User
Pass
2FA
 
 

Jucatori de cs 1.6 in comunitate?
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social
Author Message8253
Aleex Armanu

[Detinator Server]



Status: Offline
(since 16-05-2022 10:06)
Joined: 25 Feb 2015
Posts: 2285, Topics: 267
Location: Cluj Napoca

Reputation: 844.2
Votes: 96

       
Post Posted: 28-08-2018, 18:10:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dire wrote:
Aleex Armanu wrote:
Ca sa tii jucatorii dupa boost, conteaza numa de voi si care e strategia voastra de a-i atrage. Trebui sa ai ceva nou sau diferit fata de alte servere de acest mod. Iar legat de boost, ce va opreste sa luati in continuare? cu posibilitatea sa platiti boostul numa din donatii.

dar, repet.. am intalnit cazuri in care nu e dorinta.




Din 2010 incoace am avut multe servere si niciodata nu am cerut bani jucatorilor, toate au ajuns sa fie pline, distractie, admini loiali care nu plecau, dar eu nu am cerut bani si nu o voi face.
Si daca vreau sa fac un giveaway, o fac cu colegii owneri, pentru ce ar vrea un random jucator sa plateasca pentru a juca CS 1.6? Eu unul nu as plati, mi se pare aiurea.


Depinde de strategia pe care o abordezi, un exemplu:
- Vin jucatori din comunitate, de pe alte servere si se joaca la mine, ca au cu cine juca.







RedßuLL wrote:

Aleex Armanu wrote:
Ce parere aveti?

Spoiler:


"A small update" spune totul... Orice ar face acum este in zadar. Jocul e mort. Mai bine am face servere de metin ca ala macar mai rezista inca 3 ani lejer -



eu nu va inteleg, nu stiu ce inseamna la voi "jocul e mort" . Ti se pare mort jocul din moment ce pe gametracker, primele 1000 de servere stau full 31/32 toata ziua? In romania, de exemplu, primele 5 pagini de servere stau pline.

Sa zicem ca au scazut numarul de playeri si de servere, dar nu e mort, cat timp sunt jucatori, din boosturi / mastere servere. Ca multi nu stiu sa-si populeze serverul, partea a 2-a.

1. Acum 3 ani cand am venit in comunitate cu cele 3 servere, zombie, fr si war, era aceeasi poveste. In afara de 2-3 servere ce erau mai populate, restul erau goale.
Daca s-ar pune o conditie din partea staff-ului, ca serverului sa aiba un minim Average sau ceva..

2. Iti dau 3-4 comunitati, unde iti arat ca jocul nu e mort, au 10-15 servere aproximativ pline toata ziua.

Poate ca freakz nu s-a bazat pe servere efectiv, au mers pe alta strategie si s-a vazut. Pe google suntem primii la resurse/suport etc.


ZOMBIE.FREAKZ.RO # INTERNATIONAL ZM



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
marius_xy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-12-2019 09:13)
Joined: 15 Apr 2014
Posts: 253, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -288.8
Votes: 19

 
Post Posted: 10-09-2018, 17:59:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

CS 1.6 in 2018 ???????
E ca si cum ai intra intr-o cofetarie si ai alege turta dulce.
CS 1.6 -> CS GO->Acum e la moda jocul asta :PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS (PUBG)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kaede

[Diclonius Queen]



Status: Offline
(since 18-01-2022 12:20)
Joined: 20 Jan 2014
Posts: 11135, Topics: 207
Location: United Kingdom

Reputation: 3263.5
Votes: 308

Post Posted: 10-09-2018, 19:19:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hai ca ati deviat de la subiect -
cs 1.6, dupa mine, e unul din clasicele nemuritoare, in ciuda faptului ca nr de playeri a scazut, nu a ajuns inca de neglijat.. cu oamenii potriviti poti face ceva nice pe cs 1.6, dar e de munca (cu oamenii T_T)
inca mai joc 1.6 si gasesc zeci de servere si comunitati populate si dedicate (trb sa vrei doar k)
cat despre esecul ala de PUBG si mai nou, esecul care a ajuns CS:GO.. sal cf din partea mea
obisnuiam sa joc CS:GO non-stop dar acum nu l-am mai deschis de vreo 2 luni, guess why Rolling Eyes



