User
Pass
2FA
 
 

[2v2] R. Druid LF Arms Warrior / Unholy Knight
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message4730
clockwise

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-06-2012 03:39)
Joined: 08 Jan 2011
Posts: 35, Topics: 3
Location: nava mama

Reputation: 65.6
Votes: 2

 
Post Posted: 16-01-2011, 23:47:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Resto Druid cu experienta de 2.4k pe retail ca Unholy Knight, caut Arms Warrior sau Unholy DK.

Cititi cu mare atentie urmatoarele :

Pentru DK.

DK-ii care ma intereseaza sunt ce-i cu specul 0/17/54, nu 17/0/54. Spec-ul + GLYPH-URILE ( foarte important ) le puteti gasi in link-ul de mai jos.

http://talent.mmo-champion.com/?deathknight#flcT5I6taOaGei,pFH3Oe,12213

N-aveti spec-ul asta, va invit sa iesiti de pe post.

~ Sa aveti SpP 135, adica 4 pietre de +25 SpP( Blue Socket ) si enchantul pe back de +35 SpP
~ Meta Socketul cu +21 crit rating si +3% increased critical damage, si bineinteles sa activati si meta-ul
~ Dupa ce ati indeplinit lucrurile mai sus mentionate, restul pietrelor sa fie +20 Strength( Red Socket )
~ Nu mai stiu sigur ce pietre trebuia sa activati meta socketul da presupun ca red si blue, adica pietrele mai sus mentionate -.
~ A da, si va rog din suflet, sunteti DK, folosit Rune of the Fallen Crusader nu alte aberatii.

Pentru Warrior.

57/14/0, nu alte aberatii. Spec + GLYPH in link-ul urmator.

http://talent.mmo-champion.com/?warrior#d0chmJKOh_8CJ4,qM8Rq-,12213. - Weapon Specialization ramane la alegerea voastra in functie de arma pe care o detineti.

~ Meta Socketul cu +21 crit rating si +3% increased critical damage, si bineinteles sa activati si meta-ul
~ Toate socketele sa fie cu +20 ArP ( Red Socket )
~ Daca tin bine minte, trebuie si vreo 2 Blue Sockets sa activati meta-ul. Puneti 2 Purple Sockets cu +10 ArP si 15 Stam.

Eu am 5.5k GS, si bineinteles am nevoie de cineva cu echipamentul echivalent cu al meu, deci ce-i cu GS-ul sub 5.5k va rog sa iesiti de pe post. Si ar mai fi niste chestii.

- Bind-uri. Tot ce se poate bind-ui, sa ai bind-uit. Healthstone, mount, stance, equip weap/shield, tot.
- Skype. N-ai Skype, poti iesi de pe post.
- Macro-uri specifice clasei tale.
- Gladius
- Sa sti sa folosesti optiunea de "FOCUS".
- Si din suflet va rog, sa fiti civilizati pe Skype. Pierdem un meci, asta e, nu sa sfarsit lumea. Il castigam pe urmatorul, si pe urmatorul, si pe urmatorul, trebuie sa joci cu cineva ca sa ajungi sa il cunosti ca sa poti sa ai 100% win. Deci va rog din suflet, sa fiti civilizati. Si cooperanti bineinteles, orice observati voi si nu observer eu, si vice versa, sa anuntati va rog, daca e vreo unu low HP, daca mananca, daca vreti sa iesim din combat sau mai stiu eu ce va trece prin minte spuneti, ca doar in asta consta o echipa buna, comunicarea ^^.


*Alliance side!*

P.S.: Ma scuzati ca am pus link-uri spre MMO-Champion, dar Talent Calculatorul vostru' nu are optiunea de adaugat si Glyph-uri ^^

Edit: Cateva chestii pentru ambele clase ^^


Starcraft 2 - Yoda, Char ID - 933

- Das Beste Oder Nichts.


Last edited by clockwise on 19-01-2011, 00:46:35; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
clockwise

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-06-2012 03:39)
Joined: 08 Jan 2011
Posts: 35, Topics: 3
Location: nava mama

Reputation: 65.6
Votes: 2

 
Post Posted: 18-01-2011, 22:51:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chiar nu va simtiti nici unul in stare de asa ceva ?

Starcraft 2 - Yoda, Char ID - 933

- Das Beste Oder Nichts.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
casperikz

[The Old God]



Status: Offline
(since 06-03-2021 18:17)
Joined: 17 Feb 2010
Posts: 2701, Topics: 303
Location: Romania

Reputation: -394.1
Votes: 100

 
Post Posted: 18-01-2011, 22:52:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

srry de ot... dar cred ca i'ai intimidat -


Froster: Zohl unde crestinizarea ta esti?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cypyy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2011 15:01)
Joined: 03 Oct 2010
Posts: 971, Topics: 18
Location: Sibiu

Reputation: 106.8
Votes: 29

 
Post Posted: 18-01-2011, 22:56:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

doneaza pt transfer la H si o sa fiu onorat sa fac arene cu MVP-ul din tine :d

http://www.youtube.com/user/cypyy2 <- o hy

http://www.freakz.ro/forum/Cel-mai-shaman-imba-t96651.html - win.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
clockwise

