User
Pass
2FA
 
 

[REJECTED] Buguri la fire mage

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message1085
tavvy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-09-2011 18:58)
Joined: 01 Nov 2010
Posts: 22, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 47.3
Votes: 2

 
Post Posted: 14-12-2010, 10:37:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci pe 3.3.5 datorita Glyph of Fireball (Fireball nu mai da damage over time, dar se casteaza cu 0.5 sec mai repede), damageul pe fire spec ar trebuii sa fie mai mare decat pe arcane. Acum, acest lucru nu se intampla din mai multe motive:
1. Living Bomb (The target becomes a Living Bomb, taking 1600 Fire damage over 12 sec. After 12 sec, the target explodes dealing 400 Fire damage to up to 3 enemies within 10 yards.): explozia de final, nu genereaza Hot Streak (Any time you score 2 non-periodic critical strikes in a row with your Fireball, Frostfire Bolt, Scorch, Living Bomb, or Fire Blast spells, you have a 100% chance the next Pyroblast spell cast within 10 sec will be instant cast), asa cum ar fi normal.
2. Glyph of Living Bomb (The periodic damage from Living Bomb, can now be critical strikes): bun, asta merge doar pana la un punct. Da criticaluri cu damageul periodic, dar acestea nu afecteaza Ignite (Your critical strikes from Fire damage spells cause the target to burn for an additional 40% of your spell`s damage over 4 sec) unde ar trebuii sa se stackeze in acest fel tinand Ignite cat mai mult up pe target si marind periodic damageul creat de acesta. Plus ca te ajuta mult sa tii Ignite aproape tot timpul pe target, pentru ca nu dai tot timpul crit cu fireball.

Daca se pot rezolva acestea 2 o sa mai adaug cateva probleme.
Multumesc mult.



Last edited by tavvy on 14-12-2010, 12:19:15; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ypsya

[No warn No worries]



Status: Offline
(since 13-12-2015 00:20)
Joined: 19 Nov 2010
Posts: 354, Topics: 30
Location: Bucale

Reputation: 173.5
Votes: 22

   
Post Posted: 14-12-2010, 11:07:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tavvy wrote:
Deci pe 3.3.5 datorita Glyph of Fireball (Fireball nu mai da damage over time, dar se casteaza cu 5 sec mai repede), damageul pe fire spec ar trebuii sa fie mai mare decat pe arcane. Acum, acest lucru nu se intampla din mai multe motive:
1. Living Bomb (The target becomes a Living Bomb, taking 1600 Fire damage over 12 sec. After 12 sec, the target explodes dealing 400 Fire damage to up to 3 enemies within 10 yards.): explozia de final, nu genereaza Hot Streak (Any time you score 2 non-periodic critical strikes in a row with your Fireball, Frostfire Bolt, Scorch, Pyroblast, or Fire Blast spells, you have a 100% chance the next Pyroblast spell cast within 10 sec will be instant cast), asa cum ar fi normal.
2. Glyph of Living Bomb (The periodic damage from Living Bomb, can now be critical strikes): bun, asta merge doar pana la un punct. Da criticaluri cu damageul periodic, dar acestea nu afecteaza Ignite (Your critical strikes from Fire damage spells cause the target to burn for an additional 40% of your spell`s damage over 4 sec) unde ar trebuii sa se stackeze in acest fel tinand Ignite cat mai mult up pe target si marind periodic damageul creat de acesta. Plus ca te ajuta mult sa tii Ignite aproape tot timpul pe target, pentru ca nu dai tot timpul crit cu fireball.

Daca se pot rezolva acestea 2 o sa mai adaug cateva probleme.
Multumesc mult.

Cu placere (no offence, sunt doar politicos), dar n-ai idee despre ce ai scris acolo. Daca te-ai apucat de WoW direct pe 3.3.5a, te inteleg, daca nu, ar fi trebuit sa stii ca pe patch-urile anterioare, Living Bomb -ul cauza :
- Combustion consumption
- Ignite trigger
- Hot Streak
Exista Release notes , unde scrie clar ca "Patch 3.3.5a is a bug fix patch", care a reluat in calcul bugurile din patchurile precedente, altfel mentionate deja mai sus.
Living Bomb este un spell care cauzeaza PERIODIC damage, chiar si "orgasmul" de final, acea explozie pe care ai amintit-o, este si ea PERIODIC hit. Si oricum scrie clar ca "Any time you score 2 non-periodic critical strikes in a row with your FIREBALL, FROSTFIRE BOLT, SCORCH, PYROBLAST, or FIRE BLAST spells, you have a 100% chance the next Pyroblast spell cast within 10 sec will be instant cast", unde nu vad nicaieri sa apara si Living Bomb-ul.
Slava Domnului ca nu ai tinut cont de Regulile sectiunii "Bug report", in care se gaseste foarte bine marcata fraza Nu postezi 100 de buguri in acelasi topic. Fiecare topic e pentru UN SINGUR BUG (exceptie fac cazurile cand e vorba de buguri foarte asemanatoare, precum proc-ul la diverse iteme asemanatoare) si nu ai postat de doua ori, doua "buguri" diferite.
In plus
tavvy wrote:
...Fireball nu mai da damage over time, dar se casteaza cu 5 sec mai repede
aici e vorba de 0.5 secunde, nu 5.[i]




