User
Pass
2FA
 
 

[RO] Warrior Arms 5.4.8 Pve Guide

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message12061
Evydence

[僧]



Status: Offline
(since 15-10-2019 19:05)
Joined: 15 May 2014
Posts: 5485, Topics: 183
Location: Vrancea

Reputation: 1776.3
Votes: 176

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 10-11-2015, 20:10:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)







Cuprins:

1. Introducere

2. De ce sa joc Warrior Arms?

3. Patch notes

4. Race choice

5. Stats priority

6. Talents

7. Glyphs

8. Gems

9. Enchants

10. Professions

11. Rotatie

12. BIS Gear dungeons

13. BIS Gear raids (actual phase)

14. Tips & Tricks (actual raids)

15. Macros

16. Addons






1.Introducere

Mist of Pandaria deja si-a facut aparitia si pe serverul nostru, si pot zice ca si clasa noastra este aproape de maximul de potential pe care ar trebui sa il aiba.
Acest ghid contine in general informatii pentru cei noi in domeniul acestei clase dar si cei "vechi" pot invata cate ceva de aici.



2. De ce sa joc Warrior Arms?

Ei bine pentru cunoscatori de cata, specul de Arms a ramas in proportie de 75% neschimbat, cu mici modificari in diferite sectiuni: mastery,talents, etc.
Dar inca ramane un spec foarte placut si deasemenea foarte puternic, el ajungand la momentul actual si pe locul #1 in recount si sustain-ul pe care il ofera este incredibil de mare.



3. Patch notes


*Am selectat doar noturile care au legatura cu specul Arms*
Patch 5.0.4:

Spoiler:



Patch 5.1.0:

Spoiler:



Patch 5.2.0:

Spoiler:



Patch 5.3.0:

Spoiler:



Patch 5.4.0:

Spoiler:



Patch 5.4.2:

Spoiler:



Patch 5.4.7:
Spoiler:


*Patch note-urile din 5.2 si 5.4.0 au ridicat specul Arms destul de mult, dandu-i sansa sa concureze cu specul de Fury intr-o oarecare masura.





4. Race choice


Facand acest guide m-am axat pe clasele de top (stiu ca fiecare rasa iti da ceva in parte):
Horde:
1. Orc :
-Blood Fury (wowhead link) care ne ofera 4514 attack power cu un CD de 2 minute, cea mai buna alegere, mai profitam si de
-Axe Specialization (wowhead link) 1% expertise pe axe, se poate da reforge odata ajuns la expertise cap.
2. Troll :
-Berserking (wowhead link) destul de decent fiind in sustain imediat dupa ce se da BloodLust/Timewarp (wowhead link), nu este la fel de util ca raciala de la orc dar este buna si ea in felul ei.
3. Epicurean (wowhead link) ofera un anumit avantaj (minor), deoarece dubleaza efectul mancarii.
*Restul de rase nu sunt deloc indicate.

Alliance:
1. Worgen :
-Viciousness (wowhead link) 1% crit, cea mai buna rasiala pentru un warior.
2. Draenei :
-Heroic Presence (wowhead link) ideal pentru a face hit capul cat mai rapid.
3. Epicurean (wowhead link) ofera un anumit avantaj (minor), deoarece dubleaza efectul mancarii.
4. Human :
- Sword Specialization 1% expertise din sword, se poate da reforge odata ajuns la expertise cap.
- Mace specialization 1% expertise din mace, se poate da reforge odata ajuns la expertise cap.
5. Dwarf :
- Mace specialization 1% expertise din mace, se poate da reforge odata ajuns la expertise cap.





