User
Pass
2FA
 
 

Exploit sau nu ?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other
Author Message2425
IoNuTzBeSt

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-09-2014 20:07)
Joined: 14 Apr 2012
Posts: 146, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 55.1
Votes: 5

 
Post Posted: 16-07-2013, 23:24:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E normal ca un druid feral vs hunter, atunci cand druidul i-a freezing trap sau scatter shot acesta sa poata sa iasa din forma de feral in timpul efectului ?? Sau e exploit ?? , pentru ca daca e normal atunci cred ca cei de la blizzard au bagat cam degeaba Scare Beast - , mai exact.... nu poate fi folosit la nimic. P.S Pe pach trecut adica pe 4.0.6 , nu mergea sa faci asa ceva .... adica sa iesi din forma de feral in freezing trap. Ceea ce e si mai anormal este ca mai poate sa iasa din forma de feral si in cyclone -. Deci in concluzie daca aceasta treaba e normala... insemana ca druidu > hunteru , deci suntem dusi rau cu pluta, adica suntem pe invers ,pentru ca eu nu am vazut niciodata ca un animal sa omoare un vanator(inarmat)...sincer - , eu sitam ca vanatorul vaneaza animale si nu invers...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IoNuTzBeSt

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-09-2014 20:07)
Joined: 14 Apr 2012
Posts: 146, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 55.1
Votes: 5

 
Post Posted: 17-07-2013, 23:21:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Va rog , sa raspundea cineva
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Overdozze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-03-2015 02:45)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 528, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 28

     
Post Posted: 17-07-2013, 23:54:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

IoNuTzBeSt wrote:
Va rog , sa raspundea cineva

Vorbeste cu un feral si testeaza.
+ceva proof ca s-a intamplat cu adevarat bug-ul ar fi superb.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 18-07-2013, 02:49:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce bug ma? Este perfect normal, same si cand iei fear, poti sa iesi din forma, este un buff, ii dai cancelaura. Ce ti se pare asa anormal?

"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IoNuTzBeSt

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-09-2014 20:07)
Joined: 14 Apr 2012
Posts: 146, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 55.1
Votes: 5

 
Post Posted: 19-07-2013, 12:08:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Exorder1337 wrote:
Ce bug ma? Este perfect normal, same si cand iei fear, poti sa iesi din forma, este un buff, ii dai cancelaura. Ce ti se pare asa anormal?


Ba... ok am inteles partea cu fear/scatter si altele. Dar cand esti in freezing .... sa fim seriosi ... in freezing ??? Daca tu ai fi un druid prin absurd in realitate si te-ar ingheta cineva intr-u bloc de gheata , te-ai mai putea transforma in ceva daca esti complet inghetat ?? inteleg ca e cancelaura , dar nu in freezing frate, e absurd, e total pe dos ... chiar asa de grea e logica asta pentru aia de la blizzard ? Acum serios... asta cu siguranta este exploit sau o greseala uitata de cei de la blizz.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 19-07-2013, 12:35:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tu cand esti in CC nu poti sa dai cancelaura buff ba?! Gandeste-te logic. Forma de la druid este un buff, in CC merge sa dai cancel aura(adica sa dai click dreapta pe buff, si POC, dispare).

"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pateu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-07-2016 05:47)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 402, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 55.7
Votes: 20

 
Post Posted: 19-07-2013, 12:59:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poate sa iasa din forma ca e buff.

Nu poate intra in alta in schimb.


Exorder1337 wrote:
Cat despre frost mage, crede-ma, e printre cele mai grele clase din joc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Teodorh

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-01-2018 15:50)
Joined: 16 Jan 2011
Posts: 48, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 41.1
Votes: 3

 
Post Posted: 04-03-2015, 23:07:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

IoNuTzBeSt wrote:
Exorder1337 wrote:
Ce bug ma? Este perfect normal, same si cand iei fear, poti sa iesi din forma, este un buff, ii dai cancelaura. Ce ti se pare asa anormal?


Daca tu ai fi un druid prin absurd in realitate si te-ar ingheta cineva intr-u bloc de gheata , te-ai mai putea transforma in ceva daca esti complet inghetat ??.


Tu judeci ce comparatii faci ? -)) Jocul asta nu e facut sa fie realistic.

Shapeshift e un buff, nimic mai mult, poti sa-i dai cancel cand doresti cum iti poti da tu cancel la detterance cand doresti, nu e asa mare filozofie. -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 05-03-2015, 00:01:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sigur blizzard s-a gandit ca daca intru intr-o capcana din intamplare nu mai am voie sa evit "sperietura bestiei".


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Overdozze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-03-2015 02:45)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 528, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 28

     
Post Posted: 05-03-2015, 00:40:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Teodorh wrote:
IoNuTzBeSt wrote:
Exorder1337 wrote:
Ce bug ma? Este perfect normal, same si cand iei fear, poti sa iesi din forma, este un buff, ii dai cancelaura. Ce ti se pare asa anormal?


Daca tu ai fi un druid prin absurd in realitate si te-ar ingheta cineva intr-u bloc de gheata , te-ai mai putea transforma in ceva daca esti complet inghetat ??.