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AMG

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 09-09-2023 16:07)
Joined: 23 Aug 2011
Posts: 32411, Topics: 621
Location: N/A

Reputation: 5782
Votes: 1014

 
Post Posted: 10-09-2018, 20:17:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Carinna wrote:
cat despre esecul ala de PUBG


Esec?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kaede

[Diclonius Queen]



Status: Offline
(since 18-01-2022 12:20)
Joined: 20 Jan 2014
Posts: 11135, Topics: 207
Location: United Kingdom

Reputation: 3263.5
Votes: 308

Post Posted: 10-09-2018, 20:42:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

AMG wrote:
Esec?

pentru mn e esec Not Talking
normal ca tu il poate il joci si-ti plc dar mie nu -
ce vr acuma



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 10-09-2018, 21:39:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

AMG wrote:
Carinna wrote:
cat despre esecul ala de PUBG


Esec?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
leonad3s

[MAD SNAIL]



Status: Offline
(online 3 weeks ago)
Joined: 11 Apr 2013
Posts: 1553, Topics: 79
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 1550.6
Votes: 145

        https://www.origin.com/irl/en-us/profile/achievements 
Post Posted: 10-09-2018, 23:40:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poti incerca sa faci servere de cs 1.6 / cs go in ambele conteaza stafful si cat de multe resurse dedici serverelor, in ambele jocuri cs 1.6 / cs go sunt playeri si gasesti lejer.
Sunt N exemple de comunitati de cs 1.6 de mixuri, waruri, War-Night, War-Day, servere publice etc care au mers bine si merg in continuare dar au avut perioade limitate de timp in care nu au mai functionat la acelasi nivel din cauza ca cei care se implicau nu mai dedicau asa mult timp ca la inceput.
So, pe scurt iti trebuie oameni care sa se implice 24/24 , iti trebuie timp , iti trebuie $ de inceput si o politica buna pe servere care sa atraga lumea, cel mai greu stai la capitolul oameni, nu stiu cati oameni o sa mai gasesti dornici sa se implice asa de mult ca sa ridici iar cateva servere de cs 1.6.
Intr-un fel nu merita efortul, pentru ca cei care mai joaca acum nu prea au disponibilitate sa administreze un server, se strang si intra pe un server de mix stau o ora 2 la un mix sau o caterinca pe un server public undeva si cam aia e..
Asta e problema cam in toate comunitatile de gaming la capitolul servere de cs 1.6 / cs go, nu mai exista oameni care sa se implice si sa administreze comunitatea / serverul.

Selectezi tu ce e bun si constructiv din ce am scris mai sus.. daca in final vei face servere publice de 1.6 eu voi intra just for fun si de dragul amintirilor asa cum mai intru si pe war3..



Tournaments CS GO

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Kaede

[Diclonius Queen]



Status: Offline
(since 18-01-2022 12:20)
Joined: 20 Jan 2014
Posts: 11135, Topics: 207
Location: United Kingdom

Reputation: 3263.5
Votes: 308

Post Posted: 11-09-2018, 06:08:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^AvioanE^ wrote:

ce doresti domne`
fi si tu on-topic (macar o data lololololol)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
marius_xy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-12-2019 09:13)
Joined: 15 Apr 2014
Posts: 253, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -288.8
Votes: 19

 
Post Posted: 11-09-2018, 16:36:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Carinna wrote:
hai ca ati deviat de la subiect -
cs 1.6, dupa mine, e unul din clasicele nemuritoare, in ciuda faptului ca nr de playeri a scazut, nu a ajuns inca de neglijat.. cu oamenii potriviti poti face ceva nice pe cs 1.6, dar e de munca (cu oamenii T_T)
inca mai joc 1.6 si gasesc zeci de servere si comunitati populate si dedicate (trb sa vrei doar k)
cat despre esecul ala de PUBG si mai nou, esecul care a ajuns CS:GO.. sal cf din partea mea
obisnuiam sa joc CS:GO non-stop dar acum nu l-am mai deschis de vreo 2 luni, guess why Rolling Eyes


