User
Pass
2FA
 
 

PVE players
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message28792
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 01-01-2011, 12:49:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am zis sa fac topicul asta ca sa avem si noi pve-istii unde discuta.
in principiu punem aici pareri despre oamenii cu care am facut instante, cei mai buni raid leaderi/guild masteri, best dps-ers pana dar si despre cei mai slabi jucatori, care nu au habar sa apese 2 butoane, sau oameni care v-au ninjat, sa stim sa ne ferim de ei.
chiar daca a postat cineva la topicul cu pvp players ca ar fi o idee proasta un topic de genul asta deoarece o sa existe pareri subiective, macar sa vedem si noi care cum stie cu ce se mananca pve-ul.

as ruga un moderator sa faca topicul sticky.
le: mersi zohllboss

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hej
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-07-2011 15:28)
Joined: 03 Nov 2010
Posts: 508, Topics: 15
Location: Sunset BLVD

Reputation: 46.4
Votes: 21

Post Posted: 01-01-2011, 15:35:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Imi place sa vad ca unii mai au treaba cu PvE-ul, nu toti idiotii "pve sucks, tre' sa dai doar in niste mobi". Cel mai bun tank de la horde este Pacified (imo), iar dps ofc melee-ers w/ roflmourne. Despre ninja n-ai ce sa le faci, sunt o scursura a societatii, eu zic ca ne-ar trebui oameni cu initiativa sa mai creeze cate un guild sa se mai imbrace si jucatorii cu gear mai slabut (3-4k GS) si nu in ultimul rand sa nu mai fim idioti si sa punem pe primul plan gearscore. Scuzati eventualele greseli literare sau gramaticale. La multi ani.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
twixcristy

[Mihãiþã Boss.]



Status: Offline
(since 14-04-2020 21:27)
Joined: 02 Feb 2010
Posts: 221, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 475.7
Votes: 12

Post Posted: 01-01-2011, 16:54:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
eu zic ca ne-ar trebui oameni cu initiativa sa mai creeze cate un guild sa se mai imbrace si jucatorii cu gear mai slabut (3-4k GS)

Da,si dupa ce se vad cu gearul facut dau leave guild :-s.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 01-01-2011, 19:40:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

twixcristy wrote:
Quote:
eu zic ca ne-ar trebui oameni cu initiativa sa mai creeze cate un guild sa se mai imbrace si jucatorii cu gear mai slabut (3-4k GS)

Da,si dupa ce se vad cu gearul facut dau leave guild :-s.

ai absoluta dreptate. daca ei cand se vad cu gear pleaca, adica fiecare joaca pentru el, de ce ar fi cineva sa isi bata capul pentru cei low gear?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alexander0810

[VIGILO CONFIDO]



Status: Offline
(since 08-03-2024 13:58)
Joined: 13 Mar 2010
Posts: 12665, Topics: 267
Location: Romania

Reputation: 2269
Votes: 151

 
Post Posted: 01-01-2011, 21:44:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hai sa postez intr-un spirit bun:

Tanks din ce am vazut best ar fii Pacified si Irix. And some good dpsers, welll, explorer ,Alma, saw , this retarded hunter si in rest nu am vazut mai rasariti pe la alianta, adica da, scot dps, dar daca iai pune in fata cu un boss blizzlike nu stiu cum ar fii. Healer COBREL SE STIE.

Have fun every1 -.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cobrel

[Uitatul]



Status: Offline
(since 10-05-2019 21:41)
Joined: 06 Apr 2010
Posts: 3551, Topics: 214
Location: Romania

Reputation: 279
Votes: 54

 
Post Posted: 02-01-2011, 00:51:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ma acum faza cu leave guild dupa ce faci gear nu ai cum sa o previi, chiar daca par sa fie cei mai de treaba oameni. Mai demult a venit o guilda intreaga de pe un alt server din Romanica, eu auzisem de guilda lor ca era buna si ca se tineau de treaba. Le-am dat gold / iteme / sockete / orice am avut si dupa o saptamana, maxim doua s-au dus inapoi. Imi place sa ajut in general si nu am asteptat niciodata nimic inapoi, dar te simti nasol in cazurile astea.

Cat despre best tank/healer/dps nu pot spune nimic pentru ca, conteaza foarte mult componenta raidului. Este un patch in care toti bosii au AOE damage foarte mare si poti spune ca druizii / shamanii ar fi "avantajati" la heal. DPS-ul conteaza foarte mult de componenta raidului, un warlock ajuta foarte mult spell casterii pe cand un shaman enhancement ajuta melee dps-ul. Exemplele pot continua.

