User
Pass
2FA
 
 

[REJECTED] foarte enervant
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message6857
dathDK

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-07-2013 13:28)
Joined: 17 Jan 2012
Posts: 138, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 9.7
Votes: 5

Post Posted: 24-07-2012, 07:24:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scriptul e perfect pentru duelurile noastre de zi cu zi. Mie nu mi-ar convenii ca dupa fiecare duel sa astept 5 minute pana imi trec toate CD.......... Si nici ca de fiecare data cand bati pe cineva in duel sa vine cu chestii de genul eh aveam Cd la X,Y spell.......... Asa se reseteaza toate CD si poti da imediat alt duel pt revansa beneficiind de toate abilitatile clasei tale.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Allerias

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-02-2015 08:50)
Joined: 04 Nov 2011
Posts: 63, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 151
Votes: 6

 
Post Posted: 29-07-2012, 15:36:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Reveniti fratilor la sistemul initial al duelului.Chestia asta face ca unele clase sa fie op.Sau macar specificati ce fel de servar este Fun sau blizzlike.
Sunt satul ca la fiecare charge sa vad un war rosu si sa pic in 2 secunde.Nu degeaba are cd mare la ,,spaima cartierului" .Se abuzeaza in draci de chestia asta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bigblackjoey
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-10-2013 11:53)
Joined: 08 May 2010
Posts: 619, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -145.8
Votes: 24

Post Posted: 29-07-2012, 16:20:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Allerias wrote:
Reveniti fratilor la sistemul initial al duelului.Chestia asta face ca unele clase sa fie op.Sau macar specificati ce fel de servar este Fun sau blizzlike.
Sunt satul ca la fiecare charge sa vad un war rosu si sa pic in 2 secunde.Nu degeaba are cd mare la ,,spaima cartierului" .Se abuzeaza in draci de chestia asta.


Nu ma refer la warrior , dar tu chiar crezi , ca o sa mai dea cineva duel cand are cooldown la una dintre abilitatile de baza ?
Refuzi sa gandesti , si tu si multi altii.

Shocker & Staff , nu va luati dupa acesti oameni redusi mintali. Nici ei nu stiu ce vor in viata.
Puteti sa faceti cea mai buna imbunatatire la server , tot nu vor fi multumiti.

Script-ul asta nu e bun.
Instante functionabile , nu e bine.
Working Bg's , nu e bine.
Rated bg fixed , nu e bine.
Transmog , same shit.

Ma mir ca nu se plang si de arena spectate.
Ce mai vreti sa faca ?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Lonn

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-08-2017 03:55)
Joined: 12 Apr 2011
Posts: 343, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: 163.4
Votes: 6

 
Post Posted: 29-07-2012, 16:30:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Allerias wrote:
Reveniti fratilor la sistemul initial al duelului.Chestia asta face ca unele clase sa fie op.Sau macar specificati ce fel de servar este Fun sau blizzlike.
Sunt satul ca la fiecare charge sa vad un war rosu si sa pic in 2 secunde.Nu degeaba are cd mare la ,,spaima cartierului" .Se abuzeaza in draci de chestia asta.


Ti se da si tie reset la CD-urile defensive, use 'em.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
FaithOfDarkness

[Shade of death]



Status: Offline
(since 03-06-2018 15:03)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 1067, Topics: 28
Location: Look behind you

Reputation: 60.2
Votes: 15

   
Post Posted: 29-07-2012, 21:36:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O solutie sa fie mai blizzlike si sa nu faca astia scuze gen am avut la X si la Y ar fi asa :
Sa se reseteze Cds dar HP sa ramana 1 cum e normal si sa se duca debuffs cum e pe blizz.

p.s:Acum sunt sigur ca o sa vina unii sa faca comentarii inutile eu v-am dat o idee sa fie mai blizzlike si sa nu inceapa aia sa faca QQ cand pierd pe motiv ca aveau cd.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ylfor

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-11-2014 21:13)
Joined: 21 Dec 2011
Posts: 399, Topics: 51
Location: Romania

Reputation: 34.9
Votes: 6

 
Post Posted: 29-07-2012, 21:41:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

FaithOfDarkness wrote:
O solutie sa fie mai blizzlike si sa nu faca astia scuze gen am avut la X si la Y ar fi asa :
Sa se reseteze Cds dar HP sa ramana 1 cum e normal si sa se duca debuffs cum e pe blizz.

p.s:Acum sunt sigur ca o sa vina unii sa faca comentarii inutile eu v-am dat o idee sa fie mai blizzlike si sa nu inceapa aia sa faca QQ cand pierd pe motiv ca aveau cd.


