User
Pass
2FA
 
 

Parere
Go to page 1, 2  Next    
 
Post new topic   Reply to topic    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zmx.freakz.ro -> Discussions & Proposals
Author Message2603
superspeed96

[Assasin]



Status: Offline
(since 14-03-2020 20:40)
Joined: 21 Sep 2012
Posts: 3762, Topics: 123
Location: Acasa

Reputation: 55.6
Votes: 102

Post Posted: 28-12-2017, 17:33:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sincer, serverul este configurat foarte bine.. nu am gasit buguri(ce tin de partea de server).

Ce mi se pare aiurea este regulamentul.. sau.. mai bine zis.. modul in care unii admini interpreteaza regulamentul:

Nu mi se pare corect ca atacand un om sa stau acolo pana mor eu sau el. De ce? De foarte multe ori se intampla una din situatiile astea:

Humanul are nivel mare, pune un laser, zm ataca, humanul scoate laserul si il pune din nou.Zm moare
Sau
Humanul are nivel mare, pune un laser, zm ataca, sparge laserul, humanul ia alt laser si il pune.Zm moare
Sau
Humanul are nivel mare, pune un laser, zm ataca, sparge laserul, humanul baga saci. Zm ataca sacii, cand aproape sa il ajunga, humanul foloseste un BUG dupa parerea mea si il arunca pe zombie din ascunzatoare. Zm nu moare, dar are viata prea mica pentru a mai putea rezista la un atac.
Sau
Humanul se ascunde dupa laser, zm ataca laserul, il sparge, humanul se teleporteaza(de multe ori in afara hartii). La fel, zm avand un HP mult prea mic pentru a mai ataca alt human.

Asta ca sa nu mai zic ca nu faci credite, si e o pierdere de timp sa ataci un astfel de player.

In niciuna din situatiile de mai sus nu mi se pare fair-play pentru echipa zombie.

Alte situatii neplacute si considerate non-fairplay de mine:

La modul armaggedon/survivor, survivorul sa se ascunda dupa laser
Pe harta zm_foda(cred ca asa se numeste) se pune laserul pe.. aer, devenind invizibil si astfel oamenii nu mai pot fi atacati acolo decat de.. ce stiu eu? ghost sau bomba. Consider ca e un abuz de bug.


De asemenea, am fost de multe ori atentionat de admini sa atac si sa nu ma arunc in laser.
Daca tu stai dupa un laser si eu vin si iti dau abilitatea si iti iau din armura,
apoi imi bagi laserul in fata, de ce imi spui ca ma arunc in laser?
De ce daca eu te atac si tu ai eroul care orbeste, si nu vad laserul si ma izbesc in el, de ce spui ca ma arunc in laser? Adica.. nu e ok...
La fel, dau abilitatea, vin, te atac, vreau si eu sa fac niste credite pnm, ca de aia jucam(sincer), iar tu imi pui alte lasere sau nu stiu ce minuni in fata, e corect? Sa nu iti dau abilitatea si sa plec? Nu e mai bine sa ne respectam unii pe ceilalti?

Lucrurile astea fac din jucatul pe server o experienta foarte neplacuta, din punctul meu de vedere...

Sunt sigur ca voi primi multe reactii negative la aceasta postare, dar asta e situatia, nu pot sta sa privesc ceva ce nu e corect fara sa fac nimic.




1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Coltenul

[1vs8 Ez Game]



Status: Offline
(since 18-07-2022 20:20)
Joined: 04 Feb 2016
Posts: 554, Topics: 11
Location: DN1 si A1

Reputation: 141.5
Votes: 12

 
Post Posted: 28-12-2017, 18:05:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O sa comentez la fiecare propozitie in ordinea in care au fost scrise :
Bugurule au fost gasite in mare parte de mine si rezolvate de love.

Regulamentul este foarte bun , adminii il aplica in mare parte gresit (nu toti).

Faza cu atacatul .... Pune-te in situatia in care esti last , si vrei sa te atace sa faci si tu credite, e corect sa nu te atace ?

Probabil clasele de zm o sa fie modificate astfel incat si zm sa poata infecta omul mai usor.

