User
Pass
2FA
 
 

Sezon PVP
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message5456
marius_xy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-12-2019 09:13)
Joined: 15 Apr 2014
Posts: 253, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -288.8
Votes: 19

 
Post Posted: 15-04-2018, 08:28:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

marshlolz wrote:
Nu este vorba de mmr, ci de lipsa playerilor din queue. Poate face ceva sa atraga si playerii la arene, ar fi super. -


Intru frecvent pe forum si citesc ce se posteaza de pe vremea cand exista serverul de cataclysm si am jucat pe toate serverele de pe freakz.

Sunt convins ca si daca freakz ar fi copie 100% la blizzard pe partea de pvp si tot nu ar creste nr de jucatori din BG-uri si arene.
Se vede clar ca acum joaca WoW o alta generatie de persoane, interesate mai mult de questuri, achievementuri, mounts, pets, transmog si mai putin sau deloc interesate de raiduri, BG-uri sau arene.

Cand vezi 4000+ online si in que pt BG sunt 6 de la alianta si 10 de la hoarda despre ce pvp sa mai vorbesti!!!

Cand exista serverul de wotlk sau Cataclysm pe forum vedeam numai topicuri cu discutii despre buguri la clase si diverse solutii, topicuri cu sfaturi pt alegerea unui healer sau dps bun pt pvp/pve. Se vedea clar din continutul topicurilor ca exista interes major pt pvp/pve. Global chat-ul era plin numai cu invitatii de raiduri, dungeonuri sau arene.
Acum daca intri pe forum si citesti toate topicurile create in ultimul an o sa vezi numai titluri de genul: nu pot intra in joc, nu merge achievementul x, cum transfer achievementurile pe legion, transmog, ceva titluri legate de profesii, mounts , pets, nu merge questul x,....
Poate ca asta se intampla si din cauza ca acum poti face rost de iteme mult mai usor si s-a schimbat extrem de mult sistemul de joc fata de ce era prezent la primele expansion-uri.
Cred ca si varsta celor care joaca acum pe legion a scazut foarte mult. Am intrat intr-un BG la alianta si dupa cateva minute alianta avea 1 kill iar hoarda peste 50. Culmea e ca toti de la alianta (mai putin eu) se duceau cu cea mai mare viteza peste hoarda cu un entuziasm de nedescris. M-am simtit de parca eram intr-un joc unde varsta jucatorilor era maxim 6 ani.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NELLYRLD7

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 14-11-2019 20:02)
Joined: 01 Feb 2018
Posts: 12, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 23.5

Post Posted: 15-04-2018, 09:22:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

marius_xy wrote:
marshlolz wrote:
Nu este vorba de mmr, ci de lipsa playerilor din queue. Poate face ceva sa atraga si playerii la arene, ar fi super. -


Intru frecvent pe forum si citesc ce se posteaza de pe vremea cand exista serverul de cataclysm si am jucat pe toate serverele de pe freakz.

Sunt convins ca si daca freakz ar fi copie 100% la blizzard pe partea de pvp si tot nu ar creste nr de jucatori din BG-uri si arene.
Se vede clar ca acum joaca WoW o alta generatie de persoane, interesate mai mult de questuri, achievementuri, mounts, pets, transmog si mai putin sau deloc interesate de raiduri, BG-uri sau arene.

Cand vezi 4000+ online si in que pt BG sunt 6 de la alianta si 10 de la hoarda despre ce pvp sa mai vorbesti!!!

Cand exista serverul de wotlk sau Cataclysm pe forum vedeam numai topicuri cu discutii despre buguri la clase si diverse solutii, topicuri cu sfaturi pt alegerea unui healer sau dps bun pt pvp/pve. Se vedea clar din continutul topicurilor ca exista interes major pt pvp/pve. Global chat-ul era plin numai cu invitatii de raiduri, dungeonuri sau arene.
Acum daca intri pe forum si citesti toate topicurile create in ultimul an o sa vezi numai titluri de genul: nu pot intra in joc, nu merge achievementul x, cum transfer achievementurile pe legion, transmog, ceva titluri legate de profesii, mounts , pets, nu merge questul x,....
Poate ca asta se intampla si din cauza ca acum poti face rost de iteme mult mai usor si s-a schimbat extrem de mult sistemul de joc fata de ce era prezent la primele expansion-uri.
Cred ca si varsta celor care joaca acum pe legion a scazut foarte mult. Am intrat intr-un BG la alianta si dupa cateva minute alianta avea 1 kill iar hoarda peste 50. Culmea e ca toti de la alianta (mai putin eu) se duceau cu cea mai mare viteza peste hoarda cu un entuziasm de nedescris. M-am simtit de parca eram intr-un joc unde varsta jucatorilor era maxim 6 ani.


