User
Pass
2FA
 
 

Mentalitatea/Aroganta Playerilor
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message11621
LightPaladin

[.: -Light Inside- :.]



Status: Offline
(since 25-01-2022 20:01)
Joined: 11 Jun 2011
Posts: 1162, Topics: 116
Location: Bucureºti - Ferentari

Reputation: 322.1
Votes: 17

           
Post Posted: 16-07-2012, 15:27:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dupa multa analiza si studiu intens, am decis sa fac acest topic, ca o dezbatere publica. Tin sa mentionez ca acest topic nu este indreptat catre cineva anume (daca ar fi fost, as fi dat nume), pur si simplu vreau sa atrag atentia asupra unor lucruri care strica armonia pe aici.

Problema pe care vreau sa o aduc la cunostinta este mentalitatea unei mari parti din aceasta comunitate de playeri. Mai exact, felul in care fiecare random se trezeste peste noapte expert in ale WoW-ului, dar el inca e clicker. Va cer parerea, pentru ca incerc sa inteleg acest fenomen, iar cu ajutorul vostru, sper sa il stopam. Deja sunt satul ca peste tot (atat ingame cat si pe forum) sa se trezeasca toti copii de 12 ani mari experti, cand ei nici tabla inmultirii n-au invatat-o inca.

Voi enumera cateva exemple, ca sa intelegeti la ce ma refer:
- Indivizii care in fiecare bug report ei sunt contra, aduc argumente stupide, etc, fara cea mai mica dovada. (cumva, ar trebui sa vina Sfantul Duh din cer sa aduca dovada, ca ei sunt mult prea buni ca sa faca asta)
- Indivizii care sunt neintelesi si isi apara clasa pana in dinti, in special atunci cand se posteaza ceva care le-ar dezavantaja clasa. (la fel, fara dovezi, ca ei sunt oameni importanti si trebuie sa caute altcineva pentru ei)
- Randomii care posteaza fara vreun motiv, doar asa, sa se afle in treaba. (gen GM wanna-be aia pe la Bug Report, care dau quote la reguli)
- Indivizii de pe Global, care atunci cand un player nou intreaba ceva, incep sa il ia la misto. (nu cred ca s-a nascut nici unul din voi cu laptop cu WoW pe el in brate)
- Baietii care din motive necunoscute mie nimeresc in guilde cu renume bun. (iar peste noapte se simt zei, ei inca stand in foc la Halfus ca n-au auzit de scripturi)
- "Bogatanii" care isi doneaza characterul full gear si brusc sunt experti cu clasa lor. (Gear =/= Skill, invatati formula asta ca v-ar prinde bine)
- Copii care au jucat pe Retail 10 minute si acum se simt zei. (daca ai jucat pe Retail, nu inseamna ca esti si bun, inseamna doar ca te-au tinut banii)

Deja devine out of control chestia asta. As ruga pe toti cei care fac parte din categoriile enumerate sa se simta si sa NU vina cu replicile lor stupide p-aici. Incerc sa am o discutie civilizata cu aceasta comunitate, nu sa o dau in polemici cu toti randomii.

Topic deschis la discutii, invit pe oricine sa-si dea cu parerea, cu conditia sa-si lase aroganta si incapatanarea acasa.


"Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark;
I was born in it, molded by it." - Bane (The Dark Knight Rises)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
vyrz0r
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-06-2015 12:46)
Joined: 06 Jan 2011
Posts: 1711, Topics: 171
Location: Bacau

Reputation: 30.2
Votes: 24

 
Post Posted: 16-07-2012, 15:42:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ai omis persoanele care sunt mereu nemultumiti de starea serverului, ma refer la buguri si bossi noi care pana la urma reusesc sa faca full gear, incep sasi dea cu parerea zicand ca shockerul nu face nimica toata ziua, ei care habar nu au ce inseamna un bug fix la un spell, sa nu mai vb de un boss, am auzit si alte speculatii cum ca shockerul din banii de donatii cumpara canapele scumpe de piele, sau scripturi la bossi, nu stiu daca asta e adevarat, si daca ar fi nu miar schimba parerea cu nimica pt ca joc aici de mai bine de un an, si nam vazut server asa de bine intretinut.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Uzzydk

