User
Pass
2FA
 
 

Necrotic strike vs pvp power

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message1304
Sereth
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 13:32)
Joined: 03 Dec 2012
Posts: 419, Topics: 87
Location: Romania

Reputation: 39.1
Votes: 34

 
Post Posted: 26-08-2015, 16:46:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E vorba de topic-ul asta

Tu imi zici mie
dreadblade wrote:
Rejected pana gasiti dovezi CONCRETE ca n-ar trebui sa beneficieze. Si nu ma refer la forum posts de pe blizz / mmo champion, ci, de exemplu, un video in care un DK isi arata stats-urile relevante (Strength, AP, PvP Power) si in care arata exact cat da cu un singur necrotic pe un PLAYER, nu pe dummy sau mai stiu eu ce.


Cand dovezile tale pentru pvp power in necrotic au fost? Un post pe un forum? Asa am dat si eu link la forumuri in care scrie opusul a ce ai spus tu.

1.Imi zici ca dk-ul ala din video, gear prideful/grievous are ~60k str cu procuri pe el, iar tu in malevolent faci 78k de dai mai mult absorb ca el?

2. Din calculele facute de tine in a 2-a parte, cu ap-ul de 60k al unui dk prideful/grievous cu procuri, nu ti-a iesit ca lipseste acel 60% pvp power, ci un 20%, Si totusi ai zis " Poate ma insel, pentru ca a procuit x buff cand a dat necrotic ", am testat asta pe freakz, nu stiu cum era pe retail, dar pe freakz daca dau un mangle si fix atunci procuie orice buff, imi da increase la acel mangle.

3. "PvP Power is an attribute found on pre-Warlords of Draenor gear that increases damage dealt and healing done to other players in PvP situations." Damage/heal. Nu absorburi. Cum absorbul de la orice clasa nu e afectat de pvp power, asa nici absorbul tau de healing nu e afectat.

4. Ma gandesc ca aparea in hotfix-uri daca necrotic tinea cont de pvp power, pentru ca atunci cand s-au hotarat ca trebuie sa tina cont de rezil, au postat:
Patch 4.0.6 (2011-02-08): Absorption effect is now reduced by the target's resilience. In addition, its debuff duration has been reduced to 10 seconds, down from 15.

Dreadblade, inteleg ca vrei clasa op, dar doar pentru ca esti gm nu poti sa spui, "uite ce ma gasit pe un forum, cica e afectat de pvp power", si gata, puf, bagam pvp power. fara nici o dovada concreta.

Dreadblade , Shocker





Last edited by Sereth on 26-08-2015, 17:49:00; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dreadblade

[Maniac]



Status: Offline
(since 16-11-2023 18:30)
Joined: 02 Apr 2012
Posts: 1191, Topics: 189
Location: My memory palace

Reputation: 668.6
Votes: 168

Post Posted: 26-08-2015, 16:59:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sereth wrote:
2. Din calculele facute de tine in a 2-a parte, cu ap-ul de 60k al unui dk prideful/grievous cu procuri, nu ti-a iesit ca lipseste acel 60% pvp power, ci un 20%, Si totusi ai zis " Poate ma insel, pentru ca a procuit x buff cand a dat necrotic ", am testat asta pe freakz, nu stiu cum era pe retail, dar pe freakz daca dau un mangle si fix atunci procuie orice buff, imi da increase la acel mangle.


Si atunci explica-mi cum peste necrotic-ul ala de 43k a dat unul de ~70k. (I-a procuit trinket-ul, stiu, dar ala nu era de ajuns).

Sereth wrote:
3. "PvP Power is an attribute found on pre-Warlords of Draenor gear that increases damage dealt and healing done to other players in PvP situations." Cum absorbul de la orice clasa nu e afectat de pvp power, asa nici absorbul tau de healing nu e afectat.


Nu inteleg exact la ce te referi, dar ca exemplu, absorb-ul de la priest e afectat de PvP Power.

Sereth wrote:
4. Ma gandesc ca aparea in hotfix-uri daca necrotic tinea cont de pvp power, pentru ca atunci cand s-au hotarat ca trebuie sa tina cont de rezil, au postat: Patch 4.0.6 (2011-02-08): Absorption effect is now reduced by the target's resilience. In addition, its debuff duration has been reduced to 10 seconds, down from 15.


???????

In Cataclysm nu exista PvP Power

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sereth
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 13:32)
Joined: 03 Dec 2012
Posts: 419, Topics: 87
Location: Romania

Reputation: 39.1
Votes: 34

 
Post Posted: 26-08-2015, 17:18:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dreadblade wrote:
Si atunci explica-mi cum peste necrotic-ul ala de 43k a dat unul de ~70k. (I-a procuit trinket-ul, stiu, dar ala nu era de ajuns).

Ala de 70k e in "full burst" cum tu in full burst ajungi la ~80k ap, si el full burst prinde mult mai mult. Nu stau sa iti calculez, ca mi-ai facut calculele pentru cel cu procurile care le avea atunci. Deci:

Trinketul da aproape 7k str-> 14k attack power, nu 8, cum zici tu. + 20% increase str + 10% increase attackpower din buff. Lasam 16k, desi e mai mult, sa nu ma duc mai sus ca oricum calculele dau.
Diferenta de dmg era de 8k, intre calculul tau si ce a dat el, din trinketul asta iti da un increase de:

(2.25*16000) = 36000. Reducem 80% rezil, ramane un absorb de 7200. O fi asta diferenta din calculul tau?

Iti zic eu ca asa e. din calculele tale, nu ale mele. daca era din pvp power acel 8k, nu avea cum sa fie doar 8k la un 55%-60% pvp power.

