User
Pass
2FA
 
 

Reclamatie abureala

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message2510
Bombelico

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-06-2015 15:12)
Joined: 20 Jan 2011
Posts: 27, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 32.5
Votes: 2

Post Posted: 11-02-2011, 18:01:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nformatii despre ban
Nume: -[Royal]-Bombelico
IP: 188.26.138.243
Motiv: taci_ii_zici_lu_
Durata banului: 30 minute.
Admin: abureala
Ora si data: 17:46:32, 11 February 2011
Harta: de_inferno

Jucam pe inferno si a trebuit sa vb la telefon cateva minute, am zis "brb 5 minutr ok?" a trecut o runda si jumate..si iau kick..am pierdut si toti banii si scorul..Intru si intreb "de ce kick?!" si abureala zice "Bombelico erai afk mai ai si tupeu"..m-a provocat putea sa explice frumos...si i-am zis sa "taca cu afk-ul lui"..eu vorbisem cu Ghem care se ocupa de codati el era ca sa zic "in charge"...si imi da ban...Motiv: taci_ii_zici_lu_..probabil era un cuvant urat....si oricum eu niciodata nu am stat afk nici macar spectator..si mai sunt altii care stau afk pana ii omoara de 2-3 ori pana se da automat afk-kick...consider ca am fost nedreptatit

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ghem#Alexander

[Maniac]



Status: Offline
(since 08-04-2016 13:28)
Joined: 27 Jul 2010
Posts: 1135, Topics: 16
Location: Bucuresti

Reputation: 222.8
Votes: 4

Post Posted: 11-02-2011, 18:13:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-[Royal]-Bombelico : de ce kick ?
[war3.freakz.ro] Jucatorii cu STEAM au locul asigurat pe server
-[Royal]-Bombelico : de ce kick|?
RetardedFishFrog killed ovidiuu with ak47
-[Royal]-Bombelico : ?!
*SPEC* abureala : erai afk...mai ai si tupeu s aintrebi?
*SPEC* abureala : altii stau cate 10 min s aintre si tu stai afk
-[Royal]-Bombelico : taci ma cu afk-ul tau
*SPEC* abureala : 5 min stai spec nu afk
*DEAD* -[Royal]-Bombelico : si nu poti sa spui
*DEAD* -[Royal]-Bombelico : ?
*SPEC* eLevated ^ Ghem : tu esti obligat sa spui
-[Royal]-Bombelico : ydai kick si zici ca am eu tupeu]s
ADMIN abureala: ban -[Royal]-Bombelico for 30 minutes (Reason: taci_ii_zici_lu_


ai gresit ca nu ai stat spectator, ai steam intrai imediat la loc, dar tu ai inceput sa ceri explicatii si sa ii spui unui admin sa taca, acum nu stiu nu stiu daca se merita ban, ownerii decid


Friends Just Wanna Have Fun !!!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
abureala

[TasTe some FuN]



Status: Offline
(since 21-01-2013 20:17)
Joined: 03 Dec 2009
Posts: 673, Topics: 30
Location: United States

Reputation: 227.4
Votes: 16

Post Posted: 11-02-2011, 18:14:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Ghem nu mi-a zis nimic de ce ai vb cu el
2.Daca ai pb stai spec 2-3-5 min nu afk
3.Sunt zeci de jucatori care stau cate 10min sau o jum de ora sa intre si tu stai afk,....nici macar nu ai binevonta sa te pui spec...tb sa ghicim noi care e tb cu tine...dupa o runda de inactivitate si ceva am ales sa iti dau kick...care e pb?
4.Stiind ca erai afk nu inteleg cum de ai tupeul sa imi spui asa "de sus" de ce kick?
5.Nu este prima oara cand ai un comportament "de 2 bani"
6.Ban 30 de min nu este asa grav......in 1 ora am prins 10 codati chiar crezi cand sunt doar eu pe serv sau eu si inca unu ,chiar crezi ca tb sa astept sa imi sara playerii in cap cu texte de genu ...ala afk...slay kick?..prietene ai o pb te pui spec si ceri voie....ori iesi si revino....cum ti se pare sa dai de connect de 10000 de ori si s anu te poti conecta pe serv..ca unii vb la telefon ???...hai pa...asteptam decizia unui owner.....DAR FI ATENT o data sa te mai vad ca injuri sau jignesti ....


