User
Pass
2FA
 
 

Suggestions @ PVE/PVP/Regarding the server etc.
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 22, 23, 24    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message39463
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 23-09-2014, 12:05:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dupa voi, la un bg iti trebuie acelasi skill ca la 3v3, so 30 wins = 30 vp.
Ori mai putine, ori sa faci ceva cu honor-ul, ca stau capped de un an, cu mici exceptii cand am mai luat vreo piesa de xmog.


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 23-09-2014, 14:50:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cam tarziu,am obosit sa ii explic ,nu mai intru in BG-uri nu vreau iara Wipe la HK,sa ma chinui atat si apoi sa fie WIPE.

Ideea era sa fie macar change race pe vote points.

Ideea era sa ai ceva ce sa faci cu honorul,si sa sitmulezi playerii full sa intre in BG.

Pe langa asta,ai rezolva si fatul ca nu o sa vezi doar verzi.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 24-09-2014, 16:20:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cred ca s-a mai propus, dar ceva asemanator, pentru putine diversitate.

Pentru doritorii de low gear pvp, Vicious Gear de 4.0.6 la ACELEASI preturi cu cel actual (Ruthless & Cataclysmic), ori pe Honor, ori pe Conquest.

Astfel, nu va reprezenta o metoda noua de gearing, ci doar pentru cei ce vor putina diversitate.

Casuta Zohl.


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 25-09-2014, 19:22:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohl.
Race change/faction change @ VP? din data de 27,luna trecuta se asteapta un raspuns.
Nu cred ca este asa de greu,sa zici "Nu mai insistati,nu o sa fie"
sau "O sa implementam aceasta functie,cand bagam noul design la site + alte chestii" ?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 3 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 25-09-2014, 19:28:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

S-a raspuns de vreo cateva sute de ori ca nu, atat de mine cat si de Shocker.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 25-09-2014, 19:48:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
S-a raspuns de vreo cateva sute de ori ca nu, atat de mine cat si de Shocker.
Am inteles,dar ce am vrut eu sa iti atrag si subliniez atentia asupra unui lucru.

Daca motivul principal de ce nu se introduce pe VP,este cel financiar,as da un exemplu cel legat de rename.

Cati doneaza pentru rename si cati voteaza? Ideea e ca lumea mai si doneaza pentru rename ,nu toti stau sa stranga 150 VP.

Poti sa pui Race change/faction change la 250,500,750 VP,ideea e sa aibe un motiv sa voteze,stiu ca e mult dar este ceva de termen lung.

Ti-am dat exemplu pe mine,pana am ajuns sa imi schimb numele pe VP(poti sa verifici) cat a durat sa strang,si ma repet si eu,ba mi-am luat un mount fly,ba mi-am luat un transmog si nu l-am mai folosit,ba un pet sa fac achv,ba un tabard,ba un fun item.


Iar legat de Cap-ul de la honor se poate face ceva? Cei care fac Raid-uri pot sa cumpere boots si sa le vanda.

Ar mai incuraja lumea la un BG,doua,trei (pentru cei full gear) si restu.. ,si nu ai mai vedea asa de low gear(cum se plang astia pe forum)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rageless
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-01-2022 16:06)
Joined: 12 Oct 2013
Posts: 10420, Topics: 357
Location: United States

Reputation: 4800.1
Votes: 255

Post Posted: 25-09-2014, 20:02:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^ Nu se schimba preturile la iteme \ se baga alte iteme pe honor. Nu stam sa facem scripts pt ele doar pentru ca au cativa honor cap si nu au ce face cu el.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DisCosmin
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 31-01-2017 09:27)
Joined: 02 Jun 2012
Posts: 1830, Topics: 64
Location: Somewhere I Belong

Reputation: 568.1
Votes: 86

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-09-2014, 20:10:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum a zis si Shocker
Quote:
Ati mai postat de prea multe ori si am zis nu de fiecare data, asa o sa si ramana. Unul din motive e ca race change-ul nu e ca un simplu rename, un gem sau un glyph care il iei din vote shop, are implicatii (si posibile reactii adverse) mult prea mari ca sa il las asa "freely". Da, e la donatii, dar de acolo nu il ia oricine.

Care e treaba cu '' ar incuraja oamenii la bg-uri'', de ce ar trebui incurajati aia full cata sa faca bg-uri, e alegerea lor, nu e ca si cum o factiune are in bg numa gladiatori si cealalta low peeps, e balantat de obicei.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 25-09-2014, 20:21:10 [Bad post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

DisCosmin wrote:
Cum a zis si Shocker
Quote:
Ati mai postat de prea multe ori si am zis nu de fiecare data, asa o sa si ramana. Unul din motive e ca race change-ul nu e ca un simplu rename, un gem sau un glyph care il iei din vote shop, are implicatii (si posibile reactii adverse) mult prea mari ca sa il las asa "freely". Da, e la donatii, dar de acolo nu il ia oricine.

Care e treaba cu '' ar incuraja oamenii la bg-uri'', de ce ar trebui incurajati aia full cata sa faca bg-uri, e alegerea lor, nu e ca si cum o factiune are in bg numa gladiatori si cealalta low peeps, e balantat de obicei.
Daca esti limitat in gandire nu e vina mea,de ce ar intra o persoana full cata in BG?