Dreadblade wrote:


???????

In Cataclysm nu exista PvP Power


Nu exista pvp power, dar exista rezil. Si au anuntat ca absorbul tine cont de rezil printr-un hotfix. Ma gandesc ca aveau de gand sa faca la fel pentru pvp power, daca tinea cont absorbul de acest increase.


Dreadblade wrote:


Nu inteleg exact la ce te referi, dar ca exemplu, absorb-ul de la priest e afectat de PvP Power.



No shit?

PvP power doesn't affect shield ( and all shielding effects gets -15% if the target has been involved in pvp conflict recently )
They halved the contribution from pvp power to healing and healing is 30% less effective on thargets involved in pvp conflict.
Divine aegis is based off the heal it's not modified by pvp power ( which makes sense as that would be considered "double dipping" )


Multumesc pentru timpul acordat. O zi buna. Shocker





Last edited by Sereth on 26-08-2015, 17:32:00; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 26-08-2015, 17:20:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Who cares about necrotic strike, lumea inca isi ia one shot intr`un stun.

Cat timp nu joci cu gearul potrivit pentru patch`ul pe care suntem, tot ce facem sunt custom fixes care nu ajuta deloc.


#AsteptamAcelRaspunsShocker

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-08-2015, 18:07:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shadowy wrote:
Who cares about necrotic strike, lumea inca isi ia one shot intr`un stun.

Cat timp nu joci cu gearul potrivit pentru patch`ul pe care suntem, tot ce facem sunt custom fixes care nu ajuta deloc.


#AsteptamAcelRaspunsShocker

Ce stun wuai ca e lose de dps daca dai stun. #JustSerethThings

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 26-08-2015, 18:28:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@sereth, esti un rasuflat, joci feral si arunci cu ***** in alte clase. E diferenta de gear si stats imensa prideful-malev, DAR noi avem 67% resil si ~60% pvp power, in timp ce in prideful ai 81% resil si tot 60% pvp power. Vad ca e ataci si insisti sa se dea nerf la necrotic, dar tu esti ala care omoara orice intr un stun, nu dkul.
Apropo, @shoker nu ar fii mai bine un pvp power nerf + implementarea resilului pe items cu gearul actual? Asa cred ca s ar mai balansa putin lucrurile.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sereth
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 13:32)
Joined: 03 Dec 2012
Posts: 419, Topics: 87
Location: Romania

Reputation: 39.1
Votes: 34

 
Post Posted: 26-08-2015, 18:35:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ Amnezx, eu i-am facut calculul pe formula lui si interesant e ca da absorbul ca in clip. Repet, pe formula si valorile de str date de el pentru un " dk cu grievous/prideful" si se observa ca absorbul nu tine cont de pvp power, desi la noi pe server a avut el grija sa tina cont.
Dovedeste-mi tu ca acel absorb tine cont de pvp power, daca esti atat de cunoscator.

Apoi, ce vina am eu ca da feralul tare? Te rog frumos ia o foaie si un pix, scrie 2-3 formule, calculeaza si vezi de ce da tare, fa un post si am rezolvat situatia. Mi-ar conveni si mie sa iau increase din pvp power pe chestii pe care nu ar trebui sa iau.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 26-08-2015, 19:13:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sereth wrote:
@ Amnezx, eu i-am facut calculul pe formula lui si interesant e ca da absorbul ca in clip. Repet, pe formula si valorile de str date de el pentru un " dk cu grievous/prideful" si se observa ca absorbul nu tine cont de pvp power, desi la noi pe server a avut el grija sa tina cont.
Dovedeste-mi tu ca acel absorb tine cont de pvp power, daca esti atat de cunoscator.

Apoi, ce vina am eu ca da feralul tare? Te rog frumos ia o foaie si un pix, scrie 2-3 formule, calculeaza si vezi de ce da tare, fa un post si am rezolvat situatia. Mi-ar conveni si mie sa iau increase din pvp power pe chestii pe care nu ar trebui sa iau.

Eu iti zic altceva. Am jucat pe live 5.4.8 si dadeam cam ~60k cu un necrotic fara burst. in burst ajungi sa stackezi dn 4 necrotice cam 370-400k



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sereth
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 13:32)
Joined: 03 Dec 2012
Posts: 419, Topics: 87
Location: Romania

Reputation: 39.1
Votes: 34

 
Post Posted: 26-08-2015, 19:22:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Amnezx wrote:
Am jucat pe live 5.4.8 si dadeam cam ~60k cu un necrotic fara burst. in burst ajungi sa stackezi dn 4 necrotice cam 370-400k


Dovezi, nu vorbe. Termina cu off-topic, ca nu-si are rostul. Calculele sunt mai sus si in celalalt post, tu vorbesti degeaba.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 26-08-2015, 19:31:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Amnezx wrote:
Eu iti zic altceva. Am jucat pe live 5.4.8 si dadeam cam ~60k cu un necrotic fara burst. in burst ajungi sa stackezi dn 4 necrotice cam 370-400k


370-400k din aia 600k pe care ii aveai in gearul prideful reprezinta in jur de 65% din HP, nicidecum 90% sau chiar peste hp`ul tau in gearul asta.

Fie ca este buna sau nu formula aka tine cont de X sau Y, in gearul pe care il avem momentan absorbul de la necrotic este prea mare. Ceea ce inseamna din nou custom fixes ca sa balansam pvp`ul. Iar daca se face pentru necrotic, o sa se vrea custom fix si pentru spellul X sau Y.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 29-03-2024, 09:56:41
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x