Faza cu orbitul .... Exista in meniu zp blind care este anti olftamolog

In legatura cu Laserul in afara hartii sau "lm-ul invizibil" o sa se implementeze o regula care sa interzica acest loc al lm-ului


Mai asteptam alte pareri si de la alti si poate un raspuns de la @Inlovee



^TM^ ColtenMC
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dazu'

[~THRASHER~]



Status: Offline
(since 17-06-2019 20:02)
Joined: 12 Dec 2016
Posts: 877, Topics: 59
Location: Botosani

Reputation: 41.8
Votes: 21

Post Posted: 28-12-2017, 18:06:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai multa dreptate,mi-a placut ca ai crititcat,iar criticele care le-ai spus tu sunt foarte constructive.Criticile tale mi-au prins foarte bine (cel putin mie).Dar....Daca nu ar fii regula ca zombii sa atace ar fii o plictiseala FOARTE mare,tu stai ascuns iar zombii se plimba fara nici-un rost,ar fi timp irosit,iar oamenii ar trebui sa iasa din ascunzatoare si sa atace iei zombii decat invers.
Oricum mi-a placut ce-ai zis si criticile tale,zic eu,sunt de folos!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
superspeed96

[Assasin]



Status: Offline
(since 14-03-2020 20:40)
Joined: 21 Sep 2012
Posts: 3762, Topics: 123
Location: Acasa

Reputation: 55.6
Votes: 102

Post Posted: 28-12-2017, 18:15:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa nu se inteleaga gresit, sunt total de acord ca zombie sa fie obligati sa atace, si pedepsiti in caz contrar! Problema e cu humanii care nu sunt fair-play. Adica, mi se pare normal sa iti sparg laserul si apoi sa nu imi pui alte minuni in cale ci sa ma lasi sa te infectez sau, daca ai loc, sa fugi. Pentru ca mi-am investit timp si ti-am dat sa faci credite pe mine in loc sa atac alt player care probabil nu se ascunde dupa laser/saci etc.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
critik

[Creep]



Status: Offline
(since 06-12-2019 17:08)
Joined: 28 Sep 2013
Posts: 892, Topics: 15
Location: Brasov

Reputation: 153.3
Votes: 14

Post Posted: 28-12-2017, 18:43:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca ai fi citit regulamentul complet ai fi vazut ca love a scris ca zombii sunt obligati sa atace la laser si pot pleca cand mai au putina viata. Daca tu i-ai spart lasarul cuiva si el pune altu nu o face gratis, spun asta pentru ca stiu, el isi cumpara armura pentru a nu fii infectat creditele se fac destul de usor, daca nu iti convine ai si varianta de a cumpara gm 5 e 2 luni, eu zic ca e chiar convenabil. La faza cu olftalmologul si laserul, daca tu ai pus odata tinta pe om te orbeste o secunda sau ceva gen, daca tu ramai cu tinta pe el nu o sa te orbeasca din nou.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
xXxLavyxXx27

[Snitz']



Status: Offline
(since 11-03-2024 20:21)
Joined: 08 Mar 2015
Posts: 5076, Topics: 171
Location: Constanta

Reputation: 1320.5
Votes: 406

Post Posted: 28-12-2017, 19:07:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt de acord cu ce a zis critik mai sus.
Daca iti pune laserul pe lung ca sa te omoare nu inseamna ca te-ai aruncat tu in laser, in cazul acesta poti face reclamatie. Nu am auzit plangeri de genu pana acum, nici nu m-as fi gandit vreodata ca i s-a pus cuiva lm lung si apoi pentru ca a murit in el sa fie si sanctionat.

La partea cu laserul ca pui mai multe nu mi se pare deloc ceva iesit din comun pentru ca dupa nu vor mai face oamenii credite. Intr-adevar se fac putin cam greu creditele dar nu ma bag sa comentez, nu e sv meu.. se fac putin cam greu fara gm, dar nu trebuie facute nici prea rapid, intrucat ideea este ca jocul sa fie lunga durata, nu sa faci level 15 in 2 luni ca deja nu mai are farmec. Plus ca nu totul tine de credite, ci de distractie. Sunt eventuri care va ajuta sa faceti mai usor credite, mai este si goldmemberul pentru cei care vor sa il achizitioneze...

