User
Pass
2FA
 
 

Reclamatie domnului k/
Go to page Previous  1, 2, 3    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message5311
looool

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-06-2010 17:41)
Joined: 12 Mar 2010
Posts: 2, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 57.1
Votes: 5

Post Posted: 13-03-2010, 11:33:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Versace, oricum n-o sa inteleaga. Sunt prea comunisti.

Felix, un exemplu de clasa a doua inseamna un exemplu cu mentalitate de clasa a doua, care de obicei este gresit.. Ce sa ma astept.
Cum sa vorbesc mai detaliat de acele date? Ti-am spus foarte clar ca se transmit date unice pentru fiecare client cs. Uite: stii cum functioneaza un cookie? Gandeste-te ca datele alea sunt un cookie permanent pentru client. Daca dai frumos un track acelor date afli userul indiferent de ip sau de nick. Singura metoda prin care ar scapa de ban ar fi sa reinstaleze jocul. Ceea ce dupa cum iti dai seama.. Nu e chiar convenabil pentru un cheater intrait. Nu stiu exact structura unui server de cs, dar s-ar putea face dintr-un fisier de config al identitatii playerilor. Daca nu exista asa ceva, pune mana si umbla la sursa serverului (hai sa zicem mai scurt partea de cod) si fa in asa fel incat sa se salveze undeva datele de care ziceam pentru fiecare client. Se poate face un banlist foarte precis si efectiv din datele alea. Ciao.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
felixcat

[baka neko]



Status: Offline
(since 15-07-2014 15:00)
Joined: 05 Jan 2009
Posts: 2485, Topics: 31
Location: Romania

Reputation: 270.3
Votes: 50

Post Posted: 13-03-2010, 11:39:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

poate doreste Shocker sa iti ofere un feed-back la ce ai spus tu mai sus.
si de fapt un exemplu de cls a doua este dat pt a te asigura ca oricine poate sa inteleaga foarte usor un concept.
nu astepta nimic.. nici nu incerc sa iti ofer ceva.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
e_versace

[Legend]



Status: Offline
(since 16-11-2019 10:19)
Joined: 07 Mar 2010
Posts: 646, Topics: 37
Location: Constanta

Reputation: 289.2
Votes: 12

Post Posted: 13-03-2010, 18:45:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

prea greu loool , mai simplu *** amx_superss si ban ip ... chiar daca individu reintra cu alt nick peste 10 min si cu alt ip .. cu metoda ta daca se poate ar fi excelent . Ca nu o sa isi reinstaleze cs`u in fiecare zi .

asa il descoperi si daca intra cu alt nick si alt ip .

sa raspunda cineva care se pricepe si are acces la configurarea servarului daca este posibil ce zice lool .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
D3rek

[Green Gamer]



Status: Offline
(since 27-06-2011 12:28)
Joined: 03 May 2009
Posts: 449, Topics: 27
Location: Comuna Municipiu

Reputation: 316.2
Votes: 10

Post Posted: 13-03-2010, 19:14:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
Versace, oricum n-o sa inteleaga. Sunt prea comunisti.


am si eu cateva intrebari...

Daca ne faceti pe noi comunisti de ce nu sunteti voi civilizati/capitalisti si nu propuneti imbunatirea serverului acolo unde ii e locul? (ex: pe forumul general war3 sau pe war4 in topicul Important: Pareri / Sugestii / Adaugari harti / Imbunatatiri

Dar nu, voi faceti flame aiurea ca ar fi mai eficient un tracking prin cookies sau mai stiu eu ce script decat ***.

Din punctul meu de vedere, prefer ***. Voi ati spus ca trebuie sa reinstalezi cs-ul sa-si revina la normal, nu? Practic are acelasi efect ca si banlistul, DOAR ca in cazul la "***" adminul ti-l poate scoate in cateva secunde daca nu ai coduri, in timp ce daca primesti ban prin (super metoda) cookies trebuie un owner sa ti-l scoata, SAU sa-ti reinstalezi cs-ul.