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tavvy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-09-2011 18:58)
Joined: 01 Nov 2010
Posts: 22, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 47.3
Votes: 2

 
Post Posted: 14-12-2010, 12:18:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ypsya wrote:
Cu placere (no offence, sunt doar politicos), dar n-ai idee despre ce ai scris acolo. Daca te-ai apucat de WoW direct pe 3.3.5a, te inteleg, daca nu, ar fi trebuit sa stii ca pe patch-urile anterioare, Living Bomb -ul cauza :
- Combustion consumption
- Ignite trigger
- Hot Streak
Exista Release notes , unde scrie clar ca "Patch 3.3.5a is a bug fix patch", care a reluat in calcul bugurile din patchurile precedente, altfel mentionate deja mai sus.
Living Bomb este un spell care cauzeaza PERIODIC damage, chiar si "orgasmul" de final, acea explozie pe care ai amintit-o, este si ea PERIODIC hit. Si oricum scrie clar ca "Any time you score 2 non-periodic critical strikes in a row with your FIREBALL, FROSTFIRE BOLT, SCORCH, PYROBLAST, or FIRE BLAST spells, you have a 100% chance the next Pyroblast spell cast within 10 sec will be instant cast", unde nu vad nicaieri sa apara si Living Bomb-ul.
Slava Domnului ca nu ai tinut cont de Regulile sectiunii "Bug report", in care se gaseste foarte bine marcata fraza Nu postezi 100 de buguri in acelasi topic. Fiecare topic e pentru UN SINGUR BUG (exceptie fac cazurile cand e vorba de buguri foarte asemanatoare, precum proc-ul la diverse iteme asemanatoare) si nu ai postat de doua ori, doua "buguri" diferite.
In plus
tavvy wrote:
...Fireball nu mai da damage over time, dar se casteaza cu 5 sec mai repede
aici e vorba de 0.5 secunde, nu 5.[i]


cu placere (no offence, sunt doar politicos), dar tu chiar nu ai idee despre ce vorbesti.

1. eu am scris 3.3.5 nu 3.3.5a.
2. eu vorbesc despre 3.3.5, nu despre ce e acum (informatii pe care tu le ie de pe wowhead), fiindca pur si simplu habar nu ai despre magul pe 3.3.5. pe wowhead vezi ca informatiile sunt la zii cu patchul de pe blizz, asa ca simplu... habar nu ai ce inseamna mag pe 3.3.5.
3. fati repede un mag pe freakz, si fa lvl 10, uitete la Hot Streak si vezi ca scrie acolo Any time you score 2 non-periodic critical strikes in a row with your FIREBALL, FROSTFIRE BOLT, SCORCH, LIVING BOMB or FIRE BLAST spells, you have a 100% chance the next Pyroblast spell cast within 10 sec will be instant cast.
4. Am tinut cont de reguli, pentru ca nu am postat si alte probleme, dar astea 2 pe care le-am postat au stransa legatura una cu alta, dar daca e o problema foarte grava mai fac un topic.
5.
ypsya wrote:
Cu placere (no offence, sunt doar politicos), dar n-ai idee despre ce ai scris acolo. Daca te-ai apucat de WoW direct pe 3.3.5a, te inteleg, daca nu, ar fi trebuit sa stii ca pe patch-urile anterioare, Living Bomb -ul cauza :
- Combustion consumption
- Ignite trigger
- Hot Streak

exact asta am zis si eu, da nu cred ca ai citit.

iar despre chestia cu 0.5 si nu 5 am gresit eu, da rectific.

oricum mi-ai aratat 2 greseli in postul meu, asa ca e bine ca ai postat, in schimb data viitoare vorbeste cand ai un temei si experienta, nu doar ca sa facem posturi.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
moonshadow

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-11-2011 20:20)
Joined: 30 Sep 2010
Posts: 404, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 89
Votes: 7

Post Posted: 14-12-2010, 13:53:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

explozia de la final la living bomb nu e periodic hit.


e bomba gen unstable affliction, doar ca explodeaza asi atunci cand termina efectul nu numai cand primeste dispell.


criturile periodice de la damage over time din living bomb nu cauzeaza hot streak. si nici nu ar trebui, pt ca sunt perioadice.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 14-12-2010, 15:09:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

http://forum.wow-freakz.com/HOW-WHAT-TO-POST-BUG-REPORT-t36934.html

FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 14 December 2010 13:09



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 27-09-2024, 00:44:56
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x