User
Pass
2FA
 
 

Discutii generale
Go to page 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message11908
Faydwer

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 17-11-2019 19:30)
Joined: 06 Aug 2011
Posts: 7215, Topics: 383
Location: Italy

Reputation: 92.6
Votes: 410

 
Post Posted: 14-03-2015, 00:13:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acest topic este destinat discutiilor despre orice si oricine.


Reguli:
  1. Fara spam si off-topic asta insemnand evitarea mesajelor de genul "ok, sall, noapte buna, neatza".
  2. Fara injuraturi, insulte sau amenintari asupra altor admini/playeri.
  3. Incercati sa fiti on-topic cat de mult se poate, discutati propunerile si probleme principale.
  4. Respectati posturile si criticile constructive ale altor useri (se vor sanctiona doar cele care detonata decat lipsa de respect)


Ce pot posta aici?
  1. Propuneri si sugestii despre server.
  2. Pareri despre actiunile altor admini.
  3. Idei pentru dezvoltarea serverului.
  4. Ce NU va convine sau trebuie scos despre server.
  5. Pe scurt puteti posta si discuta absolut orice respectand regulile impuse mai sus.



Last edited by Faydwer on 05-06-2015, 12:19:37; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Faydwer

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 17-11-2019 19:30)
Joined: 06 Aug 2011
Posts: 7215, Topics: 383
Location: Italy

Reputation: 92.6
Votes: 410

 
Post Posted: 18-03-2015, 00:15:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din adminii actuali vreau sa stiu si eu un singur lucru: Cine mai doreste sa fie INCA admin aici si cine NU, vreau un raspuns cat mai sincer nu va da nimeni in cap, sunteti multi admini dintre care abia intra cativa.
M-am uitat la orele voastre, in ce zile ati intrat si cat ati stat, unii dupa ce ca intra o data la cateva zile mai stau si 4 minute, tin sa-i felicit pe unii care si-au crescut activitatea si intra zilnic, nume nu dau ca si-o iau in cap va stiti singuri actiunile.
Am prins ideea, e nepopulat serverul, jucatori putini sau chiar deloc, de ce dracu sa stam aici cand putem sa ne mutam in alta parte, etc... Va zic pe romaneste cum sta treaba, ori stati aici si va apucati in plm de treaba ori plecati si cu asta basta. Nu am nevoie de niste nume in lista aia de admini, prefer sa tin 3 sau 4 admini, dar stiu macar ca aia sunt activi.
Fac eu intr-un fel si ii voi premia pe cei fideli serverului si care au ramas si vor ramane, drept respect fata de ei.

Si in caz ca are vreunul in minte asta "cum sa imi zica asta ca nu sunt activ cand nici el nu intra" va spun si de ce, in ultimul timp am lucrat la un proiect pentru acest server si doresc sa-l pun in practica cat mai repede posibil, am petrecut foarte multe ore si nopti pierdute sa-mi iasa mai am putin sa pun totul la punct, sper sa functioneze.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nervishor

[Freakz]



Status: Offline
(since 30-11-2017 16:30)
Joined: 24 Oct 2014
Posts: 729, Topics: 22
Location: Romania

Reputation: 159.9
Votes: 7

 
Post Posted: 18-03-2015, 00:58:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

se pune problema de mine?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Faydwer

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 17-11-2019 19:30)
Joined: 06 Aug 2011
Posts: 7215, Topics: 383
Location: Italy

Reputation: 92.6
Votes: 410

 
Post Posted: 18-03-2015, 01:02:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nervishor wrote:
se pune problema de mine?