LOL CEL MAI BUN LUCRU CARE LAI SCRIS VREODATA PE FORUMU ASTA !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Lonn

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-08-2017 03:55)
Joined: 12 Apr 2011
Posts: 343, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: 163.4
Votes: 6

 
Post Posted: 29-07-2012, 21:50:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da, ar fi bine sa te lase la 1 HP, dar mai intai sa se repare chestia cu debuff-urile. Deoarece daca ai DOT-uri pe tine, vei muri dupa fiecare duel.

O alta chestie ar fi sa se pastreze faza cu full hp, dar ea sa apara pe la 5 secunde dupa terminarea duelului. Astfel cei care doresc sa faca kill-uri sa aiba o fereastra de 5-6 secunde pana cand targetul ajunge la HP maxim.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mr.Faith

[Observer]



Status: Offline
(since 18-06-2023 13:22)
Joined: 09 Nov 2010
Posts: 750, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 751.4
Votes: 62

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 30-07-2012, 00:11:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Problema ca mori de la doturi dupa ce se termina duelul este o chestie de scriptare. Ar trebui ca atunci cand iei ultima lovitura sa se considere ca ai murit, sa elimine toate debufurile de pe tine si sa te dea cu 1 HP.
Aici s-a implementat faza cu full HP + cd's reset la finalul duelului pt cei care nu au cunostiinte asa mari de clasa pe care o joaca si de cele impotriva carora joaca.
Pe blizz 2 playeri buni care fac duel mereu vor folosi cd-urile necesare pt a castiga(toate doar daca este cazul), iar al 2-lea duel daca il fac imediat ambii vor avea cd-uri, si vor trebui sa joace destul de atent pt a castiga. Asa se invata PVP....sa stii ce cd-uri sunt necesare si cand sa le dai; nu ca la noi pe server...vine tot wannabe pro care cand vede ca nu te pica din 2 lovituri cu toate cd-urile date incepe sa se planga ca clasa lui e varza sau ca respectivul contra caruia a jucat e n00b ca si-a folosit nush ce cd cand el era mult prea ocupat apasand frenetic 2 taste.

Si nu uitati...un jucator bun nu va alege niciodata o clasa OP/buguita pozitiv si va stii mereu cand sa joace ofensiv sau defensiv in functie de cum ii permite clasa. Iar daca pur si simplu nu ii permite serverul treaba asta el va pleca.


“No greater love hath a man than he lay down his life for his brother.”
Not for millions…not for glory…not for fame. For one person, in the dark, where no one will ever know or see.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Allerias

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-02-2015 08:50)
Joined: 04 Nov 2011
Posts: 63, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 151
Votes: 6

 
Post Posted: 30-07-2012, 03:06:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bigblackjoey wrote:
Allerias wrote:
Reveniti fratilor la sistemul initial al duelului.Chestia asta face ca unele clase sa fie op.Sau macar specificati ce fel de servar este Fun sau blizzlike.
Sunt satul ca la fiecare charge sa vad un war rosu si sa pic in 2 secunde.Nu degeaba are cd mare la ,,spaima cartierului" .Se abuzeaza in draci de chestia asta.


Nu ma refer la warrior , dar tu chiar crezi , ca o sa mai dea cineva duel cand are cooldown la una dintre abilitatile de baza ?
Refuzi sa gandesti , si tu si multi altii.

Shocker & Staff , nu va luati dupa acesti oameni redusi mintali. Nici ei nu stiu ce vor in viata.
Puteti sa faceti cea mai buna imbunatatire la server , tot nu vor fi multumiti.

Script-ul asta nu e bun.
Instante functionabile , nu e bine.
Working Bg's , nu e bine.
Rated bg fixed , nu e bine.
Transmog , same shit.

Ma mir ca nu se plang si de arena spectate.
Ce mai vreti sa faca ?



