User
Pass
2FA
 
 

Gag Order vs Piercing Howl

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message2162
allecs10

[( . Y . ) ---> <3]



Status: Offline
(since 27-11-2016 18:12)
Joined: 18 Jul 2011
Posts: 233, Topics: 19
Location: Onesti

Reputation: 304.7
Votes: 9

 
Post Posted: 30-07-2013, 10:19:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

M-am tot uitat pe aici si am observat ca nu exista nici un topic de acest gen, desi pe alte forumuri este unul dintre cele mai aprinse subiecte.

Opinia mea: Am jucat la Piercing Howl destul de mult si ma obisnuisem asa, dar am vazut multi warriori de top (pe alt privat) care jucau la Gag Order si am zis sa incerc si eu. Ei bine, a iesit un epic fail si m-am intors la Piercing Howl. Dupa o perioada de timp, cand am intalnit prin arene mai multi warriori care jucau tot la Gag Order, si am vazut cata presiune puneau pe healer, mi-am stors creierii si am incercat iar. Ei bine de aceasta data mi-a iesit cat de cat, zic eu. Sa joci la Gag Order este mai greu vs Double DPS, pentru ca poti fi kite-at mult mai usor, dar poti folosi Heroic Throw si in mod defensiv. Vs Heal/DPS este un mod foarte bun de a pune presiune, dar are si dezavantaje: nu poti kite-a in mod defensiv, un mag te cam poate lua la misto, Piercing Howl este si un peel foarte bun si nu poti juca decat la Heroic Strike, deci nu exista spec Slam+Gag Order.

As vrea sa aud si parerea altor warriori -


Munca te elibereazã
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amore

[Creep]



Status: Offline
(since 31-07-2015 03:29)
Joined: 26 Mar 2010
Posts: 698, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: -3.3
Votes: 16

 
Post Posted: 31-07-2013, 03:12:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gag order e prea situational pe cand howl te ajuta 100% mereu,daca alergi un healer sau un dps cu speed pe el si ai slow pe tine nu o sa poti da hamtring in melee range,vs rogue feral dai mereu dodge,vs alti plateri ai sanse imense de a da parry la hamstring,mai mult il folosesti ca peal pe healeru tau dand pe la spate sigur proc de improved

playerii aia de top care folosesc gag order ar fi de top si cu howl mai mult ca sigur,as folosi gagu la 3v3 si howl la 2v2

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
allecs10

[( . Y . ) ---> <3]



Status: Offline
(since 27-11-2016 18:12)
Joined: 18 Jul 2011
Posts: 233, Topics: 19
Location: Onesti

Reputation: 304.7
Votes: 9

 
Post Posted: 31-07-2013, 11:59:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da, asta este cea mai mare problema: slow-ul. Dar daca joci cu Rsham, problema asta este in proportie de 70% rezolvata.

Munca te elibereazã
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MorphinG

[Maniac]



Status: Offline
(since 21-05-2022 22:47)
Joined: 24 Dec 2009
Posts: 1120, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 335.1
Votes: 92

 
Post Posted: 03-08-2013, 03:19:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Faci suficienta presiune fara Gag Order si n-ar trebui sa intampini probleme picand un healer (in conditiile in care stii sa joci, iar partenerul tau e la fel de bun), in plus pierzi si Rude Intreruption care zic eu, e un must. Ce rost are sa pici un healer cu 10 secunde mai repede?


In plus : heroic throw defensiv nu exista (decat sa zicem ca dai ranged silence la un mag, dar nu te ajuta cu nimic, o sa rezisti un global in plus), in schimb cu piercing howl salvezi vieti, reduci damage consistent, poti sa ajuti healerul sa bea, sa kitezi rogu in ultimu hal, sa nu lasi healerul sa faca pillar hug, etc.




Stai tu calm, ca warrii de pe oficial, care au si rating si joaca si cu Gag Order, sunt suficienti de buni incat sa-si permita sa renunte la Piercing Howl. Aici nu uita ca sunt inca multe buguri, iar playerii nu se compara cu cei de pe oficial. O sa fii mancat de viu.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 04-08-2013, 10:54:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Gag Order ftw!

https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
divinity4uuu
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-11-2019 13:21)
Joined: 25 Oct 2012
Posts: 148, Topics: 25
Location: Cluj Napoca

Reputation: 301.6
Votes: 17

 
Post Posted: 04-08-2013, 15:28:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

allecs10 wrote:
M-am tot uitat pe aici si am observat ca nu exista nici un topic de acest gen, desi pe alte forumuri este unul dintre cele mai aprinse subiecte.

