User
Pass
2FA
 
 

Maelstrom Weapon
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message10457
moco

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-12-2016 20:29)
Joined: 26 Mar 2011
Posts: 54, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 177.8
Votes: 6

 
Post Posted: 01-05-2012, 07:07:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

proc mai des in video pt ca ai bonusul de 4 de la pvp
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
durham

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-02-2021 14:50)
Joined: 01 Feb 2012
Posts: 160, Topics: 26
Location: Romania

Reputation: 57.6
Votes: 9

 
Post Posted: 01-05-2012, 23:01:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

de cand a reparat sokeru set bonusul la shaman (pvp) sansa de proc e dubla. .. nu inteleg dc. anumite persoane o dau dupa piersic cotita cand e clar ca buna ziua.. in 2 sau maxim 3 cooldownuri am 5 stakuri din 2 -3 taste apasate. si da joc enha shaman si nu e normal ca odata la 3 sec. sa ai 5 stakuri.

singurul bug este ca nu iei stakuri de mw in absorb (gen pws, absorbu' de la blood dk etc)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Harlequin

[Black And White]



Status: Offline
(since 26-03-2014 16:34)
Joined: 21 Mar 2011
Posts: 204, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 57.7
Votes: 6

 
Post Posted: 02-05-2012, 11:15:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

durham wrote:
de cand a reparat sokeru set bonusul la shaman (pvp) sansa de proc e dubla. .. nu inteleg dc. anumite persoane o dau dupa piersic cotita cand e clar ca buna ziua.. in 2 sau maxim 3 cooldownuri am 5 stakuri din 2 -3 taste apasate. si da joc enha shaman si nu e normal ca odata la 3 sec. sa ai 5 stakuri.

singurul bug este ca nu iei stakuri de mw in absorb (gen pws, absorbu' de la blood dk etc)



Maelstrom Weapon can now also proc from fully absorbed melee attacks.
source: http://www.wowwiki.com/Patch_4.3.0
Noroc ca joci shaman.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
kyoo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-10-2012 11:54)
Joined: 27 Apr 2012
Posts: 202, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: -14.8
Votes: 4

Post Posted: 03-05-2012, 07:03:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

durham wrote:
de cand a reparat sokeru set bonusul la shaman (pvp) sansa de proc e dubla. .. nu inteleg dc. anumite persoane o dau dupa piersic cotita cand e clar ca buna ziua.. in 2 sau maxim 3 cooldownuri am 5 stakuri din 2 -3 taste apasate. si da joc enha shaman si nu e normal ca odata la 3 sec. sa ai 5 stakuri.

singurul bug este ca nu iei stakuri de mw in absorb (gen pws, absorbu' de la blood dk etc)


1. Nerd a facut video-ul pe dummy de lvl 80.
2. Da, procuie mai mult decat trebuie, insa nu dublu cum afirmi tu.
3. Pe jucatori nu faci intotdeauna 5 maelstrom cum face el in video. (dai parry, dodge, absorb)
4. Cred ca bonusul de 20% e problema.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
anotimp

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-11-2014 09:34)
Joined: 04 Oct 2011
Posts: 163, Topics: 18
Location: Romania

Reputation: 167.3
Votes: 6

Post Posted: 04-05-2012, 22:54:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am testat si eu cu un shaman enha azi, full maelstorm la 2-4 sec,hai 5 cu indulgenta , cu toate ca juca cu un singur windfury pe main hand si flametongue pe offhand, iar armele lui erau pvp 2.6 speed. Evident parea ceva stricat la el. Probabil cum a zis cineva de mai sus bonusul de la pvp set. Asta daca nu cumva asa trebuie sa se activeze in draci si avem noi impresia ca e buguit. Tin sa precizez ca l-am lasat 1 minut sa dea in mine si a facut de cel putin 12-15 ori full stacks. Dovezile nu sunt necesare.

