User
Pass
2FA
 
 

poezii :) sau cuvinte frumoase
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help
Author Message54087
AloNE

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-02-2017 21:23)
Joined: 13 Feb 2007
Posts: 425, Topics: 7
Location: Bucuresti

Reputation: 490.2
Votes: 13

 
Post Posted: 09-04-2007, 01:29:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da frau liber imaginatie lingvistice -
cuvinte frumoase insemnand nonrap si alte treburi -

de tzi-ash darui o floare, m-ai intzelege oare?de floarea ar fi trandafir, tzi-ai da seama k ar fi vorba despre marturii?despre confesii, despre iubiri ascunse, tainuite in suflet impietrit, de soarta napastuit?am o singura viatza...ce tzi-ash darui-o toata...de tu m-ai iubi...


si totusi cand astept caldura vorbelor minutele mise par ore si totul apasa greu in a mea visare , atunci cand sunt mai pierdut in ganduri apari tu si ma scolii din locul meu cu o dulce sarutare , eshti o dulce fantasma , ganduri mii se fac pustii ....

...dar eu sunt...doar o umbra.... a ceea ce ash putea sa fiu...daca ai asculta glasul frunzelor ce itzi shoptesc de mine...sunt pasarea phoenix care din propria_i cenusha zi di zi renashte pentru...viatza ce merge inainte...shi invatz sa cunosc lume ...lumea cu propriile mele reguli, reguli care nu se supun nici unei generatzii...sunt eu...venita din trecut...pregatindu_ma pentru viitor....dar totushi traind prezentul cu fiecare particica a fiintzei mele...

as dori sa pun pe o foaie tot ce ma doare , totusi foaia sar frange de durere , as incerca sai spun la o floare , dar totul mise ofileste in cale , sunt un fiu risipitor un fiu al dureri si plangeri , desertul e locul perfect sa ma pierd , sami desfac aripile si sal zbor in lung si larg pana ma sting , macar atunci nu voi mai fi singur ma voi amara cu demonul tacerii -


sa crezi ceti spune o stea cazatoare , sa spui cuvinte de dor numai de tine auzite , in etern incerci sa te pierzi , vrei sa uiti drumul la ea , dar unde te intorci al ei chip ai sa zaresti , sa realizezi ca nu poti sta fara ea , ai vrea sa stai sa o privesti dar ramai cu o simpla umbra ce joaca in lumina focului aprins de inima ta , vei incerca sa zambesti pana vei atipi isi o vei visa cum e langa tine sa te aline -

floarea zorilor , vino de picurami roua ta , pe ochii mei adormitii si plini de vis , adumi bucuria in suflet in inceput de zii , dami speranta unei zile cu tine , lasama sa ma pierd in ochii tai albastri , mai puri decat cerul senin invatama sa respir sa , zambesc , sarutama , si-n vis numai pot de dorul tau

si cand ma perind prin vise , cu al meu suflet gol , incerc sa ating fericirea , dar e fuge de langa mine , floarea albastra e singura care ma lasa sa simt cei placere intrun vis , durere , si necaz ea imi arata , agonie si extaza ea ma invata , dar atunci cand despre dragoste incerc sa aflu ea ma lasa ....

te simti pierdut , faci greseala dupa greseala , ganduri negre te cuprind , vrei sa pleci , dar numai intelegi cei in jur , ai pierdut orice speranta de a vedea lumina , teama ia locul increderii , versurii de dor scrii pe o pagina uda de lacrimii ... la lumina unei lumanari , si privesti in flacara ei , si o vezi pe ea , rodul iubirii si sperantei tale -

aproape majoritate sunt scrise cand vroiam sami tai venele -
- daca atunci vine inspiratia - nam cei face



Last edited by AloNE on 26-05-2007, 22:27:58; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
uSp
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 10-04-2007 07:45)
Joined: 02 Mar 2007
Posts: 141, Topics: 18
Location: Acasa la sotzia ta

Reputation: 95.9
Votes: 4

Post Posted: 09-04-2007, 07:24:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E copiata lasa-te de meserie -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ex-liq.