http://www.youtube.com/watch?v=AE6jh2lxOIY&feature=player_embedded#at=49 Ghem.Mzq


I like to walk
Teoretic,nu imi pasa.Practic,mi se rupe
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gabriell B

[cetãþeanul turmentat]



Status: Offline
(since 06-01-2020 19:31)
Joined: 27 Sep 2010
Posts: 2856, Topics: 75
Location: [ pe strada ]

Reputation: 400
Votes: 14

Post Posted: 11-02-2011, 18:55:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Adminii au dreptate, daca doreai sa vorbesti la telefon puteai sa intrebi si sa te pui spectator (nu pierdeai nici fraguri nici bani). Banul nu mi se pare ciudat avand in vedere ca nu este prima oara cand ai un limbaj neadecvat cat timp sunt si admini pe server.

O seara buna in continuare -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
WEREZ

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-03-2016 22:42)
Joined: 26 Oct 2010
Posts: 354, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 118.1
Votes: 8

Post Posted: 11-02-2011, 18:56:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. bombelico , pe server exista autokick .
2. Daca ai o problema , sau tre sa pleci de la calculator , anunti un admin si te bagi spectator . Acel admin va seta autokick 0 si iti va permite sa stai afk ( fara sa pierzi locul pe server ) / atentie nu e obligat sa faca treaba asta.
3. Dupa ce iei kick pentru afk , nu intrii pe server si incepi cu : de ce kick , de ce kick -[Royal]-Bombelico : taci ma cu afk-ul tau si alte prostii de genul asta.
4. Daca ai vreo problema cu o decizie luata de un admin , faci reclamatie , postezi pe forum , nu incepi sa comentezi aiurea pe server . Nu mai face ambitie aiurea , ca nu rezolvi nimic .



Abureala nu a gresit cu nimic , tu insa iti meriti kick`ul m implicit banul pentru comentarii inutile .
Nu cred ca mori daca stai pe bara 30 de minute . Iei o pauza sa te calmezi .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bombelico

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-06-2015 15:12)
Joined: 20 Jan 2011
Posts: 27, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 32.5
Votes: 2

Post Posted: 11-02-2011, 19:16:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ghem#Alexander wrote:
-[Royal]-Bombelico : de ce kick ?
[war3.freakz.ro] Jucatorii cu STEAM au locul asigurat pe server
-[Royal]-Bombelico : de ce kick|?
RetardedFishFrog killed ovidiuu with ak47
-[Royal]-Bombelico : ?!
*SPEC* abureala : erai afk...mai ai si tupeu s aintrebi?
*SPEC* abureala : altii stau cate 10 min s aintre si tu stai afk
-[Royal]-Bombelico : taci ma cu afk-ul tau
*SPEC* abureala : 5 min stai spec nu afk
*DEAD* -[Royal]-Bombelico : si nu poti sa spui
*DEAD* -[Royal]-Bombelico : ?
*SPEC* eLevated ^ Ghem : tu esti obligat sa spui
-[Royal]-Bombelico : ydai kick si zici ca am eu tupeu]s
ADMIN abureala: ban -[Royal]-Bombelico for 30 minutes (Reason: taci_ii_zici_lu_


ai gresit ca nu ai stat spectator, ai steam intrai imediat la loc, dar tu ai inceput sa ceri explicatii si sa ii spui unui admin sa taca, acum nu stiu nu stiu daca se merita ban, ownerii decid



Ok daca ai fi citit cu atentie ai fi vazut ca am mentionat ca eu nu am mai stat afk sau spectator deci nu stiam..plus ca acea convorbire putea sa dureze 2-3 minute 4-5 minute nu stiam cu exactitate....am zis doar "brb 5minute,ok?...si el m-a provocat afirmand ca am tupeu..din ce a spus el chipurile ca as mai fi avut comportament de "2 bani" reiese ca avea o raca mai de mult si ca sufera de mandrie cam mare...din astfel de situatii si vorba "dai omului puterea ca sa vezi cine e"..,

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
wTf.?

