User
Pass
2FA
 
 

Dungeons & Raids

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message1072
Airwaves

[Creep]



Status: Offline
(since 12-06-2013 10:03)
Joined: 23 Dec 2010
Posts: 534, Topics: 61
Location: Romania

Reputation: 64.3
Votes: 18

Post Posted: 25-03-2012, 18:29:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aici aveti o lista cu toate raidurile/instantele disponibile pe freakz.La fiecare aveti cate un videoclip pe varianta 25HC/5HC!


Raids:


Dungeons:
    Halls of Origination (HOO) - Video
    Throne of the Tides (TOT) - Video
    Stonecore (SC) - Video

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IamLegend

[Creep]



Status: Offline
(since 01-12-2012 11:53)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 654, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -90.9
Votes: 11

 
Post Posted: 26-03-2012, 14:01:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Prezente raiduri :
Salutare dragilor. In urma discutiilor avute pe tema activitatilor PVE pe guild chat ieri, am constatat ca anumiti membri, nu sunt sau cel putin nu par sa fie interesati de acest aspect al jocului.
Astfel, pentru cei deja existenti in guilda (vom face si recrutari in acest sens) care doresc sa participe si in activitatea PVE, sa imi trimita un mail in joc pe Iamlegend/Dementia/Saycheese, in care sa specificati urmatoarele date :
Quote:


SUBJECT : Nume_Character - PVE

CONTINUT :

Clasa :
Specul/Orientarea : (Specul FROST/FIRE/DISCI/SHADOW/HOLY etc si Orientarea = Heal/DPS/RDPS etc)
ilevel PVE (optional):
Disponibilitatea Online (intre ce ore sunteti online in mod regulat) : - Pentru a stabili o ora, de comun acord, la care sa punem raidurile pentru a fi toti online. -


Avem :

2 TANKS - Saycheese (Paladin Protection) + Aiirr (Warrior Protection)

DPS :

1) Hunterz - 360 ILVL MM Hunter
2) Xunia - 360 ILVL MM Hunter
3)Lastalive - 355 ILVL MM/SV Hunter



Avem nevoie :

- Healeri :
1) 2-4 x Pentru raidurile 10 Normal & Heroic
2) 6-7 x Pentru raidurile 25 Normal & Heroic
- Dps :
1) 4-6 x Pentru raidurile 10 Normal & Heroic
2) 15-16x Pentru raidurile 25 Normal si Heroic.

Nota :

La raidurile de 10 e recomandat sa avem cel putin 2 RDPS si la cele de 25 avem nevoie de minim 4 RDPS. (RDPS = Ranged DPS = Mage, Warlock, Boomkin,Hunter)

Explicatie :
La Valiona&Theralion pe Heroic avem nevoie de RDPS in camera pentru a da jos adds care se spawneaza.
La Omnitron Defence System avem nevoie de RDPS pentru a da jos Oozele "sinucigase".

La Maloriak si Omnitron avem nevoie de cel putin 1 player cu spelluri gen Spell Steal si efecte similare.
Se da Spell Steal la "REMEDY" castat de Maloriak pe el insusi, respectiv pe selfbuff-ul robotilor de la Omnitron la tranzitia dintre ei, folosind astfel propriul lor buff de damage si haste (parca).
La boss-ul din BH ne trebuie cel putin 1 holy priest (recomandat 2) pentru a acoperi tot raidul cu Mass Dispel.


Quinwaz wrote:
Trebuie sa ma prezint si eu?
Nume: Marian
Nume in Game: Quinwaz
Despre Mine: Am Nasu Mare -



Last edited by IamLegend on 27-03-2012, 18:42:10; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Airwaves

[Creep]



Status: Offline
(since 12-06-2013 10:03)
Joined: 23 Dec 2010
Posts: 534, Topics: 61
Location: Romania

Reputation: 64.3
Votes: 18

Post Posted: 26-03-2012, 16:52:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Clasa : Druid
Specul/Orientarea : Resto

In special o sa fiu pe asta mai mult online + Imi mai imbrac celalalt druid pt feral Dps(druidu cu alchemy)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IamLegend

[Creep]



Status: Offline
(since 01-12-2012 11:53)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 654, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -90.9
Votes: 11

 
Post Posted: 29-03-2012, 14:13:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Airwaves wrote:
Aici aveti o lista cu toate raidurile/instantele disponibile pe freakz.La fiecare aveti cate un videoclip pe varianta 25HC/5HC!


Raids:


Dungeons:
    Halls of Origination (HOO) - Video
    Throne of the Tides (TOT) - Video
    Stonecore (SC) - Video



PLANIFICARE VINERI 30.03.2012 :

Pentru a ne obisnui unii cu altii, vom incepe de maine seara cu raidurile de 10 Normal full runs, iar in weekend, daca vom fi destui, vom face cate ceva si pe heroic sau raidurile normale de 25. -
Normalele sunt convins ca vor merge bine. La heroice, nu va descurajati daca ne va lua probabil cateva luni de try-uri pana vom da jos Valiona & Theralion, Omnitron sau Maloriak. (restul se pot face pana si cu globalul deci in guild run, nu ar trebui sa avem probleme).
In orice caz, raidurile vor avea loc incepand cu orele 19:30-20:30, in functie de cum ne adunam.
Este obligatoriu sa aveti TS3 instalat. Detalii server ,canal si parola gasiti pe GMOTD (Guild message of the day).
In lipsa lui Airwaves, eu voi fi Raid Leader la runul de 10 man. Daca pe viitor vor fi mai multe raiduri de 10, stabilim atunci cine,ce si cum.
Va rog sa va alocati timp, in pauzele de la BGs etc,sa invatati scripturile. Nu iti ia nimeni capul ca dai wipe la raid datorita unei probleme de nesincronizare, dar iti iei "piluli" daca dai wipe la raid ca nu stii scriptul.
Pentru intrebari legate de scripturi, va stau la dispozitie prin PM sau sectiunea "Discutii" de pe forum. -

O sa vorbesc cu Airwaves sa imi dea si mie 2nd GM pentru a putea da DKPuri la raiduri si GV in lipsa lui.
In plus, am discutat cu el si vom imparti intre membrii guildei, itemele PVE aflate in GV, pentru a ne servi tuturor la raiduri.
Atentie ! Cine solicita un astfel de item, ar face bine sa il foloseasca la raiduri in folosul tuturor. Sper sa nu vedem cazuri in care itemul respectiv e pus la vanzare sau echipat pe un character care intra online odata la 3 luni.
V-as ruga sa va faceti rost de iteme PVE si sa va ajutati intre voi in vederea procurarii de astfel de iteme, pe cat posibil. Repet, e in interesul intregii guilde !

PS: CITITI REGULAMENTUL PENTRU SEGMENTUL PVE http://forum.wow-freakz.com/view-post-1891289.html?#1891289.


Quinwaz wrote:
Trebuie sa ma prezint si eu?
Nume: Marian
Nume in Game: Quinwaz
Despre Mine: Am Nasu Mare -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IamLegend

[Creep]



Status: Offline
(since 01-12-2012 11:53)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 654, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -90.9
Votes: 11

 
Post Posted: 30-03-2012, 09:37:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Desi mai sus aveti tutorialul video, uite aici o sursa buna de scripturi explicate, strategii si tactici.

Quinwaz wrote:
Trebuie sa ma prezint si eu?
Nume: Marian
Nume in Game: Quinwaz
Despre Mine: Am Nasu Mare -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 07-05-2024, 20:09:31
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x