5. Stats priority

Hit/expertise cap (7.5%)> Crit > Haste=Mastery

• Hit/expertise capul trebuie atins pentru a fi sigur ca nu dai miss cu nicio abilitate.
• Crit, el este principalul stats deoarece el te ajuta cel mai mult, cel mai bine e sa ai reforge full in crit (in cazul in care are hit/exp cap facut)
• Haste=mastery, second stats, si ramane la alegerea personala a fiecaruia dintre noi, din cauza acelui buff primit in 5.2.0 "The benefit of Haste from items and consumables has been increased by 50% for all Warriors. " haste-ul devine un stats egal cu mastery.
-Opinia mea este sa jucati la haste, momentan pe contentul actual el ajuta la procurile de Opportunity strike (wowhead link) si in acelasi timp te ajuta sa iti mentii si rage-ul pe cat de mult posibil.





6. Talents





Tier 1

Double Time (wowhead link) este optiunea ideala, deoarece in encounterele prezente la momentul actual pe server este nevoie de multa mobilitate, iar acest talent iti permite sa dai de 2 ori charge, poate fi folosit pentru regen rage si switch pe adds.
Warbringer (wowhead link) nu este asa de util ca double time, deoarece acest talent iti da root pe charge, singurul bos unde ar merge acest talent este Protectors of the Endless pe HC atunci cand vine Sha corruption.
Juggernaut (wowhead link) reduce cooldown-ul la charge de la 20 de secunde la 12 (destul de util si acesta, dar doar in encounterele unde nu necesita mult movement, gen Tzulong, Elegon, etc).

Tier 2

Second Wind (wowhead link) este cel mai vital pentru un survive cat mai bun, niciodata nu stii cand vei ramane in low HP [Empress].
Celelalte 2 talente sunt mai folositoare pe specul de tank decat pe cel de dps.

Tier 3

Aici puteti alege ce doriti, si deobicei este in functie de "raid useful".
Staggering Shout (wowhead link) este alegerea mea deoarece in combo cu Hamstring (wowhead link) poti da root la aproape orice adds.
Piercing Howl (wowhead link) da slow 50% pentru toti inamici pe o raza de 15 yards, folositor in anumite encountere (Sha of Fear, phase 2, Tzulong in phase 2, Feng, etc).
Disrupting Shout (wowhead link) da intrerupt pe o raza de 10 yards, nu prea e folositor in pve deoarece are share cd cu pummel, si cd intern de 40 de secunde.

Tier 4

Dragon Roar (wowhead link) Este cel mai bun talent din tier 4, va fi folosit ca si "rezerva de dps", si anume il vei folosi doar atunci cand:
1) Nu ai rage destul pentru slam si ai cd pe mortal.
2) Nu ai rage destul pentru slam, ai cd pe mortal si nu ai procurile de overpower.
3) Ai tot din cele de mai sus, dar mai ai 2 secunde din bloodbath si vrei sa profiti de acel bleed la maxim.
Bladestorm (wowhead link) este cel mai bun spel de AoE pentru warrior, singurul dezavantaj este ca nu e instant. (folosit numai la Win Lord)
Shockwave (wowhead link) - este un spel mai mult pentru PVP, deoarece in pve damage-ul pe care il da este foarte slab, singura lui utilitate ar fi stunul frontal pe care il ofera.

Tier 5

Mass spell reflection (wowhead link) util doar in pvp.
Safeguard (wowhead link) un talent foarte util, pe langa faptul ca inlocuieste Intervene (wowhead link) si beneficiezi de acel "charge" pe aliati, mai da si 20% redus damage pe targetul tau pentru 6 secunde. (Foarte util in diverse raiduri unde tankul isi ia prea mult dmg, Sha, empress, etc) Dezavantajul este ca pierzi timp de dps pe bos.
Vigilance (wowhead link) cel mai bun talent din acest tier, poti pune pe tank sau orice alt membru din raid care va primi mult damage, el dand 30% redus dmg taken pentru 12 secunde.