Oricum, oamenii care mi-au placut mie sunt

Irix, Coma, Pacified - tank
Bybo, Rtq, Scary - healer
Explorer ( nerfthatmageplstnx ), Adrenalyn, Juelz, Atrocity, etc etc - dps

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Iinsanesmart

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-01-2011 15:06)
Joined: 15 Oct 2010
Posts: 44, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 75
Votes: 2

Post Posted: 02-01-2011, 10:14:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din punctul meu de vedere la alianta sunt destui playeri ca stiu sa joace si care isi cunosc clasa in domeniul asta al PVE-ului. Pot sa stau sa-i enumar pe toti cateva ore bune, dar am sa fac o selectie in mare, daca omit pe cineva care ma cunoaste sper sa nu se supere. In mare tank-i ar fi cam asa: Sunsorrow, cel mai bun tank care il cunosc, March, tankeaza foarte bine dar in unele situatii nu il lasa calculatorul sa faca mai multe, Kenmax, iarasi, druid la origine, are un HP nemaivazut, aproape 100k cu toate buff-urile in icc25 indiferent de dificultate, doar cu o trinketa de hp, daca isi mai ia una face 104, incredibil. DPS-i cam urmatorii: Egon, Zeratulina, Dyzy, Janosvitez, Supernany, Shamycow, Hanta, si multi altii, repet nu stau sa numar, iarasi ca HEALERI sunt putini, care stiu cu adevarat ce sa faca: Eu, bineinteles }{ , Consuelo, Teresa, Bybo, Spread, din nou in unele situatii nu il lasa calculatorul pentru mai mult, Tashaa, Rtq, si multi multi altii.

PS: Sper sa nu se supere cineva daca i-am omis, nu pot sa ii scriu pe toti, dar important este ca stiti ce puteti.

PS2: Nu am precizat nici un membru de la horde pentru ca nu joc acolo, nu cunosc pe nimeni.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nrultimate

[your master]



Status: Offline
(since 23-07-2023 17:07)
Joined: 02 Nov 2010
Posts: 1033, Topics: 162
Location: Where the sun shine only if you pay him

Reputation: 357.6
Votes: 23

   
Post Posted: 02-01-2011, 11:17:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu incerc sa fac un guild calumea. Am incercat sa le zic alor mei sa isi ia si iteme heal / def (anumite clase) ca sa ne putem ajuta mai mult. Fac in fiecare zi raiduri si se trezesc intarziati "hai sa facem raiduri" , "voi nu faceti nimic cu guilda" etc. Nu am cu cine. Iar din pct de vedere al altor guilde toate sunt slabe pt ca guildele nu sunt facute de 1 player si de mai multi iar in g-raids "se ninjeaza" ca aceia cu rank in guild sa devina cei mai buni, si restu itemelor ce raman se dau si la "amarati".

In rest de playeri nu am ce comenta (in PVE), in afara de noobi care dau leave dupa ce se salveaza desi nu s-a facut ninja. Si nu inteleg iar in PVE scot dmg cel mai bun cu locku dar dps sau aproape pe ultimele locuri. Defapt cam pe toate charele. La dmg facut sunt in top 3 iar la dps sunt printre ultimii si nu inteleg chestia asta


VEKU
Joker of Jokes. Ace of Games. Warrior of Chaos.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 02-01-2011, 11:42:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nrultimate wrote:
Eu incerc sa fac un guild calumea. Am incercat sa le zic alor mei sa isi ia si iteme heal / def (anumite clase) ca sa ne putem ajuta mai mult. Fac in fiecare zi raiduri si se trezesc intarziati "hai sa facem raiduri" , "voi nu faceti nimic cu guilda" etc. Nu am cu cine. Iar din pct de vedere al altor guilde toate sunt slabe pt ca guildele nu sunt facute de 1 player si de mai multi iar in g-raids "se ninjeaza" ca aceia cu rank in guild sa devina cei mai buni, si restu itemelor ce raman se dau si la "amarati".

In rest de playeri nu am ce comenta (in PVE), in afara de noobi care dau leave dupa ce se salveaza desi nu s-a facut ninja. Si nu inteleg iar in PVE scot dmg cel mai bun cu locku dar dps sau aproape pe ultimele locuri. Defapt cam pe toate charele. La dmg facut sunt in top 3 iar la dps sunt printre ultimii si nu inteleg chestia asta

nu stiu ce pve ai facut tu, dar eu iti zic ca nu peste tot e asa


si in plus, am facut topicul asta ca sa vorbim de jucatori in sine, nu in general. adica daca zici ca pve-ul e plin de noobi care dau leave raid, sau ninjalai, pai nominalizeaza-i sa stim sa ne ferim de ei.


asa, si revenind,
in atata timp de jucat pe server, mi-e greu acum sa numesc niste jucatori buni, dar o sa incerc

ca tank mi-a placut de Hudinyy, chiar daca saracu avea 512mb de ram, era fun cand faceam HoR hc si el avea 23k HP nebufat.
acum in momentul de fata Selian vad ca se descurca destul de bine. ah si mai era Gonzales cand juca, avea felul lui aparte si in plus, scotea 10k dps la festergut =)
ca dps o sa ii iau pe clase, ca-s mai multi.
la mage - Guffylici si Abiz, ma rog nu e mare greutate sa joci mage fire, pana la urma asta e clasa.
dk - Gntz
huntard - Outerlimits si Puscasmarin si il pun si pe Jert ca am fost odata cu el cu globalul si rupea norma.
shaman - Betivnotoriu ca elemental, enha nu prea am vazut.
priest - e Lightless care se descurca destul de bine
druid - feral nu prea am vazut, moonkin ar fi Mooncrush si Cobrel ofc
paladin - Elusion fara indoiala, pacat ca nu mai joaca
Warrior - Doruwr, Pav
warlock - hmm, era kamikaze, acum nu prea mai e nimeni
rogue - tzluz, frigider.