Opinia mea: Am jucat la Piercing Howl destul de mult si ma obisnuisem asa, dar am vazut multi warriori de top (pe alt privat) care jucau la Gag Order si am zis sa incerc si eu. Ei bine, a iesit un epic fail si m-am intors la Piercing Howl. Dupa o perioada de timp, cand am intalnit prin arene mai multi warriori care jucau tot la Gag Order, si am vazut cata presiune puneau pe healer, mi-am stors creierii si am incercat iar. Ei bine de aceasta data mi-a iesit cat de cat, zic eu. Sa joci la Gag Order este mai greu vs Double DPS, pentru ca poti fi kite-at mult mai usor, dar poti folosi Heroic Throw si in mod defensiv. Vs Heal/DPS este un mod foarte bun de a pune presiune, dar are si dezavantaje: nu poti kite-a in mod defensiv, un mag te cam poate lua la misto, Piercing Howl este si un peel foarte bun si nu poti juca decat la Heroic Strike, deci nu exista spec Slam+Gag Order.

As vrea sa aud si parerea altor warriori -


In momentu de fata ca si single dps (war) nu poti sa pici un healer pe freakz deci nu te ajuta cu nimic , daca optezi in arene pt 2 dps atunci da alege gag order



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
brolaf

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-03-2015 21:12)
Joined: 28 Dec 2011
Posts: 101, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 96.1
Votes: 2

 
Post Posted: 10-08-2013, 21:00:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu joc la gag order, e foarte bun cand pici contra clase op, gen magi, care spameaza ca noobii polymorpf d-ala fara diminish effect, mai opresti unu, poate iti vine si charge, il opresti si pe al doilea, mai apuca healeru sa-ti dea ceva

Mda, ma enervez rau de tot in ruins of lordaeron cand imi iau un piercing howl si imi rupe tot filmu', dar totusi mi se pare mult mai util Gag Order

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bigblackjoey
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-10-2013 11:53)
Joined: 08 May 2010
Posts: 619, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -145.8
Votes: 24

Post Posted: 16-09-2013, 12:47:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Piercing vs Gag , avantaje si dezavantaje , pana la urma se rezuma la stilul si preferintele fiecaruia.
Eu personal prefer Piercing + Glyph desigur , pentru ca imi pot tine adversarii aproape , nu le permit sa alerge bine mersi prin arena , si pot pune presiune destul de buna.Nu e lucru care sa il urasc mai mult in joc decat sa imi faca kite vreun player - . Desigur , 2xmage , sau alte combouri de genul asta este un mic dezavantaj , dar cum am spus si mai sus...fiecare dupa stilul/preferinta sa.
Am jucat si la Gag si este chiar destul de ok , poti castiga secunde pretioase cand joci vs un team de casteri(mai ales cand isi dau burst) , sau..poti pune presiune pe healer calumea , un gag order cand e low HP si sa il pici este "orgasmic" -).



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hdtv

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-04-2017 08:15)
Joined: 03 Jan 2012
Posts: 52, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 129.8
Votes: 5

Post Posted: 29-10-2013, 08:14:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

heroic trow are cd imens nu se merita , daca era ca pe mop sa dai heroic trow si cand ajungi langa ala iti da axu inapoi si reset paote se merita
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Blinded

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-02-2018 08:32)
Joined: 08 Nov 2012
Posts: 147, Topics: 7
Location: Constanta

Reputation: 238.6
Votes: 11

       
Post Posted: 29-10-2013, 10:16:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu personal optez pentru piercing howl. Nu am incercat gag order , si sincer nici nu cred ca o voi face. In opinia mea ai mai multe dezavantaje decat avantaje jucand la gag order.

Esti asa slab , ca te stergi la fund cu ata de dinti.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Burebysta, 27 January 2016 17:31



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 01-05-2024, 19:43:21
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x