Parerea mea e ca jocul e ok exact asa cum e el la momentul de fata. Voi avea grija sa incerc sa remediez partea in care zici ca adminii interpreteaza gresit anumite reguli si sa le explic cum trebuie interpretate de fapt, si daca vrea love sa mai scada din dmg pe care trebuie sa il dai ca sa primesti 1 credit sau sa mai adauge ceva la zombies sa fie si ei la fel de atractivi ca si humanu pentru ca nu pentru toata lumea este o placere sa fie zombie dupa cum observ.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
InLoveCs

[00 11 00]



Status: Offline
(since 24-12-2021 07:55)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 8224, Topics: 738
Location: zmx.freakz.ro

Reputation: 2926.8
Votes: 170

     
Post Posted: 28-12-2017, 19:26:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci daca esti zombie si ataci omul si mai ai putin HP poti iesi cand vrei - m-am gandit foarte bine inainte sa pun iar regula cu atacatul astfel incat ambele parti sa fie avantajate.

Tu ai zis ca nu se merita sa ataci oamenii,ca ei isi scot laserul,dar gandeste-te ca ei au doar o arma si un laser iar tu ca zombie - depinde ce level esti,ai diferite abilitati care te avantajeaza mai mult ca omul. Despre ce e jocul ? Despre supravietuire,asta incearca omul sa faca,iar odata cu supravietuirea vin si creditele in plus.

Ai punctat bine anumite chestii,ma voi gandi mai mult sa vad ce pot face sa echilibrez ambele parti.

Daca un admin interpreteaza regulile aiurea,fa-i o reclamatie,te asigur ca o sa se invete minte.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
superspeed96

[Assasin]



Status: Offline
(since 14-03-2020 20:40)
Joined: 21 Sep 2012
Posts: 3762, Topics: 123
Location: Acasa

Reputation: 55.6
Votes: 102

Post Posted: 01-01-2018, 15:53:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salutare, daca tot nu ai inchis subiectul, as vrea sa propun anumite lucruri/reguli care au ca scop sa aduca un echilibru pentru toti jucatorii:

Daca ai pus laserul si un zombie ti-l ataca, sa fie interzis sa-l mai iei inapoi. Adica, e ok sa iti cumperi altul(si sa iti ia din bani). Dar sa iei un laser care e "stricat" de pe zid si apoi sa-l pui inapoi cu viata full, mi se pare ilogic... sau chiar bug abuse.

Humanii nu au voie sa se foloseasca de bugul cu "automatic unstuck" de la saci pentru a scapa de zombie. Sincer sa fiu, nici nu am vazut vreodata utilitatea de la "automatic unstuck".

Limita maxima la armura setata la 200. Gen... pe toata runda doar 200 sa poti sa obtii, orice ai face.

La runda Armaggedon sa fie interzisa plantarea de lasere.

La plague interzisa plantarea laserului doar de catre survivor, restul sa poata pune linistiti.

Daca esti atacat de nemesis(chiar si la armaggedon/plague) sa nu ai voie sa iti iei saci. Pana la urma, regula e sa atace humanii nemesisul.

O alta propunere, am vazut ca s-a respins, dar era incompleta si as dori sa aduc eu completarea:

Toti zombie sa beneficieze de longjump, DAR sa aiba cooldown, si sa nu fie afisat cooldownul si nici sa-ti spuna cand s-a terminat, am vazut asta pe un fost server(care a acumulat o vechime considerabila) si nu am vazut sincer nicio problema legata de asta. O modificare in plus fata de respectivul server ar fi ca acel cooldown sa creasca progresiv in functie de nivel, ca sa nu existe abuzuri.