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-06-2012 03:39)
Joined: 08 Jan 2011
Posts: 35, Topics: 3
Location: nava mama

Reputation: 65.6
Votes: 2

 
Post Posted: 18-01-2011, 23:04:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

casperikz wrote:
srry de ot... dar cred ca i'ai intimidat -


O da, mai mult ca sigur.

cypyy wrote:
doneaza pt transfer la H si o sa fiu onorat sa fac arene cu MVP-ul din tine :d


Aha. Omule, am insirat toate aberatiile alea acolo ca multi sunt Unholy Knight spre exemplu care n-au SpP cap, jumate din iteme nu au enchant, au pietre cu stamina, pietre cu stamina si resilience, AP si stamina, n-au meta socketu' activat, la fel si warriori, talentele aiurea aruncate prin arms si fury. Si am preferat un warr cu ArP gemmed, caci overall are DMG-ul mai mare decat unul Str gemmed.

E greu, stiu ^^


Starcraft 2 - Yoda, Char ID - 933

- Das Beste Oder Nichts.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
magicuzor

[Above the rhythm]



Status: Offline
(since 01-08-2013 11:24)
Joined: 25 Apr 2010
Posts: 115, Topics: 9
Location: Darabani

Reputation: 135.1
Votes: 5

 
Post Posted: 19-01-2011, 00:12:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

blogger, ally.

EMz. sonnenschein
contact:webmaster[at]zmagic[dot]ro

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pass

[Сов]



Status: Offline
(since 13-07-2014 17:37)
Joined: 30 Sep 2010
Posts: 382, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 89.8
Votes: 19

 
Post Posted: 19-01-2011, 14:51:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

casperikz wrote:
srry de ot... dar cred ca i'ai intimidat -


prea bine zici

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bugghy

[The Pedobear]



Status: Offline
(since 22-11-2019 18:38)
Joined: 18 Aug 2010
Posts: 2025, Topics: 156
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 72
Votes: 26

   
Post Posted: 19-01-2011, 18:35:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

no offence dar ce sa faca un unholy dk cu obilerate?...ai pus 2 puncte in annihilation



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cypyy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2011 15:01)
Joined: 03 Oct 2010
Posts: 971, Topics: 18
Location: Sibiu

Reputation: 106.8
Votes: 29

 
Post Posted: 19-01-2011, 20:00:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

alea 2 in anihilation sunt puse pentru extra crit
citeste TOT tooltipul

+ acel extra crit tine de preferinte..unii il vor unii nu
simplu :d

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gotflow
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-08-2011 08:45)
Joined: 14 Sep 2010
Posts: 615, Topics: 33
Location: Germany

Reputation: 29.4
Votes: 31

Post Posted: 19-01-2011, 20:36:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu vad rostu in a cere detalii asa neimportante gen : "Trebuie sa aibe meta socket X" si alte prostii.
Play with cool ppl, have a good time. Daca pt tine wow inseamna numere statistici si totul e asa mecanic mai bine te lasi de el si te apuci de contabilitate. Oricum daca ai de gand sa joci "serios" resto druid war/dk avem notiuni total diferite de fun in wow lol.

Gl cu cautarea .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bugghy

[The Pedobear]



Status: Offline
(since 22-11-2019 18:38)
Joined: 18 Aug 2010
Posts: 2025, Topics: 156
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 72
Votes: 26

   
Post Posted: 19-01-2011, 21:40:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Gotflow wrote:
Nu vad rostu in a cere detalii asa neimportante gen : "Trebuie sa aibe meta socket X" si alte prostii.
Play with cool ppl, have a good time. Daca pt tine wow inseamna numere statistici si totul e asa mecanic mai bine te lasi de el si te apuci de contabilitate. Oricum daca ai de gand sa joci "serios" resto druid war/dk avem notiuni total diferite de fun in wow lol.

Gl cu cautarea .


uitate pe wowhead la un item din icc sa vezi la comm-uri statistica la fiecare item in parte si calcule cat caru




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gotflow
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-08-2011 08:45)
Joined: 14 Sep 2010
Posts: 615, Topics: 33
Location: Germany

Reputation: 29.4
Votes: 31

Post Posted: 19-01-2011, 22:49:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bugghy wrote:
Gotflow wrote:
Nu vad rostu in a cere detalii asa neimportante gen : "Trebuie sa aibe meta socket X" si alte prostii.
Play with cool ppl, have a good time. Daca pt tine wow inseamna numere statistici si totul e asa mecanic mai bine te lasi de el si te apuci de contabilitate. Oricum daca ai de gand sa joci "serios" resto druid war/dk avem notiuni total diferite de fun in wow lol.

