User
Pass
2FA
 
 

[REJECTED] [Druid][Feral] Force of nature - rake
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs
Author Message4271
Njurax

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-06-2017 16:45)
Joined: 18 Jun 2015
Posts: 148, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 57.1
Votes: 17

 
Post Posted: 25-09-2015, 19:16:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
Njurax wrote:
bossutai wrote:
Damageul este de nivelul TBC-ului. Daca am timp o sa ma apuc eu sa calculez si sa aduc dovezi. Pana una alta poate cel care a postat mizeria de formula isi repara greseala.

Du-te ma in biata ta de lesinat, "e de nivelul TBC-ului" zice, pe TBC aveai 4k HP la caracter.
Copacii aia au dat mult prea mult, nu te mai caca pe tine, pe gear malev ar trebui sa dea maxim 2.0k - 2.5k pe hit , nu 37k cum dadeau la voi.


Pe TBC aveam 13k HP Rshaman in full brutal. Dispari pt ca n-ai nici cea mai vaga idee despre nimic si nu vad cum ajuti tu topicul asta plin de oameni ca tine. Am avut ocazia sa intru pe 5.4.8 pe blizz si sa vad cum e druidul/rogueul.

Se ocupa vreun moderator si de topicul asta? Unde trebuie sa se dea warnuri nu se dau.

TU meriti un warn pentru atitudinea asta cu aere de superioritate ce o invarti pe aici.
Daca aveai caracter, faceai tu singur plangere, cand ai vazut ca incepe lumea sa joace la treants si sa iti dea jos jumate de HP cu un buton, n-ai facut nimic!
Daca aveai caracter, faceai tu singur plangere, cand ai vazut ca ravage da 150k, dar ai profitat ca ultimu' om, si picai pe oricine in cateva secunde.
Daca aveai caracter, iti faceai singur bagajele.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 25-09-2015, 19:24:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Prietene, eu am facut topicurile pt ravage/mangle/etc, dar problema era alta. Nu te-am bagat in seama (nici nu stiu cine naiba mai esti si tu). Tu esti cel care a venit si m-a jignit aiurea. Cand am vazut 37k la copaci am zis si eu ca e anormal, dar era topic deja facut si n-am avut oricum timp sa fac calcule. Vad ca esti ofensat pt ca am zis ca dau prea putin copacii, ei dand 1k/2k pe tick. N-am zis niciodata ca trebuie sa dea 3890780356945k. Actually ar trebui sa dea cam 4k-5k non crit maxim.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SolastriaN

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-08-2020 19:34)
Joined: 18 Jun 2012
Posts: 328, Topics: 52
Location: Romania

Reputation: 314.5
Votes: 49

 
Post Posted: 25-09-2015, 20:14:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

daca s-ar gasi o formula prin care copacii sa dea 4-5k non crit maxim cred ca nu s-ar mai plange nimeni dar trebuie sa recunoasteti ca nici 40k nu era normal
p.s. scz de off topic



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Everydayasunsetdies
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-02-2016 10:57)
Joined: 25 Sep 2015
Posts: 46, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: -3.7
Votes: 7

 
Post Posted: 26-09-2015, 21:53:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu stiu de ce am impresia , dar acest topic nu va primii confirmed, nici intr-un million de ani , nu stiu daca cineva si chiar rog pe bossutai sa vina cu niste formule concrete la copaci pentru ca asa ceva este ridicol , ii spamez pe toti 3 cu savage roar , nu misca hp-ul targetului , absolut deloc, daca mai are si vreun shield targetul de la priest sau eu stiu ce, imi da in vazul ochilor un absorb cat casa de mare.
Eu cred sigur desii nu am dovezi sau formule matematice, ca este gresit fixul , adevarul este undeva la mijloc, e mult prea scazut damage-ul , la incarnation nu se poate juca, este dea dreptul penibil , nu functioneaza , cel putin damage-ul e praf la ravage, copacii erau singura speranta la categoria aceea de talente.
Poate bosutai , apara clasa aceasta si nu stiu de ce am impresia ca pe sereth nu-l mai intereseaza, nu l-am mai vazut on si cred ca s-a carat si el.... pacat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cryve

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-06-2019 19:46)
Joined: 26 Mar 2011
Posts: 457, Topics: 73
Location: Romania

Reputation: 386.2
Votes: 46

   
Post Posted: 27-09-2015, 14:37:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Everydayasunsetdies wrote:
Nu stiu de ce am impresia , dar acest topic nu va primii confirmed, nici intr-un million de ani , nu stiu daca cineva si chiar rog pe bossutai sa vina cu niste formule concrete la copaci pentru ca asa ceva este ridicol , ii spamez pe toti 3 cu savage roar , nu misca hp-ul targetului , absolut deloc, daca mai are si vreun shield targetul de la priest sau eu stiu ce, imi da in vazul ochilor un absorb cat casa de mare.
Eu cred sigur desii nu am dovezi sau formule matematice, ca este gresit fixul , adevarul este undeva la mijloc, e mult prea scazut damage-ul , la incarnation nu se poate juca, este dea dreptul penibil , nu functioneaza , cel putin damage-ul e praf la ravage, copacii erau singura speranta la categoria aceea de talente.
Poate bosutai , apara clasa aceasta si nu stiu de ce am impresia ca pe sereth nu-l mai intereseaza, nu l-am mai vazut on si cred ca s-a carat si el.... pacat.