Daca se implementeaza propunerea cu longjump, atunci o alta propunere: Laserul sa iti scada 6000 damage pe secunda, astfel incat sa poti folosi o data long-jumpul pentru a trece prin el(cu pretul a 6k viata). Fara teama, nu poate exista abuz(6000 pe secunda e mai mult decat pare). Daca laserul este de exemplu pus pe peretele superior, avand in vedere ca sensul acceleratiei este in domeniul superior, este imposibil ca un zombie sa treaca prin laser. Asta ca sa nu mai zic, ca in cazul in care exista un lm pe lung, ai putea trece prin el(din nou, cu pretul a 6k viata) si sa nu mori...
In felul acesta putem evita si unele situatii de baricadare ale ultimului human

Mi s-ar parea corect ca la modul Nemesis, playerul ales sa nu aiba voie sa foloseasca abilitatea(scuze, colten -).

Si inca o propunere, una... destul de.. risky: Sa se mareasca toate hp-urile(cu exceptia oamenilor, care au destula) si, odata cu aceasta, si damage-ul necesar pentru a acumula un credit... sa zicem 400 sau 500 fara VIP si 350 cu vip.

Am observat ca daca imi aleg eroul "sniper" am sniper doar o runda, ar fi ideal sa fie valabil pe toata harta acest lucru. La fel si in cazul "radar"




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
xXxLavyxXx27

[Snitz']



Status: Offline
(since 11-03-2024 20:21)
Joined: 08 Mar 2015
Posts: 5076, Topics: 171
Location: Constanta

Reputation: 1320.5
Votes: 406

Post Posted: 01-01-2018, 16:02:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt contra pentru toate. Mi se pare o mare stupizenie, deja omul nu o sa mai aiba niciun fel de avantaj si deja o sa fie too boring jocu. E ok exact asa cum e si nu mi se pare niciun abuz sa iei lm si sa pui iar. Eventual se poate scadea putin din HP la laser si zm sa dea dmg putin mai mare.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SisoKo.

[Gratis rank-ul !]



Status: Offline
(since 08-10-2022 08:06)
Joined: 14 Jul 2015
Posts: 1441, Topics: 138
Location: Romania

Reputation: 281.8
Votes: 131

   
Post Posted: 01-01-2018, 16:24:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La fel ca lavinia, contra pentru toate..lavinia eu zic ca e destul de bine asa cum e laserul si nu ar trebui nimic schimbat
Si superspeed daca tot propui ceva vino cu ceva bun nu cu toate aiurelile



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
superspeed96

[Assasin]



Status: Offline
(since 14-03-2020 20:40)
Joined: 21 Sep 2012
Posts: 3762, Topics: 123
Location: Acasa

Reputation: 55.6
Votes: 102

Post Posted: 01-01-2018, 16:33:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am inteles ca aveti alta parere. E bine, scuzati-mi "stupizeniile" si "aiurelile".



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
critik

[Creep]



Status: Offline
(since 06-12-2019 17:08)
Joined: 28 Sep 2013
Posts: 892, Topics: 15
Location: Brasov

Reputation: 153.3
Votes: 14

Post Posted: 01-01-2018, 16:51:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Contra. Ce zici tu sunt o mare prostie pentru un servar de genu, pe alte servare la cere faci leval cu xp sau chestii de genu ar merge dar aici nu.
1. De ce sa nu ai voie sa iei lasaru si sa il pui i-ar ? Asa il sparge si tu trebuie sa dai i-ar 4000$ si daca nu ai ce faci ? Ti-am explicat si tura trecuta cum sta treaba cu chestia asta.
2. La saci i-ar nu vad de ce sa nu folosesti sacii asa cum vrei ?
3. Limita de armura este pe undeva pe la 300-400 si sa iti ieie 400 armura ar insemna sa dai 20 de credite si nu oricine da 20 de credite pe armura asa ca nu mi se pare o problema.
4. La modul Armaggedon ce ai zis tu acolo e o mare prostie, de ce? Pai nemesisu da 300 dmg pe hit survivoru are 2000 HP el da 73 dmg la cap, ce rost mai are modu daca esti omorat din cateva hit-uri? Sau daca ar scoate laseru ar trebuii sa echilibreze echipele adica sa ii dea la survivor mult mai mult HP si dmg, adica o treaba in plus pentru love.
5. La plague la fel ca la armaggedon.
6. Am mai zis ca nu e o idee buna longjumpu, i-ar chestia cu laseru e o mare prostie majoritatea zombiilor au peste 6k HP ei ar trece prin laser fara nici o treaba, unde mai e rostul lui ?
7. Dmg pentru a face credite e ok asa cum e acum, poate doar sa mai adauge love 1 credit in plus la infectare la cei fara vip.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
superspeed96