Tier 6

Avatar (wowhead link) - 20% damage increase pentru 24 de secunde, nu este chiar cel mai "stralucit" talent din acest tier, deoarece e bun doar in burst, cum majoritatea encounterelor nu tin mai mult de 5-6 minute, nu o sa poti beneficia de el decat de 2 ori, si cel mai probabil doar odata in full burst.
Storm Bolt (wowhead link) - 500% damage weapon pe targeturile cu immnue la stun (Boss type) odata la 30 de secunde, un talent foarte folositor deoarece da si stun si nu trebuie castat.
Bloodbath (wowhead link) - cel mai util talent din acest tier, la activarea sa timp de 12 secunde special attack-urile vor da 30% bleed over time timp de 6 secunde. Este cel mai util deoarece are acelasi cd cu enchantul de manusa de la enginering si il poti prinde si cu Berserker Rage (wowhead link) care te va busta si mai mult, e un fel de semi burst odata la fiecare minut.





7. Glyphs



Colossus Smash (wowhead link) va aplica automat un stack de Weakened Armor (wowhead link). Recomand ca glyph permanent, deoarece inca nu sunt sigur de acest debuff care ar putea fi pus si de alti membri ai unui raid.

Bull Rush (wowhead link) - vei primi 15 rage atunci cand dai Charge (wowhead link). Alt glyph care trebuie sa il aveti permanent, deoarece combinati Heroic Leap (wowhead link) sau Intervene (wowhead link) cu Charge (wowhead link) pentru a profita la maxim de aceast glyph.

Rude interruption (wowhead link) - Iti va oferi 6% increase damage odata ce dai intrerupt cu Pummel (wowhead link) pentru 20 de secunde, este folositor in encountere unde este nevoie de intrerupt excesiv. ( Protectors of the Endless unde daca dai la cd intreruptul o sa tii pe tine 6% increase non-stop)

Sweeping Strikes (wowhead link) - De fiecare data cand ataci un target cu SS (wowhead link) vei primi 1 rage. (Folositor in faze de AoE)

Long Charge (wowhead link) - Folositor in encountere unde bosul/bosii se misca constant. (Feng, Spirit kings, Garalon, etc)






8. Gems

Meta socket: Reverberating primal diamond sau Capacitive primal diamond
Red socket: Inscribed vermilion onyx sau Bold primordial ruby
Yellow socket: Smooth suns radiance
Blue socket: Piercing wild jade

*Note: Deoarece suntem pe 5.1 si avem formulele de 5.4 vom juca socketati full crit, si anume Smooth suns radiance, pentru a incerca sa atingem cat mai mult crit posibil pentru a profita la maxim de toate abilitatile.





9. Enchants

Shoulders: Greater tiger fang inscription
Back: Enchant cloack superior critical strike
Chest: Enchant chest glorious stats
Bracers: Enchant bracer exceptional
Gloves: Enchant gloves super strength
Belt: Living steel belt buckle - adauga un socket bonus in care vom pune, desigur, Smooth suns radiance
Legs: Angerhide leg armor
Boots: Enchant boots pandaren's step
Weapon: Enchant weapon dancing steel sau Enchant weapon windsong





10. Professions

Enginnering - Ne ofera 1920 strength pentru 10 secunde cu un cd de doar 60 de secunde(1 minut). Aceasta este singura meserie care trebuie sa existe pe un warrior arms, de ce? Acest enchat pe manusi iti intra perfect cu cd de la Bloodbath (wowhead link) si asa obtii un semi burst odata la fiecare minut.
Blacksmithing - Ne ofera 2 sockete in plus pe bratara si manusa, un total de 640 crit in plus.
Tailoring - Ne ofera enchat pe back Swordguard Embroidery (wowhead link).




11. Rotation


Burst:
PrePot+Battle Shout (wowhead link)+ Charge (wowhead link)+Recklessness (wowhead link)+Blood Fury (wowhead link) + Hands (use) + Bloodbath (wowhead link)+*Berserking rage (wowhead link) (daca nu a intrat enrage).

