User
Pass
2FA
 
 

Discussions / Discutii
Go to page Previous  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Competitions
Author Message66191
sorinsorin57

[I did not hit her !]



Status: Offline
(since 15-08-2022 19:39)
Joined: 29 Jun 2013
Posts: 5153, Topics: 395
Location: Prima la stanga.

Reputation: 1088.6
Votes: 354

       
Post Posted: 18-08-2018, 22:01:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O sa las inscrierile deschise si maine in caz ca vrea cineva sa concureze.


"Esti folosit de societate, nu uita, lumea uita
Te-arunca la gunoi si-apoi te scuipa"



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
NoLIMI[T]

[GFX Designer]



Status: Offline
(since 16-01-2021 03:02)
Joined: 06 Dec 2013
Posts: 596, Topics: 130
Location: In gura lui Punk

Reputation: -44.4
Votes: 102

 
Post Posted: 16-11-2018, 00:53:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai e cineva interesat sa participe la competitii ? Parca mi-e dor. Eu ma bag daca se mai fac.

Reputatie gratis
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
OINCOO

[10 50 0002 81]



Status: Offline
(since 03-06-2021 20:02)
Joined: 18 May 2016
Posts: 7880, Topics: 693
Location: Romania

Reputation: 959.9
Votes: 570

Post Posted: 16-11-2018, 08:48:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

NoLIMI[T] wrote:
Mai e cineva interesat sa participe la competitii ? Parca mi-e dor. Eu ma bag daca se mai fac.

Numai ce am ajuns in Romania, o sa incerc sa organizez iar SOTW si AOTW numai sa fie participanti, e cineva interesant?


...
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NoLIMI[T]

[GFX Designer]



Status: Offline
(since 16-01-2021 03:02)
Joined: 06 Dec 2013
Posts: 596, Topics: 130
Location: In gura lui Punk

Reputation: -44.4
Votes: 102

 
Post Posted: 02-12-2018, 23:24:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Narzisse
Ai scris acolo ceva de genul că particip doar cu vorbele și că nu mai trimit lucrările. Păi uite care-i treaba frătiuc, doar eu m-am înscris la competiții, ce rost avea să fac lucrările văzând că nu participă nimeni ? Le făceam și se ajungea tot aici din cauza lipsei de participanți.


Reputatie gratis
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
OINCOO

[10 50 0002 81]



Status: Offline
(since 03-06-2021 20:02)
Joined: 18 May 2016
Posts: 7880, Topics: 693
Location: Romania

Reputation: 959.9
Votes: 570

Post Posted: 02-12-2018, 23:29:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

NoLIMI[T] wrote:
@Narzisse
Ai scris acolo ceva de genul că particip doar cu vorbele și că nu mai trimit lucrările. Păi uite care-i treaba frătiuc, doar eu m-am înscris la competiții, ce rost avea să fac lucrările văzând că nu participă nimeni ? Le făceam și se ajungea tot aici din cauza lipsei de participanți.


"Frățiuc", cum s-a mai făcut și în trecut, participam și eu că organizator, dacă îmi trimiteai lucrările, sau poate se înscria cineva în ultimul moment și le trimitea, dacă tu te-ai înscris mi se pare normal să îmi și trimiți lucrările


...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NoLIMI[T]

[GFX Designer]



Status: Offline
(since 16-01-2021 03:02)
Joined: 06 Dec 2013
Posts: 596, Topics: 130
Location: In gura lui Punk

Reputation: -44.4
Votes: 102

 
Post Posted: 05-12-2018, 05:09:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Narzisse wrote:
"Frãțiuc", cum s-a mai fãcut și în trecut, participam și eu cã organizator, dacã îmi trimiteai lucrãrile, sau poate se înscria cineva în ultimul moment și le trimitea, dacã tu te-ai înscris mi se pare normal sã îmi și trimiți lucrãrile

Ai precizat undeva cã participi ? Eu nu aveam de unde sã ghicesc.
"Poate se înscria cineva în ultimul moment" Poate, dar uite cã nu s-o înscris nimeni. Dacã era, fãceam atunci lucrãrile cã mai mult de 20 de minute nu-mi lua.


Reputatie gratis
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
OINCOO

[10 50 0002 81]



Status: Offline
(since 03-06-2021 20:02)
Joined: 18 May 2016
Posts: 7880, Topics: 693
Location: Romania

Reputation: 959.9
Votes: 570

Post Posted: 08-02-2019, 23:07:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am doritori pentru AOTW si SOTW ? Vreau sa incepem iar concursurile..