Hai sa analizam putin video-ul trimis de cel care speri sa iti rezolve copacii

https://www.youtube.com/watch?t=65&&v=XIkXWYaHwEI

Secunda 0:16 primele 3 rake-uri ale copacilor 3k 8k crit si 8k crit ... daca nu ar fi fost crit ar fi fost de 4k , nu ai sa vezi hituri mai mari de 4k in tot video-ul .... tipul acela este full gear+upgraduri ... fa si tu full gear+upgrades si vezi daca iti creste damage-ul de la 2k la 3-4k ... diferenta de 1-2k damage dar si diferenta de gear .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
crepos1999

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-09-2015 18:52)
Joined: 01 Oct 2014
Posts: 3, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 67.1
Votes: 2

Post Posted: 27-09-2015, 14:43:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hai sa analizam putin video-ul trimis de cel care speri sa iti rezolve copacii

https://www.youtube.com/watch?t=65&v=XIkXWYaHwEI

Secunda 0:16 primele 3 rake-uri ale copacilor 3k 8k crit si 8k crit ... daca nu ar fi fost crit ar fi fost de 4k , nu ai sa vezi hituri mai mari de 4k in tot video-ul .... tipul acela este full gear+upgraduri ... fa si tu full gear+upgrades si vezi daca iti creste damage-ul de la 2k la 3-4k ... diferenta de 1-2k damage dar si diferenta de gear .

cryve stii ca de la tyrannical gear nu mai e cu upp-uri ?-)) macar nu te mai da destept prietene,daca nu ai habar....

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 27-09-2015, 15:17:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lasati-l pe cryve sa creada in continuare ca 1k/2k rake e ok. El e pe alta planeta...


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cryve

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-06-2019 19:46)
Joined: 26 Mar 2011
Posts: 457, Topics: 73
Location: Romania

Reputation: 386.2
Votes: 46

   
Post Posted: 27-09-2015, 15:17:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

crepos1999 wrote:
Hai sa analizam putin video-ul trimis de cel care speri sa iti rezolve copacii

https://www.youtube.com/watch?t=65&&v=XIkXWYaHwEI

Secunda 0:16 primele 3 rake-uri ale copacilor 3k 8k crit si 8k crit ... daca nu ar fi fost crit ar fi fost de 4k , nu ai sa vezi hituri mai mari de 4k in tot video-ul .... tipul acela este full gear+upgraduri ... fa si tu full gear+upgrades si vezi daca iti creste damage-ul de la 2k la 3-4k ... diferenta de 1-2k damage dar si diferenta de gear .

cryve stii ca de la tyrannical gear nu mai e cu upp-uri ?-)) macar nu te mai da destept prietene,daca nu ai habar....


my bad cu upgrades ... dar va plangeti ca niste copii pentru 1k damage ... cat timp dadeati 30-40k nu se mai plangea nimeni .. acum ca e diferenta de 1k-2k fata de video-uri faceti gura ... si te rog frumos nu fi tare in gura ca nu ne tragem de sireturi .

EDIT:
bossutai wrote:
Lasati-l pe cryve sa creada in continuare ca 1k/2k rake e ok. El e pe alta planeta...


Dar cand era diferenta de 30k in favoarea ta de ce nu aduceai video-ul care l-ai postat imediat cum au luat nerf . Nu ai avut timp nu ? cum s-a dat nerf imediat ti-ai facut timp .

Era bine cand apasai pe un buton scoteai copacii plecai la cucuietii din deal si cand te intorceai targetul mai avea un sfert de viata .

EDIT2: Hai sa ne uitam si peste printul tau http://imgur.com/FogJOqf . 2k damage fara niciun proc inafara de savage roar ... tipul din video a dat copacii pe toate procurile .