Single target:
"Burst"[/color]+ Colossus Smash (wowhead link)--> Mortal Strike (wowhead link)-->Slam (wowhead link)+Slam (wowhead link)+Slam (wowhead link)(pana la 0-10 rage)--> Colossus Smash (wowhead link)-->Mortal Strike (wowhead link)-->Berserking rage (wowhead link)--> Slam (wowhead link)+Slam (wowhead link)+Slam (wowhead link)--> Dragon Roar (wowhead link) (Si tot asa pana vine cd de pe bloodbath si automat si manusa, dupa reluati cam toata rotatia)[/color]

AoE rotation:
Mortal Strike (wowhead link)--> Sweeping Strikes (wowhead link)--> Thunder clap (wowhead link)-->Slam (wowhead link)+Slam (wowhead link)-->Mortal Strike (wowhead link)--> Sweeping Strikes (wowhead link)--> Thunder clap (wowhead link)--> Bladestorm (wowhead link) (Si tot asa pana cand nu mai ai nevoie sa dai AoE, desigur ca in aceasta rotatie poti da si Berserking rage (wowhead link) cand simti nevoia de mai mult rage iar Colossus Smash (wowhead link) il dai la inceput si la CD, doar sa nu se suprapuna un colosus peste altul =lose dps)[/color]

Execute rotation:
Aici totul se invarte dupa raportul dintre rage/timp/hp boss, si anume:
- Execute (wowhead link) va fi dat mereu cand este disponibil, de retinut ca si in "Execute phase" Colossus Smash (wowhead link) este prioritar, iar Mortal Strike (wowhead link) este folosit si el la CD (doar daca e nevoie de rage, si va fi in cele mai multe cazuri).
-Atunci cand nu putem da Execute (wowhead link) (din cauza rage-ului scazut dupa ce am dat deja un Execute (wowhead link)) vom folosi Overpower (wowhead link) din cauza acestui talent Sudden death (wowhead link) care ne permite sa dam Overpower (wowhead link) timp de 10 secunde sa fie "free" (asta pentru a nu consuma rage-ul pentru Execute (wowhead link)), dupa continuam cu rotatia de Mortal>Colosus>Execute>Execute.... pana cand ramanem fara rage si apelam din nou la Overpower.

^Prioritatile in raid se fac deobicei pe baza dps>rage, si anume:
-Slam il vom da mereu la cd, dar incercam pe cat posibil sa il prindem odata cu Colosus Smash, pentru a profita de increase.
-Mortal Strike va fi singura abilitate care neaparat va fi data la cd, indiferent de ce iti vine (singurul caz unde mai poate astepta este atunci cand Colosus Smash mai are cd de maxim 2-3 secunde, ce trece mai sus de cele 3 secunde e considerat un lose dps).
-Bloodbath si manusa de burst se vor da deobicei la cd (dar in cazul in care battle shout mai are sub 10 sec CD, astepti pt el, o sa folosesti mai intai Battle Shotu, dupa activezi bloodbath cu manusa si cand ramai out of rage, Heroic Leap and Charge for free rage).
-Over power se va folosi ca main filler, si anume il vom folosi doar atunci cand: Mortal Strike e pe cd, colosus nu e aplicat pe target, si avem maxim 25 rage, daca avem mai mult asteptam pentru un eventual Slam.
-Dragon Roar va fi folosit ca si un off filler, adica va fi dat doar atunci cand nu ai la dispozitie Slam iar Mortal Strike e pe cd, sau a fost deja dat, pentru a pune umpic de "preasure" in dps pana sa dam urmatorul Slam.
-Berserking Rage - daca stim sa "abuzam" de el ne va creste dps-ul foarte mult, de cele mai multe ori il tii pentru cazul in care ai Colosus pe target si destul rage pentru cel putin 2 slamuri, atunci activand Berserking Rage, pe langa rage-ul primit, intri instant in Enrage (10% increase dmg), si asa beneficiem de el la maxim.
- a doua varianta este folosirea lui la CD, inca de la inceput, deoarece va veni odata din 2 turi la cd cu bloodbath si manusa de burst, ceea ce este evident un dps in plus.




