User
Pass
2FA
 
 

Ce clasa sa incep?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other
Author Message1030
Codrinell

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-05-2016 12:07)
Joined: 26 Jun 2015
Posts: 4, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 35.1
Votes: 1

 
Post Posted: 26-06-2015, 06:00:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut... Vreau sa incep o noua clasa si nu stiu care din astea sa ma apuc.
Ma gandeam intre : Hunter , Druid , Paladin sau Monk . Tin sa precizez ca la Alianta..
Care dintre ele spuneti ca este ok...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fenriabis

[Account disabled]



Status: Offline
(since 30-07-2015 09:31)
Joined: 11 May 2014
Posts: 1254, Topics: 86
Location: Orasul Arogantei

Reputation: 1.8
Votes: 46

 
Post Posted: 26-06-2015, 06:26:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fiecare iti va recomanda probabil clasa pe care o joaca ei si cred ca e cea mai buna iar cativa iti vor recomanda ce e cu adevarat bun

eu unul ti-as recomanda hunter sau warrior pentru pvp iar pentru pve ti-as recomanda monk sau warrior depinde ce iti place sa joci,pe atac sau defensiv.

Desi nu inteleg de ce nu intri sa vezi ce poate sa faca fiecare clasa si fiecare spec in parte.ai putea sa iti dai seama ce ti se potriveste mai bine.

p.s daca vrei pvp la alianta o sa te plictisesti -
daca vrei pve hoarda te asteapta




[quote="bossutai"]Ca enha iti zic sa nu alegi shaman.[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Codrinell

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-05-2016 12:07)
Joined: 26 Jun 2015
Posts: 4, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 35.1
Votes: 1

 
Post Posted: 26-06-2015, 07:39:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mersi de raspuns , mai astept si altele sa imi fac o parere..
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Vereux

[Account disabled]



Status: Offline
(since 30-06-2015 09:03)
Joined: 27 Jun 2015
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 31
Votes: 1

Post Posted: 27-06-2015, 10:19:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai.. tu alegi cu ce clasa sa joci.. dar fie.

Pai ti-as recomanda druid-ul feral pentru ca are un spell calumea care da dmg cu gramada, e bun si pvp si pve daca stii sa joci cu el. Un sfat.. daca te faci balance trebuie sa alegi intelectu si stamina iar daca te faci feral alegi agilitatea si stamina. Daca te incurca ceva, la inceput cand primesti alea 2 arme, le pastrezi pe amandoua.
Dar tot feralul este cel mai bun. -

Warrior-ul Arms, este foarte bun la pvp, si la pve, dar la pvp e cum s-ar zice.. rege. Are charge-ul, o gramada de spell-uri cu care da damage mult, dupa parerea mea, cel mai bun, + ca are si niste buguri pozitive care il ajuta.
Paladinu il mai tine lumea de forma acolo, de healer, dar e varza complet! nu ti-l recomand deloc!

Hunter daca vrei sa incerci e bun, pvp,pve, dar se duce focus-ul prea repede..
Monk.. monk daca iti faci fa-ti panda sau blood elf, e bun pve/pvp, la pvp e foarte bun, dar trebuie sa te obisnuiesti cu el.
Rogue in pe combat, daca stii sa joci si ai tactica e ok. Tot unul dintre cei mai buni e si rogue.

Nu stiu sigur ce-ti place tie, dar.. eu as alege Warrior-ul(pe care joc acum) un druid si un rogue.

Dar, pana la urma e alegerea ta ce clasa iti alegi.. eu ti-am dat doar niste idei.

P.S: Hai hoardaaa te roog, n-ai ce face la alianta acolo, plictiseala cu caru!

HOARDA! HOARDA! HOARDA!
HOARDA! HOARDA! HOARDA!
HOARDA! HOARDA! HOARDA!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Spicyy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-07-2017 20:00)
Joined: 11 Dec 2012
Posts: 50, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 82.7
Votes: 5

 
Post Posted: 27-06-2015, 12:44:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In opinia mea Hunterul este o clasa cu care ar fi mai ok sa incepi, mi se pare cea mai usoara clasa pentru inceput. Dar cu orice clasa o sa incepi iti recomand sa consulti ghiduri pe freakz sau alte surse (siteuri), te ajuta foarte mult.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 27-06-2015, 13:25:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vereux wrote:
Pai.. tu alegi cu ce clasa sa joci.. dar fie.