Gl cu cautarea .


uitate pe wowhead la un item din icc sa vezi la comm-uri statistica la fiecare item in parte si calcule cat caru


/Facepalm
Alea sunt discutii despre iteme pve pentru pve, nu isi au locul aici. Poti spune ca 3% crit e mai bun ca 1% reflect in pvp? Rng`ul este rng, tine 100% de preferinte. Multe din talente sunt situationale, la fel si glyphuri si gear setup. Cat spelldmg , cat haste si cat resilience sa am pe mag? Mai mult resilience ajuta in unele situati in timp ce mai mult haste ajuta in alte situatii. Ce fac? Imi pregatesc 10 gearsetupui in functie de ce comp vs ce comp joc in arena? De unde stiu vs cine cad in arena ca sa pun gearul corespunzator? Intrebari care nu isi au rostul. Iti faci personajul cum iti place tie sa joci, sa atinga cateva puncte generale ex: peste X resilience, peste Y atack power si restu chiar nu conteaza. Ce te face pe tine sa pierzi arene nu este resistul acela pt ca ai cu 0.1% mai putin spell pen, 1 loss nu inseamna nimic atunci cand jucati bine impreuna. Prefer sa am un partener cu care sunt pe aceeasi pagina decat sa am o drona healer/dps care are gear setupu cum vreau eu.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
clockwise

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-06-2012 03:39)
Joined: 08 Jan 2011
Posts: 35, Topics: 3
Location: nava mama

Reputation: 65.6
Votes: 2

 
Post Posted: 20-01-2011, 09:29:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Gotflow: Da, pot spune ca 3% crit e mai bun decat 1% spell reflect. E 1%, adica foarte mic. Acel 3% crit e DMG in plus cand dai un critical. Daca citesti cu atentie o sa vezi ca zice 3% critical damage, adica cand dai un critical dai cu 3% mai mult DMG -. Si bineinteles ca avem notiuni diferite de fun in WoW, ca doar suntem doua persoana complet diferite, nu m-ar deranja sa pierd, eu ma distrez invatand, dar nu am nevoie de cineva care trebuie sa stau eu sa il invat, am nevoie de cineva ca sa putem invata impreuna, nu sa fac babysitting cu el. Si pana una alta, daca nu te intereseaza, nu te baga, daca tu preferi ce preferi, iti urez tot succesul din lume.

@Bugghy, prefer 2% critical decat 4% armura -. Acum depinde, daca chiar nu vrei 2% in critical, scoti alea 3 din Impr. IT si cele 2 din Annihilation si bagi 5 puncte in Toughness

Edit: Flow, nu iti tre' 10 gear setup-uri pentru fiecare MU. Iti trebuie unul echilibrat pentru fiecare MU, adica exact ce ti-am insirat eu tie acolo. Haste brut sau Resilience brut sau alte aberatii d'astea nu e bine, niciodata sa nu faci asta. Sunt atatea site-uri cu tot felul de calcule mai grele ca ale lui Einstein care te invata de ce sa faci aia si nu aia ( pentru WoW ma refer ), cauti si afli.


Starcraft 2 - Yoda, Char ID - 933

- Das Beste Oder Nichts.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Jasmine

[The Malefic]



Status: Offline
(since 03-02-2013 17:26)
Joined: 22 Apr 2010
Posts: 335, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: 76.3
Votes: 12

 
Post Posted: 20-01-2011, 12:43:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Problema e ca te influenteaza jocul prea mult .
Acela este un spec bun de dk , dar asta nu inseamna ca pe freakz ruleaza totul cum ruleaza pe blizard , iar tu iti alegi partenerii de arene dupa un stil de ***** .
Multi dk joaca la blood presence , si nu joaca cu talentele alea , in care bagi improve uh + annihilation , care la fel , fiecare are specul lui de jucat .

Talentele acelea ruleaza ft bine pe blizz deoarece uh se joaca la dmg mare pe o perioada scurta , iar pe freakz dkul are 70% dmg ul care il are pe blizard , iar aici playerii prefera sa joace in blood presence si sa nu iroseasca 2 pcte de talente in improveul acela.

App , il aprob pe gotflow , pt tine totul este un copyright , doar statistici.
Si pot sa pariez ca , talentele le ai facute fara sa te fii gandit ce ai acolo , socketele nu le combini tu cu iteme pve , etc.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
clockwise

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-06-2012 03:39)
Joined: 08 Jan 2011
Posts: 35, Topics: 3
Location: nava mama

Reputation: 65.6
Votes: 2

 
Post Posted: 20-01-2011, 13:05:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Slava tie. Annihilation e pentru Impv. Critical, nu vrei, bagi 2 in Toughness si mai scoti 3 din Impv IT si le bagi si palea in Toughness.

Impv. UH - 1. Sa ai speed increased cand esti in alt Presence, ca sa nu ti-o ia ala inainte si sa nu poti face DMG.

2. In UH te bagi cand vrei sa faci burst-ul, adica cand summonezi Gargoyle, ai RP full, ai CD-urile si te duci spre kill.

Si mai e si treaba cu Lichborne. Vrei sa dormi prin Fear si Seduce cu blood spec ? Spor la treaba atunci, dar eu ca druid nu prea am dispel ca sa iti scot tie fear-ul.

Si ce sockete sa fie combinate cu itemele de PvE ? Fi mai explicit ca nu inteleg mesajele codate


Starcraft 2 - Yoda, Char ID - 933

- Das Beste Oder Nichts.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 27-06-2024, 16:59:54
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x