[Account disabled]



Status: Offline
(since 19-05-2011 11:53)
Joined: 05 Apr 2010
Posts: 3171, Topics: 120
Location: Primu oras iluminat.

Reputation: 46.6
Votes: 48

 
Post Posted: 11-02-2011, 19:18:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

WEREZ wrote:
1. bombelico , pe server exista autokick .
2. Daca ai o problema , sau tre sa pleci de la calculator , anunti un admin si te bagi spectator . Acel admin va seta autokick 0 si iti va permite sa stai afk ( fara sa pierzi locul pe server ) / atentie nu e obligat sa faca treaba asta.
3. Dupa ce iei kick pentru afk , nu intrii pe server si incepi cu : de ce kick , de ce kick -[Royal]-Bombelico : taci ma cu afk-ul tau si alte prostii de genul asta.
4. Daca ai vreo problema cu o decizie luata de un admin , faci reclamatie , postezi pe forum , nu incepi sa comentezi aiurea pe server . Nu mai face ambitie aiurea , ca nu rezolvi nimic .



Abureala nu a gresit cu nimic , tu insa iti meriti kick`ul m implicit banul pentru comentarii inutile .
Nu cred ca mori daca stai pe bara 30 de minute . Iei o pauza sa te calmezi .

Quote:
-[Royal]-Bombelico : de ce kick ?
-[Royal]-Bombelico : ?!
*SPEC* abureala : erai afk...mai ai si tupeu s aintrebi?
*SPEC* abureala : altii stau cate 10 min s aintre si tu stai afk
-[Royal]-Bombelico : taci ma cu afk-ul tau

Totusi, pentru ce i-ai raspuns asa nu stiu. Poate nu ti-ar fi raspuns asa daca nu l-ai fi intrebat in modul ala sau poate ti-ar fi raspuns tot asa, conteaza ce faci tu, nu ce face el.

Oricum, a procedat corect abureala si tu bombelico nu mai fi asa irascibil, iti faci rau singur..




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
<NBK>Snap

[[The ProFesSioNaL]]



Status: Offline
(since 29-03-2018 11:42)
Joined: 20 Feb 2010
Posts: 1929, Topics: 47
Location: Tg Mures

Reputation: 375.4
Votes: 16

Post Posted: 11-02-2011, 19:20:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cum a zis si revox nu suntem aici sa dadacim pe fiecare in parte si sa te tinem de mana ... dai telefon iesi.... sunt altii care abia asteapta sa intre... si eu iti dadeam la fel ban.. ca ai atat tupeu sa comentezi inapoi asta nu e srvr pentru oameni care nu stiu sa isi tina gura .. as vrea sa te intreb daca lucrezi ai vre-un sef comentezi in halu asta inapoi? ghici ce se intampla hai sal!


party like it`s no tomorrow !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bombelico

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-06-2015 15:12)
Joined: 20 Jan 2011
Posts: 27, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 32.5
Votes: 2

Post Posted: 11-02-2011, 19:40:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

abureala wrote:
1.Ghem nu mi-a zis nimic de ce ai vb cu el
2.Daca ai pb stai spec 2-3-5 min nu afk
3.Sunt zeci de jucatori care stau cate 10min sau o jum de ora sa intre si tu stai afk,....nici macar nu ai binevonta sa te pui spec...tb sa ghicim noi care e tb cu tine...dupa o runda de inactivitate si ceva am ales sa iti dau kick...care e pb?
4.Stiind ca erai afk nu inteleg cum de ai tupeul sa imi spui asa "de sus" de ce kick?
5.Nu este prima oara cand ai un comportament "de 2 bani"
6.Ban 30 de min nu este asa grav......in 1 ora am prins 10 codati chiar crezi cand sunt doar eu pe serv sau eu si inca unu ,chiar crezi ca tb sa astept sa imi sara playerii in cap cu texte de genu ...ala afk...slay kick?..prietene ai o pb te pui spec si ceri voie....ori iesi si revino....cum ti se pare sa dai de connect de 10000 de ori si s anu te poti conecta pe serv..ca unii vb la telefon ???...hai pa...asteptam decizia unui owner.....DAR FI ATENT o data sa te mai vad ca injuri sau jignesti ....