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 18-06-2007 21:36)
Joined: 02 Mar 2007
Posts: 2103, Topics: 68
Location: Romania

Reputation: 171.2
Votes: 4

Post Posted: 09-04-2007, 09:26:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

uSp presimt ca iei un warn , lasa-te de atatea comentariiiiiiii -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AloNE

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-02-2017 21:23)
Joined: 13 Feb 2007
Posts: 425, Topics: 7
Location: Bucuresti

Reputation: 490.2
Votes: 13

 
Post Posted: 09-04-2007, 10:02:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ok daca in mine nai incredere intreabal pe -y0y- - ups

amar e gustul veninului daruit de tine pt a imi chinui inima si gandul parfumului lasat pe bluza mea , ma infioara si ma omoara , pierdut pe o strada plina de oameni strigand ajutor , cautand amor , cutreier si incerc sa inteleg bataia inimi ascult muzica minti vartejul de imagini cemi cutreiera mintea ma ameteste , sunt orb , orb intro lume fara lumina , incetosata mie privirea , primesc caldura sunt o statuie ce umblu fara sa misc , umplu timpul ... cu un gol etern

adun lacrimi si amintiri reci , intrun pahar de cristal , si sper sa nu amutesc pe veci in chin pt al tau amor, si in tacere sami dojanesc inima pt a numai simti iubirea , sa numai cred in ochii tai , sama pierd in gol cu privirea , caci al tale buze nu vor mai mangaia durerea pe frunte uscata de ganduri reci , criminala e ploaia si bataia vantului, privita iti ucide seninatatea iti aduce inourare pe chip si uiti de ganduri ferice , spui can timp iti va trece , dar isi croieste drum catre suflet , inima hiberneaza asteapta o zvacnire , pt ati aduce dinou durere ...

nu voi asculta , nu voi auzi
cuvinte ce au sfasiat
cuvinte ce cutremurau si surzi
acum nau rost totul sa incheiat
stau si privesc , desi sunt orb
nu pot sa zambesc , tu stai te amuzi
razi de biet suflet amarat
stai pe umar cu un corb
si rostesti cuvinte fara viata
aduci moarte sufletului in jur
totul sa pierdut in ceata

lacrimi , soapte , stari de lesin , noapte si vise in suspine , imagini ce joaca , cand te trezesti , mirosul florilor ce intra pe geamul larg deschis , te pierzi in mireasma , incerci sa uiti tot ce ai visat , stiind ca incepe o zi , ce nu va fi la fel acum vei avea un alt tel , dar inima ? .. dar suspinele ? .. se vor intoarce odata cu amurgul , ce se va lasa rece , vei incerca sa vezi prin ceatza ce se lasa pe ploapele tale , tot mai greu vei reusi sa ti ochii tai cei mari si albastri deschisi , vei zari o lumina , vei intelege cai rasaritul , te vei apropia si nu vei vedea decat gol , gol infinit , vei incerca sa te intorci , si te vei pierde , vei deveni tot mai palida , si vei varsa lacrimile , ce le versi in fiecare seara , tu suflet pierdut in deserturile iubirii , si dragostei eterne , numai tu vei stii cum e sa fi ranita de cel mai frumos sentiment din toate ce exista , tu zana flori de crin , luna cea innegurata de milenii de asteptare , si speranta , crezand ca vei intalni intro buna .. zi al tau soare , si vei sfarsi cu el intro dulce imbratisare ..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
pepy

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 27-02-2014 01:30)
Joined: 01 Dec 2006
Posts: 3112, Topics: 119
Location: Galati

Reputation: 293.6
Votes: 20

Post Posted: 09-04-2007, 10:27:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alt poet -

Nu am mai vazut astea nicaieri , oare sunt facute de tine ?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 09-04-2007, 12:28:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

usp...daca te intreb de eminescu zici ca stii k a jucat la sportul studentesc....

si daca tot sunt copiate, marete poet, zi ba de unde...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AloNE