Din punctul meu de vedere nu se pune, ar trebui ? Tu ai ajuns sus pentru tot ce ai facut pana acum !
Astept sa vad care da reply aici, au acces la consiliu toti adminii in afara de Bloodys deci scuze nu sunt, au termen pana la sfarsit de luna sa imi raspunda la intrebare, care nu imi da un raspuns pana pe 31 la ora 00:00 are gradul scos fara discutii, consider ca nu il/ii intereseaza.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nervishor

[Freakz]



Status: Offline
(since 30-11-2017 16:30)
Joined: 24 Oct 2014
Posts: 729, Topics: 22
Location: Romania

Reputation: 159.9
Votes: 7

 
Post Posted: 18-03-2015, 01:09:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mi se pare corect! -
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
k1d0 ;x

[Perry ]



Status: Offline
(since 03-08-2018 20:24)
Joined: 06 Jan 2015
Posts: 661, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: 489.2
Votes: 76

     
Post Posted: 18-03-2015, 14:47:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fay as dori sa ma retrag , nu mai am timp deloc de PC !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Nervishor

[Freakz]



Status: Offline
(since 30-11-2017 16:30)
Joined: 24 Oct 2014
Posts: 729, Topics: 22
Location: Romania

Reputation: 159.9
Votes: 7

 
Post Posted: 18-03-2015, 16:42:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ar fi trebuit sa anuntzati din timp lipsa voastra de pe server!

Dar vb lui Fay lipsa de interes

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Faydwer

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 17-11-2019 19:30)
Joined: 06 Aug 2011
Posts: 7215, Topics: 383
Location: Italy

Reputation: 92.6
Votes: 410

 
Post Posted: 18-03-2015, 19:46:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

k1d0 ;x wrote:
Fay as dori sa ma retrag , nu mai am timp deloc de PC !

Si nu puteai sa anunti din timp ca nu mai poti intra?
Acces scos, multumesc pentru ajutorul oferit.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phenomenn

[NEANDERTHAL]



Status: Offline
(since 02-12-2022 20:17)
Joined: 21 Jan 2014
Posts: 1058, Topics: 97
Location: Piatra-Neamt.

Reputation: 214.6
Votes: 14

Post Posted: 18-03-2015, 20:34:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La mine nu se pune problema, o sa continui



"the hell is empty
all the devil are here"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BICA

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-04-2015 21:40)
Joined: 05 Mar 2015
Posts: 29, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 28.5
Votes: 2

Post Posted: 18-03-2015, 23:29:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Timpul este pretios,nu poate fi dat inapoi,mult sau putin,mereu imi fac aparitia,atat forum cat si game,cum pot. Daca cumva am deranjat cu cv,sa mi se spuna,fara suparare. Nu sunt genul,oai nii server,hai fac cerere iar apoi ma doare in ... intru pe altu. Imi dau silinta,iar inters e,altfel nu faceam cerere. Vreau sa ma exprim liber,asta voi si face,nu ma poate tine nimeni sa nu o fac: parerea mea,sa se dea grad,anumita functie ca admin pe SID unor copii,mi se pare chiar de laba...aia chiar nu au habar de lumea in care traiesc,e imposibil sa ceri cuiva ceva daca nu iti poate oferii,anume seriozitate,interez,acivitate..din parti. Si daca e actvitate..canci comenzi,sunt pararel..nu am cu nimeni nimic,in special la ceea ce am mentionat,copii mici. Dar e parerea mea,chiar mi se pare am ....,e imposibil sa ceri de unde nu-i. Ma uit la lista de admini,oai tata meu da is cam multi,cam putine nume vad pe sv din lista mentionata,si ma cam deranjeaza chestia asta. Serverul are nevoie cu adevarat de un staff,staff care trebuie sa fie bine pus la punct,pentru a indeplinii toate cerintele,pentru roade. Uneori e lume,e frumos,ai cu cine juca,mai o vorba un biscuite. In special,seara am mult timp,vreau sa il petrec pe SID,pe sv un sunt admin,unde la motiv am scriss ceeea ce am scris,si sa ma tin,sa oferr,iar in urma mea sa se vada. Dar tata meu,nu pot sa ma joc singur...ma deranjeaza. Popularea serverului trebuie cumva remediata,gasite solutii. Sa se faca o cerere de team speak,sa se deschida un canal SID,si toti adminii,sa intre,adminii care prezinta interes pentru sv. Sa se discute probleme,sa fie totul bine organizat. Cand e cv,o discutie,o anumita tema,subiect. Pac pac,exista forum,un topic,un mesaj,o atentionare. La ora x toti adminii sa se prezinte sa pe team speak,avem de discutat de dezbatut. Pot garanta ca unii,abia au facut cerere de admin,dar habar nu au sa navigheze pe un forum,cereea probabil fiind facuta de o alta persoana...sunt cazuri si cazuri. Sa se iei masuri,cu cat mai repede cu atat mai bine,pentru detinatorul sv,in special,pentru mine ca admin,ca jucator.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Faydwer