1 Nu e treaba mea daca ti-a spus Ghem ceva sau nu....e irelevant
2.Nu am stiut regula asta(cu toate ca e logica) eu eram in fata monitorului si asteptam sa se termine convorbirea..tu ca orice om normal trebuia sa spui macar"pune-te spec " sa ma avertizezi..de cand joc eu nu s-a mai intamplat sa se ia kick asa...in mintea ta stiu ca-mi dai dreptate
3.Stand spec nu pot intra altii mai degraba decat stand afk..
4.Din "de ce kick?!" de unde subintelegi tu acel "de sus"...eram ca sa zic disperat ca pierdusem 6000$ plus scorul...normal ca eram necajit de asta...Daca tu afirmi ca am spus "de sus" e clar ca ai complexe de inferioritate
5.Orice om cateodata mai glumeste..nu am injurat niciodata, nu am jignit..te rog sa-mi dai un exemplu de comportament de "2 bani" al meu
6.-Nu e grav 30 min..gestul in sine nu e corect..si tu care esti admin ar trebui sa ai un minim de diplomatie nu cu "hai pa(prostule)"..
-si daca tu imi arati unde am injurat eu sau unde am jignit eu nu mai intru de bunavoie..nu o sa fie nevoie de ban
-inceteaza cu amenintarile...poti fi mai diplomat

Posturi unite automat, 11-02-2011, 19:30:20

Gabriell B wrote:
Adminii au dreptate, daca doreai sa vorbesti la telefon puteai sa intrebi si sa te pui spectator (nu pierdeai nici fraguri nici bani). Banul nu mi se pare ciudat avand in vedere ca nu este prima oara cand ai un limbaj neadecvat cat timp sunt si admini pe server.

O seara buna in continuare -



Spune te rog cand am avut eu limbaj inadecvat..nu face afirmatii fara acoperire..

Posturi unite automat, 11-02-2011, 19:35:41

WEREZ wrote:
1. bombelico , pe server exista autokick .
2. Daca ai o problema , sau tre sa pleci de la calculator , anunti un admin si te bagi spectator . Acel admin va seta autokick 0 si iti va permite sa stai afk ( fara sa pierzi locul pe server ) / atentie nu e obligat sa faca treaba asta.
3. Dupa ce iei kick pentru afk , nu intrii pe server si incepi cu : de ce kick , de ce kick -[Royal]-Bombelico : taci ma cu afk-ul tau si alte prostii de genul asta.
4. Daca ai vreo problema cu o decizie luata de un admin , faci reclamatie , postezi pe forum , nu incepi sa comentezi aiurea pe server . Nu mai face ambitie aiurea , ca nu rezolvi nimic .



Abureala nu a gresit cu nimic , tu insa iti meriti kick`ul m implicit banul pentru comentarii inutile .
Nu cred ca mori daca stai pe bara 30 de minute . Iei o pauza sa te calmezi .



Werez 100% de acord cu tine..stiu ca voi adminii trebuie sa fiti uniti si sa va ajutati unul pe celalalt..e normal..dar el m-a provocat cu afirmatia ca am tupeu....eram doar f mirat si chiar suparat..normal..si tu ai fi fost in locul meu am vrut sa aflu de ce.....Stiu ca 30 minute nu e nimic..dar gestul in sine m-a dezamagit...Plus ca atunci cand am intrebat de ce kick..ghem nici nu stia ca luasem kick...daca era asa evident ca trebuie kick nu ar mai fi fost mirat ca am luat kick...

Posturi unite automat, 11-02-2011, 19:40:13

<NBK>Snap wrote:
cum a zis si revox nu suntem aici sa dadacim pe fiecare in parte si sa te tinem de mana ... dai telefon iesi.... sunt altii care abia asteapta sa intre... si eu iti dadeam la fel ban.. ca ai atat tupeu sa comentezi inapoi asta nu e srvr pentru oameni care nu stiu sa isi tina gura .. as vrea sa te intreb daca lucrezi ai vre-un sef comentezi in halu asta inapoi? ghici ce se intampla hai sal!


