User
Pass
2FA
 
 

Anti AFK Bot
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian

Ban pentru cei cu Anti AFK Bot?
Da
56%
 56%  [ 50 ]
Nu
43%
 43%  [ 38 ]
Total Votes : 88

Author Message7233
Pass

[Сов]



Status: Offline
(since 13-07-2014 17:37)
Joined: 30 Sep 2010
Posts: 382, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 89.8
Votes: 19

 
Post Posted: 23-11-2010, 14:20:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nimah acuma ban ninja ban afk sunteti incredetibili...contra
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MorphinG

[Maniac]



Status: Offline
(since 21-05-2022 22:47)
Joined: 24 Dec 2009
Posts: 1120, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 335.1
Votes: 92

 
Post Posted: 23-11-2010, 15:57:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ Stig : Daca as merge cu inca 2 insi sa dau report la toata lumea, m-as trezi cu bg-ul pierdut. Si cand te gandesti, tot aia e, nu?
Nu toata lumea foloseste addon-ul ala, unii se plimba in stealth pur si simplu, si n-au cum sa primeasca kick.


Dar cel mai trist e ca, daca vine vorba de pve (ninja), numai durere si lacrimi vad, cand e acelasi drac ca si in pvp. Nu te imbraci din cauza unor amarati.


Sugestia mea : dai un anunt, vine gm-ul si da kick. El nu pierde decat cateva secunde, ca de restul se ocupa playerii. Nu de alta, dar s-ar mai echilibra putin lucrurile in bg-uri.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xh3lar

[Mentaly Stable]



Status: Offline
(since 01-11-2014 21:27)
Joined: 24 Aug 2007
Posts: 2062, Topics: 14
Location: Galati

Reputation: 60.3
Votes: 27

 
Post Posted: 23-11-2010, 16:02:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Afk-ul poate fi de mai multe tipuri , poate s-a dus sa deschida usa , poate vorbeste la telefon , poate e afk 3 minute si a dat drumu la un auto bot . Gm-ul nu are timp sa stea 3 minute dupa playeri ca nu's ei in stare sa dea report afk.


Vorbeam cu Shocker acum cateva saptamani de ceva automatizat pentru depistarea celor AFK , mai vedem.In niciun caz ban sau sa stea gm-i sa urmareasca bg-urile.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MorphinG

[Maniac]



Status: Offline
(since 21-05-2022 22:47)
Joined: 24 Dec 2009
Posts: 1120, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 335.1
Votes: 92

 
Post Posted: 23-11-2010, 16:05:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dar stam noi 3 minute, nu stati voi.

In fine, that's good news. -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
earthshaker

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-02-2014 06:07)
Joined: 05 Jul 2010
Posts: 95, Topics: 20
Location: Tg Ocna

Reputation: 64.2
Votes: 6

 
Post Posted: 28-11-2010, 05:19:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

lol voi nu stiti sa dati report afk, nici macar nu stiti ce face si veniti sa va plangeti pe forum sa faca gm-ii treaba in locul vostru ca nu sunteti in stare >_>
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MorphinG

[Maniac]



Status: Offline
(since 21-05-2022 22:47)
Joined: 24 Dec 2009
Posts: 1120, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 335.1
Votes: 92

 
Post Posted: 28-11-2010, 11:10:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Esti paralel, chiar nu era nevoie sa-ti dai cu parerea. Nu ma mira faptul ca joci la hoarda ..

Dar totusi ca sa-ti explic putin o chestie :

In timp ce voi duceti steagu in wsg, noi stam sa alergam dupa afk in raiduri de 3 sa dam report la jumate din raid (ca atatia avem de obicei), si apoi constatam ca aveti deja 2 flaguri duse. Ia zi, ai mai da tu report dupaia ? Gtfo noob.

Nu degeaba a zis Xlr ca vor sa introduca o chestie automatizata pentru asta, ca sa nu stam noi (si nici gm-ii) ca sa alerge dupa toti amaratii.

Got it? STIM sa dam report, dar nu-mi permit personal, sa pierd un bg in timp ce dau report. Mai bine nu dau report si imi incerc sansa.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drik

[Debil]



Status: Offline
(since 26-01-2024 20:57)
Joined: 08 May 2010
Posts: 3338, Topics: 181
Location: Romania

Reputation: 1285.6
Votes: 166

       
Post Posted: 28-11-2010, 11:35:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ca ce sa le dea ban SurpriseSurprise poate are o problema si a plecat de la pc si cand vine ce sa vada ca a loat ban pe motiv de afk .Le dai Report Afk si gta..

