User
Pass
2FA
 
 

Patch-ul vrostru preferat
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message2534
dezibil

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-05-2019 09:12)
Joined: 17 Dec 2013
Posts: 152, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 45.6
Votes: 5

 
Post Posted: 22-12-2013, 13:34:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut tuturor, as vrea sa va intreb care este patch-ul vostru preferat si mai ales de ce, si as vrea niste opini despre Wrath of the Lich King ca as vrea sa ma apuc, ca as vrea sa stiu daca merita si daca este un patch reusit.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 22-12-2013, 13:42:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

wotlk e mai bun ca si cata, cel putin in PVP -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amore

[Creep]



Status: Offline
(since 31-07-2015 03:29)
Joined: 26 Mar 2010
Posts: 698, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: -3.3
Votes: 16

 
Post Posted: 22-12-2013, 14:12:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

5.4 best patch de pana acum,incusiv si mop ca intreg,de ce?raiduri facute frumos de calitate cu mult effort depus la ele,activitati cu droaiele de facut,nu ai cum sa nu gasesti ceva de facut si nu o sa ai timp de toate intr-o zi,multe features,pvp mai balanced ca niciodata (asta in arene si bgs,in world lasa de dorit un pic pana fixeaza problema de pve raping pvp)
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dezibil

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-05-2019 09:12)
Joined: 17 Dec 2013
Posts: 152, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 45.6
Votes: 5

 
Post Posted: 22-12-2013, 14:34:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce imi place la Mist of Pandaria sunt raidurile cum ai spus si tu ca au muncit foarte mult, in rest pvp zic ca lasa de dorit, asta ii opinia mea.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 22-12-2013, 15:04:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O sa iti zic si eu tot pandaria, celelalte patchuri au fost extraordinare pentru mine din cauza comunitatii, eram in guilde de "first realm kills" cand se baga patch dupa patch, dungeon dupa dungeon.

Mop am jucat la un tovaras de cateva ori, mi se pare cel mai balanced, cu cele mai multe features (obviously) si toate tampeniile.

Wotlk este de asemenea un patch bun daca gasesti un server mai bug-free si cu o comunitate suficient de mare.


>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dezibil

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-05-2019 09:12)
Joined: 17 Dec 2013
Posts: 152, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 45.6
Votes: 5

 
Post Posted: 22-12-2013, 15:39:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

A fost cumva pe wotlk clase debalansate? Care sa aiba un dmg ridicol de mare?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tonick

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-11-2014 17:18)
Joined: 05 Dec 2013
Posts: 73, Topics: 3
Location: Azerbaijan

Reputation: 52.5
Votes: 2

 
Post Posted: 22-12-2013, 16:14:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

TBC a fost cel mai tare. Pvp extrem de echilibrat


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nenead
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-12-2014 23:06)
Joined: 25 Nov 2010
Posts: 1957, Topics: 148
Location: Bucuresti

Reputation: -179.1
Votes: 43

   
Post Posted: 22-12-2013, 16:19:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

TBC.
Pve part foarte bine scriptata, nu era acum, o data la 30 de secunde pune bossu' niste rahaturi pe jos si tu trebuie sa te muti.
Pai in BT pe TBC mai ales la Mother era munca frate, la fel si la illidan, si mai era unu' care-si punea o carapace si trebuia sa dai cu un spike in el ca sa o spargi.
Alea scripturi, nu astea.
Pvp era mult mai balanced atunci, cu rogue puteai sa bati orice clasa, acum e aproape imposibil sa bati un fmage skilled sau un hunter.

@Desibil: Da, warlock / mage si dk care mai avea putin si era resto.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dezibil

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-05-2019 09:12)
Joined: 17 Dec 2013
Posts: 152, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 45.6
Votes: 5

 
Post Posted: 22-12-2013, 16:30:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce pacat ca nu am prins si eu patch-urile alea. Am prins putin din wotlk in rest cata. Si ce ziceti despre World of Warcraft: Warlords of Draenor valorile tot asa ridicate vor fi? Adica playeri cu 500k 600k viata , de trebuie sa bati la ei pana te plictisesti.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
heav3n

[Rockeru' Manelist]



Status: Offline
(since 17-07-2018 19:12)
Joined: 23 Jan 2013
Posts: 497, Topics: 25
Location: Wonderland

Reputation: 79.8
Votes: 11

 
Post Posted: 22-12-2013, 16:41:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dezibil wrote:
Ce pacat ca nu am prins si eu patch-urile alea. Am prins putin din wotlk in rest cata. Si ce ziceti despre World of Warcraft: Warlords of Draenor valorile tot asa ridicate vor fi? Adica playeri cu 500k 600k viata , de trebuie sa bati la ei pana te plictisesti.

In orice patch damageul a fost acelas,adica daca am lua in procente e aceasi chestie doar valorile au crescut,daca in cata HP a crescut fata de wotlk si dmgul la fel.
In wod stats* se reduc si playerii vor avea 40-50k

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
dezibil

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-05-2019 09:12)
Joined: 17 Dec 2013
Posts: 152, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 45.6
Votes: 5

 
Post Posted: 22-12-2013, 16:56:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cel mai urat lucru la Mist of Pandaria a fost ca a ridicat foarte mult valorile de ajungi sa dai ca obsedatul 100k+ , multi spun ca MoP este o mizerie de patch acuma fiecare cu opinia lui
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gandacel

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 03-04-2019 16:08)
Joined: 19 Jun 2011
Posts: 3196, Topics: 91
Location: Brasov/Zimnicea