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-02-2017 21:23)
Joined: 13 Feb 2007
Posts: 425, Topics: 7
Location: Bucuresti

Reputation: 490.2
Votes: 13

 
Post Posted: 09-04-2007, 12:30:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

spunem cateva cuvinte si iti fac o poezie care sa contina cuvintele alea sau cel putin incerc -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
pepy

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 27-02-2014 01:30)
Joined: 01 Dec 2006
Posts: 3112, Topics: 119
Location: Galati

Reputation: 293.6
Votes: 20

Post Posted: 09-04-2007, 12:32:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

iubire , amor , dragoste ,suferinta , inselaciune -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AloNE

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-02-2017 21:23)
Joined: 13 Feb 2007
Posts: 425, Topics: 7
Location: Bucuresti

Reputation: 490.2
Votes: 13

 
Post Posted: 09-04-2007, 12:32:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ok diseara ai poezia -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
NkE

[Creep]



Status: Offline
(since 04-05-2008 10:41)
Joined: 20 Nov 2006
Posts: 928, Topics: 44
Location: In lumina reflectoarelor

Reputation: 127.8
Votes: 5

 
Post Posted: 09-04-2007, 14:31:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Levier wrote:
usp...daca te intreb de eminescu zici ca stii k a jucat la sportul studentesc....

si daca tot sunt copiate, marete poet, zi ba de unde...

defapt.. a jucat la otelul galati -
-

Nu am citit decat o propozitie din fiecare ca mi se imarliga limba -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
uSp
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 10-04-2007 07:45)
Joined: 02 Mar 2007
Posts: 141, Topics: 18
Location: Acasa la sotzia ta

Reputation: 95.9
Votes: 4

Post Posted: 09-04-2007, 18:19:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fa o poezie cu erotism perversiune shi fantezii.Shi te cred -
Apropo,shi eu sunt tocilar deci shtiu chestiile astea numai k nu ma prea pricep la literatura -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AloNE

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-02-2017 21:23)
Joined: 13 Feb 2007
Posts: 425, Topics: 7
Location: Bucuresti

Reputation: 490.2
Votes: 13

 
Post Posted: 09-04-2007, 19:42:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

iubire , amor , dragoste ,suferinta , inselaciune

credeam in tine dulce amagire
priveam spre tine dulce iubire
si acum ma mai infior de dor
imi aduc aminte de prima noapte de amor
de dragoste impartasita doar de unul
de zile ce veneau plina de suferinta
cum te sarutam din privire
cum te iubeam ca nebunul
cum faceam lucruri fara stiinta
zile imi treceau greu fara tine
se rupeau partii din mine
a venit si vremea despartiri
atunci cand ochi tai citeam inselaciune
cand buzele tale numai erau capsune
erau reci precum marmura
acum ma invalesc cu patura
patura timpului , vindecatorul trupului si minti

pas cu pas tot mai imi doresc
dinou sa te zaresc
zi de zi privesc pe geam
asa trec zilele si doar te pandesc
si inebunesc

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
uSp
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 10-04-2007 07:45)
Joined: 02 Mar 2007
Posts: 141, Topics: 18
Location: Acasa la sotzia ta

Reputation: 95.9
Votes: 4

Post Posted: 09-04-2007, 19:45:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

And where's my poem man?Vreau sa il dau unei mame -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AloNE

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-02-2017 21:23)
Joined: 13 Feb 2007
Posts: 425, Topics: 7
Location: Bucuresti

Reputation: 490.2
Votes: 13

 
Post Posted: 09-04-2007, 19:48:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eshti obsedat sexual ?

creca imi iau primu warn din cauza ta cat de curand

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
uSp
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 10-04-2007 07:45)
Joined: 02 Mar 2007
Posts: 141, Topics: 18
Location: Acasa la sotzia ta

Reputation: 95.9
Votes: 4

Post Posted: 09-04-2007, 19:51:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Man atunci fa-mi o poezie care sa faca orice fata sa se topeasca dupa mine shi tziash fi f recunoscator -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help  
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next    


The time now is 29-04-2024, 00:53:35
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x