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 17-11-2019 19:30)
Joined: 06 Aug 2011
Posts: 7215, Topics: 383
Location: Italy

Reputation: 92.6
Votes: 410

 
Post Posted: 19-03-2015, 00:02:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BICA wrote:
[b]Uneori e lume,e frumos,ai cu cine juca,mai o vorba un biscuite. In special,seara am mult timp,vreau sa il petrec pe SID,pe sv un sunt admin,unde la motiv am scriss ceeea ce am scris,si sa ma tin,sa oferr,iar in urma mea sa se vada. Dar tata meu,nu pot sa ma joc singur...ma deranjeaza. Popularea serverului trebuie cumva remediata,gasite solutii.

Tu vorbesti foarte bine, imi place cum gandesti, dar nu toti gandesc asa. Da popularea trebuie remediata, dar fara voi sa fiti prezenti pe server nu se poate. Mai erau seri in care intram si gaseam peste 10 jucatori, chiar aveam placerea sa gasesc si 9-9 sa se joace in unele zile, rar dar se putea, erau mai multi admini activi se putea, dar majoritatea se duc in alte parti, vor totul pe tava, jucatori asa brusc dar daca nimeni nu face nimic cum sa fie. Mai o reclama la server, tinut putin la status pe mess/skype, un share pe facebook la pagina serverului, dar na cine sa faca astea.

BICA wrote:
Sa se faca o cerere de team speak,sa se deschida un canal SID,si toti adminii,sa intre,adminii care prezinta interes pentru sv. Sa se discute probleme,sa fie totul bine organizat. Cand e cv,o discutie,o anumita tema,subiect. Pac pac,exista forum,un topic,un mesaj,o atentionare. La ora x toti adminii sa se prezinte sa pe team speak,avem de discutat de dezbatut. Pot garanta ca unii,abia au facut cerere de admin,dar habar nu au sa navigheze pe un forum,cereea probabil fiind facuta de o alta persoana...sunt cazuri si cazuri. Sa se iei masuri,cu cat mai repede cu atat mai bine,pentru detinatorul sv,in special,pentru mine ca admin,ca jucator.

1. Promit ca voi incerca sa fac rost de canal de ts, vorbesc cu cineva sa vedem daca ma poate ajuta.
2. Problemele dupa cum vezi nici pe forum nu se discuta, am facut topicuri cu tot ce au ei nevoie sa stie si degeaba. Sunt topicuri de discutii si propuneri, nimeni nu vine cu idei sau ceva oricat de trasnita ar fi, mai multe capete gandesc mai bine decat unul. Forumul este strict sa tinem legatura unul cu altul, sa stim unul de altul, dar daca nu il folositi eu ce sa va mai fac.
3. Am incercat si eu ca intr-un weekend sa ne strangem toti adminii la o ora specificata cu gandul ca vor veni jucatori si din pacate am fost decat eu si Freakz * ReuS (RedBull). Citeste aici(click)
4. Ai spus ca sunt unii care nu stiu sa navigheze pe forum, pai este topicul acesta, ma gasesc pe forum, imi cer un id de mess/skype si vorbim ii ajut, dar nu multi ma cauta sau sa intrebe ceva. Asa e cand stai pe un server de ca.cat cu owneri de toata jena prinzi frica de ei si nu exista acea comunicare, iar cand ajungi pe alt server ramai cu aceleasi obiceiuri de acolo. E greu acum, mai ales ca azi intreba unu pe fy_snow_deluxe daca este voie cu awp, pai daca este pus pe harta, evident ca este voie... Dar na obisnuinta de pe serverele de kkt.

