User
Pass
2FA
 
 

[REJECTED] [Druid][Feral][Force of Nature]

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs
Author Message1855
cronoxx

[Sefu la Paladini]



Status: Offline
(since 13-05-2021 14:29)
Joined: 23 Jan 2012
Posts: 219, Topics: 60
Location: Bucuresti

Reputation: 61.3
Votes: 20

 
Post Posted: 22-09-2015, 17:03:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

WoW Freakz spell link: https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=106737&&name=force-of-nature
Bug description: DMG EXAGERAT de mare . Sa-mi explice si mie cineva cum primesc 37k Treant rake bleed. Mentionez ca aman2 eram full malev.
Proof: http://imgur.com/fR8zDln



PS: Astept sa comenteze serethbaws .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Speqt
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-06-2016 08:30)
Joined: 10 Jul 2013
Posts: 70, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 74.4
Votes: 6

 
Post Posted: 22-09-2015, 17:10:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E bn ca pe alea de 2k si 7k nu le vezi! Nerf , sa dea noncrit 1k si crit 10k!


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 22-09-2015, 17:52:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si ziceti ca gargoyle e op cu 3 min cd? -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rep107

[Creep]



Status: Offline
(since 10-08-2017 21:37)
Joined: 07 Jan 2015
Posts: 605, Topics: 81
Location: 🐉 ☯

Reputation: -95
Votes: 65

Post Posted: 23-09-2015, 01:56:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

. wrote:
Sa-mi explice si mie cineva cum primesc 37k Treant rake bleed. Mentionez ca aman2 eram full malev.
Care-i treaba cu full Malev ? Primesti mai mult resil ? -

Cautati problema, testati cu ce se stackeaza, cu ce nu ar trebui etc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Foxed

[Creep]



Status: Offline
(since 21-11-2019 18:46)
Joined: 22 Feb 2015
Posts: 674, Topics: 190
Location: Romania

Reputation: 628
Votes: 72

 
Post Posted: 23-09-2015, 09:02:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am gasit un video din 5.3 cu ala la full gear de la 2:35 e feral force of nature https://youtube.com/watch?v=qNjSQkrUwds:



da 2k dmg szi 4k crit pe copac la 2.5 sec.la noi pe server pune pe tine un bleed care da 10k pe tick

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sereth
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 13:32)
Joined: 03 Dec 2012
Posts: 419, Topics: 87
Location: Romania

Reputation: 39.1
Votes: 34

 
Post Posted: 23-09-2015, 09:37:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Foxed wrote:
Am gasit un video din 5.3 cu ala la full gear de la 2:35 e feral force of nature

da 2k dmg szi 4k crit pe copac la 2.5 sec.la noi pe server pune pe tine un bleed care da 10k pe tick


Esti redus. Ce ai dat tu e: "Force Of Nature! Feral and Resto Druid Talent 5.3". Si acum pentru mintea ta geniala, ca nici nu stiu cum sa-i zic:

Patch 5.4.0 (2013-09-10):
Feral: Treant summoned by the Feral version of this talent will cast [Rake] and [Entangling Roots] on their target instead of [Bash].

Aici se vorbeste de rake dmg. Vii si tu sa te afli in treaba.


 
Staff message (AlexstraszaAlla):
 
Cu calm, te rog frumos. Fara jigniri.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 23-09-2015, 09:40:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Blasphemy wrote:
plangeti-va de feral in continuare, dupa ce a fost fixat din toate punctele de vedere, sunt frustrate acum de copaci, ba n0ar fi mai bine sa-i dea delete la aceasta clasa, ca prea o vedeti op , dk-ul nu-l mai vedeti, rogul combat nu-l mai vedeti , magul in burst nu-l mai vedeti , shaman enha in burst, nu-l mai vedeti.
Toti aveti ceva cu feralu`, intotdeauna feralul da extraordinar de tare, nu vreti sa intelegeti ca bleedurile, trebuie sa faca tot, BLEEDS.
Dar nu mi-ar fi de mirare ca la prea multe plangeri sa se fixeze la CEREREA playerilor, nu pentru ca asa este game-play-ul.