Totusi am gasit comentarii de blizz players gen :

You can EASILY get 5 stacks every 3-5 seconds with an average iLvl of 310. If you stack haste with reforging you can get full stacks unbelievably fast. It's insanely great at keeping you alive if you use these procs for Greater Healing Wave . Just remember that Chain Lightning is only a good choice with 2 or more enemies. Otherwise Lightning Bolt is the optimal choice. (wowhead.com).

asa ca nu e chiar atat de stricat pe cat pare. Poate sa fie un pic buguit, dar nu exagerat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
durham

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-02-2021 14:50)
Joined: 01 Feb 2012
Posts: 160, Topics: 26
Location: Romania

Reputation: 57.6
Votes: 9

 
Post Posted: 05-05-2012, 09:16:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

aberatii frate, aberatii sti ce face bugul asta https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=51530 (wowhead link) impreuna cu cele 2 talente https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=84848 (wowhead link) + https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=77796 (wowhead link) ?
immortal la melee cu 3.6k resil aia face, daca dau in ceva nu mor stau cu 2-3 dps pe mine lejer daca nu iau cc (stun etc) nu reusesc sa ma dea jos pentru ca imi dau 30-35k heal odata la fiecare 2-3 secunde cu stakuri infinite de https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=51530 (wowhead link)

aia face orice bug de pe server avantajeaza enorm anumite clase/ specuri in detrimentul altora.

de aceea vezi backpedals/clikers noob la +2.3k si se dau mari pvp-isti cand ei habar nu au un focus cc sau un "intervene" sa-si rupa singuri roots.
daca i-ai scoz din lumea freakz si-i pui pe retail "canci" nu trec de 1.6k draq.
daia pe freakz se merita doar warr/mag si alte clase avantajate enorm de damage extrem de mare sau talente benefice.
nu dau in mop beta cu warru cum dau pe freakz cu iteme din rep si questuri



Last edited by durham on 05-05-2012, 13:51:56; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Harlequin

[Black And White]



Status: Offline
(since 26-03-2014 16:34)
Joined: 21 Mar 2011
Posts: 204, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 57.7
Votes: 6

 
Post Posted: 05-05-2012, 13:32:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

https://youtube.com/watch?v=qfjD7c9B8Tc:



mie mi se pare ca face destul de repede stacks...
e blizz...e 4.0.6...e vid pvp...e enhancement...jucand aceeasi clasa, acelasi spec nu vad diferenta sincer...
aprox 45% (sansa de proc uriasa)+numarul mare de atacuri care pot genera procuri+frecventa mare ale acestor atacuri
i detect QQ thread...
singurul lucru care il gasesc ca fiind bug e ce a zis si Shay:

Shay wrote:
polar17 wrote:
AM si eu shaman enha pve....si adevaru e ca nu prea joc pe el da cateodata mai joc si MW procuie in draci....si doar atucoattack cu WF si FT pe arma ai mereu 5 stack...si am observat ca daca nu le dai....cum fac eu de uit de ele, cand le dai poati da healing surge sau lightning bolt, si pt dps dau LB, daca uiti de ele si le dai cu 20 secunde e ca si cum ai avea 20-30 stack si dai 4-5 una dupa alta chiar daca numai ataci ca sa faca MW. Stand pe loc cu stackurile iti dai ori heal ori dmg ca si cand ai avea 30 stack pe tn nu 5 - (HArlequin dc esti absurd si nu intelegi? ai si tu enha stii, ai vzt filmu dc tot negi?.....10 prosti spun ca nu e bine si tu desteptu zicic a procuie bine...nu e ok, fii cinstit si obiectiv)


Puteai scrie tampenie mai mare de atat sau e imposibil ?

Bugul asta apare cand ai 5 stacks, castezi light. bolt si cat timp spellul e in aer mai faci un stack de maelstrom. In loc sa ai un singur stack , ai 5. Chestia asta merge doar la spelluri ca Light. Bolt sau Chain Light nu si la heal.

Si cum am zis initial, da, de vreo saptamana-doua sansa e cam mare sa faci 5 stacks - probabil dupa fix-ul 4 set pvp ( not sure here). Din cate vad sansa e pe undeva la 80%-90%, in loc de ~45%.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Allerias

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-02-2015 08:50)
Joined: 04 Nov 2011
Posts: 63, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 151
Votes: 6

 
Post Posted: 06-05-2012, 11:33:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Amuzant duelul cu DK -) -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 06-05-2012, 15:49:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

M-am tot uitat, singura problema care am gasit-o a fost la PPM-ul pentru rank 3, era undeva la 29-30, am pus 25 (mai concret, aproximativ -9% proc chance), insa nu stiu in ce masura o sa influenteze asta rata reala de proc si daca asta era "problema" sau nu, cert e ca harlequin avea dreptate in posturile lui, sunt o groaza de atacuri intr-un interval foarte scurt de timp care pot face proc la maelstrom, 1-2 video-uri nu dovedesc mare lucru

FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5    


The time now is 02-07-2024, 14:03:29
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x