EDIT3: http://imgur.com/3EMPVj6 3k hit si 6k crit de la un druid care mai are nevoie de destul gear ... in video se dadea 3k-4k hit cu full gear ... am ajuns la concluzia ca nu e niciun 1-2k in minus pentru voi si merge chiar bine



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 27-09-2015, 16:11:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

- Prietene savage roar nu mareste damageul copacilor. Te rog nu mai posta aiurea pentru ca nu stii nimic legat de spellul asta si de clasa in general. In ss ales de tine ala e tick, dar primul tick e jumatate (alt bug evident pt ca unii posteaza bine rau de tot formulele). Dupa cum vezi nici acum cand dau dmg ca pe tbc nu ma obosesc sa postez nimic.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cryve

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-06-2019 19:46)
Joined: 26 Mar 2011
Posts: 457, Topics: 73
Location: Romania

Reputation: 386.2
Votes: 46

   
Post Posted: 27-09-2015, 16:51:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
- Prietene savage roar nu mareste damageul copacilor. Te rog nu mai posta aiurea pentru ca nu stii nimic legat de spellul asta si de clasa in general. In ss ales de tine ala e tick, dar primul tick e jumatate (alt bug evident pt ca unii posteaza bine rau de tot formulele). Dupa cum vezi nici acum cand dau dmg ca pe tbc nu ma obosesc sa postez nimic.


Ba tu nu vezi ca unul e hit unul e crit .. ba tu esti cu capul baiatule dau 3k copacii si 6k crit de la un druid care mai are nevoie de o destule iteme... in videoul postat de tine dau la fel si tot plangi ca o fetita . Asa e abilitatea nu e o abilitate sa rupi damageul cu ea ! Si mai schimba placa cu TBC ca deja ai postat pe 3 pagini aceasi chestie . Eu vad damageul numai incerca sa induci lumea in eroare . 3k 6k crit de la un druid fara multe iteme ... 3 si 4k hit respectiv 6-8k crit pe blizz . Concluzie merge foarte ok .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 27-09-2015, 16:53:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bun. Special pt tine o sa fac in seara asta reporturile si la rake si la treants. Nu aveam de gand pt ca nu vreau sa joc druid si nu ma intereseaza, dar vad ca e nevoie si de druizi -.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
crepos1999

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-09-2015 18:52)
Joined: 01 Oct 2014
Posts: 3, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 67.1
Votes: 2

Post Posted: 27-09-2015, 17:24:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BA cryve,in primul rand acel dmg de 37k era pe primu tick,dupa dadeau dmg de 5-6k respectiv 11k cu crit,problema era la primul tick,care dadea prea tare.Daca nu ai nici o treaba cu clasa si joci war cum joaca tot serverul,nu inteleg de ce te bagi din moment ce esti paralel.....
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rep107

[Creep]



Status: Offline
(since 10-08-2017 21:37)
Joined: 07 Jan 2015
Posts: 605, Topics: 81
Location: 🐉 ☯

Reputation: -95
Votes: 65

Post Posted: 27-09-2015, 18:07:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nvm e acelasi ID.


Last edited by Rep107 on 27-09-2015, 18:36:32; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Everydayasunsetdies
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-02-2016 10:57)
Joined: 25 Sep 2015
Posts: 46, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: -3.7
Votes: 7

 
Post Posted: 27-09-2015, 18:14:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu cred ca acest cryve are dk , asa-i? nu stiu de ce am impresia aia, unde vezi tu ba baiatule ca in video-ul Acela , rezultatul este cu cel de pe freakz, eu daca spamez copacii pe un dk , chiar si in full burst, nu-I clinteste viata deloc, am facut teste pe nenumarati dk , plateri , este patetic si josnic, pur si simplu , poti sa lasi copacii sa de ain tine cat vrei ca nu mai e nici o problema , dar absolut nici un fel de problema, cu tot cu bleed si toate rahaturile , 1.8 k , 2 k , non crit , 3/4 k , cu crit, pe un plate DK? stii ce inseamna asta? inseamna ca te-as atinge cu o pana si te-as mangaia , nici macar nu as da cu ea in tine, pur si simplu` a ajuns penibil sa mai scoti copacii , nu asta este damage-ul , repet, formulele acelea cu care s-a facut fix-ul sunt eronate mai mult ca sigur, pai tu imi spui mie ca asa trebuie sa dea? pai si gargoilul , cum da prietene? cate 15-20 k per second ? de ce va vaitati ma asa de druid si va e frica? voi nu intelegeti ca bleedurile sunt esentiale pt aceasta clasa , nu weapon damage ca warrior , ma rog, care are si bleedurile de alt sezon , dar aia e, nu spune nimeni , nimic, ca nu astea trebuiau sa fie bleedurile / wounds de la warrior, acele 30-40 k.
CUm poti sa spui ca 1.9 k , bleed e normal sa dea , force of nature ? e talent prietene , amprenta este pusa asupra unui talent ca de-aia sunt talente, nu va mai satura Dumnezeu de warrior , care au ajuns efectiv sa pice priestul sau orice alta clasa de healer , pana in dampening si de dk , full necrotics si ai murit, ce-aveti cu clasa asta? vreti neaparat sa fie server de warrior si dk ?
Repet , acel damage nu este NORMAL , trebuie reluat in calcul o noua formula si rog pe aceasta cale pe bossutai , care este sau a jost jucator de druid , daca are niste dovezi sa le aduca, pentru ca vad ca sereth numai posteaza, probabil s-a lasat si I s-a luat sa-i fie denigrate clasa, si-l inteleg, daca nici bossutai nu o sa faca nimic, e clar.
SI asa nu mai vezi 1 feral pe server, ba dar 1 , nu mai vezi , prefer sa joace balance , aia care mai sunt.
Este trist, este mele dps , ne cam fixam prea mult pe aceasta clasa sa o fixam , cand zic eu sunt altele cu mult, dar cu mult mai buguite si nu se face nimic.
Salut