...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
scipioaa

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 18-12-2021 07:57)
Joined: 29 Dec 2014
Posts: 10134, Topics: 1804
Location: Romania

Reputation: 1608.2
Votes: 600

Post Posted: 16-02-2019, 09:08:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Btw, cum sa nu mai postam in topicurile de participare la aotw/sotw? Asa fac 3 avatare, si am sanse de castig mult mai mari. Si nu imi spune ca doar un singur avatar postezi, fraude se fac mereu. E mult mai cinistit pentru toata lumea sa posteze fiecare in topic. Ori asa, ori nu mai particip la competitii. Sectiunea e moarta, hai totusi sa nu inrautatim treaba. Ma bucur ca ai redeschis competitiile, dar micul update e total aiurea. Lasa cum era inainte.
@Gh0sT, o parere? Te bagi din nou?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gh0sT

[Legend]



Status: Offline
(since 05-02-2024 10:55)
Joined: 10 Jul 2007
Posts: 7977, Topics: 210
Location: Everywhere

Reputation: 146.6
Votes: 967

Post Posted: 16-02-2019, 09:53:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Încerc sã pricep ce e cu regula asta noua, dar nu am nicio variantã de raspuns.
O sã aparã lucrãri de la niște membrii care nici mãcar nu existã, doar ca sã parã cã sunt mai mulți participanți la competiții, și sunt mai mult ca sigur cã o parte din tine, asta își dorește. Lasã cum era înainte, sau dacã vrei într-adevãr sã schimbi ceva, încearcã sã aduci niște propuneri noi,atractive pentru a aduce mai mulți oameni pe aici.
Pe lângã asta, o sã fie o afacere penibilã de reputație, în urma așa zișilor câștigatori falși.
E doar o pãrere.

scipioaa wrote:
Gh0sT, o parere? Te bagi din nou?

Dacã se schimbã regula asta, ca toți sã fim cinstiți, da. (când am timp)


Only soft things can kill me...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
OINCOO

[10 50 0002 81]



Status: Offline
(since 03-06-2021 20:02)
Joined: 18 May 2016
Posts: 7880, Topics: 693
Location: Romania

Reputation: 959.9
Votes: 570

Post Posted: 16-02-2019, 10:10:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum sa postez toate 3 avatarele? Nu mai accept nici sa se suceasca oamenii ca la Ploiești și să înlocuiască avatarul, mi-l trimiți odată, ăla rămâne. Întrebarea mea este, cu ce te ajuta daca scrii particip in acel topic sau nu scrii particip? E doar un post +1, POTI face acel post postand la creatii/cereri si cadouri, persoane nemulțumite o sa fie mereu, vreau sfaturi care ajuta sa cresc activitatea.

- doar ca să pară că sunt mai mulți participanți la competiții, și sunt mai mult ca sigur că o parte din tine, asta își dorește
De ce aș face asta? Asa o sa fie mereu speculații, daca o sa fie speculații, o sa precizez la orice ediție numele celor care participă (doar cand mi se cere).

- Ai precizat undeva că participi ? Eu nu aveam de unde să ghicesc.
"Poate se înscria cineva în ultimul moment" Poate, dar uite că nu s-o înscris nimeni. Dacă era, făceam atunci lucrările că mai mult de 20 de minute nu-mi lua.

Postul lui m-a facut sa adaug această regula, daca nu știa cine participa făcea avatarul, faceam si eu unul si nu se anula ediția ( ca in ultimul timp numai asta s a facut, au participat organizatorul si un alt user)

DACA VRETI SA PARTICIPATI, PARTICIPATI CU INCREDERE, NU SE FAC FRAUDE PENTRU A PARTICIPA MAI MULTI CA NU AM NIMIC DE CASTIGAT, TREBUIA SCHIMBAT CEVA SI ASTA SE VEDEA CU OCHIUL LIBER. DACA NU PARTICIPATI, PUTETI AJUTA SI CU UN VOT, PENTRU A NU SE MAI FACE FRAUDE CU VOTURILE ( VOI AVETI EXPERIENTA SA VEDETI CATRE AVATAR/SING E MAI LUCRAT)

O sa organizez câteva ediții asa, cu regula asta, daca nu merge fac câteva ediții si fara regula(oricum activitatea o sa fie aceeași, oamenii participa daca au pofta, nu din cauza regulii)


...
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NoLIMI[T]

[GFX Designer]



Status: Offline
(since 16-01-2021 03:02)
Joined: 06 Dec 2013
Posts: 596, Topics: 130
Location: In gura lui Punk

Reputation: -44.4
Votes: 102

 
Post Posted: 17-02-2019, 19:01:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Narzisse wrote:
- Ai precizat undeva că participi ? Eu nu aveam de unde să ghicesc.
"Poate se înscria cineva în ultimul moment" Poate, dar uite că nu s-o înscris nimeni. Dacă era, făceam atunci lucrările că mai mult de 20 de minute nu-mi lua.
Postul lui m-a facut sa adaug această regula, daca nu știa cine participa făcea avatarul, faceam si eu unul si nu se anula ediția ( ca in ultimul timp numai asta s a facut, au participat organizatorul si un alt user)