[Lost in the Offline]



Status: Offline
(since 10-11-2016 13:14)
Joined: 15 Apr 2011
Posts: 587, Topics: 83
Location: Bucuresti

Reputation: 34.1
Votes: 24

           
Post Posted: 16-07-2012, 15:47:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In legatura cu aia de pe global care iau incepatorii la misto nu cred ca ai ce sa faci,asa e peste tot eu le raspund tuturor celor care au o intrebare(daca sunt in stare binenteles),stii cum se spune nu exista padure fara uscaturi,nimeni nu e perfect dar majoritate nici nu isi dau silinta sa devina persoane mai bune.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Phixelzilla

[ONLY HUMAN]



Status: Offline
(since 26-10-2018 19:46)
Joined: 06 Dec 2011
Posts: 2327, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 146.2
Votes: 53

 
Post Posted: 16-07-2012, 16:08:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Casuta: Froster

El e omul de la care vei primi cel mai bun raspuns -


cause maybe one day I will walk away and say "you *** disappoint me"
click
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LightPaladin

[.: -Light Inside- :.]



Status: Offline
(since 25-01-2022 20:01)
Joined: 11 Jun 2011
Posts: 1162, Topics: 116
Location: Bucureºti - Ferentari

Reputation: 322.1
Votes: 17

           
Post Posted: 16-07-2012, 16:15:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am deschis acest topic pentru dezbatere publica, nu sa vina un gm wanna-be (vezi lista enumerata) sa activeze o casuta vocala pentru close.

Cat despre ce am omis, eu am enumerat doar o mica parte din playeri. As dori si propuneri de solutii, nu doar ce e in neregula, ca asta stim cu totii.


"Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark;
I was born in it, molded by it." - Bane (The Dark Knight Rises)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
BobMarley12
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-02-2016 18:02)
Joined: 19 Nov 2011
Posts: 11796, Topics: 206
Location: Romania

Reputation: 86.4
Votes: 340

Post Posted: 16-07-2012, 16:18:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai prea mult timp liber.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burton

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 28-12-2015 14:04)
Joined: 05 Feb 2010
Posts: 1948, Topics: 177
Location: Romania

Reputation: 182.7
Votes: 31

 
Post Posted: 16-07-2012, 16:21:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fiecare defect major pe care il are playerul X irl il introduce intr-o categorie enumerata de tine. Simple enough ?
Ce se poate face ? Ce faci si irl sa-ti corectezi defectele , daca le realizezi si daca vrei sa ti le corectezi , lul.

Oricum , LightPaladin , momentan lasi impresia unei frustrari generale , nu neaparat ca ai avea ceva cu categoriile enumerate de tine.
Ma duc sa imi pregatesc popcorn , o sa vina Froster, got to read that shit.



Quote:
Victor: ce ratat sunt

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BobMarley12
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-02-2016 18:02)
Joined: 19 Nov 2011
Posts: 11796, Topics: 206
Location: Romania

Reputation: 86.4
Votes: 340

Post Posted: 16-07-2012, 16:23:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 1 day ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 16-07-2012, 16:36:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kill it with FIRE !!!!



Mie imi plac oamenii astia care i-ai enumerat tu . Pot sa ii iau la misto fff usor . Butthurt assured -

Putin haos nu strica nimanui ...... asta e deviza mea

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LightPaladin

[.: -Light Inside- :.]



Status: Offline
(since 25-01-2022 20:01)
Joined: 11 Jun 2011
Posts: 1162, Topics: 116
Location: Bucureºti - Ferentari

Reputation: 322.1
Votes: 17

           
Post Posted: 16-07-2012, 16:40:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu nu zic sa isi schimbe toti brusc personalitatea. Evident, cine e in neregula IRL e in neregula si aici. Eu vorbesc de bunul simt si de stiutul sa taca atunci cand trebuie. Inteleg ca e doar un joc, dar asta nu-ti da dreptul sa dai dovada de nesimtire in tot ce faci. Jocul e o iluzie, dar persoanele din el sunt cat de poate de reale.

"Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark;
I was born in it, molded by it." - Bane (The Dark Knight Rises)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Sartorius

[s a d b o y s]



Status: Offline
(since 09-09-2018 07:14)
Joined: 26 Sep 2011
Posts: 10698, Topics: 177
Location: hehe

Reputation: 383.9
Votes: 249

 
Post Posted: 16-07-2012, 16:45:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Irl daca nu-ti convine atitudinea cuiva te lasi in jos si ii bagi o bucata.
Tot ce poti sa faci aici e sa-ti faci un char la factiunea opusa respectivului si sa il pui la re$pect.


gandacel wrote:
avioane, daca ai lasa forumul si ai inceta in a te mai da superior userilor, folosind niste butoane, mai bine ai termina liceul si le-ai arata profesorilor ca esti superior. noua ne dai warn/ban gata ne-ai linistit dar adevarata provocare e la liceu

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nerfz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-04-2013 15:38)
Joined: 31 Mar 2010
Posts: 482, Topics: 39
Location: No where.

Reputation: -444.3
Votes: 24

 
Post Posted: 16-07-2012, 17:08:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vyrz0r wrote:
am auzit si alte speculatii cum ca shockerul din banii de donatii cumpara canapele scumpe de piele


-)
Quote:
Playerii care au jucat pe Ultimate vor intelege de ce rad




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Brapper

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-03-2014 06:03)
Joined: 16 May 2011
Posts: 173, Topics: 34
Location: UMF Carol Davila - la subsol, pe dreapta, sala de disectii, in halat, ma gasesti acolo !

Reputation: -19.7
Votes: 9

 
Post Posted: 16-07-2012, 17:11:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Burton wrote:
Fiecare defect major pe care il are playerul X irl il introduce intr-o categorie enumerata de tine. Simple enough ?
Ce se poate face ? Ce faci si irl sa-ti corectezi defectele , daca le realizezi si daca vrei sa ti le corectezi , lul.

Oricum , LightPaladin , momentan lasi impresia unei frustrari generale , nu neaparat ca ai avea ceva cu categoriile enumerate de tine.
Ma duc sa imi pregatesc popcorn , o sa vina Froster, got to read that shit.



Nu are nicio frustrare,este un om normal care-si exprima punctul lui de vedere si sunt in totalitate de acord cu el [+1]...si da,sunt multi copii pe server-ul asta care te iau la misto peste noapte doar pentru ca se cred ei ASI in ale wow-ului si daca,charul pe care joaca e warrior asta nu inseamna ca in real life sunt niste fortosi plini de muschi precum se lauda.Adevarul e ca sunt niste putzari (nu pot sa le zic altfel),care se ascund in fata unui monitor,constienti ca nimeni nu poate sa le faca nimic,superiori in lumea lor virtuala cand ei nici BAC-ul nu l-au promovat Dosent Matter true story!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 16-07-2012, 17:20:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nerfz wrote:
vyrz0r wrote:
am auzit si alte speculatii cum ca shockerul din banii de donatii cumpara canapele scumpe de piele


-)
Quote:
Playerii care au jucat pe Ultimate vor intelege de ce rad

You little..




,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
palaprotftw

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-11-2012 00:21)
Joined: 09 Apr 2012
Posts: 55, Topics: 21
Location: constanta

Reputation: 16.8
Votes: 3

Post Posted: 16-07-2012, 17:24:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cand vezi in cel putin 8 din 10 meciuri la arena numai warr si disci sau frost dk si disci iti mai vine sa imparti niste salam in frigider unora care sufera de uberskill cu clase/combouri op.
La 2v2 nu mai vezi altceva in afara de disci combos in ultimu timp, sunt cei mai rezistenti healeri cu absorbu ala, anti intrerupt,etc. Pe langa asta isi iau si un dps op gen fury warr, in afara de o ruda de salam pe whisper ce altceva sa le dai?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by cobrel, 17 July 2012 22:00



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 04-05-2024, 17:52:10
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x