User
Pass
2FA
 
 

legat de raid finder

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message909
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-07-2017, 19:08:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

inteleg ca aveti mult de lucru la server, dar puteti cumva strecura si repararea raid finder-ului printre noutatiile ce urmeaza a fi reparate de pe homepage?

sunt peste 3000 de playeri on dar nu vezi nici un raid de emerald nightmare pe global desi sunt suficienti playeri cu gear cel putin pentru normal mode runs, pe cata si pe MOP era plin globalul de raiduri, acum nimic. doar prin guilde se mai fac emerald nightmare runs si atat.

din cate am inteles problema la raid finder ar fi ca desi sunt suficienti playeri in queue la toate specs, raid finderul nu creeaza raidul si tot cauta in continuare ultimii 2-3 playeri sau ceva de genul, nu am putut testa mai concludent, am dat queue si cand am scris pe global sa dea join mai multi am primit acest raspuns ca nu merge.


daca nu se poate repara de curand macar daca puteti introduce vechiul raid finder cu comenzi pe chat cel putin ca solutie temporara pentru normal si HC.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 14-07-2017, 01:34:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E pe lista de to do... legat de "raid finderul vechi cu comenzi" chiar nu mai e nevoie de ele avand in vedere ca am implementat sistemul de premade groups... poate doar sa fac ingame announces pentru premade groups? Gen "X started group for Y" Thinking

FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
darkx100

[The Kodo Master]



Status: Offline
(since 23-07-2019 06:02)
Joined: 01 Jan 2011
Posts: 115, Topics: 33
Location: UK

Reputation: -45.1
Votes: 11

   
Post Posted: 15-07-2017, 07:56:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ar fi super ok sa vada lumea ca am grup creat .pentru ca altfel nu s-ar umple la fel de repede ca pe blizz.din cauza faptului ca pe blizz e cross realm,vorbim de sute de mii de playeri.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-09-2017, 16:41:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shocker wrote:
E pe lista de to do... legat de "raid finderul vechi cu comenzi" chiar nu mai e nevoie de ele avand in vedere ca am implementat sistemul de premade groups... poate doar sa fac ingame announces pentru premade groups? Gen "X started group for Y" Thinking



ar fi util sa apara un anunt de genul cand cineva creeaza un premade group (gen cum apare si la arene cand da cineva join), cel putin pt. mythic dungeons vad ca se creeaza frecvent grupuri, dar dureaza mult pana dau join suficienti playeri din cauza ca multi inca nu stiu ce si cum functioneaza group finder asta de pe legion.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 05-05-2024, 22:53:55
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x