Hai să nu mâncăm câcat și să nu aruncăm cu degetul spre X și Y că așa nu rezolvăm nimic. Faptul că îmi trimiți PM cu invitație la competiții și după câteva zile dai vina pe mine e ca și cum ai scuipa unde lingi, ceea ce nu-i frumos.
Dacă tot ai redeschis discuția asta de anul trecut îți răspund din nou. Nu avea nicio relevanță să fac acel avatar dacă nu s-a înscris nimeni, iar dacă o făcea cineva "în ultimul moment" (cum ai și zis), tot în ultimul moment aș fi trimis și eu lucrarea pentru că în perioada aia eram suficient de activ în secțiunea asta cât să văd dacă a postat cineva, plus că mai mult mi-ar fi luat să deschid photoshop-ul decât să fac un avatar, mai ales la acele dimensiuni mici.
Puteai să scrii că participi chiar în postul de la competiții sau la discuții cât să știm pentru viitor. Mi se părea aiurea ca organizatorul să fie și participant, de asta nu m-am gândit nici o secundă că participi și tu.
Asumă-ți faptul că nu ai fost capabil să întreții vie secțiunea asta și nu mă lua pe mine că ai făcut regula asta din cauza mea acum după 2 luni jumate de la discuția pe care am avut-o noi doi. Ăsta-i doar un pretext cu care să acoperi faptul că modificările pe care le-ai făcut acum sunt de CÂCAT. Totuși apreciez că trimiți PM-uri la oameni să revină. E un pas înainte după o grămadă făcuți înapoi.
Succes.


Reputatie gratis
0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
OINCOO

[10 50 0002 81]



Status: Offline
(since 03-06-2021 20:02)
Joined: 18 May 2016
Posts: 7880, Topics: 693
Location: Romania

Reputation: 959.9
Votes: 570

Post Posted: 17-02-2019, 20:15:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hai să nu mâncăm câcat și să nu aruncăm cu degetul spre X și Y că așa nu rezolvăm nimic. Faptul că îmi trimiți PM cu invitație la competiții și după câteva zile dai vina pe mine e ca și cum ai scuipa unde lingi, ceea ce nu-i frumos.
- Stii ce era frumos acum? Sa mananc c***t si sa iti dau un warn, dar nu ma frustreaza ce ai zis tu, cum te-a frustrat pe tine remarca mea. De ce te-a derajat ca te-am dat ca exemplu? Am zis ca ai gresit tu sau ce am scris asa grav de te-a deranjat domnule?
Asta am zis:
Spoiler:

Citeste ce am scris in spoiler, poate acum o sa vezi si nu o sa te mai afecteze atat de mult, cat despre PM, nu ti-am trimis numai tie, am trimis la toata lumea ce a participat la concursuri si activeaza pe forum inca, nu cred ca asta inseamna sa lingi unde ai scuipat, ca nu am stat sa ma rog de tine sa revi la concursuri, doar te-am informat ca l-am redeschis.


Asumă-ți faptul că nu ai fost capabil să întreții vie secțiunea asta și nu mă lua pe mine că ai făcut regula asta din cauza mea acum după 2 luni jumate de la discuția pe care am avut-o noi doi. Ăsta-i doar un pretext cu care să acoperi faptul că modificările pe care le-ai făcut acum sunt de CĂ‚CAT
Ce ti se par de c***t modificarile mele, tin sa te anunt ca aceste reguli sunt pe o comunitate unde activitatea si cunostiintele designerilor sunt de 10 ori mai mari ca ale tale, asa ca nu am ce sa discut cu tine atat timp cat nu-mi aduci un argument solid, daca te iei dupa efectul de turma, succes. (dar nu uita de cate ori mi-ai timis n PM sa te ajut si tot timpul mi-am pierdut timpul si te-am ajutat. INAINTE SA IMI ZICETI CA REGULILE MELE SUNT DE C***T SI VOI NU AVETI NICIUN FEL DE ACTIVITATE, NU VA ASTEPTATI SA IAU IN SERIOS CE ATI ZIS. PENTRU CA CE ZICETI VOI, ZICETI DOAR SA FIE ZIS, NU CA V-AR PASA CA NU E ACTIVITATE SAU CUM SA FACETI SA FIE ACTIVITATE.