Dacã ataci replica unui prost, riști sã te trezești cu tot prostul în discuție
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Bill

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-09-2011 21:56)
Joined: 05 Feb 2010
Posts: 120, Topics: 13
Location: Azerbaijan

Reputation: 186.4
Votes: 5

 
Post Posted: 28-11-2010, 11:50:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stigmata wrote:
pot sa se plimbe in cerc si sa cante macarena .

si sa cante manele!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 28-11-2010, 12:11:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MorphinG wrote:
Esti paralel, chiar nu era nevoie sa-ti dai cu parerea. Nu ma mira faptul ca joci la hoarda ..

Dar totusi ca sa-ti explic putin o chestie :

In timp ce voi duceti steagu in wsg, noi stam sa alergam dupa afk in raiduri de 3 sa dam report la jumate din raid (ca atatia avem de obicei), si apoi constatam ca aveti deja 2 flaguri duse. Ia zi, ai mai da tu report dupaia ? Gtfo noob.

Nu degeaba a zis Xlr ca vor sa introduca o chestie automatizata pentru asta, ca sa nu stam noi (si nici gm-ii) ca sa alerge dupa toti amaratii.

Got it? STIM sa dam report, dar nu-mi permit personal, sa pierd un bg in timp ce dau report. Mai bine nu dau report si imi incerc sansa.

dar nu tre sa stati sa alergati dupa ei, ii vedeti pe map daca inca sunt in baza dupa ce incepe bgul. le dati report afk si daca intr-un minut nu intra in combat sunt dati afara.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
casperikz

[The Old God]



Status: Offline
(since 06-03-2021 18:17)
Joined: 17 Feb 2010
Posts: 2701, Topics: 303
Location: Romania

Reputation: -394.1
Votes: 100

 
Post Posted: 28-11-2010, 12:31:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mah astia care nu stiu ce face afk bot... hacku asta poate fi vazut si de la o mie de metrii - la fiecare 3-4 sec face un pas inainte - cum pnm sa fie plecat la usa sau mai stiu eu ce ar putea face? ... dak ar fi fost asa nu s mai miscau deloc ...

topicu asta e anti AFk bot ... nu anti afk (si atat). astia care au afk bot fac cate un pas inainte -

si faza cu report afk .... poti striga ca disperatu REPORT AFK <nume player> ca ii doare pe restu fix in cot ... daca s'ar putea implementa ceva impotriva lor ar fi frumos... dar nu mai comentati aiurea cu dati'le report afk



Froster: Zohl unde crestinizarea ta esti?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nrultimate

[your master]



Status: Offline
(since 23-07-2023 17:07)
Joined: 02 Nov 2010
Posts: 1033, Topics: 162
Location: Where the sun shine only if you pay him

Reputation: 357.6
Votes: 23

   
Post Posted: 28-11-2010, 13:22:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ma daca ar fi unu de maxim 3,5k gs sa fie AFK nu as zice nimic ca oricum ei nu ajuta mai deloc, dar pe astia peste 5k gs cand ii vad AFK chiar le-as da un ban sa se invetze minte ca de ei conteaza pana la urma BG-ul. Hai sa zicem 2 min maxim AFK in bg dar ce naibi faci mai mult timp afk ??? faci sex ??? te c**i ??? atunci numai intri la bg pana nu iti rezolvi treaba si gata.

VEKU
Joker of Jokes. Ace of Games. Warrior of Chaos.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
failedd

[nicu gheara]



Status: Offline
(since 04-12-2012 13:04)
Joined: 05 Feb 2010
Posts: 266, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 2.3
Votes: 14

 
Post Posted: 28-11-2010, 13:30:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MorphinG wrote:
Esti paralel, chiar nu era nevoie sa-ti dai cu parerea. Nu ma mira faptul ca joci la hoarda ..

Dar totusi ca sa-ti explic putin o chestie :

In timp ce voi duceti steagu in wsg, noi stam sa alergam dupa afk in raiduri de 3 sa dam report la jumate din raid (ca atatia avem de obicei), si apoi constatam ca aveti deja 2 flaguri duse. Ia zi, ai mai da tu report dupaia ? Gtfo noob.