**Aceste rotatii nu vor merge pentru fiecare jucator in parte, sunt rotatiile pe care eu le folosesc la gear de 409, este normal ca la gear mai slabut sa nu apuci sa dai de 3-4 Slam (wowhead link) la rand, sau procurile de Colossus Smash (wowhead link) nu vor veni mereu cand ai nevoie, aici tine de gear,stats si de norocul fiecarui jucator in parte, dar am incercat pe cat posibil sa fac o "rotatie" aproximativ corecta si functionabila pentru orice jucator cu orice gear de Pandaria.





12. BIS Dungeon Gear


>>Direct link<<







13. BIS Raid Gear (actual phase)


>>Direct link<<







14. Tips & Tricks (actual raids)

Astept urmatorul patch pentru a pune tips&tricks deoarece acum chiar nu mai are rost, patchul de 5.1 fiind pe sfarsite.






15. Macros


Burst Macro:
Quote:
#showtooltip
/cast Recklessness
/cast Blood Fury
/use Hand's (manusa->Enginnering)
/use Skull Banner


Safeguard:
Quote:
#showtooltip
/cast [@Focus] Safeguard


Rallying Cry:
Quote:
#showtooltip
/cast Rallying Cry
/use Demoralizing Banner
/raid Am dat Rallying Cry!!! / Rallying Cry UP for 10 sec!!!


"Mega Burst":
Quote:
#showtooltip
/cast Recklessness
/cast Blood Fury
/use Hand's (manusa->Enginnering)
/use Skull Banner
/cast Avatar


Pummel:
Quote:
#showtooltip
/cast [@focus] Pummel






16. Addons


DBM (Deadly boss mods): Download link
Weak Auras: Download link
Coolline: Download link
ExtraCD: Download link
Skada (recount): Download link
gUIv3 (interfata): Download link (Tin sa mentionez ca acest addon ma ajutat foarte mult, iti separa in asa fel interfata incat poti vedea bosul si desfasurarea fiecarui encounter mult mai usor).




*Guidul este gata in proportie de 93%, mai am nevoie de putin timp pentru al finaliza. PS: Astept critici/pareri sau chiar "confruntari" legate de acest topic, voi da reply bucuros.





If you gonna hit the king you're better kill the king



Last edited by Evydence on 30-04-2016, 13:13:59; edited 20 times in total
6 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
XzR

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 14-06-2016 09:49)
Joined: 10 Sep 2011
Posts: 47, Topics: 15
Location: Mereu aproape

Reputation: 70.8
Votes: 6

 
Post Posted: 10-11-2015, 21:52:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Congratz!


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tudor1297

[shefu' la luptatori]



Status: Offline
(since 01-02-2020 14:06)
Joined: 11 Sep 2012
Posts: 2565, Topics: 193
Location: Bucuresti

Reputation: 363.9
Votes: 250

         
Post Posted: 10-11-2015, 21:53:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In principiu e ok ghidul, nu stiu ce sa zic de haste-ul ala totusi Thinking
Ar fi frumos sa mai dezvolti putin rotatia, idk eventual sa o scrii sub forma de prioritati sa le explici. Cred ca pentru un incepator e mai important sa inteleaga mecanicile si sa urmeze prioritatile decat sa invete o "rotatie".

Also nu am putut sa nu observ o structura foarte asemanatoare cu cea a ghidului meu, dar e ok -
Voiam sa fac si eu unul dar mi-a fost foarte lene si acum nici nu prea mai am timp sa ma ocup de asa ceva, ma bucur ca l-a facut totusi cineva.

So GJ, ti-l trec in lista de ghiduri din sectiunea pentru Warrior.




