum face un dk de exemplu sau un ele sham. Ce as putea bate eu cu ala? Il prinzi 2 meciuri pierzi cat faci in 10 wins. Pana la urma si solo Q e 3v3 , un bracket cu rewards. Acum cine face wintrade si dodge mai bine, face rate. Trebuie facut ceva cu ruinatorii astia.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Visan15

[Ambassador]



Status: Offline
(since 09-12-2019 20:20)
Joined: 18 Mar 2012
Posts: 988, Topics: 111
Location: United Kingdom

Reputation: -167.4
Votes: 67

Post Posted: 10-02-2017, 12:41:03 [Valuable post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

Consider ca daca vrei RATING sa apari acolo ca esti cel mai bun iti cauti partener(i) arene si faci RATING . Solo que e cred gandit gen casual player care intra cand se plictiseste sau are nevoie de un item pvp sa inlocuiasca unul PVE temporar .

De ce trebuie sa faceti atat tam tam ca iti trebuie achiv 2.2k ca nu stiu ce , vrei rating cauta partener !

Nu sariti in cap ca nu isi are rostu -

Bye.

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Anonimatia

[Celebru anonim]



Status: Offline
(since 26-02-2021 20:45)
Joined: 18 Jan 2013
Posts: 772, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: 27.2
Votes: 72

 
Post Posted: 10-02-2017, 15:34:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cat timp la solo que se dau titlurile de sub gladiator sau orice fel de rewards , trebuie reglementat ca sa fie corect pentru toti , daca era non-rate nu conta ...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ShiftFTW

[Assasin]



Status: Offline
(since 11-02-2022 21:05)
Joined: 03 Jul 2012
Posts: 4002, Topics: 505
Location: Bucuresti

Reputation: 448.8
Votes: 205

 
Post Posted: 10-02-2017, 18:18:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut,

Daca se pun conditii, nu o sa fie blizzlike, or sa vina alti playeri sa planga ca sa se scoata aceste conditii.
Daca ramane cun este acum, este blizzlike, si doar cativa playeri se plang ca vor conditii.
Spuneti voi care din variante este mai buna?
Orice propunere aveti/avem nu o sa multumeasca niciodata pe nimeni. Daca aveti idei bune, veniti si cu argumente solide. Nu cu am pierdut un meci nu merge nimic aici cum trebuie.



Dau reputatie

Free

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ashlight50
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-04-2017 18:41)
Joined: 21 Dec 2016
Posts: 34, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: -23.4
Votes: 2

Post Posted: 10-02-2017, 19:38:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ShiftFTW wrote:
Salut,

Daca se pun conditii, nu o sa fie blizzlike, or sa vina alti playeri sa planga ca sa se scoata aceste conditii.
Daca ramane cun este acum, este blizzlike, si doar cativa playeri se plang ca vor conditii.
Spuneti voi care din variante este mai buna?
Orice propunere aveti/avem nu o sa multumeasca niciodata pe nimeni. Daca aveti idei bune, veniti si cu argumente solide. Nu cu am pierdut un meci nu merge nimic aici cum trebuie.


Nici nu stiam ca 3vs3 solo e BLIZZ-LIKE -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Teni
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-09-2017 11:10)
Joined: 17 Jan 2016
Posts: 103, Topics: 39
Location: United Kingdom

Reputation: -146.7
Votes: 25

Post Posted: 11-02-2017, 01:53:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ShiftFTW wrote:
Salut,

Daca se pun conditii, nu o sa fie blizzlike, or sa vina alti playeri sa planga ca sa se scoata aceste conditii.
Daca ramane cun este acum, este blizzlike, si doar cativa playeri se plang ca vor conditii.
Spuneti voi care din variante este mai buna?
Orice propunere aveti/avem nu o sa multumeasca niciodata pe nimeni. Daca aveti idei bune, veniti si cu argumente solide. Nu cu am pierdut un meci nu merge nimic aici cum trebuie.


Unde ai vazut tu solo Q pe blizz?

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NELLY RLD

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-07-2017 19:45)
Joined: 07 Apr 2015
Posts: 65, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 45.2
Votes: 7

 
Post Posted: 11-02-2017, 04:52:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Visan15 wrote:
Consider ca daca vrei RATING sa apari acolo ca esti cel mai bun iti cauti partener(i) arene si faci RATING . Solo que e cred gandit gen casual player care intra cand se plictiseste sau are nevoie de un item pvp sa inlocuiasca unul PVE temporar .

De ce trebuie sa faceti atat tam tam ca iti trebuie achiv 2.2k ca nu stiu ce , vrei rating cauta partener !

Nu sariti in cap ca nu isi are rostu -

Bye.


Se dau titluri la bracketu asta si nu e "casual". Daca tu nu esti capabil sa faci rate nu inseamna ca trebuie sa vii aici sa-ti spui tu parerea fara sa ai habar.
Trebuie sa se faca o restrictie neaparat pentru ca nu ai cum sa faci rate asa. Pici cu unii care cand vad ca ai rating stau afk doar sa pierzi si de obicei sunt din aia full pve pentru ca EI POT DA JOIN (e ceva gen aia din fata parlamentului de sustin PSD-ul de nu stiu ce e cu ei acolo, dar pot sa voteze).

1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kindredz

[lf 3v3]



Status: Offline
(since 30-05-2022 19:24)
Joined: 01 Jul 2016
Posts: 196, Topics: 44
Location: Buftea

Reputation: 114
Votes: 25

     
Post Posted: 11-02-2017, 05:00:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ShiftFTW wrote:
Salut,

Daca se pun conditii, nu o sa fie blizzlike, or sa vina alti playeri sa planga ca sa se scoata aceste conditii.
Daca ramane cun este acum, este blizzlike, si doar cativa playeri se plang ca vor conditii.
Spuneti voi care din variante este mai buna?
Orice propunere aveti/avem nu o sa multumeasca niciodata pe nimeni. Daca aveti idei bune, veniti si cu argumente solide. Nu cu am pierdut un meci nu merge nimic aici cum trebuie.

1: Soloq nu este blizzlike
2: M-am saturat de playeri care intra cu gear full pve doar "sa invete sa joace"
3: Sunt foarte multi troli care intra doar sa scada ratingu playerilor din top (pun un link cu niste exemple mai jos)
4: La 1900 rating primesti que instant cu playeri de 0 winuri si vs playeri de 1500 mmr si daca pierzi = -20 pe putin
5: Nu cred ca este ok sa vina toti playerii pve sa posteze in acest topic si sa isi apere "prietenii" care intra cu gear FULL PVE in arena care mor instant si dupa sa mai si isi injure partenerii pentru ca ei se cred buni pentru ca au achiv la soo hc

Cateva exemple de playeri fara creier:
http://imgur.com/a/HSZac





2 1
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Evydence, 14 February 2017 01:37



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 18-04-2024, 19:39:11
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x