Tu judeci ce comparatii faci ? -)) Jocul asta nu e facut sa fie realistic.

Shapeshift e un buff, nimic mai mult, poti sa-i dai cancel cand doresti cum iti poti da tu cancel la detterance cand doresti, nu e asa mare filozofie. -


TU realizezi ca acest topic este vechi de 2 ani? Cum Christos ai reusit sa il gasesti?

Este vreun hidden achievement pe care il iei daca dai necro ?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Teodorh

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-01-2018 15:50)
Joined: 16 Jan 2011
Posts: 48, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 41.1
Votes: 3

 
Post Posted: 05-03-2015, 05:01:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Overdozze wrote:
Teodorh wrote:
IoNuTzBeSt wrote:
Exorder1337 wrote:
Ce bug ma? Este perfect normal, same si cand iei fear, poti sa iesi din forma, este un buff, ii dai cancelaura. Ce ti se pare asa anormal?


Daca tu ai fi un druid prin absurd in realitate si te-ar ingheta cineva intr-u bloc de gheata , te-ai mai putea transforma in ceva daca esti complet inghetat ??.


Tu judeci ce comparatii faci ? -)) Jocul asta nu e facut sa fie realistic.

Shapeshift e un buff, nimic mai mult, poti sa-i dai cancel cand doresti cum iti poti da tu cancel la detterance cand doresti, nu e asa mare filozofie. -


TU realizezi ca acest topic este vechi de 2 ani? Cum Christos ai reusit sa il gasesti?

Este vreun hidden achievement pe care il iei daca dai necro ?


Nici eu nu stiu cum l-am gasit, dar am facut-o. -)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MihneaStefan

[IX-XII-MCMXCVI]



Status: Offline
(since 18-09-2023 22:30)
Joined: 03 Nov 2013
Posts: 248, Topics: 32
Location: Romania

Reputation: 50.3
Votes: 17

Post Posted: 05-03-2015, 13:17:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

IoNuTzBeSt wrote:
E normal ca un druid feral vs hunter, atunci cand druidul i-a freezing trap sau scatter shot acesta sa poata sa iasa din forma de feral in timpul efectului ?? Sau e exploit ?? , pentru ca daca e normal atunci cred ca cei de la blizzard au bagat cam degeaba Scare Beast - , mai exact.... nu poate fi folosit la nimic. P.S Pe pach trecut adica pe 4.0.6 , nu mergea sa faci asa ceva .... adica sa iesi din forma de feral in freezing trap. Ceea ce e si mai anormal este ca mai poate sa iasa din forma de feral si in cyclone -. Deci in concluzie daca aceasta treaba e normala... insemana ca druidu > hunteru , deci suntem dusi rau cu pluta, adica suntem pe invers ,pentru ca eu nu am vazut niciodata ca un animal sa omoare un vanator(inarmat)...sincer - , eu sitam ca vanatorul vaneaza animale si nu invers...



Când mai vezi așa ceva, fã video și pune-l pe forum la secțiunea ban și S OKERU o sã îți rãspundã personal cu un PERMAban pentru druidul care a dat CancelAura la Form! Cum sã faci așa ceva, în viața realã dacã ești înghețat mai dai CANCELaura? ??? Noroc cu exploitu ãsta cã altfel ..



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Starxqq

[Creep]



Status: Offline
(since 14-07-2015 12:22)
Joined: 21 Dec 2014
Posts: 952, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 34.2
Votes: 11

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-03-2015, 15:37:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum sa compari viata reala cu acest joc "minunat" ?-
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 06-03-2015, 12:06:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

IoNuTzBeSt wrote:

Ba... ok am inteles partea cu fear/scatter si altele. Dar cand esti in freezing .... sa fim seriosi ... in freezing ??? Daca tu ai fi un druid prin absurd in realitate si te-ar ingheta cineva intr-u bloc de gheata , te-ai mai putea transforma in ceva daca esti complet inghetat ?? inteleg ca e cancelaura , dar nu in freezing frate, e absurd, e total pe dos ... chiar asa de grea e logica asta pentru aia de la blizzard ? Acum serios... asta cu siguranta este exploit sau o greseala uitata de cei de la blizz.

nu e deloc exploit, e game balance. Counter mechanics, ai sta in CC dublu freeze+scare beast fara sa poti sa faci nimic daca n-ai putea sa iesi din forma.

Pai daca ar fi asa, vreau si eu durata mai mare la hybernate. Cine satan doarme doar 8 secunde? A da, si feralu si-ar lua oneshot de la hunter, magii si-ar deschide firma de catering, paladinii ar fi un fel de buddha cu ditamai sabia de neam prost, warriorii ar fi bucatari, postasi sau someri, DK->niste proscrisi ai societatii etc. Druizii ar intra instant la parnaie cu healing touch-u lor etc.

A da, si warlocii cu imp-ul...
https://youtube.com/watch?v=B1a4KiMEX2c:



୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by LethalFactorLK, 06 April 2016 10:01



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other  


The time now is 06-05-2024, 10:40:39
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x