Reputation: 89.7
Votes: 93

   
Post Posted: 22-12-2013, 17:08:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cel mai frumos patch a fooostt ... toate
toate au fost frumoase tbcu a fost simplu si bun
wotlk a fost cam incarcat dar bun si el un pic cam incarcat adica prea multi bosi in unele dungeonuri si parca mai putine instante mari .
cataclysm bun si el ar fi bun daca stats n-ar fi asa mari ... atatea milioane catralioane etc dar pertotal instante si pvp e ok .
mop n-am jucat dar sunt sigur ca e si el frumos .
frumoase sunt toate important e sa vezi dincolo de aparente si sa joci pe blizz ... pe servere private majoritatea playerilor vechi pot spune ca tbcu a fost cel mai bun pentru ca dupa parerea mea cred ca a fost si cel mai generos in scripturi(pe privat)
adica pe fostul server x wow tin minte ca majoritatea bosilor aveau script ...
patchurile astea noi au tinut prea putin pe private si scripturile n-au fost completate


sunt nab.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Amore

[Creep]



Status: Offline
(since 31-07-2015 03:29)
Joined: 26 Mar 2010
Posts: 698, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: -3.3
Votes: 16

 
Post Posted: 22-12-2013, 17:51:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dezibil wrote:
Cel mai urat lucru la Mist of Pandaria a fost ca a ridicat foarte mult valorile de ajungi sa dai ca obsedatul 100k+ , multi spun ca MoP este o mizerie de patch acuma fiecare cu opinia lui



de fapt mop e laudat ca fiind best patch (de cei care nu sufera de nostalgism desigur) nu conteaza ca ajungi la 100k....e doar o cifra,pueterea in relatie cu hpu e mult mai balanced stai lin,oricum vine item squish



si nu va inteleg pe unii cand ziceti de tbc ca era balanced...ma faceti sa cred ca nu a-ti jucat niciodata,in tbc pvpu se rezuma la cine avea un opener mai bun 90% din timp castiga,era aproape imposibil sa te recuperezi sau sa poti reseta un fight,acum e mult mult mai skillcapped jocu,toti au defensive si self heal,nu mai merge mereu cu zerg win


si legat de wotlk,a avut probabil cele mai bursty clase even.....retri pala te omoara din auto atack in primele patchuri...destro lock si elemental te manca pe paine pana in ultimele zile ale patchului,frost mage si disc erau extrem de op fata de ce e acum


pana la urma toate patchurile au avut ups and downs,dar cu cat trece timpu blizzu pare sa invete si sa imbunatateasca din ce in ce mai mult experienta,si privind la WOD se pare ca continua sa faca o treaba buna daca nu in cel mai rau caz acceptabil

Posturi unite automat, 22-12-2013, 17:51:46

nenead wrote:
TBC.
Pve part foarte bine scriptata, nu era acum, o data la 30 de secunde pune bossu' niste rahaturi pe jos si tu trebuie sa te muti.
Pai in BT pe TBC mai ales la Mother era munca frate, la fel si la illidan, si mai era unu' care-si punea o carapace si trebuia sa dai cu un spike in el ca sa o spargi.
Alea scripturi, nu astea.
Pvp era mult mai balanced atunci, cu rogue puteai sa bati orice clasa, acum e aproape imposibil sa bati un fmage skilled sau un hunter.

@Desibil: Da, warlock / mage si dk care mai avea putin si era resto.



nu cred ca ai vazut un boss in pandaria,sunt bosi care fac 20+ de speluri diferite chiar,gen lei shen sau klaxxi,pun pe jos cate 3 efecte de face ba tre sa intri ba sa iesi,la unii bosi tre sa dai stop dps,la unii focus adds,dute si cauta sha of pride heroic sa vezi ce script unic are....am jucat toate raidurile din tbc si sincer erau extrem de simple si booring....mother trebuia sa lucrezi lol....inainte scripturile se rezumau la dmg mare si healer mana management,nu avea cine stie ce script interesant,am zis...cauta throne of thunder si siege of orgrimmar hc sa vezi acolo complexitate


si apropo a fost epica contrazicerea de ai facuto in pvp cu rogu...ah pai atunci puteai bate orice cu rogu(clasa ta probabil) dar acum bate magu si nu mai e balanced...e balanced doar cand domina clasa mea ahahahha

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 22-12-2013, 18:19:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu poți spune despre un xpac ca e fail doar pt ca sunt cifrele mari. De obicei la majoritatea best xpac e ala pe care te apuci. Cataclysmul l.am considerat fail pentru ca nu a venit cu nimic nou, e xpac-ul cu cele mai multe reciclari ..raidurile au lasat de dorit cu excepția catorva scripturi (ex: AC). Nici nu poți compara rahatul de DragonSoul (end game raid) cu ToT,SoO sau Icc (cu ulduaru nu se compara nimic - ). Pandaria e un xpac bun, mult mai bun decat cata ..aia de la Method, daca e sa ne luam dupa cei mai buni au spus ca in pandaria au dat peste cel mai bun si competitiv pve all time.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dezibil

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-05-2019 09:12)
Joined: 17 Dec 2013
Posts: 152, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 45.6
Votes: 5

 
Post Posted: 22-12-2013, 19:37:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu m-am referit strict la valorile crescute, eu nu cred ca MoP este un patch fail, dimpotriva este un patch complex care are multe avantaje si mai ales ca ii fun. De cand exista World of Warcraft nu cred ca a existat un patch fail. Acuma fiecare cu gusturile lui multi prefera TBC alti Lich King.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 12-05-2024, 05:56:08
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x