User
Pass
2FA
 
 

How to: BoT Halfus
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm
Author Message22652
doru15

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 01-02-2022 14:29)
Joined: 16 Jun 2010
Posts: 3251, Topics: 303
Location: Romania

Reputation: 1145.3
Votes: 97

     
Post Posted: 13-10-2011, 19:27:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

How to: The Bastion of Twilight - Halfus Wyrmbreaker


Cuprins:

    1. Prezentare
      1.1 HP
      1.2 Raid Composition
      1.3 Loot
    2. Abilitati
      2.1 Abilitatile lui Halfus
      2.2 Abilitatile Proto-Behemothului
      2.3 Abilitatile Dragonilor
    3. Tactica
    4. Prezentare Video



+Rep daca v-a fost de ajutor

Check also:





Last edited by doru15 on 07-01-2013, 19:04:16; edited 20 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skar

[Creep]



Status: Offline
(since 18-12-2014 14:25)
Joined: 13 May 2011
Posts: 621, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 113.1
Votes: 3

 
Post Posted: 13-10-2011, 19:47:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

foarte frumos + rep


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
octibest

[Old Dog]



Status: Offline
(since 25-04-2019 09:59)
Joined: 07 Jul 2011
Posts: 182, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 84.9
Votes: 5

 
Post Posted: 13-10-2011, 20:16:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

foarte fumos stiu ca mai facuse si unu ceva dar mult mia bine explicat al tau
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BitzaZaOne

[Hardc0R3 Raider]



Status: Offline
(since 04-06-2018 16:05)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 912, Topics: 20
Location: Deva

Reputation: -133
Votes: 21

   
Post Posted: 13-10-2011, 22:29:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Super! Felicitari!

[quote="Hujin"]Totul se va rezolva la ora 10:00 am.

Edit: Disclamer: cuvintele de mai sus nu trebuie interpretate in mod absolut. Este doar o estimare personala bazata pe calcule statistice la care am adaugat 60 de minute marja de eroare.[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
tyareel

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-03-2012 12:55)
Joined: 24 Sep 2011
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 55
Votes: 2

Post Posted: 14-10-2011, 01:14:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

e misto facut ..dar se putea si mai bine .. ex eu ca tank paly eu nu am skimbat halfus cu off tank nici la 10hc nici 25hc il tin eu pana la capat + main tankul daca stie sa joace ..mai ia si un dragon pe el ..- .








IMG: https://www.wow-freakz.com/sig/Tyareel-Genesis.png

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
doru15

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 01-02-2022 14:29)
Joined: 16 Jun 2010
Posts: 3251, Topics: 303
Location: Romania

Reputation: 1145.3
Votes: 97

     
Post Posted: 14-11-2011, 23:00:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Edited @Fireball si la partea cu cei 3 dragoni de pe Normal.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sykeye

[Priest of Kalimdor]



Status: Offline
(since 24-04-2016 20:34)
Joined: 20 Oct 2010
Posts: 273, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 90.3
Votes: 3

 
Post Posted: 15-11-2011, 00:44:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

foarte bine explicat,bv! faci si Valiona next?-

Halfus,pana mor dragonii,poate fi tankat de un tank fara mult gear daca un priest healer se sincronizeaza cu el,ca sa-i dea shield+speed la cd. eventual poate sa tina si hoturi pe el,ca oricum scutu adauga si el. daca main tanku stie sa ia si un dragon,atunci gg,inseamna 1 heal/dps in plus.
dps ca intotdeauna,cu cat dau mai tare,cu atat scapa healerii mai repede.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
doru15

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 01-02-2022 14:29)
Joined: 16 Jun 2010
Posts: 3251, Topics: 303
Location: Romania

Reputation: 1145.3
Votes: 97

     
Post Posted: 15-11-2011, 00:56:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sykeye wrote:
faci si Valiona next?