Tu si cu sereth sunteti doi frustrati frate. Frate, feralul pe 5.4 era ULTIMA CLASA!!! Am jucat pe live si era o prostie de clasa, nu facea presiune fara un alt dps fara minim 40/50% dampening, aici daca da 3 crituri te a fortat la cds in open. E imposibil sa dea 40k cu un copac,la fel cum e exagerat de mult sa dea si dkul cu gargoyle 50k crit pe gearul actual, la fel cum si 40k deep wounds, 90k slam, sau 150k execute e tot foarte mult.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Njurax

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-06-2017 16:45)
Joined: 18 Jun 2015
Posts: 148, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 57.1
Votes: 17

 
Post Posted: 23-09-2015, 09:55:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai, ca sa va fac situatia mai clara, va voi da un guide de pe patch-ul 5.4 legat de feral, PE BLIZZ.

http://us.battle.net/wow/en/forum/topic/8518011785

Si subliniez o chestie din acest guide, scris de cineva care evident stie juca feral:

" Tier 4
Soul of the Forest - Returns 2 energy per CP used on a finisher, making it a great source of consistent energy gain.
Incarnation - Allows the use Ravage and Pounce without being stealthed for 30 seconds. Typically used in conjunction with Berserk for high amounts of burst damage. Also allows use of Prowl in combat for the duration of the buff. 3 min CD
Force of Nature - Summons a single Treant which roots and casts rake on your current target, as well as dealing light melee damage. 3 charges, 20s/charge, No GCD.

Recommended: Incarnation - Incarnation is your standard DPS cooldown used in conjunction with Berserk (see 1.6 "Incarnation Use"). With the nerf to Force of Nature, while it can still be useful for peeling some melee the damage output isn't great. Throughout PvE testing I found the rakes to only deal ~6k damage every 3 seconds, reduced to about 2.5k in PvP. "

Si pentru cei lenesi, mai subliniez o data:

PE PATCH 5.4 :

Incarnation is your standard DPS cooldown used in conjunction with Berserk (see 1.6 "Incarnation Use"). With the nerf to Force of Nature, while it can still be useful for peeling some melee the damage output isn't great. Throughout PvE testing I found the rakes to only deal ~6k damage every 3 seconds, reduced to about 2.5k in PvP. "


@Staff & Feral-iile
Cat dati voi cu rake de la treants? Exact! 37k crit, la un singur bleed, 110k dmg, de la 3 treants ce au bleed pe tine. Acuma inteleg de ce imi sare aproape jumate HP cand dati voi "Forza 3 Nature".
Pe Retail (BLIZZ) se da 2.5k cu gear de 5.4 => 1.5k cu gear de 5.1

"Feralu da dmg ok" - apesi 1 buton, ies 3 copaci in 40yards, care pe langa ca dau roots, dau si dmg 1000%. Clasa profy.
Hai facem buff 1000% la dmg la toti petii si guardians, si facem pet battles in arena.

Daca ati vedea cum se joaca feral pe blizz, cu kite, peel, re-stealth, heal in LOS, cycloane, smecherii, etc. Se joaca cu cap.
Feralu de freakz, inainte ca rusii, pe healer vitejii mei, pe healer !!






Last edited by Njurax on 23-09-2015, 10:15:58; edited 3 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 23-09-2015, 10:30:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sereth wrote:
Amnezx wrote:
E imposibil sa dea 40k cu un copac,la fel cum e exagerat de mult sa dea si dkul cu gargoyle 50k crit pe gearul actual, la fel cum si 40k deep wounds, 90k slam, sau 150k execute e tot foarte mult.


Deja ti-ai dat raspunsul. si iti mai zic una, cum e imposibil ca dk-ul sa spameze 80k necrotic -. Nu inteleg de ce vii tu sa vorbesti, cand tu doar asta faci, cand ai death rune ppui necrotic. 1 deathrune daca ai, tu cu el pui necrotic, nu te intereseaza. Iti aduc 100 de clipuri de la skill-capped sa vezi ca NS e ocazional. Nu spam ca aici. Dar voi vedeti doar clasele care va bat. Am picat si eu vs dwcristi ala in arene, la 50% dampening omu era full mana, priestul meu bause de 3 ori full.De asta nu te plangi? Normal ca nu, ca doar faci arene cu pala.
Desi esti constient ca dmg-ul actual e din cauza gearului, tu inca faci QQ ca te bate feralul. Zi-mi cati ferali sunt in ladder si cati dk sunt. Ca si dk-u pe 5.4 trebuia sa fie ∅.