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cryve

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-06-2019 19:46)
Joined: 26 Mar 2011
Posts: 457, Topics: 73
Location: Romania

Reputation: 386.2
Votes: 46

   
Post Posted: 27-09-2015, 18:50:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Everydayasunsetdies wrote:
eu cred ca acest cryve are dk , asa-i? nu stiu de ce am impresia aia, unde vezi tu ba baiatule ca in video-ul Acela , rezultatul este cu cel de pe freakz, eu daca spamez copacii pe un dk , chiar si in full burst, nu-I clinteste viata deloc, am facut teste pe nenumarati dk , plateri , este patetic si josnic, pur si simplu , poti sa lasi copacii sa de ain tine cat vrei ca nu mai e nici o problema , dar absolut nici un fel de problema, cu tot cu bleed si toate rahaturile , 1.8 k , 2 k , non crit , 3/4 k , cu crit, pe un plate DK? stii ce inseamna asta? inseamna ca te-as atinge cu o pana si te-as mangaia , nici macar nu as da cu ea in tine, pur si simplu` a ajuns penibil sa mai scoti copacii , nu asta este damage-ul , repet, formulele acelea cu care s-a facut fix-ul sunt eronate mai mult ca sigur, pai tu imi spui mie ca asa trebuie sa dea? pai si gargoilul , cum da prietene? cate 15-20 k per second ? de ce va vaitati ma asa de druid si va e frica? voi nu intelegeti ca bleedurile sunt esentiale pt aceasta clasa , nu weapon damage ca warrior , ma rog, care are si bleedurile de alt sezon , dar aia e, nu spune nimeni , nimic, ca nu astea trebuiau sa fie bleedurile / wounds de la warrior, acele 30-40 k.
CUm poti sa spui ca 1.9 k , bleed e normal sa dea , force of nature ? e talent prietene , amprenta este pusa asupra unui talent ca de-aia sunt talente, nu va mai satura Dumnezeu de warrior , care au ajuns efectiv sa pice priestul sau orice alta clasa de healer , pana in dampening si de dk , full necrotics si ai murit, ce-aveti cu clasa asta? vreti neaparat sa fie server de warrior si dk ?
Repet , acel damage nu este NORMAL , trebuie reluat in calcul o noua formula si rog pe aceasta cale pe bossutai , care este sau a jost jucator de druid , daca are niste dovezi sa le aduca, pentru ca vad ca sereth numai posteaza, probabil s-a lasat si I s-a luat sa-i fie denigrate clasa, si-l inteleg, daca nici bossutai nu o sa faca nimic, e clar.
SI asa nu mai vezi 1 feral pe server, ba dar 1 , nu mai vezi , prefer sa joace balance , aia care mai sunt.
Este trist, este mele dps , ne cam fixam prea mult pe aceasta clasa sa o fixam , cand zic eu sunt altele cu mult, dar cu mult mai buguite si nu se face nimic.
Salut


1. Nu am dk
2. Am alte 3 clase pe care joc: druid , war , rogue .
3. Nu te plange ca au altii bleeduri de 5.4 ca si rake-ul si roots-ul de la acest talent sunt tot de 5.4
4. Eu ti-am aratat ca primesc 6k crit de la un druid care mai are de facut destul gear , exact cat in videoul de pe blizz postat de bosutai
5. Care este problema daca este talent ? Daca este talent trebuie sa dea damage mare ? Este un talent mai mult defensiv: sa poti sa fugi sau sa il ti pe loc un healer care fuge cu low hp/mana.
6. Ai citit vreun guide de feral sa vezi ce spune despre acest talent ?
7. Veniti fratilor cu formule / dovezi clare nu dati doar din gura.
8. V-ati facut cu toti ferali cand era buguit like hell si acum cand s-a reparat plangeti precum aia mici de 2 ani carora le-au fost luate jucariile.



2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Nytrox, 29 September 2015 13:47



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 29-03-2024, 03:00:03
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x