Pentru *** KISSING fa topic separat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 30-07-2012, 15:29:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cat offtopic ati putut sa faceti mai baieti
in primul rand asta e sectiunea de bug report. posteaza la sugestii ca toata lumea....tu esti genul de om care o ia pe linia de tramvai ca sa evite coada de la semafor...nu se face asa. si e foarte bine cum e acum treaba cu reseturile. toata lumea face duel langa capitale si te trezesti tu ca te-au farmat 2 abuzand de chestia asta. daca erau 2 de ce te-ai mai bagat in ei stiind ca nu te tine praporu? asta e, ai luat bataie, nu mai face scandal pe forum. mie personal chiar imi place treaba cu cd reset. iti dai seama ca fara ea ai da un duel odata la....3 minute minim(berserk/survival instincts)? la dk 5 minute(empower rune weapon CD). e foarte naspa iti spun eu.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Allerias

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-02-2015 08:50)
Joined: 04 Nov 2011
Posts: 63, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 151
Votes: 6

 
Post Posted: 30-07-2012, 23:04:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
cat offtopic ati putut sa faceti mai baieti
in primul rand asta e sectiunea de bug report. posteaza la sugestii ca toata lumea....tu esti genul de om care o ia pe linia de tramvai ca sa evite coada de la semafor...nu se face asa. si e foarte bine cum e acum treaba cu reseturile. toata lumea face duel langa capitale si te trezesti tu ca te-au farmat 2 abuzand de chestia asta. daca erau 2 de ce te-ai mai bagat in ei stiind ca nu te tine praporu? asta e, ai luat bataie, nu mai face scandal pe forum. mie personal chiar imi place treaba cu cd reset. iti dai seama ca fara ea ai da un duel odata la....3 minute minim(berserk/survival instincts)? la dk 5 minute(empower rune weapon CD). e foarte naspa iti spun eu.


1.Nu este sugestie ,este BUG ,nu respecta sistemul implementat de Blizz.
2.Nu m-a farmat nimeni.Pur si simplu nu este corect fata de alte clase.
3.Nu cunosti definitia cuvantului ,,scandal"
4.Normal ,daca esti batut in cap si depinzi de 2 macrouri sau 2 butoane ,,normal'' ca nu iti convine.
Iar legat de cutarescu" vezi doamne m-a batut ala ca aveam Cd la nu stiu ce.Cand cineva iti da duel ai 2 posibilitati ACCEPTI sau NU ACCEPTI.
- -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LightPaladin

[.: -Light Inside- :.]



Status: Offline
(since 25-01-2022 20:01)
Joined: 11 Jun 2011
Posts: 1162, Topics: 116
Location: Bucureºti - Ferentari

Reputation: 322.1
Votes: 17

           
Post Posted: 30-07-2012, 23:55:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Allerias wrote:
Kinook wrote:
cat offtopic ati putut sa faceti mai baieti
in primul rand asta e sectiunea de bug report. posteaza la sugestii ca toata lumea....tu esti genul de om care o ia pe linia de tramvai ca sa evite coada de la semafor...nu se face asa. si e foarte bine cum e acum treaba cu reseturile. toata lumea face duel langa capitale si te trezesti tu ca te-au farmat 2 abuzand de chestia asta. daca erau 2 de ce te-ai mai bagat in ei stiind ca nu te tine praporu? asta e, ai luat bataie, nu mai face scandal pe forum. mie personal chiar imi place treaba cu cd reset. iti dai seama ca fara ea ai da un duel odata la....3 minute minim(berserk/survival instincts)? la dk 5 minute(empower rune weapon CD). e foarte naspa iti spun eu.


1.Nu este sugestie ,este BUG ,nu respecta sistemul implementat de Blizz.
2.Nu m-a farmat nimeni.Pur si simplu nu este corect fata de alte clase.
3.Nu cunosti definitia cuvantului ,,scandal"
4.Normal ,daca esti batut in cap si depinzi de 2 macrouri sau 2 butoane ,,normal'' ca nu iti convine.
Iar legat de cutarescu" vezi doamne m-a batut ala ca aveam Cd la nu stiu ce.Cand cineva iti da duel ai 2 posibilitati ACCEPTI sau NU ACCEPTI.
- -


Mai omule (aveam termeni mai jignitori, dar hai totusi sa nu ma cobor la mentalitatea ta), doar pentru ca pe tine te deranjeaza acest sistem, asta nu inseamna ca el este gresit. Sistemul asta e asa de cam foarte mult timp, nimeni nu s-a plans de el pana acum.