[Assasin]



Status: Offline
(since 14-03-2020 20:40)
Joined: 21 Sep 2012
Posts: 3762, Topics: 123
Location: Acasa

Reputation: 55.6
Votes: 102

Post Posted: 01-01-2018, 17:14:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O sa-ti raspund la intrebari, pentru ca asa mi se pare de bun simt(desi sunt retorice).

1. E foarte simplu, daca nu ai bani, devii zombie si faci rost de bani, astepti o tura noua pentru ca sa ai bani suficienti. In realitate ce se intampla daca n-ai bani? devii zombie si astepti salariul. De asemenea, am explicat si eu ca nu e normal sa ti se strice un lucru si apoi sa-l pui in buzunar, sa-l scoti iar si sa fie reparat. E un bug.

2.La fel, e un bug. Tu te folosesti de vulnerabilitatea pluginului pentru a-ti satisface nevoile. E ca si cum cineva ti-ar salva viata in caz de urgenta iar tu te-ai arunca mereu de pe o cladire de 200 de etaje doar ca simti adrenalina, stiind ca cineva te va salva. Nu e.. normal.. nu asta e scopul pluginului.

6. Rostul lui e sa te apere, dar nu inseamnca ca e arma absoluta in apararea ta, mai ai saci, teleport, grenade.. oh, da, si bazooka, gold ak si toate minunile de pe lume. Oamenii nu sunt chiar atat de fara aparare, au viata, au viteza, au gravitatie putina.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dark0nium

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-02-2018 13:47)
Joined: 31 Dec 2015
Posts: 61, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 2.1
Votes: 2

Post Posted: 01-01-2018, 17:47:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa-ti raspund:
1. Chiar daca este un mediu RPG(aproape ca in viata reala), nu inteleg de ce zombii au peste 6.000 HP. Daca ai vrea asa ceva, haide sa facem un alt lucru, fiecare zombie sa aiba maxim 3.000 HP.
2. Cum a spus si critik, sacii ii poti folosi cand doresti, scopul lor nu este numai sa te apere.
6. Din moment ce exista un regulament prestabilit, sacii peste laser este interzis, iar toate extra-itemele sunt contra-credite.

Dupa cum a afirmat si critik, la modul Armaggedon, nemesis-u' provoaca daune de 300 HP pe hit. Survivor-ul are 2000 HP, ceea ce inseamna ca in 7 hituri el e jos. Daca doresti sa faci o schimbare aici, trebuie sa echilibrezi ambele rase, atat nemesis-ul cat si survivor-ul. Eu as propune ca nemesisul sa nu mai aiba longjump in acest mod si sa aiba 600 HP, iar laserul sa fie scos.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
critik

[Creep]



Status: Offline
(since 06-12-2019 17:08)
Joined: 28 Sep 2013
Posts: 892, Topics: 15
Location: Brasov

Reputation: 153.3
Votes: 14

Post Posted: 01-01-2018, 17:52:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La ce mi-a raspuns tu superspeed la 6 am sa te intreb ceva.
Sacii, teleportu ak glod sau toate minunile lumii mi le cumperi tu sau cine ? Poate eu nu vreau sa dacu credite pe asa ceva, poate eu vreau sa fac leval, playerii de leval 1 care fac creditele mai greu fiind la inceput cum o sa se apere ? Oricum le este greu deja. Plus ca ai voie doar 2 extra itm pe mapa.
I-ar la ce a zis dark la 1 daca lasaru ar da dmg 6000 iar tu ai avea 3000 HP care ar fii diferenta ? Daca ai intra in lasar tot ai muri, la ce sa ii dai de lucru lui love pentru nimic ca ar fii acelasi lucru.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zmx.freakz.ro -> Discussions & Proposals  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 28-04-2024, 13:17:49
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x