Ai pus punctul pe i:"cu oamenii potriviti" -
Oameni care au acasa un PC cu AMD sempron sau Athlon la 2400+ ori o relicva de laptop si nu isi pot permite un alt Pc sau laptop.
Pustii din ziua de azi au smartphonuri performante si joaca in draci pubg de pe tel.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kaede

[Diclonius Queen]



Status: Offline
(since 18-01-2022 12:20)
Joined: 20 Jan 2014
Posts: 11135, Topics: 207
Location: United Kingdom

Reputation: 3263.5
Votes: 308

Post Posted: 12-09-2018, 02:05:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu vb neaparat de performanta, ci de persoana in sine mai mult


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Aleex Armanu

[Detinator Server]



Status: Offline
(since 16-05-2022 10:06)
Joined: 25 Feb 2015
Posts: 2285, Topics: 267
Location: Cluj Napoca

Reputation: 844.2
Votes: 96

       
Post Posted: 12-09-2018, 07:35:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

leonad3s wrote:
Poti incerca sa faci servere de cs 1.6 / cs go in ambele conteaza stafful si cat de multe resurse dedici serverelor, in ambele jocuri cs 1.6 / cs go sunt playeri si gasesti lejer.
Sunt N exemple de comunitati de cs 1.6 de mixuri, waruri, War-Night, War-Day, servere publice etc care au mers bine si merg in continuare dar au avut perioade limitate de timp in care nu au mai functionat la acelasi nivel din cauza ca cei care se implicau nu mai dedicau asa mult timp ca la inceput.
So, pe scurt iti trebuie oameni care sa se implice 24/24 , iti trebuie timp , iti trebuie $ de inceput si o politica buna pe servere care sa atraga lumea, cel mai greu stai la capitolul oameni, nu stiu cati oameni o sa mai gasesti dornici sa se implice asa de mult ca sa ridici iar cateva servere de cs 1.6.
Intr-un fel nu merita efortul, pentru ca cei care mai joaca acum nu prea au disponibilitate sa administreze un server, se strang si intra pe un server de mix stau o ora 2 la un mix sau o caterinca pe un server public undeva si cam aia e..
Asta e problema cam in toate comunitatile de gaming la capitolul servere de cs 1.6 / cs go, nu mai exista oameni care sa se implice si sa administreze comunitatea / serverul.

Selectezi tu ce e bun si constructiv din ce am scris mai sus.. daca in final vei face servere publice de 1.6 eu voi intra just for fun si de dragul amintirilor asa cum mai intru si pe war3..


nu trebuie sa ai foarte mult timp pentru a te ocupa de un server, jucatori dornici sa se implice gasesti mereu. trebuie doar sa arati ca merita sa se implice si sa joace pe serverul tau.


ZOMBIE.FREAKZ.RO # INTERNATIONAL ZM



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cucurigu'

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-05-2021 09:37)
Joined: 06 Aug 2017
Posts: 21, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 47.1
Votes: 2

Post Posted: 20-09-2018, 21:11:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aleex Armanu wrote:


nu trebuie sa ai foarte mult timp pentru a te ocupa de un server, jucatori dornici sa se implice gasesti mereu. trebuie doar sa arati ca merita sa se implice si sa joace pe serverul tau.