Eu unul, prefer sistemul asta. Face treaba mult mai usoara pentru multi, atat in PvE (reset la Combat Ress si alte chestii), cat si in PvP (duelurile in sine). Doar pentru ca tu ai frustrari interioare, asta nu inseamna ca trebuie sa te manifesti pe aici. Cum am spus mai sus, daca ne luam dupa tine si o dam in blizzlike, hai sa scoatem Raid Finder, hai sa scoatem Transmogrification, hai sa bagam peste noapte toate scripturile, respectiv sa deschidem toate instantele, eventual sa bagam si 4.3.4 folosind inelul Arabelei, sa te simti tu bine. (obtinem acelasi efect si cu bagheta magica a lu' Harry Potter sau toiagul lu' Gandalf the White, daca are vreo relevanta)

Want Blizz? Go Blizz. Nu mai face rage pe aici ca un copil de 10 ani, ca nu o sa rezolvi nimic. S-a mai discutat si cu alte ocazii, e cel mai bine cum e acum.

Discutia asta e similara cu cea legat de World PvP, absolut useless.

Edit: @asta de a postat dupa mine (ca sa nu mai postez inca o data): Prietene ,daca nu ai inteles nimic din ce-am zis eu, nu te obosi sa-mi "dai replica". Repet, vrei Blizz? Go Blizz. Daca se face treaba asta, as vrea sa va vad cum plangeti ca si Raid Finder/Transmogrification sunt non-Blizzlike (pe patch asta adica). Ce-o sa faceti, o sa tipati ca vreti si astea scoase? Deal with it.


"Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark;
I was born in it, molded by it." - Bane (The Dark Knight Rises)



Last edited by LightPaladin on 31-07-2012, 00:51:44; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ylfor

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-11-2014 21:13)
Joined: 21 Dec 2011
Posts: 399, Topics: 51
Location: Romania

Reputation: 34.9
Votes: 6

 
Post Posted: 31-07-2012, 00:23:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu am dat quote sa nu umplem pagina , NIMANUI NU II PASA CAT DE MULT VOR 591275812905780521 DE PLAYERI RESET CDS + FULL HP DUPA DUEL SAU CAT DE MULT NU VOR 53295732052385532957 DE PLAYERI RESET LA CDS . La fel ca in topicul cu pvp on ca tot adusese vorba cel de mai sus , sa **votat** sa vedem cat de multi vor sau nu dupa 1 saptamana si putin au fost mult mai multi cei care vroiau pvp on dar sa lasat cum era . Freakz =//= Democratie , deci degeaba aducem argumente gen 99.99999% din playeri vor X daca acel 00.000001% este Shocker si i se scoala sa bage un sistem frumos care sa nu impiedice stealth classes sa isi faca de cap in zona duelelor nu aveti ce sa faceti .

Cu ce dreq ati umplut topicul asta nu stiu , dar jocul acesta are mai mult decat raidurile pe care voi le farmati de zor sau duele 24/7 din fata la Durotar , Elwyn sunteti prea monotoni incat sa va ganditi si la altceva in afara de aceste 2 lucruri .


Quote:
O solutie sa fie mai blizzlike si sa nu faca astia scuze gen am avut la X si la Y ar fi asa :
Sa se reseteze Cds dar HP sa ramana 1 cum e normal si sa se duca debuffs cum e pe blizz.

p.s:Acum sunt sigur ca o sa vina unii sa faca comentarii inutile eu v-am dat o idee sa fie mai blizzlike si sa nu inceapa aia sa faca QQ cand pierd pe motiv ca aveau cd.



