User
Pass
2FA
 
 

Arcane Missles ignora Spell Reflection

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message1315
luchiano

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-07-2018 07:58)
Joined: 26 Jun 2010
Posts: 57, Topics: 9
Location: United Kingdom

Reputation: 94.7
Votes: 3

 
Post Posted: 27-08-2010, 19:53:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Faza asta chiar m-a surprins , si mai mult cati cred ca asa e normal , ceea ce ma face sa cred ca bugul asta e de mult si bine.
Deci am avut mage pe oficial , asa ca va explic ce am experimentat eu , si ceea ce rog pe cineva daca are acum un caracter pe blizz sa faca niste SS sa ma ajute sa dovedesc ce spun mai jos.


Deci cum am vazut eu ca functiona era cam asa :
In primul rand conteaza distanta dintre Mag si War , deci daca era la maxim range si war dadea Spell Reflection iar apoi Magul casta spell reflection , dadeai reflect la toate pentru ca magul a terminat deja de castat cand te atinge.

Daca distanta dintre voi e medie , War va da reflect la 1-2 missles , depinde cate au plecat deja de la Mag in momentul in care prima il atinge pe war.

Daca distanta e mica , war va da reflect la una.



Nu vi se pare cam aiurea faza cum merge acum , adica daca un mag vede un war ca da Spell Reflection , se opreste din castat Frostbolt/Fireball , si problem solved?


Smack the taste out of your mouth if you talk sh*t
Or hit so hard to the chin it make your back flip
And then bounce with a couple, mother****** a tussle
You never have enough muscle to stop a *** hustle.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
casperikz

[The Old God]



Status: Offline
(since 06-03-2021 18:17)
Joined: 17 Feb 2010
Posts: 2701, Topics: 303
Location: Romania

Reputation: -394.1
Votes: 100

 
Post Posted: 27-08-2010, 20:52:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

spell reflectu e greu de rezolvat .... nici la normal spells nu merge 100% .... ar fi tare dak ar putea sa se lucreze mai mult la spell reflect


Froster: Zohl unde crestinizarea ta esti?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 28-08-2010, 03:12:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E din cauza felului in care sunt calculate sansele de hit/reflect/miss/damage/etc. Pe trinity totul se calculeaza fix atunci cand s-a terminat cast time-ul (sau imediat daca e instant), astfel deja dupa prima misila lansata serverul anuleaza spell reflect-ul, asa era si la reflect/deflect flying spells, sau imunitati/absorburi castate dupa ce spellul pleaca del a atacator

Sa schimb asta ar fi MULT prea mult de munca, asta cel putin pana nu imi vine vreo idee


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
luchiano

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-07-2018 07:58)
Joined: 26 Jun 2010
Posts: 57, Topics: 9
Location: United Kingdom

Reputation: 94.7
Votes: 3

 
Post Posted: 28-08-2010, 09:46:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bine bine , dar nu se poate face cumva macar prima racheta sa fie afectata de spell reflection? pentru ca daca in momentul de fata nu este missiles nu e aftectata IN NICI UN FEL.

Dupa cum ziceam nu mi se pare corect ca atunci cand un war da Spell reflection , Magul casteaza direct missiles si dupa ce a castat , spell reflection se duce fara sa se intample nimic , deci war e clar dezavantajat.

Poza



Smack the taste out of your mouth if you talk sh*t
Or hit so hard to the chin it make your back flip
And then bounce with a couple, mother****** a tussle
You never have enough muscle to stop a *** hustle.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ThunderSS

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-11-2011 10:32)
Joined: 15 Aug 2010
Posts: 87, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 105.1
Votes: 3

 
Post Posted: 28-08-2010, 09:51:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu ti se pare corect.... pai normal ca nu ti se pare corect. Nici unui mag nu i se pare corect sa nu primeasca bonus critical strike la fiecare proc Clearcasting, sau sa dai Arcane Missle si sa nu mearga deloc (nu trage nici un missle) sau sa traga dar doar animatie si sa nu dea damage. Lasa ca fiecare are bugurile lui, a fost raportat, schocker ti-a si raspuns, o sa se repare daca este posibil si cand este posibil, nu mai plange aici e pe forum cum ca nu este corect.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
luchiano

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-07-2018 07:58)
Joined: 26 Jun 2010
Posts: 57, Topics: 9
Location: United Kingdom

Reputation: 94.7
Votes: 3

 
Post Posted: 28-08-2010, 10:20:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce argument bun ai adus amice , e tare asta cu fiecare are bugurile lui , da war are imba charge/intercept de care nu mai pot de drag cand se baguieste.

Oricum daca tie iti convine cum merge acum nu inseamna ca trebuie lasat asa.


Smack the taste out of your mouth if you talk sh*t
Or hit so hard to the chin it make your back flip
And then bounce with a couple, mother****** a tussle
You never have enough muscle to stop a *** hustle.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cizma

[Mortal Kombat FTW]



Status: Offline
(since 30-08-2014 15:49)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 1453, Topics: 73
Location: Netherealm

Reputation: 60.9
Votes: 38

 
Post Posted: 28-08-2010, 11:54:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

erm... din cate am observat daca dai reflect la un chaneling spell aka drain life.. spelul se anuleaza Dosent Matter nu cumva asha ar trebui sa mearga si reflect vs arcane missiles? ca e channel la fel ca drain life
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ThunderSS

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-11-2011 10:32)
Joined: 15 Aug 2010
Posts: 87, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 105.1
Votes: 3

 
Post Posted: 28-08-2010, 18:31:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

luchiano wrote:
Ce argument bun ai adus amice , e tare asta cu fiecare are bugurile lui , da war are imba charge/intercept de care nu mai pot de drag cand se baguieste.

Oricum daca tie iti convine cum merge acum nu inseamna ca trebuie lasat asa.


Unde ai citit ca trebuie lasat? Casca ochii si citeste exact ce am zis. Bugul a fost raportat doar ca tu ai inceput sa te plangi. Ca toata lumea, vrei, vrei, vrei fara sa gandesti o secunda. Daca e posibil o sa fie reparat si gata ce sa mai atat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
luchiano

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-07-2018 07:58)
Joined: 26 Jun 2010
Posts: 57, Topics: 9
Location: United Kingdom

Reputation: 94.7
Votes: 3

 
Post Posted: 28-08-2010, 18:47:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu , am adaugat un SS ca Shocker sa vada ca "astfel deja dupa prima misila lansata serverul anuleaza spell reflect-ul" nu se intampla , pur si simplu ignora cum am spus si in thread title.

Smack the taste out of your mouth if you talk sh*t
Or hit so hard to the chin it make your back flip
And then bounce with a couple, mother****** a tussle
You never have enough muscle to stop a *** hustle.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 16-05-2024, 16:54:09
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x