[RO]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

[EN]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Evydence

[僧]



Status: Offline
(since 15-10-2019 19:05)
Joined: 15 May 2014
Posts: 5485, Topics: 183
Location: Vrancea

Reputation: 1776.3
Votes: 176

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 10-11-2015, 22:04:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am testat in multe raiduri, si am ajuns la concluzia ca haste>mastery, au fost multe raiduri unde am facut acest test cu un war la fel de gearat ca mine, iar mastery-ul meu a procuit mereu cu 1 milion peste al lui.

Stiu ca inca nu e complet, deaia am si mentionat, o sa mai dezvolt maine si o sa pun si tips.

Am incercat o structura asemanatoare cu toate guidurile de pe freakz, pentru ca vad ca majoritatea au aceiasi ordine, cei drept am folosit niste iconite din guidul tau pentru ca nush din ce motiv pe ale mele de 16x16 nu mi le citea...l-as fi facut mai rpd dar nu sunt familiarizat cu BB code, ( inca incerc sa gasesc cum sa leg frazele cu acel link care sa te duca automat in diferite parti ale topicului..daca mergea si html la post ar fi fost ceva.

Oricum multumesc pt sustinere.





If you gonna hit the king you're better kill the king

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Evydence

[僧]



Status: Offline
(since 15-10-2019 19:05)
Joined: 15 May 2014
Posts: 5485, Topics: 183
Location: Vrancea

Reputation: 1776.3
Votes: 176

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 10-11-2015, 22:52:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am adaugat si prioritatile, le mai completez maine de acum.




If you gonna hit the king you're better kill the king

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skytzzy1234

[PreaNebunPeShaman]



Status: Offline
(since 12-11-2022 16:56)
Joined: 28 Jul 2013
Posts: 78, Topics: 29
Location: Romania

Reputation: 88.9
Votes: 18

       
Post Posted: 10-11-2015, 22:53:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Foarte bun guide-ul. Te-ai descurcat bine pt primul guide;)
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
unknown123

[Tranquility]



Status: Offline
(since 27-10-2019 17:31)
Joined: 02 Jan 2011
Posts: 2668, Topics: 51
Location: Westfall

Reputation: 14558.6
Votes: 1060

 
Post Posted: 12-11-2015, 11:49:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Felicitari,util ghidul.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-11-2015, 13:46:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

felicitari pentru guide ,pentru cei care vreti sa dati dps ,invatati prioritatile in "rotatie" si restul vine de la sine


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Daeron

[Death's Demise]



Status: Offline
(since 28-10-2022 08:33)
Joined: 28 Sep 2012
Posts: 3091, Topics: 115
Location: Craiova

Reputation: 1140.9
Votes: 149

   
Post Posted: 14-11-2015, 12:22:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Un guide frumos, felicitari!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Randomguy123

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-11-2015 06:46)
Joined: 14 Nov 2015
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 1

Post Posted: 14-11-2015, 17:49:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Foarte bun guide,insa nu prea sunt de acord cu spam de slam.In orice situatie trebuie alternat cu overpower , iar fara cs pe target nu se merita slam deloc.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Evydence

[僧]



Status: Offline
(since 15-10-2019 19:05)
Joined: 15 May 2014
Posts: 5485, Topics: 183
Location: Vrancea

Reputation: 1776.3
Votes: 176

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 14-11-2015, 20:02:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Niciodata nu ai sa dai overpower in acelasi timp cu slam, sunt 2 abilitati care nu se intalnesc niciodata in acelasi timp, repet sa fie clar, op e bun numai in execute si ca low rage filler, niciodata nu o sa il dai cu slam in combinatie, strici tot dps si potentialul..




If you gonna hit the king you're better kill the king

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Volanz911

[Instabil^Mintal]



Status: Offline
(since 07-02-2017 17:23)
Joined: 26 Mar 2016
Posts: 60, Topics: 20
Location: Romania

Reputation: 21.3
Votes: 12

 
Post Posted: 26-03-2016, 14:39:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bravo
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 16-04-2024, 10:42:21
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x