Snap e normal ca atunci cand s-a luat o decizie asupra ta kick/ban etc si nu intelegi de ce anume sa intrebi "de ce?"..daca asta la tine e tupeu..ai si tu probleme cu complexele de inferioritate..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
WEREZ

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-03-2016 22:42)
Joined: 26 Oct 2010
Posts: 354, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 118.1
Votes: 8

Post Posted: 11-02-2011, 19:49:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tre sa intelegi ca pe amx_page vin 1000 de mesaje , pe amx_chat vin 1000 de mesaje , pe say vin 1000 de mesaje . Nu putem fi atenti absolut la tot ce se intampla , la cine si ce cere . Altadata da un mesaj unui admin , baga-te spectator , ca nu iti da nimeni kick intentionat " ca asa vrea el " .
Gandestete cati jucatori zic in acelasi timp : slay ala , kick ala , e afk . Probabil daca eu intram atunci pe server si te vedeam afk , iti dadeam kick , nu aveam de unde sa stiu ca te`a lasat vreun admin atata timp cat erai in-game , nu spectator .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bombelico

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-06-2015 15:12)
Joined: 20 Jan 2011
Posts: 27, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 32.5
Votes: 2

Post Posted: 11-02-2011, 20:02:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

WEREZ wrote:
Tre sa intelegi ca pe amx_page vin 1000 de mesaje , pe amx_chat vin 1000 de mesaje , pe say vin 1000 de mesaje . Nu putem fi atenti absolut la tot ce se intampla , la cine si ce cere . Altadata da un mesaj unui admin , baga-te spectator , ca nu iti da nimeni kick intentionat " ca asa vrea el " .
Gandestete cati jucatori zic in acelasi timp : slay ala , kick ala , e afk . Probabil daca eu intram atunci pe server si te vedeam afk , iti dadeam kick , nu aveam de unde sa stiu ca te`a lasat vreun admin atata timp cat erai in-game , nu spectator .


Sunt de acord cu tine Werez, de acum asa o sa fac dar si el sa fie mai flexibil...nu am intentionat sa para ca am zis "de sus"..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
abureala

[TasTe some FuN]



Status: Offline
(since 21-01-2013 20:17)
Joined: 03 Dec 2009
Posts: 673, Topics: 30
Location: United States

Reputation: 227.4
Votes: 16

Post Posted: 11-02-2011, 20:31:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

oricat ti s-ar explica tot nu intelegi......deci erai in fata monitorului si tot afk erai nu spec:)))))))))) si totusi din ambitie ,cand intrii intrebi de ce kick.......cum ti se pare asta?
De acum inainte am sa salvez tot ce vb tu pe serv si o sa iti demonstrez ca nu esti "angel" e usor sa spui dupa n zile arata dovada:))...oare de ce crezi? era nevoie de o asemenea intrebare tupeista?...ma rog nu mai posta ti=ai spus pct de vedere asteapta o decizie a unui owner


http://www.youtube.com/watch?v=AE6jh2lxOIY&feature=player_embedded#at=49 Ghem.Mzq


I like to walk
Teoretic,nu imi pasa.Practic,mi se rupe
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
liq

[FC OÞELUL GALAÞI]



Status: Offline
(since 27-09-2017 19:00)
Joined: 23 Dec 2006
Posts: 6176, Topics: 326
Location: Galati

Reputation: 331.9
Votes: 98

Post Posted: 12-02-2011, 02:46:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Totusi banul dat cam usor.

Intelligence plus character - that is the goal of true education
dr. Martin Luther King jr.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
shaggy

[Am si eu rank!]



Status: Offline
(since 18-11-2020 18:36)
Joined: 27 Mar 2007
Posts: 1180, Topics: 48
Location: N-ai tu treaba!

Reputation: 1012.9
Votes: 22

 
Post Posted: 12-02-2011, 10:10:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bombelico wrote:
taci ma cu afk-ul tau

daca nu te intereseaza ce are de spus un admin sa iti fie de bine,ai fi primit acelasi tratament si din partea mea.ti-au permis sa stai afk iar dupa kick (nu cred ca ai primit kick in 30 secunde) intrii si vezi domne am pierdut scoru si banii are adminul ceva cu mine.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by shaggy, 12 February 2011 08:11



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  


The time now is 20-05-2024, 18:31:03
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x