Dk`ul pe 5.4 era destul de ok, Reinhart spune in videourile lui ca ns>scourge pe 5.3, ayra la fel, pe skillcapped. Adu`mi tu video unde zice ca e situational, spune CA NU TREBUIE SPAMAT, pentru ca nu mai e ca pe cata sa poti sa il aplici cu unholy runes, daca nu mai ai 1 death rune sa ii dai refresh, se duc toate stacks. a.. si te plangi de absorb, scuza`ma, dar daca nu poti sa faci peel 10 secunde esti tu insuti un ZERO. Hai sa incheiem discutia, ca deja o dam in qq si in altele, tu nu poti sa accepti ca feralul da prea mult aici, tie ti se par ca toate celelalte clase care te bat sunt mai op decat tine, dar problema esti chiar tu.
E situational, dar multiglads spun asta http://www.skill-capped.com/watch/9392/how-to-burst-as-an-unholy-death-knight-wow-pvp-arena-guide/
min 4 si min 4.30
uite`te la tot video, daca tie ti se pare ca nu face presiune dkul pe 5.4, eu ma las de joc
poti sa te uiti si aici http://www.skill-capped.com/watch/8283/dk-damage-guide/





Last edited by Amnezx on 23-09-2015, 10:42:03; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sereth
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 13:32)
Joined: 03 Dec 2012
Posts: 419, Topics: 87
Location: Romania

Reputation: 39.1
Votes: 34

 
Post Posted: 23-09-2015, 10:38:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Amnezx wrote:

E situational


uite prietene. La cine mi-ai zis tu sa ma uit. Pune execute si apoi spameaza NS ca sa ii bubuie execute. Eu nu vad acel "spam".

Oh, si uite la 5:43. Din 4 necrotic abia a pus ~120k absorb. Aici din 4 pui 300k. Si tot tu vii dupa si zici ca merge bine -

Si in acelasi clip, gargoyl-ul lui dadea 14k. Nu 65k cum am vazut pe server -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Njurax

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-06-2017 16:45)
Joined: 18 Jun 2015
Posts: 148, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 57.1
Votes: 17

 
Post Posted: 23-09-2015, 10:53:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sereth wrote:
Amnezx wrote:

E situational


uite prietene. La cine mi-ai zis tu sa ma uit. Pune execute si apoi spameaza NS ca sa ii bubuie execute. Eu nu vad acel "spam".

Oh, si uite la 5:43. Din 4 necrotic abia a pus ~120k absorb. Aici din 4 pui 300k. Si tot tu vii dupa si zici ca merge bine -

Si in acelasi clip, gargoyl-ul lui dadea 14k. Nu 65k cum am vazut pe server -

Dai dovada de ignoranta deja, pe langa ca aduci acuzatii false si nefondate:

1. Esti pe topic de Feral, si scrii de DK, off-topic. Scrie de feral, adu argumente pro sau contra, la Force of Nature, nu mai scrie de alte clase ca e jalnic.

2. Vorbesti prostii mai mari ca tine, tu raportezi tot ce zici de dk la acele 5-10 sec cand i se alinieaza procurile si e in full burst.
Daca esti atat de prost ca nu esti capabil sa fugi 10 secunde, cand e tare dk si stii ca te bate, du-te acasa si lasa-ne.

3. Toate argumentele tale, la ceea ce s-a scris despre feral, este ca DK da Necrotic, tu poti sa concepi cat e de penibil?
Poti sa iti dai seama cum se vede din exterior? Cand tu, argumentezi bugurile majore ale clasei tale, legandu-te de alta clasa, pe topicul clasei tale?
Ignoranta ta are vreo limita ?!

4. Cu orice healer cu care intru in arena, imi zice, "ai grija la ferali ca ma pica si nu am ce sa fac, da-le ceva, fa-le ceva ca nu pot sa ma tin".
Ai bug la clasa! Dau copacii rake bleeds de 37k, fiecare!
Dmg-ul copacilor e 10x dmg normal. Tu tot baga strambe de alte clase, ca doar atat poti aduce ca argument, ca pana si tu stii ca dau mult prea tare copacii, altfel ai face video, ai aduce formule in discutie.
Tot ce faci tu e hora prostului.






Last edited by Njurax on 23-09-2015, 11:05:02; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sereth
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 13:32)
Joined: 03 Dec 2012
Posts: 419, Topics: 87
Location: Romania

Reputation: 39.1
Votes: 34

 
Post Posted: 23-09-2015, 10:59:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Njurax wrote:

1. Esti pe topic de Feral, si scrii de DK, off-topic. Scrie de feral, adu argumente pro sau contra, la Force of Nature, nu mai scrie de alte clase ca e jalnic.