Un motiv ar fi pentru HK,da ok,am inteles dar un titlu decent e de la 50.000 HK.

Cu honorul,il arunci la gunoi,te stergi cu el la....,cei care fac PVE nu au aceasta problema,cred ca cei in masura asupra unei decizii ar fi cei care fac BG`s la activ,si sa ii intrebati.

Sa faci HK ca se ce? pe panda sa fie WIPE la Hk? cum a fost(woltk pe cata).

Sa faci achv-uri in BG? Srrly now.


Daca nu vreti sa faceti un lucru spuneti ,Am spus mereu si o spun iara,cei din PVE au fost mereu mai avantajati fata de mine care fac strict PVP.

Asa a fost si faza cu "like dislike" cand am sugerat eu asta,de mult timp a zis unu"Ma cred pe facebook"? Ca apoi ce sa vezi? uite unde am ajuns.

Nu se stie cum bate vantul,vad ca trebuie cineva sa va deschida ochii.

Sau trebuie sa va zica Nerd sau Az,ca sa faceti ceva sa va dati seama cat de mare e diferenta si cum ii avantajati pe fata pe cei care fac PVE

Nu ,nu sunt nemultumit,si asa acum nu mai vad un motiv sa intru(momentan) .

Am zis si faca cu 100 de bg-uri castigate un titlu,mi-a spus ca se discuta,si cu aia am ramas.

Se discuta,pana cand se tot discuta,nu se stie.



@Rage-La voi vad ca e asa,daca vin eu si iti zic o problema comuna,zici ca doar eu o am,trebuie sa vina 1000 de playeri si sa imi aduc acolitii sa zica +1(nu o sa fac asta niciodata),am si eu aceasta problema si asa.


Si cand era Celestial/Spectral /Invicibil la 600 Vote points la WoW Shop? Serios...


https://forum.wow-freakz.com/view-post-3700801.html?#3700801

Sugestia mea numarul 2 ( casuta Shockerul)

Nu s-a implementat atunci si a venit Nescris sa imi zica ca nu suntem pe Reddit. Nice..nice.

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
DisCosmin
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 31-01-2017 09:27)
Joined: 02 Jun 2012
Posts: 1830, Topics: 64
Location: Somewhere I Belong

Reputation: 568.1
Votes: 86

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-09-2014, 20:56:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu is ''limitat im gandire'' - , dar tu nu intelegi ce citesti -, right, eu am intrebat de ce ar trebui incurajati, e alegerea lor sa faca HK titles /achievs etc . Si in legatura cu zisul dezavantaj al playerilor pvp, ***, is 2 domenii diferite , blame blizzard ca nu au facut jocu' cum ti-ar conveni tie -


1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 28-09-2014, 16:25:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Niste events cu rewards cum a fost cel cu quests legat de Deathwing, de aveai ca reward acele fly mounts, dar sa ocupe calumea staff-ul, nu sa ai un quest bugged (cum s-a intamplat intr-un anumit stadiu mai multor persoane), sa faci ticket, sa ti se raspunda dupa 2 zile DE LA TERMINAREA eventului cu sablonul clasic "Posteaza la Bug Report... bla bla bla".

Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 28-09-2014, 18:32:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

S-a fãcut destul pentru expansion-ul acesta. Tot ce a trebuit sugerat a fost sugerat. Zohl / Juhziz / any other member @ staff Alexander / Ravenous, vã rog sã închideți topicul. Ce trebuia zis a fost zis și aici foarte plãcut de Zohl în legãturã cu ce se va mai întâmpla pe acest expansion.


,,Angel Among demons"

5 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 29-09-2014, 14:23:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa nu uitam si rezumat la tot topicul acesta (asta e in special pentru cei care pur si simplu sunt batuti in cap si o tot tin "NU SE MAI FACE NIMIC LA SERVERUL ASTA SE DUCE DE RAPA ETC")
Snoppy wrote:

SUGGESTIONS:

  • The 2v2/3v3 .challenge command. ADDED Link here
  • About arena conquest capping. Link here
  • Gurubashi vendors. ADDED, more info here
  • 3v3 Rating Vendor. ADDED , more info here
  • Best in class event. PENDING, more info here
  • Rated Battleground Titles. ADDED more info here
  • Honorable Kills Ladder. ADDED more info here
  • Maze/Hide'n'Seek/RPG Events ADDED
  • Weekly/Monthly PvP events FUTURE IMPLEMENTED
  • Adding stream slots(like wotlk) ADDED
  • Arena Season ressets.FUTURE IMPLEMENTED
  • Custom quest for escaping the gearing-up issue&raid finder, more info here ADDED
  • Merging realms ADDED
  • Cross-faction dungeons, raids ADDED
  • Boss timers ADDED
  • I'm READY button, more info here ADDED
  • Entering the arena faster ADDED
  • 3v3 announcer ADDED
  • Freakz Statistics ADDED


Multumim snoppy pentru actualizarea permanenta a topicului


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Juhziz, 28 September 2014 16:52



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 22, 23, 24    


The time now is 08-05-2024, 10:24:52
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x