Daca sar face asta cred ca ar multumi pe toata lumea .










mue base

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Allerias

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-02-2015 08:50)
Joined: 04 Nov 2011
Posts: 63, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 151
Votes: 6

 
Post Posted: 31-07-2012, 19:27:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LightPaladin wrote:
Allerias wrote:
Kinook wrote:
cat offtopic ati putut sa faceti mai baieti
in primul rand asta e sectiunea de bug report. posteaza la sugestii ca toata lumea....tu esti genul de om care o ia pe linia de tramvai ca sa evite coada de la semafor...nu se face asa. si e foarte bine cum e acum treaba cu reseturile. toata lumea face duel langa capitale si te trezesti tu ca te-au farmat 2 abuzand de chestia asta. daca erau 2 de ce te-ai mai bagat in ei stiind ca nu te tine praporu? asta e, ai luat bataie, nu mai face scandal pe forum. mie personal chiar imi place treaba cu cd reset. iti dai seama ca fara ea ai da un duel odata la....3 minute minim(berserk/survival instincts)? la dk 5 minute(empower rune weapon CD). e foarte naspa iti spun eu.


1.Nu este sugestie ,este BUG ,nu respecta sistemul implementat de Blizz.
2.Nu m-a farmat nimeni.Pur si simplu nu este corect fata de alte clase.
3.Nu cunosti definitia cuvantului ,,scandal"
4.Normal ,daca esti batut in cap si depinzi de 2 macrouri sau 2 butoane ,,normal'' ca nu iti convine.
Iar legat de cutarescu" vezi doamne m-a batut ala ca aveam Cd la nu stiu ce.Cand cineva iti da duel ai 2 posibilitati ACCEPTI sau NU ACCEPTI.
- -


Mai omule (aveam termeni mai jignitori, dar hai totusi sa nu ma cobor la mentalitatea ta), doar pentru ca pe tine te deranjeaza acest sistem, asta nu inseamna ca el este gresit. Sistemul asta e asa de cam foarte mult timp, nimeni nu s-a plans de el pana acum.

Eu unul, prefer sistemul asta. Face treaba mult mai usoara pentru multi, atat in PvE (reset la Combat Ress si alte chestii), cat si in PvP (duelurile in sine). Doar pentru ca tu ai frustrari interioare, asta nu inseamna ca trebuie sa te manifesti pe aici. Cum am spus mai sus, daca ne luam dupa tine si o dam in blizzlike, hai sa scoatem Raid Finder, hai sa scoatem Transmogrification, hai sa bagam peste noapte toate scripturile, respectiv sa deschidem toate instantele, eventual sa bagam si 4.3.4 folosind inelul Arabelei, sa te simti tu bine. (obtinem acelasi efect si cu bagheta magica a lu' Harry Potter sau toiagul lu' Gandalf the White, daca are vreo relevanta)

Want Blizz? Go Blizz. Nu mai face rage pe aici ca un copil de 10 ani, ca nu o sa rezolvi nimic. S-a mai discutat si cu alte ocazii, e cel mai bine cum e acum.

Discutia asta e similara cu cea legat de World PvP, absolut useless.

Edit: @asta de a postat dupa mine (ca sa nu mai postez inca o data): Prietene ,daca nu ai inteles nimic din ce-am zis eu, nu te obosi sa-mi "dai replica". Repet, vrei Blizz? Go Blizz. Daca se face treaba asta, as vrea sa va vad cum plangeti ca si Raid Finder/Transmogrification sunt non-Blizzlike (pe patch asta adica). Ce-o sa faceti, o sa tipati ca vreti si astea scoase? Deal with it.


Prietene ai balarii in cap.Citeste primul post de 3 4 ori.Iar cand ai inteles despre ce este vorba ,posteaza ,daca nu .... dispari.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 31-07-2012, 19:38:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mr.Faith wrote:

Pe blizz 2 playeri buni care fac duel mereu vor folosi cd-urile necesare pt a castiga(toate doar daca este cazul), iar al 2-lea duel daca il fac imediat ambii vor avea cd-uri, si vor trebui sa joace destul de atent pt a castiga. Asa se invata PVP....sa stii ce cd-uri sunt necesare si cand sa le dai;
Si nu uitati...un jucator bun nu va alege niciodata o clasa OP/buguita pozitiv si va stii mereu cand sa joace ofensiv sau defensiv in functie de cum ii permite clasa. Iar daca pur si simplu nu ii permite serverul treaba asta el va pleca.


+2 , aici se vede cine joaca cu adevarat acest joc.

iar pentru cei care fac QQ, nu inteleg de ce mai farmati kill`uri deoarece armory`ul nu merge si cand dai inspect nu mai vezi nimic.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Alexander0810, 02 August 2012 20:36



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 10-09-2024, 18:14:34
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x