Eu am facut posturile la Force of nature. Alea au fost argumentele mele pro. Daca voua nu va convine, gasiti alceva diferit de ce am gasit eu si postati. Ca asa sa zic " Am jucat pe retail, dadea 2k dmg " pot si eu.
Njurax wrote:

2. Vorbesti prostii mai mari ca tine, tu raportezi tot ce zici de dk la acele 5-10 sec cand i se alinieaza procurile si e in full burst.
Si poza din postul asta e facuta pe un feral cu arma elite si full burst, inclusiv buff de mastery.

Njurax wrote:
3. ...tu, argumentezi bugurile majore ale clasei tale

Enumera mai mult de 1, care nu e datorat de gear. Vreau si eu sa stiu acele " buguri majore ", ca sa pot abuza pe viitor, cum au facut dk-ii cu simulacrum + necrotic spam, de la 3v3 aveam 3 oameni 200k absorb in acelasi timp -

Njurax wrote:
Daca esti atat de prost ca nu esti capabil sa fugi 10 secunde, cand e tare dk si stii ca te bate, du-te acasa si lasa-ne.

Si daca pui cate un necrotic la 9 sec, ce fac? Nu dau heal ca am necrotic si trebuie sa fug? Prietene. uita-te la clipul care l-am dat. Omu ala da necrotic doar sub 35% ca sa explodeze execute. Aici intra dk pe tine cu burst si 400k absorb, in primele 10 secunde.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Njurax

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-06-2017 16:45)
Joined: 18 Jun 2015
Posts: 148, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 57.1
Votes: 17

 
Post Posted: 23-09-2015, 11:08:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sereth wrote:
Njurax wrote:

1. Esti pe topic de Feral, si scrii de DK, off-topic. Scrie de feral, adu argumente pro sau contra, la Force of Nature, nu mai scrie de alte clase ca e jalnic.

Eu am facut posturile la Force of nature. Alea au fost argumentele mele pro. Daca voua nu va convine, gasiti alceva diferit de ce am gasit eu si postati. Ca asa sa zic " Am jucat pe retail, dadea 2k dmg " pot si eu.
Njurax wrote:

2. Vorbesti prostii mai mari ca tine, tu raportezi tot ce zici de dk la acele 5-10 sec cand i se alinieaza procurile si e in full burst.
Si poza din postul asta e facuta pe un feral cu arma elite si full burst, inclusiv buff de mastery.

Njurax wrote:
3. ...tu, argumentezi bugurile majore ale clasei tale

Enumera mai mult de 1, care nu e datorat de gear. Vreau si eu sa stiu acele " buguri majore ", ca sa pot abuza pe viitor, cum au facut dk-ii cu simulacrum + necrotic spam, de la 3v3 aveam 3 oameni 200k absorb in acelasi timp -

Njurax wrote:
Daca esti atat de prost ca nu esti capabil sa fugi 10 secunde, cand e tare dk si stii ca te bate, du-te acasa si lasa-ne.

Si daca pui cate un necrotic la 9 sec, ce fac? Nu dau heal ca am necrotic si trebuie sa fug? Prietene. uita-te la clipul care l-am dat. Omu ala da necrotic doar sub 35% ca sa explodeze execute. Aici intra dk pe tine cu burst si 400k absorb, in primele 10 secunde.

Bai nebunule, iti fac favorul asta, de data asta, si iti explic, pe tine nu te intereseaza necrotic, sa ti se rupa de necrotic.
Dk are 1 singur burst, si ala e gargoyle. De gargoyle sa nu ti se rupa.
Cu placere.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
crepos1999

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-09-2015 18:52)
Joined: 01 Oct 2014
Posts: 3, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 67.1
Votes: 2

Post Posted: 23-09-2015, 16:27:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acel 37k NU e bleed ,e prima oara cand da copacii pe tine si nu se tine cont de bleed,e pur is simplu cum ar veni un rake. Deaia a dat 37k.Daca tot sustineti toti ca druid-ul da numa 37k din copaci per tick pune un video sa vedem si noi sa ne minunam !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nytrox

[bored]



Status: Offline
(since 13-05-2018 13:05)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 995, Topics: 82
Location: Bucuresti

Reputation: 136.7
Votes: 67

   
Post Posted: 23-09-2015, 16:34:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cred ca am gasit problema la copaci si o sa postez in curand.
Oricum,rejected pentru ca nu e nimic relevant postat aici.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Nytrox, 23 September 2015 14:34



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs  


The time now is 25-04-2024, 19:26:12
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x