Pai ti-as recomanda druid-ul feral pentru ca are un spell calumea care da dmg cu gramada, e bun si pvp si pve daca stii sa joci cu el. Un sfat.. daca te faci balance trebuie sa alegi intelectu si stamina iar daca te faci feral alegi agilitatea si stamina. Daca te incurca ceva, la inceput cand primesti alea 2 arme, le pastrezi pe amandoua.
Dar tot feralul este cel mai bun. -

Warrior-ul Arms, este foarte bun la pvp, si la pve, dar la pvp e cum s-ar zice.. rege. Are charge-ul, o gramada de spell-uri cu care da damage mult, dupa parerea mea, cel mai bun, + ca are si niste buguri pozitive care il ajuta.
Paladinu il mai tine lumea de forma acolo, de healer, dar e varza complet! nu ti-l recomand deloc!

Hunter daca vrei sa incerci e bun, pvp,pve, dar se duce focus-ul prea repede..
Monk.. monk daca iti faci fa-ti panda sau blood elf, e bun pve/pvp, la pvp e foarte bun, dar trebuie sa te obisnuiesti cu el.
Rogue in pe combat, daca stii sa joci si ai tactica e ok. Tot unul dintre cei mai buni e si rogue.

Nu stiu sigur ce-ti place tie, dar.. eu as alege Warrior-ul(pe care joc acum) un druid si un rogue.

Dar, pana la urma e alegerea ta ce clasa iti alegi.. eu ti-am dat doar niste idei.

P.S: Hai hoardaaa te roog, n-ai ce face la alianta acolo, plictiseala cu caru!

HOARDA! HOARDA! HOARDA!
HOARDA! HOARDA! HOARDA!
HOARDA! HOARDA! HOARDA!

Paladinul e slab? -. Cred ca nu stii ce vorbesti. Paladinul(retri) e clasa de support la pvp, iar acum indeplineste toate aceste calitati(heal, mobilitate, damage la burst, cds defensive pt parteneri). Sunteti obisnuiti dupa cata, unde retul avea un damage foarte mare, acum s au mai schimbat lucrurile. Sincer iti spun, paladinul e o clasa foarte ok, inca mai are cateva bugs, dar e jucabila. Ca healer e bun, pe patch ul asta toti healerii sunt la fel de buni, conteaza doar comboul pe care il joci.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Skadlex

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 14-09-2015 10:07)
Joined: 08 Sep 2015
Posts: 2, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 1.1

Post Posted: 09-09-2015, 09:38:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In opinia mea ar trebui sa-ti faci un warrior, adica na, toate clasele sunt grele daca vrei sa joci bine cu ele, dar cu warriorul mi se pare putin mai usor daca vrei sa joci cu el la un nivel incepator si in timp poate sa avansezi.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wedinn

[Retired]



Status: Offline
(since 27-03-2023 16:11)
Joined: 29 Dec 2013
Posts: 1962, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 272.6
Votes: 17

 
Post Posted: 09-09-2015, 11:16:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu poti sa o iei pe mentalitatea "clasa X e mai buna, prin urmare voi juca clasa X". Fiecare dintre clasele pe care le-ai specificat poate sa indeplineasca niste roluri, fiecare in felul ei. Eu recomand sa o incerci pe fiecare pana te decizi care sa-ti fie main. Poti sa incepi cu hunter sau warrior, pentru ca sunt mai usor de prins pentru incepatori.

Mult succes!


Wedinn
Former Game Master & Discord Community Manager
(January 2017 - February 2018)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-09-2015, 11:25:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Codrinell Buna ,la inceput nu vroiam sa vin cu reply ,dar iata ca...eu zic asa ..incepe ca tot omu cu warrior pentru ca "klasa brutha" si dupa aceea iti poti indrepta atentia si pe alte clase ,iti poti face cate 1 din fiecare joci cate un pic si vezi cum te simti mai bine ,eu unu asa am facut ..dupa ce am trecut de faza "klasa brutha luptatorul"


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other  


The time now is 11-05-2024, 10:41:57
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x