+ chiar am fost capabil sa fac sa fie catusi de putina activitate, si nu stiu cum de esti tu in masura sa-mi zici mie asta, tinand cont ca am organizat o competitie de gfx mission cu premii consistente si nu am putut atrage oameni aici. Activitatea scazuse de cand era B1 . (scipioaa) moderator, iar intre timp a fost si mitrut moderator alaturi de mine , dupa care eu am renuntat dpentru ca am plecat din tara, Mitrut nu a mai putut fi moderator din cauza scolii si a fost o pauza in care nimeni nu s-a ocupat de sectiune si a murit tot aici, asa ca sa nu mai acuzam pe nedrept, ca acuzatiile fara argumente solide se sanctioneaza cu warn. E usor sa zici un lucru, dar eu mi-am dedicat timp in aceasta sectiune pentru a va ajuta pe voi sa aveti cu cine participa la un concurs, sa va dea cineva o parere, sa va ajute cu un sfat, etc. In timpul in care tu nu ai ajutat cu nimic sectiunea, poate doar cu o participare la un concurs sa iei un achiv sau niste reputatie, eu am organizat concursurile fara a primii nimic la schimb, decat o culoare si un scris albastru, care de mult erau respectate si nu se aduceau atatea acuzatii, era liniste si pace, acum ajungand sa mi se scoata ochii ca nu e buna o regula, de niste oameni care nu mai au nicio treaba cu sectiunea(sa nu zic ca ii doare undeva de sectiune si vor doar sa se afle si ei in treaba)

Nu o lua in semn personal, dar veziti de treaba ta, nu mai aduce acuzatii aiurea si pastreaza un limbaj decent, pentru ca e ultima data cand permit asta aici, data viitoare te alegi cu WARN!

@NoLIMI[T]


...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NoLIMI[T]

[GFX Designer]



Status: Offline
(since 16-01-2021 03:02)
Joined: 06 Dec 2013
Posts: 596, Topics: 130
Location: In gura lui Punk

Reputation: -44.4
Votes: 102

 
Post Posted: 17-02-2019, 21:41:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

În ce sens nu am ajutat cu nimic ? Nu stau să mă uit prin postările mele dar dacă țin bine minte am postat de destule ori la spam că aștept oameni să se înscrie la competiții și mi se pare mai mult decât ok ținând cont că nu eu le-am organizat și n-am avut niciun fel de responsabilitate în privința asta. Totuși ăsta nu-l numesc ajutor și nici nu vreau să se înțeleagă greșit dar dacă tot îmi reproșezi că nu m-am implicat deloc te întreb ceva. Mi-ai trimis vreodată măcar un pm, tu în calitate de organizator și eu un simplu participant "la un concurs" (deși te asigur că au fost chiar multe și puteau să fie și mai multe dacă aveam cu cine), în care să-mi zici "bă fraiere, dă-mi și tu un sfat sau ajută-mă să readuc cumva secțiunea asta la viață" ? Ai cuvântul meu aici de față cu toți că nu ți-aș fi întors spatele, mai ales că era și în interesul meu să am cu cine concura.
"Țin să te anunț că aceste reguli sunt pe o comunitate unde activitatea și cunoștiințele designerilor sunt de 10 ori mai mari ale tale". De când m-am apucat de PhotoShop am remarcat într-adevăr câțiva oameni de pe Freakz a căror lucrări m-au impresionat și se aplică ce ai zis de am pus între ghilimele, dar îi pot număra pe degete și asta mă face oarecum să fiu mulțumit de mine ținând cont că e vorba de Freakz, comunitate cu aproape 250.000 de conturi nu 1000 + că nu m-a ajutat nimeni și nici nu am avut nevoie.
Că tot îmi zici de activitate țin să te anunț că de 2 luni sunt în Germania și lucrez, nicidecum nu stau să belesc ariciul ca mulți alți, și laptopul mi-a rămas acasă și urmează să-mi iau altul.
Știu și eu regulile și înainte să postez aia am fost conștient că pot să iau warn și mi-am asumat. Te-am reținut eu ? Bagă acolo câte puncte vrei, 5 să fie. -


Reputatie gratis
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
anqnimus

[The King:X]



Status: Offline
(since 01-03-2022 17:32)
Joined: 19 May 2013
Posts: 3030, Topics: 91
Location: King Tower

Reputation: 83.2
Votes: 112

Post Posted: 16-03-2019, 19:48:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cand se da drumu la votare?


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
scipioaa

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 18-12-2021 07:57)
Joined: 29 Dec 2014
Posts: 10134, Topics: 1804
Location: Romania

Reputation: 1608.2
Votes: 600

Post Posted: 18-03-2019, 08:32:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

anqnimus wrote:
Cand se da drumu la votare?


Cri, cri, cri. -
Probabil nu sunt suficienți participanți. Era de așteptat.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Competitions  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Next    


The time now is 28-03-2024, 11:05:07
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x