iar ca healeri, cam greu. nu ma pun pe mine ca si-asa zice lumea ca ma ajuta gear-ul ( desi ies pe primu loc cu aproape dublu fata de urmatorul)
ar mai fi Tashaa, Wowo, Wolframwow imi placea cum dadea, dar a zis si cobrel, e mai mult situational, adica unele clase sunt mai avantajat decat altele in diverse encounteruri. De-aia o sa pun ca pala holy pe Ederutza si Cesar, chiar daca nu ies in top, stiu sa mai arunce un hand, o chestie o nebunie.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
shamycow
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-06-2013 19:53)
Joined: 12 Feb 2010
Posts: 958, Topics: 91
Location: Romania

Reputation: 51.2
Votes: 43

 
Post Posted: 02-01-2011, 14:06:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hmm deja am o vechime cam mare pe server -)108 days played ....am jucat si la hoarda si la alianta
tank:sunsorrow ofc,skilz cu druidu mama ce vremuri:O
healeri:cobrel cand era copac la hoarda.vulpoaica ,consuelo,spread,valandu la inceput acuma joaca mai mult enha/ele.iinsanesmart,tasha:*
dps :cam toti care au trecut prin realness au stiut sa dea dps bun...incepand cu napolactdk ,valandu,adrenalyn,xtreamer pe rogue,supernany,drekyl si multi altii....
acuma un raid bun depinde si de ce oameni ai in raidu ala....
si in ultimu rand sa nu uit de cel mai mare tarfet din wow aka wildshock -
p.s kos-te astept la alianta



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
blader

[Madness?]



Status: Offline
(since 05-01-2016 15:32)
Joined: 31 Jan 2007
Posts: 3476, Topics: 83
Location: Berna

Reputation: 468.4
Votes: 44

Post Posted: 02-01-2011, 14:32:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu cu ale mele aproape 11 luni, am avut ocazia sa joc la hoarda si la alianta, desi n-am fost raid maniac mereu. Anyway, cateva nominalizari aleatorii, dat fiind ca e imposibil sa-i stii pe toti:

Tank: Skilz$3f, Irix, Coma, Shieldwall aka Hanta
Healeri: Wildshock, Bybo, Valandu, Cobrel, Madalina
DPS: Arkin pe feral, Cobrel pe boomkin, Saw, Jert si Hanta cu hunteru', Explorer zis buruiana mage, Sunsorrow retri pala, Zeratu la feminin si Shadowpierce pe rogue, Valandu warlock aka Atrocity, Adrenalyn etc.
Mentiune speciala: Alma ªefmaster pe minim 4 clase (spriest, boomkin, fire mage, ele shaman), cel putin alea pe care le-am retinut eu.



Dereglat, ca un ceas antic.
Exile the Ninja wrote:
In2ition , esti un carnat afumat. Ada' slanina aici si o felie de pita, te mananc ba.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
oMSQo

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 22-04-2024 18:54)
Joined: 01 Feb 2010
Posts: 1512, Topics: 218
Location: Map

Reputation: 113.2
Votes: 92

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-01-2011, 14:17:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-Tank-
Warrior: Endofwrold
Death Knight: Knivez
-DPS-
Shadowpierce, Zeratulina , Cobrel [Boom] la warlock nam competitie - Lullu Scorpy Hanta Jert
-Healer-
Bybo Moonsiea
Si cam atat asta e doar la ally ca numa acolo am jucat

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Warcraft_Infanterist

[Alexandriu]



Status: Offline
(since 09-05-2012 19:23)
Joined: 22 Feb 2010
Posts: 224, Topics: 43
Location: Chitila

Reputation: 51
Votes: 10

   
Post Posted: 08-01-2011, 11:58:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sincer cand am vazut postul nu mam gandit ca va fii doar o chestie de lista - aici se prefera sa fie ceva gen :


In POS , cand esti la ultimul boss poti folosi o clasa cu pet pentru a face aggro si a aduce bossu peste munti , astfel evitand drumul foarte lung si plin de mobi .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Chimie

[scumbag till 103]



Status: Offline
(since 17-03-2012 14:57)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 368, Topics: 23
Location: Italy

Reputation: 125.7
Votes: 21

Post Posted: 08-01-2011, 12:10:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

uh ?

I Roc-a-Fella like Shawn Carter
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Warcraft_Infanterist

[Alexandriu]



Status: Offline
(since 09-05-2012 19:23)
Joined: 22 Feb 2010
Posts: 224, Topics: 43
Location: Chitila

Reputation: 51
Votes: 10

   
Post Posted: 08-01-2011, 12:32:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chimie wrote:
uh ?


?? nu te pricep ... daca ai fii mai explicit -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next    


The time now is 06-10-2024, 09:27:52
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x