Nu degeaba a zis Xlr ca vor sa introduca o chestie automatizata pentru asta, ca sa nu stam noi (si nici gm-ii) ca sa alerge dupa toti amaratii.

Got it? STIM sa dam report, dar nu-mi permit personal, sa pierd un bg in timp ce dau report. Mai bine nu dau report si imi incerc sansa.

nu mai bine iti faci tu premade si gata?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MorphinG

[Maniac]



Status: Offline
(since 21-05-2022 22:47)
Joined: 24 Dec 2009
Posts: 1120, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 335.1
Votes: 92

 
Post Posted: 30-11-2010, 01:18:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

failedd wrote:
MorphinG wrote:
Esti paralel, chiar nu era nevoie sa-ti dai cu parerea. Nu ma mira faptul ca joci la hoarda ..

Dar totusi ca sa-ti explic putin o chestie :

In timp ce voi duceti steagu in wsg, noi stam sa alergam dupa afk in raiduri de 3 sa dam report la jumate din raid (ca atatia avem de obicei), si apoi constatam ca aveti deja 2 flaguri duse. Ia zi, ai mai da tu report dupaia ? Gtfo noob.

Nu degeaba a zis Xlr ca vor sa introduca o chestie automatizata pentru asta, ca sa nu stam noi (si nici gm-ii) ca sa alerge dupa toti amaratii.

Got it? STIM sa dam report, dar nu-mi permit personal, sa pierd un bg in timp ce dau report. Mai bine nu dau report si imi incerc sansa.

nu mai bine iti faci tu premade si gata?


Dar nu e nevoie de premade. Cu putin suport poti domina orice bg. Problema e ca n-ai .. una dintre cauze fiind asta.

@ casperikz : In primul rand nu cred ca a inteles nimeni nimic din ce ai scris acolo ca sa pot sa-ti raspund. Deh, etapa asta "cool". Banuiesc ca voiai sa zici ca noi suntem cretini si confundam afk bot cu /afk. Eu chiar am vazut druid in mijlocul hartii, in stealth, facand cate un pas. Cat despre comentatul aiurea, m-am uitat la voturile tale de disrespect. Interesante...

@sunday : Problema e ca nu stau de la inceput afk.

Ma rog, ce vreau eu sa explic e ca : duma cu "report afk si gata." e fumata. Pe oficial e cu totul alta mentalitate, alti oameni. Acolo merge, aici ... c'mon.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
casperikz

[The Old God]



Status: Offline
(since 06-03-2021 18:17)
Joined: 17 Feb 2010
Posts: 2701, Topics: 303
Location: Romania

Reputation: -394.1
Votes: 100

 
Post Posted: 30-11-2010, 10:00:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@MorphinG ... inseamna ca nu ai citit posturile de mai sus -


Froster: Zohl unde crestinizarea ta esti?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bugghy

[The Pedobear]



Status: Offline
(since 22-11-2019 18:38)
Joined: 18 Aug 2010
Posts: 2025, Topics: 156
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 72
Votes: 26

   
Post Posted: 05-12-2010, 14:10:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ftw.MiracLe wrote:
Thinking eu nu joc pe serverul vostru dar imi place forumul, dar nu imi plac propunerile voastre ... voi vreti sistem anti-ninja/anti-afk/anti-lag/anti orice ...

in mare parte is deacord...prea multe chestii "anti"...dar ii chiar enervant cand mergi in bg si te chinui cu playeri de 3-4k gs in timp ce aia de 5-6k gs stau si freaca menta..chiar cu un priest(discipline 5.4k gs) am vorbit care se dadea mare ca face afk in bg si ii place..dupa ce l-am rugat sa vina si el am dat report afk..am spamat ca un idiot tot nu o iesit...si nu o luat nici buffu ala sa primeasca kick de nu intra in combat.
legat de ninja...sigur nu iti place cand mergi in raid icc si dupa ce omori bossu iti pica un item foarte bun care ii destinat pt clasa ta si vezi ca un hunter(ex.) ti-l fura...si aici am patit si nu s-au luat nicio masura.....voa 10 inainte sa incepem toravon un hunter(nimrod) o dat first hit la boss si chiar inainte sa moara o iesit din raid..no loot dar am primit cd toti.Mai sunt si playeri care nu au noroc sa intre in guilde care pot face icc(The QQ givers,Dystroia,Onyxia gave us head,etc)




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by cobrel, 04 January 2011 01:18



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 29-04-2024, 15:13:36
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x