Te inseli, fara timp si finantare nu poti sa realizezi nimic. Cand jucam pe war3 cu cei care ti-au scris mai sus, serverul nu avea nevoie de boost si de nici o donatie. Toti ownerii incepand cu eM si terminandu-se cu Ion.Mzk puneau suflet in ce fac si tineau foarte mult la jucatori cat si la admini. O data ce au parasit staff-ul si nu s-au mai implicat totul s-a dus pe apa sambetei, fara nici o suparare. Si nu a fost numai war3, a fost si Sin-ul, Zm-ul si multe alte servere full aproximativ 24/24 7-7, toti s-au implicat la acea perioada dar odata cu predarea fiecarui server catre alti owneri s-a schimbat fiecare server in parte si politica lui. A fost si Xpub o perioda de vreo 10 luni la fel de full si se folosea xredirect pentru fiecare server care nu avea playeri. Asa a ajuns comunitatea unde este si datorita jucatorilor de wow.

Sa faci aici un server de CS 1.6 implica la ora actuala foarte multe finante incat sa-l ti cat de cat un 18 ore full. Daca nu ai un buget lunar de circa 150E nici nu se merita sa te apuci sa faci ceva. Iar cu donatiile nici macar sa nu incerci, slabe sperante sa te ajute careva. Si cei 10 lei de ii plateau anumiti owneri la host era foarte exagerat ... Un boost decent costa 70-100 dolari lunar.


Inca ceva, e foarte greu sa gasesti admini capabili si activi. -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Aleex Armanu

[Detinator Server]



Status: Offline
(since 16-05-2022 10:06)
Joined: 25 Feb 2015
Posts: 2285, Topics: 267
Location: Cluj Napoca

Reputation: 844.2
Votes: 96

       
Post Posted: 20-09-2018, 21:41:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

[quote="Cucurigu'"]
Aleex Armanu wrote:

Sa faci aici un server de CS 1.6 implica la ora actuala foarte multe finante incat sa-l ti cat de cat un 18 ore full. Daca nu ai un buget lunar de circa 150E nici nu se merita sa te apuci sa faci ceva. Iar cu donatiile nici macar sa nu incerci, slabe sperante sa te ajute careva. Si cei 10 lei de ii plateau anumiti owneri la host era foarte exagerat ... Un boost decent costa 70-100 dolari lunar.


Inca ceva, e foarte greu sa gasesti admini capabili si activi. -


prima parte ti-am dat dreptate, dar deja pe final vorbeai din povesti si vise. nimic adevarat din ce ai spus in acest fragment -


ZOMBIE.FREAKZ.RO # INTERNATIONAL ZM



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 21-09-2018, 09:19:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Oricând vor exista jucători care vor vrea să joace 1.6. Chiar dacă jocul în sine e vechi și foarte mulțu jucători au migrat către alte jocuri, tot va rămâne o parte care vor sta pe el. Că sunt jucători înrăiți sau doar nostalgici, vor fi. Ideea e să îi poți atrage. Prin boost nu cred că merge. Am folosit pe war3 boost de o zi și am primit 2 jucători și boost pe o săptămână unde nu am primit nimic. Nici măcar un jucător. Iar când le-am cerut socoteală nu mi-au răspuns. Mie mi-au intrat mai mulți de la setti decât de la ceilalți. Și am plătit și mai puțin : 2 euro pentru o săptămână pentru că atât stă serverul boostat. Nu merită să bagi boost lunar, cel puțin asta e părerea mea având în vedere că "m-am ars" - .
Trebuie doar să ai timp să te ocupi de el. Să cauți admini care să stea online mult (de obicei copii) și să fi acolo când e nevoie de tine. Din cauza asta war3 și alte servere sau stins. Lipsa de timp și implicare. Și dau exemplu war3 pentru că de el mă ocup eu, în momentul asta sunt singurul care se implică și intru și eu din an în Paște.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 24-09-2018, 19:53:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Carinna wrote:

Sunt papusa, mereu sunt. Nu este nevoie sa scriu romane sa se inteleaga mesajul.

Prefer sa ma joc PUBG pentru ca e o mare caterinca decat sa ma joc 1.6 sa ma enervez cu toti pubertinii tarii.
Vrei MP intens? LOL/Dota. Shootere... cam greu



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 29-03-2024, 11:16:51
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x