Patchul asta e creat mai mult pentru pve si au cam neglijat pvp. De exemplu mie mi se pare o prostie chestia cu itemele gratis si cu nu stiu cate sute de bg's pe fiecare char ca sa-ti completezi talente / speluri; eu eram obisnuit sa fac max lvl si sa intru in **** goala in arena..ma rog, ideea e ca nu o sa se schimbe cu mare lucru situatia, dar eu le-am mai dat idei pentru pvp si in exapansionsurile trecute ( titluri la 2v2, arena spectate si ce o mai fi fost), da romanul vrea sa primeasca lucruri gratis sau cel putin usor de obtinut.. ,iar eu cred ca stimularea gen un mount in plus la aia care sunt in top 3 sau 5 sau 10, w/e, sau ceva de genul ar merge sau eventual si perioade mai mici pentru sezoane sau alte idei de genul. O idee foarte faina ar fi alegerea unui GM care sa faca events ( 1v1, 2v2, 3v3 se fac mai greu la events) si plus ca acum exista arena spectate, adica se fac foarte usor, se vizualizeaza de orice player foarte usor.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
marshlolz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-11-2020 16:25)
Joined: 03 May 2014
Posts: 58, Topics: 5
Location: United Kingdom

Reputation: 152.9
Votes: 3

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 17-04-2018, 08:45:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ultimele 2 posturi explica perfect ceea ce am vrut eu sa scot in evidenta prin mai putine detalii -
Nu stiu daca este in masura Staffului Freakz sa faca ceva. Poate niste eventuri sa le mai aduca aminte la playeri ca mai exista si pvp-ul. Nu este expansionul de vina, wow-ul a fost intotdeauna impartit in 2 tipuri de playeri, pvpisti si pveisti, pe blizz nu au lipsit niciodata playerii din arene fie 1000 mmr, fie 2800 mmr. Acum, pe Freakz, a fost prea mult timp, cateva luni daca nu ma insel, pvpul, arenele "dezactivate" si majoritatea playerilor care faceau pvp, pe care ii stim cu totii care citim si scriem in topicul asta, s-au mutat pe alte servere. Pe multi i-a deranjat "wipe-ul" mascat care l-au facut, multi si-au pierdut caractere si numai joaca. In putine cuvinte, numai e comunitatea care era odata pe server, majoritatea pentru comunitate jucam aici, in ciuda bugurilor, crashurilor si roll-backurilor de pe cataclysm - Ne cunosteam toti, caterinca pe global era 24/7 s.a.m.d.

Si daca chiar ar vrea s-ar putea face ceva, desi ma indoiesc. Ar putea creste honor dropul, sa faca lumea mai repede cap la talente, tinand cont ca pe blizz primesti honor drop pe hk in bg's si aici nu.

Ce ziceau baietii mai sus de mmr, aia cred ca e ultima dintre problemele pvpului de pe server, dar totodata una dintre ele -



2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
lolephix
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-04-2019 19:39)
Joined: 21 Nov 2015
Posts: 93, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: -97.6
Votes: 11

 
Post Posted: 17-04-2018, 19:23:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nasmare alltean detected


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nukun osk

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-11-2019 18:58)
Joined: 21 Jun 2017
Posts: 31, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 30.7
Votes: 1

 
Post Posted: 18-04-2018, 13:46:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LEGION SUCKS! WOTLK E BAZA !
Nu mai puneti pvp si legion in aceeasi propozitie

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tweety44

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-11-2019 20:53)
Joined: 23 Aug 2017
Posts: 36, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 35.9

Post Posted: 19-05-2018, 01:44:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa moara mama de nu v-ati prajit toti.

 
Staff message (Denim):
 
Grija la off-topic.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 29-04-2024, 03:26:18
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x