Da m-am apucat sa scriu la el, dar incep perioada de teze la scoala si chestii de genu si merge un pic mai greu + ca prefer sa mai astept pana cand o reusi cineva sa o dea si pe HC, dupa o sa il postez.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Silenz

[MindControled]



Status: Offline
(since 28-05-2018 09:51)
Joined: 17 Oct 2010
Posts: 249, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 45.8
Votes: 22

Post Posted: 15-11-2011, 02:05:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Foarte frumos redactat si explicat.
De abia astept sa apara si un content pentru Valiona -


[PvE] Druid TANK Guide
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 15-11-2011, 03:12:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tyareel wrote:
e misto facut ..dar se putea si mai bine .. ex eu ca tank paly eu nu am skimbat halfus cu off tank nici la 10hc nici 25hc il tin eu pana la capat + main tankul daca stie sa joace ..mai ia si un dragon pe el ..- .












e adevarat ce spui tu, dar doar pe freakz, in mod normal bossul asta nu poate fi kitat, si pune un debuff pe tank cu 10% increased dmg recieved care se stacheaza, la fiecare stack facand refresh la debuff, in mod normal la 5-6 stackuri trebuie sa faca switch MT cu OT, avand destul timp pana face si OT 5-6 stackuri sa se duca debufful de pe MT, apui switch again, you get my point



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 15-11-2011, 12:20:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu te supara domnu doru15 dar ce ai descris tu in tutorial suna a "WIPE". domnu Hrn sa shtii ca Halfus poate fi kitat (plimbat ) de jur imprejuru camerei de un dk unholy tinut in viata de un druid sau un priest holy (stack eco)
DK-ul da slow lu halfus si fuge mereu dand cast bloodboil pentru treat - sa nu sara halfus pe cei care fac dragonii- (sa tankezi pana nu omori dragonii deja e suicide). dupa ce ai omorat toti dragonii sar toti pe halfus si cade imediat.
Nu ai nevoie decat de 2 healeri (un holy sau druid pentru dk si un druid sau shaman pentru cei cu dragonii) si restu pvp la greu
*Nu se recomanda rogue pentru ca daca dk-ul cu halfus nu face destul treat rogue atrage pe halfus peste cei cu dragonii = >wipe

**De asemenea se recomanda sa nu luati rambo cu voi (warrior sau feral urs care da https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=1161 (wowhead link) cand iti este lumea mai draga

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
doru15

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 01-02-2022 14:29)
Joined: 16 Jun 2010
Posts: 3251, Topics: 303
Location: Romania

Reputation: 1145.3
Votes: 97

     
Post Posted: 15-11-2011, 14:25:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu te oblig eu sa faci asa cum am scris in tutorial daca vrei poti sa kitezi bossu, dragonii, mobii de la intrare, pe valiona, pe theralion, argaloth, bossi din dfuri, esti liber sa kitezi ce vrei tu si cum vrei tu ca sa nu iei "WIPE" daca tu crezi ca te descurci mai bine asa.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 15-11-2011, 15:16:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

doru15 wrote:
Nu te oblig eu sa faci asa cum am scris in tutorial daca vrei poti sa kitezi bossu, dragonii, mobii de la intrare, pe valiona, pe theralion, argaloth, bossi din dfuri, esti liber sa kitezi ce vrei tu si cum vrei tu ca sa nu iei "WIPE" daca tu crezi ca te descurci mai bine asa.


Nu trebuie sa te ataci. Poate sa mearga si metoda ta cu conditia ca tanku sa fie full gear (sa aiba minim 150 k HP si mastery full) warrior protection / blood dk sau feral bear si healeru sa fie druid si de asemenea facut ca la carte pentru ca tanku sigur nu rezista mai mult de 2 secunde (un sigur heal intarziat si e istorie)
Daca druidu nu e pro, 2 priest holy ar putea sa mentina tanku cu eco si accentuez ca ar putea pentru ca are toate sansele sa moara din 2 criticale date de halfus, mai ales ca e inutil sa dai in halfus cu dragonii inca in viata.

Metoda indicata de mine mai devreme e folosita de toti cu care am avut placerea sa fac halfus (multe raiduri erau adunate de pe global) si sunt sigur ca esti de acord daca ai fost in raiduri organizate de altii.