P.s. Userbarul roz de la freakz, nu este o greseala. -

Everything I'm not, made me everything I am
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Advocad

[Creep]



Status: Offline
(since 05-08-2011 22:08)
Joined: 29 Mar 2009
Posts: 678, Topics: 21
Location: Netherlands

Reputation: 255.1
Votes: 11

Post Posted: 13-03-2010, 19:23:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mie imi pare rau ca nu este un *** care sa arda placa de baza codatilor. Asa sunt eu.. mai comunist.


Inchideti topicul.


iubesc, urasc, injur, iert, uit, beau, mint, plang, distrug, fur, creez, protejez, daruiesc, merg inainte.. sunt doar om.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*Just*John*

[Assasin]



Status: Offline
(since 31-03-2022 22:59)
Joined: 27 Feb 2008
Posts: 4459, Topics: 74
Location: Peste tot si nicaieri

Reputation: 4.6
Votes: 39

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-03-2010, 21:06:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ma fratilor,eu nu va inteleg...toata lumea respecta un regulament fara sa comenteze.Ati venit voi,versce si loool sau cum naiba va zice...doi jucatori coborati din tractor si va dati cu parerea.Nu mai suferiti ma baieti ca poate va pocneste vreo vena la cap.
Fiecare comanda are un rost.Daca ai luat *** degeaba ceri frumos *** pe forum si se rezolva.Eventual ceri un ID sau 2 ale unor admini ca sa le ai in caz de urgenta.Dar nu veniti voi cu jigniri de mahala.Poate ca sunteti crescuti in caruta dar noi nu suntem obligati sa va inghitim porcariile.



"davi si doff" triggered "amx_chat" (text " john pute de aim ce draq")
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Voma
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-03-2010 15:39)
Joined: 18 Mar 2010
Posts: 26, Topics: 2
Location: Portugal

Reputation: 26.9
Votes: 8

Post Posted: 18-03-2010, 18:15:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

AM PRIMIT BAN PERMANENT DE LA UN ADMIN DIN CAUZA CA ULTIMILE 2 POZE TRIMISE ERAU NEGRE........EU NU MA DE UNDE SA STIU DE CE NU SE VEDEA NIMIC IN POZE.........NU AM COD SI NU JOC CU COD.......NIKU MEU ESTE Voma...........VREAU SA JOC.....ADMINE SCOATE BANU FRATE C ANU AM NIMIC
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hack.?
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-04-2010 22:13)
Joined: 22 Nov 2009
Posts: 31, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 53.6
Votes: 9

 
Post Posted: 21-03-2010, 01:57:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

*Just*John* wrote:
Fiecare comanda are un rost.Daca ai luat *** degeaba ceri frumos *** pe forum si se rezolva.

La mine daca iau *** cs-ul nu mai merge cum mergea inainte , mie dupa *** mi s-au schimbat culorile la scrisu de pe chat , iar la awp tzinta respectiv punctele rosii, se vedeau sus in coltu din dreapta.
Deci tot la reinstal ajungi intr-un final.


war4.freakz.ro
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
wtf?
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-10-2011 15:12)
Joined: 17 Oct 2009
Posts: 1482, Topics: 72
Location: Portugal

Reputation: 129.2
Votes: 16

Post Posted: 30-03-2010, 16:14:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rog a nu se face confuzie intre userul care a deschis acest topic, si eu, cu toate ca nick`urile seamana f mult. Daca sunt probleme va rog verificati ip`urile si/sau providerul.
Multumesc si scuze daca am intervenit neinvitat!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
felixcat

[baka neko]



Status: Offline
(since 15-07-2014 15:00)
Joined: 05 Jan 2009
Posts: 2485, Topics: 31
Location: Romania

Reputation: 270.3
Votes: 50

Post Posted: 30-03-2010, 16:50:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ip diferit, stai linistit.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  
Go to page Previous  1, 2, 3    


The time now is 19-10-2024, 23:33:24
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x