Masuri se iau, dar cine vrea sa le si aplice ? Eu ce sa fac, sa tot dau warn-uri si remove, oricum nu vor intelege. Uite exemplu, dupa acceptarea cererilor de admin cer nick si pass, primesc pm si inapoi ai vazut ca dau informatii pentru orice, dar sunt unii care nici acum nu au citit PM-ul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BICA

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-04-2015 21:40)
Joined: 05 Mar 2015
Posts: 29, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 28.5
Votes: 2

Post Posted: 19-03-2015, 00:23:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La punctul mentionat de tine,si anume 3..pot sa spun sincer ca mi-a scapat,imi cer scuze pentru neatentie. Data viitoare voi fi mult mai atent la absoult tot! Parerea mea,e sa se infiinteze cat mai rapid acel canal de team speak. Sa vb fiecare cu gura lui,fiecare admin desigur,sa spuna ce si cum,ce are de gand,ce ar trebuii adus,absolut tot ceea ce tine de ajutarea acestui server. Omul sa vb,nu sa taca,dar nu sa vb prost,fara rost,cu scop,acela de a ajuta,plus daca iti place serverul,e in favoarea ta,ai cu cine sa joci,indiferent de mapa,ora,sa ai cu cine. Daca nu se remediaza popularea,e grav sincer. Nu se poate platii un host,sa platesti sa mentii ceva anume prin intermediul internetului,dar acel ceva sa nu iti aduca absolut nimic,hai tata,iesi luna asta,luna viitoare pe -...da pana cand ... sa iesi tot asa ca nu se poate. Rog seriozitate! Imlicare! Respecta-te pe tine insuti,ca om,nu promite daca nu esti cababil sa ajuti in vreun fel acest sv! Mesaj adresat tuturor cititorilor,atat acestui mesaj cat si acestui topic. Daca te-ai bagat cu promisiuni pe acest server,respecta! Daca ai respectat ceea ce la inceput ai promis,garantez,dupa plecarea ta,se va vedea ceva in urma,vei fi respectat!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Faydwer

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 17-11-2019 19:30)
Joined: 06 Aug 2011
Posts: 7215, Topics: 383
Location: Italy

Reputation: 92.6
Votes: 410

 
Post Posted: 19-03-2015, 01:03:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu trebuie sa-ti ceri scuze pentru punctul 3, acel post a fost trimis in data de 13-02-2015, 00:43:07, inca nu erai admin aici.
Voi incerca sa avem canal de TS pe serverul freakz. Dar nu ma astept la multe persoane on pe ts...
Cu popularea incerc sa rezolv cat mai repede, adica sa pun in aplicare proiectul la care am lucrat. Din ce am inteles, s-ar putea sa mai ma ajute seVes si Electroz cu ceva bani...
Ce ai scris bolduit este foarte adevarat, unii iau asta in ras, ba chiar imi rad in fata.

Hai baietii astept raspuns la ce am scris mai sus, cine ramane si cine nu sa stiu si eu, va e greu sa raspundeti? Nu-i bai aveti timp pana pe 31...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
seVes

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-11-2015 16:12)
Joined: 13 Oct 2014
Posts: 161, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 115.1
Votes: 4

   
Post Posted: 19-03-2015, 14:12:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

M-am gandit o perioada la asta... neah,am fost aici inca de la inceput,nici gand sa dau inapoi acum. Nu scapati asa usor de mine,nu asa devreme - . O sa aducem Sid-ul cat mai sus posibil,urmeaza o schimbare majora in curand - stay tuned.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
syned

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 18-08-2019 11:51)
Joined: 03 Aug 2012
Posts: 1857, Topics: 84
Location: Italy

Reputation: 294.6
Votes: 26

 
Post Posted: 19-03-2015, 18:53:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu ramin si o sa ajut cit de mult o sa pot ms.

Y!M iura_85 
Pagina de fb a war-urilor
Canal Youtube Freakz
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Next    


The time now is 05-07-2024, 20:46:35
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x