Posturi unite automat, 15-11-2011, 15:16:25

tyareel wrote:
e misto facut ..dar se putea si mai bine .. ex eu ca tank paly eu nu am skimbat halfus cu off tank nici la 10hc nici 25hc il tin eu pana la capat + main tankul daca stie sa joace ..mai ia si un dragon pe el ..- .










shtii... dragonii se omoara unu cate unu si dupa care se ataca halfus. Sa iei halfus si un dragon pe tine e suicide oricat de bun tank eshti. Cum am spus, e inutil sa dai in halfus cu dragonii in viata. E de mentionat faptul ca atat halfus cat si dragonii au AOE:
https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=86167 (wowhead link)

https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=86169 (wowhead link)


iar daca tankul sta pe loc in loc sa faca kite sunt toate sansele sa fie aruncat in lava

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sovereign
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-10-2013 13:05)
Joined: 25 Aug 2010
Posts: 2166, Topics: 119
Location: In ciorba.

Reputation: -485.9
Votes: 36

   
Post Posted: 15-11-2011, 16:13:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Noi il facem doar cu doi tanci, unul pentru kite si celalalt pentru dragoni.

Slate Dragon se face al doilea, deoarece stunul ala care il primeste halfus este vital, pentru ca tancul sa poata scapa de malevolent strikes is pentru a ajuta dpsul. Dupa ce se omoara dragonii este recomandat ca offtankul si tancul sa-l paseze de la unul la altul, pentru a scapa de strikes.

Shadow Nova nu pune probleme deloc, damageul pe care il are este usor de healat, iar probabilitatea de a arunca pe cineva in lava este foarte mica, slabe sanse sa o patesti si daca nu stii unde sa stai si pe unde sa fugi.

Emerald Whelp poate fi considerat optional, debuful care il aplica nu te ajuta cu mult daca ai healeri care stiu cum trebuie dat healu.

Nu luati doi dragoni deodata, e sinucidere curata, prea mult damage pe tank + sansa de a fi lovit si de meteori = certain death => certain wipe. Si chiar daca rezista e greu sa tina agro pe amandoi. Encounterul tine de heal si de dmg avoidance, nu de dps.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 15-11-2011, 16:19:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sovereign wrote:
Noi il facem doar cu doi tanci, unul pentru kite si celalalt pentru dragoni.

Slate Dragon se face al doilea, deoarece stunul ala care il primeste halfus este vital, pentru ca tancul sa poata scapa de malevolent strikes is pentru a ajuta dpsul. Dupa ce se omoara dragonii este recomandat ca offtankul si tancul sa-l paseze de la unul la altul, pentru a scapa de strikes.

Shadow Nova nu pune probleme deloc, damageul pe care il are este usor de healat, iar probabilitatea de a arunca pe cineva in lava este foarte mica, slabe sanse sa o patesti si daca nu stii unde sa stai si pe unde sa fugi.

Emerald Whelp poate fi considerat optional, debuful care il aplica nu te ajuta cu mult daca ai healeri care stiu cum trebuie dat healu.

Nu luati doi dragoni deodata, e sinucidere curata, prea mult damage pe tank + sansa de a fi lovit si de meteori = certain death => certain wipe. Si chiar daca rezista e greu sa tina agro pe amandoi. Encounterul tine de heal si de dmg avoidance, nu de dps.


insfarsit cineva care este de acord cu mine. Ideea de shadow dmg era daca tanku ia dragonu si halfus pe el si ataca la gramada
Aoe Dragon + aoe halfus, poate nu moare tanku primu , dar tot dps-ul de pe langa el e istorie. Daca dai in halfus fara sa omori dragonii, sunt sanse mari sa ai nevoie de healer pentru healer - si dps numai hunteri pentru ca orice melee moare de la primele 2 hituri si pe deasupra am vazut cazuri cand tanku care si-a luat stun de halfus a fost aruncat in lava

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 25-04-2024, 13:49:21
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x